فروشمارکتینگ

وقتی صحبت از فروش میشود، تلفن قدرتمندترین ابزار است

اینترنت باعث ارتباط مداوم تمام مردم در سرتاسر دنیا است. شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس، یوتیوب و لینکدین در طول روز بارها توسط کاربرها مورد استفاده قرار میگیرند و کاربران را در جریان آخرین اخبار روز قرار میدهند. همچنین از این ابزارها برای جلب توجه دیگران و نشان دادن خود و اطلاع از حال دوستان مورد استفاده قرار میگیرند. اما وقتی صحبت از بستن یک قرارداد و فروش میشود یک وسیله قدرتمند تر نیز وجود دارد— تلفن.

تلفن از تمام تکنولوژیهای مترقی موجود قدرتمندتر است. دلیل این قدرتمندی نیز این حقیقت است که تمام افراد در طول زندگی حرفه ای خود از آن برای پیدا کردن فرد مورد نظر، تمام کردن یک معامله، پیگیری مشتری و رسیدگی به درخواست مشتری استفاده میکنند و خواهند کرد. تلفن همان پول است و هر کسی حداقل یکی از آن را در اختیار دارد. تقریباً به تعداد افرادی که روی زمین زندگی میکنند مشترک تلفن همراه وجود دارد (۶٫۸ میلیارد). تنها در ایالات متحده امریکا سالانه یک تریلیون تماس صورت میگیرد.

تلفن سلاحی قدرتمند در تجارت است، حتی اگر از آن برای تماس با مشتری فعلی و یا یک تماس بی روح برای پیدا کردن مشتری جدید استفاده شود. تلفن لازمه و تکمیل کننده موفقیت است. البته به دلایل بیشماری بیشتر افراد استفاده صحیح از آن را نمی دانند. بر اساس گزارشها ۹۲ درصد از تمام مشتریان قبل از انجام خرید از تلفن استفاده میکنند و ۸۵ درصد مشتریان اذعان میکنند که از این تعامل ناراضی هستند.

 

اما شما نیز ممکن است مانند خیلی افراد دیگر این تجربه را داشته باشید که نتوانسته اید از طریق تلفن محصول خود را به فروش برسانید. البته این صحیح نیست.

اینکه در مقابل فردی باشید و با او صحبت کنید بهترین راه فروش میباشد، اما این شیوه فروش بسیار گران قیمت میباشد. هزینه آن تقریباً ۸ برابر بیشتر از تلفن و بسیار زمانبر است. تماس تلفنی میتواند بسیار سریع و قدرتمند میباشد اگر شما بتوانید آن را به درستی انجام دهید و هدف مورد نظر را به درستی شناسایی کرده باشید.

بیشتر از ۴۶% افراد فقط از موبایل استفاده میکنند و دیگر خط شخصی ثابت ندارند. این را به ۵۰% ترافیک تجارت الکترونیک که از طریق اسمارت فونها انجام میشود اضافه کنید. کاملاً روشن است که در آینده افراد تنها با تلفن به هم متصل میشوند مخصوصاً در دنیای تجارت.

اینجا سه راه ساده و در عین حال مهم وجود دارد که میگوید چگونه یک تماس تلفنی مناسب به شما کمک میکند تا تجارت خود را به سرعت گسترش دهید.

 

  1. کلمات مهم هستند

یک کلمه اشتباه در تماس تلفنی میتواند شانس شما برای فروش را از بین ببرد. شما دیگر نمیتوانید از جملاتی مانند : “امیدوارم از اینکه وقتتون رو گرفتم ناراحت نشده باشید ” یا “میبخشید از اینکه مزاحم شدم” استفاده کنید.

 

  1. زمان کشنده است

شما نمیتوانید وقت زیادی را برای صحبت کردن با یک مشتری بالقوه صرف کنید. این یک طرز تفکر قدیمی است و شما باید کوتاه ترین زمان را برای صحبت کردن با مشتری بگذارید. شما ممکن است که تنها ۲ دقیقه وقت داشته باشید تا به یک توافق برسید، بنابراین تصمیم گیرنده را شناسایی کنید و نیازهای آنها را دریابید. از وقتتان به نحو احسنت استفاده کنید.

 

  1. تن صدا و نوع بیان کلمات بسیار مهم هستند

تنها این نیست که شما چه میگوئید بلکه اینکه شما چگونه آن را بیان میکنید بسیار مهم و حیاتی هستند. راه هایی وجود دارندکه باعث میشوند مشتری هرگز شما و نوع گفتار شما را فراموش نکند. به این راه ها کنترل تن صدا و گفتار میگویند.

مهم نیست برای امرار معاش چه کاری انجام میدهید، در بعضی از مواقع شغل شما به یک تلفن بستگی دارد چه زمانیکه خود را معرفی میکنید و چه زمانیکه میخواهید یک قرار ملاقات بگذارید. بنابراین تماس های تلفنی را بسیار جدی بگیرید.

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید