قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/CHF

قیمت لحظه ای دلار به فرانک سوئیس
جفت ارز USD/CHF اغلب به نام سوئیسی یا The Swissie نامیده میشود. جفت دلار به فرانک سوئیس از جفت ارزهای اصلی بازار فارکس است. CHF مخفف عبارت Confoederatio Helvetica’ Franc است و نشان دهنده اقتصاد و وضعیت کشور بی طرف سوئیس در مرکز اروپا است. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر دلار امریکا در برابر فرانک سوئیس چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک دلار امریکا چند فرانک سوئیس مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال USD/CHF

تحلیل تکنیکال دلار به فرانک سوئیس

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز USD/CHF نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل تکنیکال USD/CHF در فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و فرانک سوئیس را نمایش میدهد.

فرانک سوئیس

سوئیس مدت‌هاست که یک مرکز بانکی و مالی کلیدی برای مشتریان در سراسر جهان بوده است. بانک سوئیس به رازداری مشهور است و آنها تمام عملیات بانکی خود را حفظ می‌کنند. این خصوصیت آنها را به یکی از مکان‌های مطلوب‌تر برای ذخیره پول نقد تبدیل کرده است. این به افزایش قدرت فرانک سوئیس کمک کرده است و صادرکنندگان این کشور را تحت فشار قرار داده است.

قیمت لحظه ای و تحلیل تکنیکال USD/CHF

هنگامی که بحران بدهی اروپا، این قاره را فرا گرفت، جریان های عظیم ورودی به فرانک سوئیس وضعیت را بدتر کرد تا اینکه در نهایت بانک ملی سوئیس (SNB) با نرخ 1.2 فرانک سوئیس به ازای هر 1 یورو، این ارز را به یورو متصل کرد. بنابراین اگر جفت ارز EUR/CHF به زیر 1.20 سقوط کند، SNB برای حمایت از کف 1.20 به فروش CHF و خرید یورو میپردازد.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز USD/CHF در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/CHF


دیدگاهتان را بنویسید