قیمت لحظه ای و تحلیل تکنیکال ریپل – XRP/USD

ریپل چیست ؟ XRP/USD

ریپل یا Ripple با کد XRP سومین قدرت بزرگ بازار ارزهای دیجیتال است. این سیستم در سال 2012 به عنوان یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز رایگان راه اندازی شد و تحت این نام، هم پروتکل مالی برای نقل و انتقالات و هم ارز دیجیتال خود را ارائه داد. در اینجا به تحلیل تکنیکال XRP/USD میپردازیم.

نمودار تحلیل تکنیکال ریپل – XRP/USD

تحلیل تکنیکال XRP/USD

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای XRP/USD نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این شاخص نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

ارزش کل بازار

در نمودار ریپل در بخش پایینی میتوانید ارزش کل بازار این ارز دیجیتال را بصورت زنده تماشا کنید. همچنین میتوانید ارزش بازار آن را در طول تاریخ نیز بررسی و مشاهده نمایید.

ریپلXRP

به نقل از ویکی پدیا، Ripple نام یک رمزارز با علامت ( XRP ) و یک شبکه‌ی پرداخت آزاد است که این پول در آن معامله می‌شود. این شبکه در واقع یک سیستم پرداخت توزیع شده است. ریپل که در سال 2012 منتشر شد، بر اساس یک پروتکل منبع باز ساخته شده است.

ریپل لوگو - XRP/USD

با این حال، ریپل تا سال 2016 اعتبار لازم را برای فعالیت به عنوان یک ارز دیجیتال به دست نیاورد و در نهایت در سال قبل با مبلغ 700000 دلار جریمه شد. تنها یک سال پس از اخذ مجوز، سرمایه آن پس از پذیرش و همکاری متعاقب آن با بانک هایی مانند Santander، Siam Commercial Bank، Royal Bank of Canada یا UniCredit و غیره، به حدود 55 میلیون دلار رسید.

مطالب مرتبط با XRP/USD

نوشته‌ای وجود ندارد

تفاوت بین ریپل، بیت کوین و اتریوم

در میان برجسته‌ترین ویژگی‌های ریپل، سرعت انتقال متمایز آن است زیرا در هر ثانیه می‌تواند در مجموع 1500 تراکنش انجام دهد در حالی که ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت‌کوین و اتریوم به ترتیب تنها 6 و 15 تراکنش را مجاز می‌دانند. به همین ترتیب، تکمیل یک تراکنش حدود 4 تا 5 ثانیه طول می کشد در حالی که با اتریوم 2 دقیقه و با بیت کوین تقریباً یک ساعت طول می کشد.

تفاوت بین ریپل، بیت کوین و اتریوم

یکی دیگر از تفاوت های اصلی با توجه به سایر ارزهای دیجیتال، عدم وجود عملیات ماینینگ است. تولید واحدهای ریپل جدید از این طریق امکان پذیر نیست. درست از زمان عرضه، توافق شده است که حداکثر تعداد ریپل، 100 میلیارد واحد باشد، اگرچه همه آنها در حال حاضر در گردش نیستند. XRP به صورت دوره ای توسط سازندگانشان منتشر می شوند. علاوه بر این، شایان ذکر است که نزدیک به 20 درصد از ارزش بازار XRP متعلق به سازندگان آن است.

برای معامله ارز دیجیتال ریپل (XRP/USD) میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و تحلیل تکنیکال اتریوم – XRP/USD


منابع: سایت اصلی، TradingView, FXstreet

دیدگاهتان را بنویسید