قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال NZD/USD

قیمت لحظه ای دلار نیوزلند به دلار آمریکا
جفت ارز NZD/USD
یکی از جفت ارزهای اصلی فارکس میباشد. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر دلار نیوزلند در برابر دلار امریکا چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک دلار نیوزلند چند دلار امریکا مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال NZD/USD

تحلیل تکنیکال دلار نیوزلند به دلار امریکا

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز NZD/USD نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل تکنیکال NZD/USD در فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و دلار نیوزلند را نمایش میدهد.

دلار نیوزلند

دلار نیوزلند با نماد $ یا $NZ واحد پول رسمی کشور نیوزلند است. به نقل از ویکی پدیا، این ارز در سال 1967 معرفی شده است و هر یک دلار نیوزلند به 100 سنت تقسیم میشود.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال NZD/USD

در معاملات بازار فارکس، دلار نیوزیلند گاهی اوقات به طور غیررسمی “کیوی” یا “دلار کیوی” نامیده می شود، زیرا عکس پرنده که پرواز نمیکند، کیوی، بر روی سکه یک دلاری آن به تصویر کشیده شده است. این ارز دهمین ارز پرمعامله در جهان است که 2.1 درصد از گردش مالی روزانه بازار ارز فارکس را در سال 2019 تشکیل می دهد.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز NZD/USD در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال NZD/USD


1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید