بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2023 + ویدیو

بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

اگر به دنبال بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان در سال 2023 میگردید به جای درستی آمدید، زیرا ما در اینجا تعدادی از بهترین بروکرهای فارکس که به ایران خدمات می‌دهند و مشکلی به فعالیت کاربران ایرانی ندارند را بررسی و معرفی میکنیم. این پست را تا انتها مطالعه کنید تا با شرایط و قوانین هرکدام از این بروکرهای فارکس بهتر آشنا شوید.

قبل از معرفی بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان در سال 2023 باید به این نکته اشاره کنیم که قانون کاملا مشخصی در ایران درباره فعالیت در بازار فارکس وجود ندارد. با اینکه هزاران هزار ایرانی در بازار معاملات جفت ارزها و به طور کل معاملات CFD فعالیت می‌کنند ولی هیچ کدام از بروکرهای فارکس در داخل ایران مجوزی برای فعالیت ندارد و بسیاری از وبسایت‌ها نیز در داخل ایران فیلتر شده است.


بروکر فارکس چیست ؟


قبل از ورود به بحث معرفی بهترین بروکرهای فارکس برای معاملات در ایران ابتدا بررسی میکنیم که بروکر فارکس چیست و کارکرد و منبع درآمد آن از کجاست.

یک بروکر فارکس یک شرکت خدمات مالی است که به معامله گران امکان خرید و فروش جفت ارزها را در بازار میدهد. این بروکرها که به آنها کارگزار نیز گفته میشود بستری را برای خرید و فروش امن و سریع فراهم میکنند. در این فیلم کوتاه بصورت تصویری مشاهده خواهید کرد که بروکر فارکس چیست و چگونه کار میکند.

با این آگاهی به سراغ معرفی بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2023 می‌رویم. شما برای ورود به فارکس و عضویت در هرکدام از این بروکرها میتوانید لینک اصلی ثبت نام آنها را در این پست دریافت کنید. ما قبلا نیز لیست بهترین کارگزارهای فارکس در دنیا را منتشر کرده بودیم که البته هیچکدام از آنها به مشتریان ایرانی خدمات نمیدهند. بنابراین تصمیم به معرفی کارگزارهای مورد اعتماد در ایران گرفتبم.


معیارهای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان


قوانین

اولین چیزی که در هنگام انتخاب یک بروکر فارکس باید بدانید، تائیدیه های آژانس های قانون گذاری است. زمانیکه با یک بروکر فارکس مورد تایید کار میکنید، مطمئن هستید که آنها مجبور به رعایت و اجرای استانداردهای لازم هستند. زمانیکه یک کارگزار فارکس یک اعتبارنامه ای دریافت میکند به این معنی است که شرایط خود را برای دریافت آن فراهم کرده است.

از جمله اعتبارنامه هایی که بروکرهای فارکس دریافت می‌کنند میتوان به ASIC ، CySec ، FCA ،  FSA و غیره اشاره کرد. برخی از این اعتبارنامه ها به بروکر اجازه نمی‌دهد که به دلیل تحریم های موجود به کاربران ایرانی خدمات دهند. بنابراین ما در لیست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان این مسئله را مدنظر قرار داده ایم.

پلتفرم‌های معاملاتی

پلتفرم معاملات رابطی بین شما و بازار است. در هنگام انتخاب یک کارگزار باید اطمینان حاصل کنید که از یک یا چند پلتفرم معتبر و قابل اعتماد استفاده می‌کند. اغلب بروکرها چند پلتفرم معاملاتی ارائه می‌دهند و شما می‌توانید از بین آنها پلتفرم مناسب خود را انتخاب کنید. در بیشتر مواقع این پلتفرم معاملاتی توسط یک شرکت دیگر تولید می‌شود که معتبرترین آنها شرکت MetaQuotes Software است.

پلتفرم معاملاتی فارکس - مقایسه بروکرها

برخی از بروکرها نیز از خودشان یک پلتفرم معاملاتی طراحی میکنند تا خود را از کارگزارهای دیگر متفاوت نشان دهند. زمانیکه یک بروکر از پلتفرم معاملاتی خود برای انجام معاملات استفاده می‌کند، سعی میکند که در آن رابط کاربری بهتری برای مشتریان خود بوجود بیاورد تا یک مزیت رقابتی در مقابل دیگر بروکرها داشته باشد.

با این وجود یک بروکر خوب فارکس باید تعدادی پلتفرم معاملاتی خوب برای ارائه دادن به مشتریان خود داشته باشد. برخی از تریدرها ترجیح میدهند که از طریف دسکتاپ معاملات خود را انجام دهند و برخی ترجیح میدهند که با استفاده از تلفن هوشمند و موبایل ترید انجام دهند.

در اینجا باید یادآوری کنیم که محبوب‌ترین پلتفرم معاملاتی که بروکرهای فارکس برای ایرانیان و همچنین برای غیر ایرانی‌ها ارائه می‌دهند پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 است. تخمین زده می‌شود که حداقل 85% از بروکرها از این پلتفرم معاملاتی استفاده می‌کنند.

مرتبط : آموزش قدم به قدم متاتریدر 4 – همه چیز در مورد متاتریدر

هزینه‌ها

کومیسیون و اسپرد هزینه هایی هستند که تریدرها برای انجام معاملات خود به بروکر پرداخت می‌کنند. ما در پست بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان این مسئله را مدنظر قرار داده‌ایم.

اسپرد در فارکس در بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2022

بازار فارکس اغلب بر اساس اسپرد جریان دارد و کومیسیون نقش کمتری در آن دارد. به همین دلیل است که بیشتر بروکرهای خوب فارکس در تبلیغات خود اشاره میکنند که کومیسیون معاملات دریافت نمیکنند. زیرا درآمد بروکرها در فارکس اغلب برروی اسپرد است تا روی کومیسیون. بنابراین برای انتخاب بهترین بروکر فارکس باید به اسپرد بیشتر از کومیسیون دقت کرد.

انواع اسپردها در بازار فارکس

اسپرد ثابت : که به این معنی است که اسپرد تغییر نمیکند و شما قبل از انجام یک معامله میدانید که چقدر اسپرد قرار است برای این معامله پرداخت کنید.

اسپرد شناور : که به این معنی است که اسپرد همواره در حال تغییر است و میزان آن بسته به میزان نوسانات بازار کم و زیاد می‌شود.

هزینه کومیسیون : که درصدی است که بروکرهای فارکس از روی اسپرد دریافت میکنند. شما باید قبل از ترید کردن از هزینه کومیسیون اسپرد مطلع شوید.

بروکرهایی که از اسپرد ثابت استفاده می‌کنند می‌توانند انتخاب بهتری برای ایرانیان باشند. اما بطور کلی اسپرد ثابت یا شناور رابطه زیادی با نیازهای معاملاتی شما دارد.

بونوس ها و پروموشن ها

بونوس ها و پروموشن ها گاهی می‌توانند در انتخاب یک بروکر خوب فارکس تاثیر گذار باشند. نه تنها بروکرها میتوانند شرایط معاملاتی خوبی برای ترید کردن ارائه دهند بلکه آنها میتوانند برای خشنود نگه داشتن مشتریان خود با دادن پاداش فراتر از خدمات معمول نیز بروند.

پروموشن های بروکرهای فارکس

پروموشن ها اغلب بسته هایی هستند که به همه تریدرها بسته به میزان سرمایه گذاری، اندازه معاملات و غیره بعنوان پاداش پرداخت می‌شود. ما در انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان به میزان بونوس و پروموشن هایی که آنها به تریدرها پرداخت میکنند توجه کرده‌ایم.

خدمات مشتری

کیفیت خدمات مشتری یا همان مشتری مداری یکی از نکات کلیدی در انتخاب یک کارگزار است. بسیاری از بروکرهای فارکس خدمات 24 ساعته در روزهای معاملاتی به کاربران خود میدهند. همچنین برای ایرانی‌ها برخی از بروکرها پشتیبانی فارسی زبان ارائه میدهند که میتواند گزینه مناسبی برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان باشد.

همچنین برخی از بروکرها اطلاعات و وب سایت خود را به زبان فارسی نیز طراحی کرده اند که کابران ایرانی بتوانند به سادگی از خدمات آنها استفاده کنند. چت زنده، ایمیل، تماس تلفنی راههایی هستند که باید بتوان با یک بروکر خوب فارکس از طریق آنها در ارتباط بود.

در انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان ما ترجیح دادیم که کارگزارهایی را معرفی کنیم که در مراحل اولیه یعنی زمانیکه شما پس از ثبت نام در فارکس یک حساب آزمایشی برای خود باز میکنید، خدمات پشتیبانی خود را آغاز نمایند. همچنین میزان توانایی کارکنان فارسی زبان برای خدمت رسانی به مشتریان ایرانی در معیارهای ما قرار گرفته است.

مرتبط : تفاوت بین حساب آزمایشی و حساب واقعی فارکس چیست ؟

واریز و برداشت پول به ریال

بهترین بروکر فارکس - واریز به ریال

یکی از مشکلاتی که کاربران از داخل ایران با آن موجه می‌شوند واریز و برداشت پول است. انتقال سریع و بدون کومیسیون پول یکی از مهمترین عوامل برای انتخاب یک بروکر است. واریز و برداشت پول به ریال یا ارزهای دیجیتال برای کاربران ایرانی مناسب تر از روش های دیگر نقل و انتقالات است. بنابراین در انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان ما این موضوع را در نظر گرفته ایم.


بروکر فارکس برای افراد تازه وارد


منابع آموزشی

برای ورود به بازار فارکس شما نیازمند آموزش هستید. بروکرهای خوب فارکس به شما این اجازه را میدهند که معاملات را یاد بگیرید و با آموزش فارکس سعی میکنند که به شما برای دوام آوردن و موفق شدن در این بازار پر تلاطم کمک کنند. هرچقدر شما بتوانید بیشتر معامله کنید و بیشتر سود کسب کنید، بروکر نیز می‌تواند اسپرد بیشتری دریافت کند. بنابراین بروکرها علاقه دارند که مشتریانشان در معاملات موفق باشند.

مرتبط : چگونه در بازار فارکس معامله کنیم و حساب فارکس باز کنیم

به همین دلیل در انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان ما بروکرهایی را انتخاب کردیم که وبینارها، ویدئوهای آموزشی، دوره ها و کلاس‌های آموزشی منظمی برای مشتریان خود فراهم آورده باشند. بنابراین شما در کنار منابع آموزش رایگان فارکس موجود در سایت تجارت آفرین مانند آموزش تحلیل تکنیکال و دیگر موارد میتوانید از منابع آموزشی این بروکرها نیز استفاده کنید.

ارائه حساب آزمایشی بدون محدودیت

بروکرهای فارکس به مشتریان خود اجازه باز کردن حساب آزمایشی یا دمو برای انجام معاملات مجازی را می‌دهند. یک حساب آزمایشی باید بدون محدودیت و آینه ای از بازار واقعی باشد. گاهی ممکن است برخی از بروکرها محدودیت هایی در حساب دمو اعمال کرده باشند که این میتواند باعث گمراهی تریدر شود.

پلتفرم معاملاتی آسان و شفاف

ارائه یک پلتفرم معاملاتی آسان می تواند برای افرادی که در بازار فارکس تازه وارد هستند کارگشا باشد. بعنوان یک فرد تازه کار شما نیاز به قابلیت هایی مانند استراتژی های پیچیده معاملاتی ندارید. پس از خبره شدن در بازار فارکس می توانید به این استراتژی ها بیشتر آشنا شوید. در ابتدا شما نیاز به سادگی و شفافیت دارید.


بروکر فارکس برای افراد حرفه ای


ابزار پیشرفته و کامل

یک تریدر حرفه‌ای نیاز به ابزار متفاوتی مانند ماشین حساب کومیسیون، تقویم اقتصادی فارکس، الگوهای چارت و غیره برای اجرای استراتژی معاملاتی خود دارد. بنابراین در انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان ما بروکرهایی را مدنظر قرار دادیم که هم برای بروکرهای حرفه ای و هم مبتدی کارایی داشته باشند.  

لوریج متفاوت

یک بروکر باید میزان لوریج مشخصی را به حساب‌های خود اختصاص دهد. با اینکه اغلب تریدرهای تازه کار و مبتدی به دنبال لوریج های بالا می‌روند ولی لوریج بالا تنها برای معامله گران حرفه ای پیشنهاد می‌شود. یک بروکر خوب باید برای حساب‌های استاندارد و ساده خود لوریج‌های کمتر و برای حساب های حرفه‌ای خود لوریج های بالاتری را ارائه بدهد.


بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان بروزرسانی 2023


بروکر آلپاری

شاید جای تعجب نداشته باشد که چرا بروکر آلپاری را در جایگاه اول لیست بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان قرار دادیم. این بروکر فارکس شهرت زیادی در بین کاربران ایرانی دارد و فعالیت های مارکتینگ و بازاریابی زیادی برای جذب تریدرهای ایرانی انجام می‌دهد.

بروکر خوب فارکس از ایران - بهترین بروکرهای فارکس

آلپاری بیش از 2 میلیون مشتری از اقصی نقاط دنیا دارد و بیش از 250 ابزار معاملاتی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این بروکر 6 نوع حساب معاملاتی ارائه می‌دهد که شما میتوانید هرکدام از حساب ها را بسته به میزان تخصص در بازار فارکس، سرمایه اولیه و استراتژی معاملاتی خودتان انتخاب کنید.

در این بروکر میتوانید 60 جفت ارز، 2 فلزرطلا و نقره، و 60 دارایی دیگر و شاخص های مختلف را معامله کنید.

از دلایلی که ما بروکر آلپاری را در پست بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان انتخاب کرده‌ایم عبارتند از :

 • قوانین : این بروکر رگوله FSC دارد و استاندارهای این سازمان را اجرا میکند. رگوله بودن یکی از اصلی ترین معیارهای ما برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان است.
 • پلتفرم‌های معاملاتی : آلپاری از متاتریدر 4 ، 5 و پلتفرم معاملاتی ساخته خود استفاده میکند.
 • هزینه ها : کومیسیون معاملات در آلپاری صفر است و برخی از حساب های آن اسپر ثابت هستند.
 • بونوس ها و پروموشن ها : آلپاری 30% از سرمایه اولیه را برای انجام معاملات پاداش می‌دهد.
 • خدمات مشتری : این بروکر به مشتریان ایرانی خدمات فارسی زبان می‌دهد.
 • واریز و برداشت پول : واریز و برداشت پول به روش های مختلف از جمله TC Pay که اجازه واریز و برداشت ریالی میدهد.
 • منابع آموزشی : در بروکر آلپاری دوره‌ها، وبینارها و منابع آموزشی بسیاری به زبان های مختلف بصورت رایگان وجود دارد.
 • ارائه حساب آزمایشی بدون محدودیت : با بازکردن حساب آزمایشی در این بروکر بدون محدودیت می توانید در آن معامله کنید.
 • ابزار پیشرفته و کامل : ارائه استراتژی‌های پیشرفته و حساب ECN و Pro ECN
 • لوریج متفاوت : ارائه لوریج تا 1:3000

بروکر آمارکتس

حتما میتوان AMarkets را یکی از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان دانست. این بروکر بازاریابی زیادی برای جذب کاربران ایرانی انجام می‌دهد و پشتیبانی فارسی زبان نیز دارد. بروکر آمارکتس از سال 2007 فعالیت خود را شروع کرده است و دفتر مرکزی این شرکت در جزیره سنت وینسنت ثبت شده و در کشورهای روسیه، ارمنستان و قبرس و چند کشور دیگر نیز دفاتر نمایندگی دارد. یکی از دلایل استقبال ایرانیان از این بروکر فارکس، نبود رقبای جدی و گزینه های بهتر در بازار ایران است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

این بروکر رگوله FSA و عضو یکی از نهادهای رگولاتوری مستقل به نام Financial Commission است. این نهاد مستقل در صورت شکایت کاربران و پس از تحقیق و تفحص تا 20.000 یورو خسارت ناشی از خطای بروکر را پرداخت می‌کند. یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید این حقیقت است که هیچ یک از این نهادها و حتی نهادهای دیگر به شکایات ایرانیان رسیدگی نمی‌کنند و این موضوع برای در تمام بروکرهای فارکس صادق است. ولی یکی از دلایلی که ما بروکر AMarkets را بعنوان بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان انتخاب کردیم، فعالیت مستقیم سایت تجارت آفرین بعنوان تریدر در این کارگزاری و تجربه سال‌ها معامله با بروکرهای مختلف در ایران می‌باشد. 

بروکر آمارکتس 3 نوع حساب متفاوت ارائه می‌دهد که عبارتند از حساب اسپرد ثابت، حساب استاندارد و حساب ECN که تفاوت این حساب‌ها را می‌توانید در جدول زیر ملاحظه نمایید.

در این بروکر میتوانید 42 جفت ارز، 7 فلز از جمله طلا و نقره، 11 کالا مانند نفت خام و برنت، 16 شاخص از جمله شاخص داو جونز و شاخص نزدک، 142 سهام از جمله سهام بزرگترین شرکت های دنیا، 6 ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم، و اوراق قرضه امریکا و آلمان را معامله نمایید. همانگونه که مشاهده می‌‌کنید این بروکر بخش های بزرگی از بازارهای مالی را پوشش میدهد.

برای عضویت در این بروکر فارکس کار چندان پیچیده‌ای نخواهید داشت. تنها با ورود به لینک زیر و تکمیل اطلاعات اولیه می‌توانید حساب فارکس خود را باز نمایید. همچنین بلافاصله پشتیبان‌های فارسی زبان این بروکر برای ارائه خدمات پشتیبانی کمک رسان شما خواهند بود. همچنین اگر برای ثبت نام در بروکر فارکس نیاز به راهنمایی دارید می توانید از پست آموزشی تجارت آفرین به نام معرفی بروکر AMarkets نیز استفاده نمایید.  

از دلایلی که ما بروکر آمارکتس را بعنوان بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان انتخاب کرده‌ایم عبارتند از :

 • قوانین : این بروکر رگوله FSA و SVG دارد و استانداردهای این سازمانها را اجرا میکند.
 • پلتفرم‌های معاملاتی : آمارکتس از متاتریدر 4 ، 5 و پلتفرم معاملاتی ساخته خود استفاده میکند.
 • هزینه ها : کومیسیون معاملات در آمارکتس صفر است و برخی از حساب های آن اسپر ثابت هستند.
 • بونوس ها و پروموشن ها : این بروکر 25% بونوس اولیه پرداخت میکند و پروموشن های متفاوتی اجرا میکند.
 • خدمات مشتری : آمارکتس به مشتریان ایرانی خدمات فارسی زبان می‌دهد.
 • واریز و برداشت پول : واریز و برداشت پول به روش های مختلف از جمله TC Pay که اجازه واریز و برداشت ریالی میدهد.
 • منابع آموزشی : منابع آموزشی متفاوتی توسط AMarkets ارائه می‌شود.
 • ارائه حساب آزمایشی بدون محدودیت : با بازکردن حساب آزمایشی در آمارکتس بدون محدودیت می توانید در آن معاملات مجازی انجام دهید.
 • ابزار پیشرفته و کامل : ارائه استراتژی‌های پیشرفته و حساب ECN
 • لوریج متفاوت : ارائه لوریج تا 1:1000

در بخش مقایسه بهترین بروکرهای فارکس در ایران میتوانید آیرون اف‌اکس، آلپاری و آمارکتس را با یکدیگر بصورت موازی مقایسه نمایید و یکی از آنها را برای معامله کردن در بازار فارکس انتخاب نمایید. همچنین میتوانید برای انجام معاملات دمو و آزمایشی و آموزش ساخت یک حساب آزمایشی به صفحه “دانلود متاتریدر برای معاملات آزمایشی فارکس” مراجعه نمایید و در آنجا به صورت تصویری و ویدیو با مراحل ساخت یک حساب دمو آشنا شوید.

مقایسه بروکرهای آلپاری و آمارکتس

در این قسمت به مقایسه بروکرهای فارکس معرفی شده در این پست بصورت موازی میپردازیم:

شرایطآمارکتسآلپاری
رگولاتوری و اعتبارنامهFSA, SVGFSA , FSC
رگوله مورد استفاده در ایرانFSAFSA
امکان واریز و برداشت ریالیمستقیم و
از طریق TC Pay
از طریق TC Pay
پشتیبانی فارسی زباندارددارد
پلتفرم های معاملاتی MT4,MT5, AmarketsMT4,MT5, Alpari
کپی تریدینگ PAMMدارد دارد
منابع آموزش فارکس به فارسیدارددارد
حداکثر لوریج1:10001:3000
بونوس و پروموشن اولیه25%30%
حداکثر 100 دلار
حداقل سرمایه اولیه100 دلار5 دلار
اپلیکیشن موبایلدارددارد
حساب اسلامی دارددارد
حساب با اسپرد ثابتدارددارد
معاملات باینری آپشنندارددارد
ارزهای دیجیتالدارددارد
ثبت نام در این بروکر فارکسعضویتعضویت

بهترین بروکر فارکس برای اسکالپ در ایران

معاملات اسکالپ چگونه کار می کند؟

به نقل از investingoal، اسکالپرها از ریز نوسانات بازار بهره می برد که مدت زمان کمی از چند ثانیه تا چند دقیقه دارند و به همین دلیل هر معامله سود ناچیزی دارد.

افرادی که از این تکنیک استفاده می‌کنند به سودهای کوچک و در عین حال سریع رضایت می‌دهند، به طور مداوم موقعیت‌های جدیدی را در بازار باز می‌کنند، سعی می‌کنند از نوسانات فراوان آن استفاده کنند و زیان ها را به حداقل برسانند.

برای استفاده از تغییرات مداوم قیمت، اسکالپرها باید چندین ساعت کار روزانه را به چارت ها اختصاص دهند، تمرکز بالا و ثبات داشته باشند و بصورت مدام فعالیت کنند. بسیار دیده می شود که اسکالپرها حتی بیش از 100 معامله را در یک روزه انجام دهند.

بروکر برای اسکالپ در ایران

برای اسکالپینگ، بروکرهایی که اکانت های ECN، DMA، STP را با اسپرد شناور و اجرای سفارشات بازار یا Market Execution ارائه می کنند، مناسب هستند. بروکرهایی که سفارشات را بر اساس اصل اجرای فوری  یا Instant Execution با اسپرد ثابت ارائه می کنند، برای اسکالپینگ مناسب نیستند. این به دلیل نوسانات و نقل قول های مداوم است که ممکن است رخ دهد. تحت این شرایط، معامله گر به سادگی نمی تواند این استراتژی را به درستی انجام دهد.

قبل از معرفی بهترین بروکر فارکس در ایران برای اسکالپ اجازه دهید تا تفاوت Market Execution و Instant Execution را در معاملات فارکس توضیح دهیم.

تفاوت Market Execution و Instant Execution

Instant Execution

هنگامی که از اجرای فوری یا Instant Execution استفاده می شود، بروکر سعی می کند سفارش شما را با استفاده از آخرین قیمتی که در پلتفرم خود مشاهده کرده اید، اجرا کند. در نتیجه احتمال تغییر قیمت در حین پردازش سفارش شما توسط کارگزار وجود دارد. اگر تغییر بیشتر از پارامتر انحراف مشخص شده در سفارش باشد، کارگزار با یک قیمت مجدد پاسخ می دهد و شما می توانید قیمت جدید را بپذیرید یا اصلاً اجرای سفارش را رد کنید.

مزیت واضح این حالت اجرای سفارشات این است که می توانید سفارشی را با قیمت دلخواه مشخص اجرا کنید. به عنوان مثال، اگر نرخ EUR/USD را در 1.07447 مشاهده کردید، می توانید یک سفارش خرید با آن قیمت ارسال کنید و انتظار داشته باشید که موقعیتی را با همان قیمت باز کند یا با یک پاسخ تغییر نرخ (requote) احتمالی به شما بازگردد.

نکته منفی در اجرای فوری نیز مشهود است – ممکن است زمانی که نوسانات بالا است و کارگزار شما قیمت‌های مجدد را یکی پس از دیگری برای شما ارسال می‌کند، فرصت معاملات خوبی را از دست بدهید. به همین دلیل است که برای معاملات اسکالپ مناسب نیست.

Market Execution

اگر بروکر فارکس شما از اجرای بازار یا Market Execution برای پردازش سفارشات استفاده می کند (اکثر بروکرهای ECN)، سفارش شما موقعیتی را با آخرین قیمت کارگزار باز می کند، حتی زمانی که با قیمتی که در پلتفرم خود می بینید متفاوت باشد. قیمت ممکن است در واقع همان قیمتی باشد که در پلتفرم مشاهده می کنید، یا ممکن است فقط تا حدودی متفاوت باشد، اما گاهی اوقات، این تفاوت ممکن است کاملا جدی شود.

از مزایای این نوع سفارش برای معاملات اسکالپ این است که، Market Execution به شما این امکان را می دهد که ارزها را بدون هیچ گونه نرخ گذاری مجدد (requote) معامله کنید. این امر منجر به اجرای بسیار سریعتر سفارشات شما می شود. همچنین به معنای تقریباً 100٪ تضمین برای باز شدن موقعیت است.

از سوی دیگر، لغزش (یا انحراف) می‌تواند در طول تغییرات نوسان قیمت بسیار بزرگ شود. به عنوان مثال، اگر مشاهده کردید که EUR/USD با قیمت درخواستی 1.07610 معامله می شود و تصمیم به ارسال سفارش خرید از طریق یک بروکر با اجرای بازار دارید، می توانید در نهایت با یک موقعیت خرید با قیمت باز 1.07700 مواجه شوید.

یکی دیگر از معایب این نوع اجرا این است که کارگزارانی که از آن استفاده می کنند اجازه تنظیم دستورات حد ضرر و حد سود را در حین باز کردن سفارش نمی دهند. شما باید ابتدا یک سفارش ساده را ثبت کنید و سپس SL و TP خود را با توجه به قیمتی که در آن اجرا شده است اعمال کنید.

حالا که با تفاوت Market Execution و Instant Execution آشنا شدید شاید بهتر درک کنید که چرا سفارش Market Execution برای معاملات اسکالپ مناسب تر است. بروکرهای اسکالپینگ شرایط معاملاتی خاصی را برای مشتریان خود فراهم می کنند. برای معامله گر مهم است که هنگام انتخاب یک بروکر برای اسکالپ شرایط زیر را بررسی کند:

 • حد ضررهای بسیار کم برای به حداقل رساندن ضرر معامله گر.
 • امکان باز کردن چند صد موقعیت در طول روز؛
 • هیچ محدودیتی در زمان باز بودن سفارش وجود ندارد – موقعیت ها را می توان برای چند ثانیه یا چند دقیقه باز نگه داشت.
 • سفارشات فورا ایجاد و بسته می شوند.
 • امکان استفاده از مشاوران خودکار پیپ (automatic pips advisors)  که ده ها معامله را در ثانیه باز و بسته می کند.

با در نظر گرفتن معیارهایی که برای بهترین بروکر فارکس در ایران برای اسکالپ کردن گفتیم در اینجا به معرفی این بروکر فارکس میپردازیم:

بروکر روبوفارکس خدمات به کاربران ایران را متوقف کرده است

پس از معرفی بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان و مقایسه چند بروکر خوب فارکس برای معامله از ایران این نکته را به شما یادآوری میکنیم که معاملات فارکس بسیار پرریسک هستند و برای ترید شما باید ابتدا خود را برای ورود به بازار فارکس آماده کنید. همچنین این موضوع را یادآور میشویم که این لیست همواره بنابر نظر کاربران و بررسی های تجارت آفرین بروز میشود.

یادگیری تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، مدیریت سرمایه، روانشناسی بازار، آشنایی با پلتفرم های معاملاتی، شناسایی یک بروکر خوب، داشتن استراتژی معاملاتی مناسب همه و همه عواملی هستند که شما باید درطول مدت با آنها آشنا شوید و خود را در این موارد ماهر کنید. بنابراین قبل از شروع معاملات و ثبت نام در بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان خود را آماده فعالیت در این بازار پرریسک نمایید.


سئوالات متداول


بروکر فارکس چیست ؟

بروکر فارکس یا کارگزار فارکس، یک شرکت خدمات مالی است که از طریق پلتفرم معاملاتی به معامله‌گران دسترسی خرید و فروش در بازار فارکس را می‌دهد.
فارکس بازار تبادل ارزهای خارجی است. در این بازار برای معامله ارزها یک واسط وجود دارد که به آن بروکر فارکس گفته می‌شود.

آیا در بازار فارکس طلا نیز معامله میشود؟

فارکس مخفف Foreign Exchange یعنی تبادل ارزهای خارجی است. بنابراین از آنجایی که طلا یک ارز نیست در فارکس معامله نمی‌شود. اما اغلب بروکرهای فارکس معاملات طلا و دیگر کالاها را نیز در کنار جفت ارزهای فارکس ارائه می‌دهند.

چگونه بیت کوین را از طریق بروکرهای فارکس معامله کنیم ؟

برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر رمزارزها میتوان از بروکرهای فارکس استفاده کرد. بروکرهایی را که در این لیست معرفی کردیم خدمات خرید و فروش بیت کوین و ترید ارزهای دیجیتال را نیز ارائه می‌دهند. همچنین ابزارهایی برای معاملات بهینه آنها در اختیار معامله گران قرار می‌دهند.

آیا بروکرها سیگنال خرید و فروش نیز می‌دهند ؟

بروکرهای فارکس اغلب سیگنال خرید و فروش نمیدهند و این کار جزو خدمات آنها نیست. با این وجود بروکرهای معرفی شده در این لیست منابع آموزشی زیادی برای یادگیری فارکس در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین با آموزش رایگان فارکس در تجارت آفرین میتوانید خودتان بهترین سیگنال خرید و فروش بازار را از اندیکاتورها و الگوهای معرفی شده دریافت نمایید.

بونوس چیست ؟

بونوس یا Bonus جایزه‌ای است که کارگزارها برای تبلیغ و جذب مشتری ارائه می‌دهند. وقتیکه یک کارگزار برای مثال بونوس ۴۰% را روی سرمایه اولیه میدهد، یعنی اینکه اگر شما حساب خودتان را ۱۰۰۰ دلار شارژ کنید، بروکر نیز ۴۰۰ دلار به عنوان پاداش برای معامله کردن به حساب شما اضافه می‌کند. البته اغلب اوقات این بونوس‌ها محدودیت‌هایی دارند، برای مثال گاهی قابل برداشت نیستند و تنها برای معامله کردن ارائه می‌شوند، یا اینکه تا سقفی بونوس پرداخت می‌شود.

رگوله چیست ؟

رگوله مجوز و اعتبارنامه‌ای است که نهادهای مالی بین المللی که به آنها رگولاتور گفته می‌شود به بروکرها می‌دهند. اگر بروکری رگوله سازمان مشخصی را داشته باشد، یعنی استانداردهای آن موسسه را اجرا کرده و فعالیت‌های آن کارگزار توسط آن رگولاتور بررسی می‌شود.


بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2023 + ویدیو


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

23 دیدگاه

 • من عضو لایت فارکس هستم و به نظرم از هر نظر این بروکر عالی است هم پشتیبانی و هم سرعت و همه چی فقط فیلتر هست که با یک وی پی ان حله سود های خیلی جذاب و خوبی در این بروکر گرفتم که توی عمرم فکرش رو هم نمیکردم

 • من آلپاری حساب باز کردم و حسابمم 850 دلار شارژ کردم، در هرصورت مبلغ کمی نبود برای من اما دریغ از یه پشتیبانی درست،هر جا گیر کردم یا مشکل داشتم دو روز بعد جواب می گرفتم واقعا پشتیبانی بدی داره و میگه زیر5000 دلار فقط چت سایت جواب میدم، بماند که به دلایلی نامعلوم و الکی خیلی وقتا که بازار برای ترید خوب بود چارتشو می بست!
  با ضرر و بدبختی پولمو کشیدم بیرون الانم هر روز زنگ می زنن و ایمیل می زنن ولی من دیگه هرگز تو آلپاری حساب باز نمی کنم

 • سلام بروکر خوب میشناسین بهم معرفی کنین؟اسپرد برام مهمه .من با یه بروکر کار میکنم 300 تا کریپتو داره ولی تعداد بیشتر میخوام ممنونم دوستان

 • سلام
  من از آمارکتس اصلا راضی نیستم،من اوایل فارکس کار کردنم دمو باز کردم تو آمارکتس ولی بعد که ریل باز کردم دیدم دمو و ریل اصلا شبیه هم نیست به نظرم این کار درستس نیست که اینجوری مشتری رو با دمو جذابشون جذب کنن بعد که وارد ریل بشه تازه بفهمه داستان از چه قراره!

  • سلام
   با تشکر از به اشتراک گذاشتن نظرتون در مورد این بروکر. چنانچه شکایت از این بروکر اضافه شود آن را از لیست بهترین بروکرها حذف خواهیم کرد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که حساب دمو و واقعی تفاوت هایی با یکدیگر دارند که اغلب مربوط به عوامل روانشانسی بازار است. چنانچه توضیح بیشتری در مورد تفاوت حساب دمو و واقعی در آماکتس ارائه دهید منتشر خواهد شد.

 • سلام روز شما بخیر استاد
  به نظرم بروکرهای بهتر از این سه تایی که شما گفتین هم هست که خدمات خیلی بهتری به مشتری ها میدن و واریز و برداشت بدون دخالت آی بی و مستقیم دارن .به نظرم با توجه به اینکه شما مخاطبهای زیادی دارین می تونید روی بروکرهای دیگه هم کار کنید و به مشتری هاتون پیشناد بدین

  • سلام استاد روز بخیر
   بنده هم راضی نیستم از این بروکر منم اوایل گول کش بک که می دادو خوردم حالا بحث دمو و ریل که شبیه هم نیست جدا ولی اسپرداشو بالا میده که از اون ور کش بک بده سر همین قضیه کش بکش من سرمایه مو از دست دادم و کال شدم چون نزدیک کال شدنم هی باید اسپرد بالا شو پر می کردم و متاسفانه نتونستم اسپرد و پر کنم و کال شدم در صورتیکه بروکر دیگه ایی که ثبت نام کردم اصلا این اتفاقا برام نیفتاد نه تنها من بلکه ما یه اکیپ ده نفره بودیم که کلا از این بروکر سر همین قضیه لفت دادیم.

 • سلام وقت بخیر ,ممنون از مطالب آموزنده تون
  خواستم نظرمو در مورد بروکرهایی که معرفی کردین بگم
  آلپاری که کلا استاد شدو زنی هستو وقتی هم بازار نوسانهای خوب کوتاه مدت داره چارت و میبنده و نمیزاره ملت ترید کنن!اکانتهای زیر5000 دلار و هم که پشتیبانی مستقیم نمی کنه.
  آمارکتس هم که دمو و ریل شبیه هم نیست,اسپرداش بالاست و میگه کش بک میدم ,اومد و با همون اسپرد بالا حسابم کال شد!باید کلی صبر کنم روند برگرده و اسپرد بالا رو پر کنم که بعدا بهم کش بک میده؟چه کاریه خوب؟

  • سلام
   ممنون از نظر شما.
   در واقع بروکرهایی که ما در اینجا معرفی میکنیم بهترین بروکرها برای افراد مقیم ایران است و لزوما به این معنی نیست که این بروکرها در سطح بین المللی جایگاه بالایی دارند. اغلب بروکرهای درجه اول فارکس در ایران فعالیت نمیکنند.

   • سلام
    بله درسته ولی این بروکرهایی که شما معرفی کردین هم شاکی زیاد دارن فقط تبلیغات میکنن ملت پولشونو از دست میدن بعدکه طرف آگاه شد می ره دنبال یه بروکر درست و درمون.
    ملاک این نیست که سابقه زیاد داره ملاک اینه که تو این مدت چقدر خدماتش خوب بوده.به نظر من استاد شما که نسبت به ما علم بیشتری دارین برید بروکرهای مختلف حساب دمو باز کنید و تست واقعی انجام بدین و معرفی کنید چون ماها به امیدی میاییم تو سایت شما که راهنمایی درست و اصولی باشه.
    ممنونم

    • سلام
     دوست عزیز من حدود 11 سال هست که توی فارکس معامله میکنم. با 2 تا از بروکرهایی هم که اینجا معرفی شده کار کردم و هیچ کدوم مشکل بزرگی ندارند. الان هم با بروکری کار میکنم که متاسفانه به افراد مقیم ایران خدمات نمیده. فعالیت توی بازار فارکس ریسک بالایی داره و کمتر از 30% از افراد میتونند توی این بازار درآمد داشته باشند. این مقدار 30%، تقریبا توی همه بروکرهای سطح اول دنیا و بروکرهایی که اینجا معرفی شدند یکسان هست.
     پس تا حدی میشه گفت که 70% از افرادی که در بازار فارکس ترید میکنند شاکی هستند که بروکرشون مشکل داره. شما بعد از یک مدتی که با یک بروکر فارکس کار میکنید با راه و روش کار کردن با اون بروکر خاص آشنا میشید و کار ساده تر میشه. من هم گاهی از دست بروکر خودم عصبانی میشم که برای مثال چرا با رسیدن قیمت به Target معامله رو نبسته یا باز نکرده. اما اینا بخشی از پروسه معامله گری هست.
     با این حال اگر بروکرهای معتبر دیگه ای برای تریدرهای ایرانی پیدا کنم که با سیاست ها و معیارهای ما هماهنگی داشته باشه حتما معرفی میکنم.
     با تشکر از شما

     • سلام استاد
      ممنونم از اینکه اینقدر با حوصله پاسخ میدین
      منم با شما موافقم اما بعضی از این سایتها که میشه بهشون گفت سایتهای زرد (البته قصدم هرگز جسارت به شما نیست) میان یک بروکر رو بولد میکنن که فلان است بهمان است بعد از یه مدت بروکر کلاه مردم و برمیداره و می ره نمونه ش اپو که کلاهبرداری کرد و رفت در کنارش هم بروکرهایی بودن که تبلیغ منفی در موردشون شده اما هنوز بعد 5 سال دارن کار میکنن.در هر صورت در این بازار شما جزو افرادی هستین که علم و تجربه زیادی دارین و با باز کردن سایت بروکر یه چک کردن خیلی زود متوجه میشین که بروکر هدفش چیه؟کار کردن یا کلاهبرداری ,برای همینم از شما تقاضا دارم در مورد بروکرهای جدید که خدماتبه ایرانی ها میدن تحقیق کنید و با ما به اشتراک بزارید

 • سلام استاد روزتون بخیر
  ممنونم از مطالب مفیدتون واقعا کاربردی بود وچقدر جالب که من هم بروکر “حذف تبلیغات” حساب باز کردم و کمی نگران بودم اما اینجا دوستان نظر مثبت دادن که خیالم راحت شد
  واقعا ممنون که این نظرسنجی و پرسش و پاسخ و گذاشتین و افراد آزادانه می تونن نظر بدن
  خیلی ممنون

  • سلام
   خیر forexhubmarket معتبر نیست، در آن فعالیت نکنید. برای معامله در بازار فارکس حتما از بروکرهای مورد اعتماد که حداقل یک یا دو رگوله معتبر دارند استفاده کنید.

 • سلام برام سواله که کپیتال اکستند با سابقه کمتر از یک سالش اومده جزو بهترینها؟حسابهاش هم که ماشالله با هزینه نگهداریه بعد میگن سواپ نداریم!! آالپاری هم که شدو زن معروفیه و اکانتهای زیر5000 دلارو ساپورت مستقیم نمی کنه به نظر من بروکرهای خیلی بهتری برای ایرانی ها هستن که شما می تونید تبلیغ کنید نه کپیتال اکستند که آی بی ها روی کال شدن مشتری هاش قرارداد می بنده!

  • سلام وقت شما بخیر
   با تشکر از نظر شما. در این پست صحبتی از بروکر کپیتال اکستند نشده است و ما در هیچ پستی این کارگزار را نه معرفی و نه پیشنهاد کرده ایم.

 • ا سلام بنده مدت یک سال هست که در بروکر یونیکورن حساب دارم پشتیبانی خیلی خوبی داره و اینکه به تازگی حساب اسپات کریپتو و فیوچرز کریپتو راه انداخته که برای من به شخصه سود خوبی تو این روزها داشته.واریز و برداشتهاش هم برای ما ایرانی ها خیلی خوبه و مستقیم توسط خودشون ساپورت میشه
  چون راضی بودم گفتم با دوستان به اشتراک بزارم

 • سلام به نظر من برای ایرانیها با توجه به تحریمها فرقی نداره که در چه بروکری معامله کنند. اما مهمه که بروکری را انتخاب کنند که ساپورتش فارسی و همیشه در دسترس باشه و دست معامله گر باز باشه برای معامله
  من خودم با بروکر یونیکورن حدود 7 ماه است کار می کنم و راضی هم هستم تازگی ها هم حساب اسپات و فیوچرز کریپتوش راه افتاده که شرایطش عالیه.من بدون هیچ چشمداشتی فقط از این بروکر تعریف کردم چون من راضی بودم و کسانی که مثل من دنبال یک بروکر خوب هستن می تونن برن اینجا معامله کنن

  • فقط بروکر یونیکورن واقعا دمش گرم عالیه من یک ساله کار میکنم باهاش خداییش یه اشکال ازش ندیدم خیالم راحته از همه نظر من چند تا بروکر عوض کردم انصافا بروکر خوبیه

دیدگاهتان را بنویسید