قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/HKD

قیمت لحظه ای دلار امریکا به دلار هنگ کنگ
جفت ارز USD/HKD یکی از جفت ارزهای نامتعارف یا Exotic در بازار فارکس میباشد. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر دلار امریکا در برابر دلار هنگ کنگ چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک دلار امریکا چند دلار هنگ کنگ مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال USD/HKD

تحلیل تکنیکال دلار امریکا به دلار هنگ کنگ

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز USD/HKD نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

دلار امریکا

ایالات متحده امریکا و واحد پول این کشور یعنی دلار آمریکا نقش ویژه ای در معادلات جهانی و بازارهای ارز دارند. دلار از دیرباز به عنوان ارز ذخیره و ارز انتخابی برای معاملات پولی بین المللی پذیرفته شده است.

علامت دلار امریکا

دلار آمریکا پرمعامله ترین و پرفروش ترین ارز جهان است. در واقع، ایالات متحده با تولید ناخالص داخلی (GDP) نزدیک به 14 تریلیون دلار، بزرگترین اقتصاد در کل دنیا است. زمانی که فعالیت اقتصادی در ایالات متحده قوی باشد، دلار تقویت می شود و نرخ مبادله USD/HKD متناسب با آن تعدیل می شود. زمانی که فعالیت های اقتصادی کند می شود، دلار ضعیف می شود.

از آنجایی که ایالات متحده همچنین به عنوان پناهگاه امنی برای دارایی های مختلف در نظر گرفته می شود، دلار در زمان ناآرامی های مالی سیاسی یا جهانی افزایش می یابد.

دلار هنگ کنگ

به نقل از ویکی پدیا، دلار هنگ کنگ که به چینی 港元 و با سمبول HK$ شناخته میشود واحد پول رسمی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ جمهوری خلق چین است. هر دلار هنگ کنگ به 100 سنت یا 1000 میل تقسیم می شود.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/HKD

USD/HKD محبوب ترین جفت برای معامله ارز هنگ کنگ است. هدف اصلی اداره پولی هنگ کنگ به جای تمرکز در درجه اول بر نرخ تورم یا رشد مانند اکثر بانک های مرکزی، تضمین ثبات نرخ ارز HKD است. هنگ کنگ به طور فزاینده ای با چین ادغام شده است و بسیاری آن را دروازه ورود و خروج سرمایه به دومین اقتصاد بزرگ جهان می دانند. صادرات و واردات هنگ کنگ هر کدام از اندازه تولید ناخالص داخلی خالص در سال 2012 بیشتر بود و چین بیش از نیمی از صادرات هنگ کنگ را دریافت می کند.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز USD/HKD در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/HKD


دیدگاهتان را بنویسید