قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال شاخص S&P 500

sp500

شاخص اس‌اندپی 500

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

شاخص S&P500

جستجوی دارایی (حروف لاتین)

آنچه دیگران امروز دنبال می کنند

نامقیمتتغییر
شاخص دلار
یورو به دلار
پوند به دلار
دلار به روبل
دلار به لیر
سمبول:
آخرین بسته:
قیمت باز:
بالاترین نرخ روز:
پایین ترین نرخ روز:
محدوه نرخ 52 هفته:

سیگنال اتوماتیک روزانه

درباره شاخص اس‌اندپی 500

S&P 500 که اغلب به آن فقط “S&P” گفته می شود، یک شاخص بازار سهام است که عملکرد 500 شرکت سهامی عام پذیرفته شده در بورس های ایالات متحده را اندازه گیری می کند. این شاخص یکی از پرطرفدارترین شاخص‌های سهام است و معیاری برای عملکرد کلی بازار سهام ایالات متحده محسوب می‌شود.

شاخص اس‌اندپی 500 توسط S&P Dow Jones Indices، بخشی از S&P Global نگهداری می شود. این شاخص به گونه‌ای طراحی شده است که نماینده بازار سهام ایالات متحده باشد و شرکت‌هایی از بخش‌های مختلف مانند فناوری اطلاعات، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مالی، کالاهای مصرفی و غیره را شامل می‌شود.

اجزای S&P 500 بر اساس معیارهای واجد شرایط بودن خاص، از جمله ارزش بازار، نقدینگی و قابلیت مالی انتخاب می شوند. وزن این شاخص بر اساس ارزش بازار است، به این معنی که شرکت هایی با ارزش بازار بزرگتر تأثیر بیشتری بر عملکرد شاخص دارند.

سرمایه گذاران و متخصصان مالی اغلب از S&P 500 به عنوان معیاری برای ارزیابی عملکرد پرتفوی سرمایه گذاری خود و به عنوان معیاری برای سلامت کلی بازار سهام ایالات متحده استفاده می کنند. همچنین به عنوان پایه ای برای محصولات مختلف سرمایه گذاری، مانند صندوق های شاخص و صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) استفاده می شود که به دنبال تکرار عملکرد شاخص هستند.

وبسایت رسمی: www.spglobal.com

ساعت بازار نیویورک

اخبار فوری
دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس