نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY – دلار به ین ژاپن

دلار به ین ژاپن – USD/JPY

دلار به ین ژاپن یا USD/JPY یک جفت ارز اصلی در بازار فارکس است که نشان دهنده نرخ مبادله بین دلار ایالات متحده (USD) و ین ژاپن (JPY) است. این جفت نشان دهنده ارزش یک دلار آمریکا بر حسب ین ژاپن است. جفت دلار به ین ژاپن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نشان دهنده روابط اقتصادی بین ایالات متحده، یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان، و ژاپن، یک قدرت اقتصادی بزرگ است. عواملی مانند تفاوت نرخ بهره، شاخص های اقتصادی، تصمیمات سیاست پولی فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن، رویدادهای ژئوپلیتیکی و احساسات بازار می توانند بر نرخ ارز تأثیر بگذارند.

نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY

AD HY12435

تحلیل تکنیکال دلار به ین ژاپن

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز USD/JPY نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل تکنیکال USD/JPY در فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و ین ژاپن را نمایش میدهد.

دلار امریکا

ایالات متحده امریکا و واحد پول این کشور یعنی دلار آمریکا نقش ویژه ای در معادلات جهانی و بازارهای ارز دارند. دلار از دیرباز به عنوان ارز ذخیره و ارز انتخابی برای معاملات پولی بین المللی پذیرفته شده است.

علامت دلار امریکا

دلار آمریکا پرمعامله ترین و پرفروش ترین ارز جهان است. در واقع، ایالات متحده با تولید ناخالص داخلی (GDP) نزدیک به 14 تریلیون دلار، بزرگترین اقتصاد در کل دنیا است. زمانی که فعالیت اقتصادی در ایالات متحده قوی باشد، دلار تقویت می شود و نرخ مبادله USD/JPY متناسب با آن تعدیل می شود. زمانی که فعالیت های اقتصادی کند می شود، دلار ضعیف می شود.

از آنجایی که ایالات متحده همچنین به عنوان پناهگاه امنی برای دارایی های مختلف در نظر گرفته می شود، دلار در زمان ناآرامی های مالی سیاسی یا جهانی افزایش می یابد.

ین ژاپن

ین ژاپن با نماد ¥ واحد پول رسمی کشور ژاپن است. این ارز پس از دلار امریکا و یورو، بعنوان سوین ارز دخیره مورد استفاده قرار میگیرد. بانک ژاپن که در سال 1882 تاسیس شده است مسئول کنترل و عرضه پول در این کشور است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY

جفت ارز دلار ین، پس از یورو به دلار یکی از پرمعامله ترین جفت ارزهای بازار فارکس بشمار میرود و معیاری برای سلامت اقتصاد آسیا و حتی اقتصاد جهانی است. با مشاهده نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY میتوانید به تحلیل این جفت ارز در بازار فارکس بپردازید.

سئوالات متداول

USD/JPY نشان دهنده چیست؟

USD/JPY نشان دهنده نرخ مبادله بین دلار ایالات متحده (USD) و ین ژاپن (JPY) است. این نشان می دهد که برای خرید یک دلار آمریکا به چند ین ژاپن نیاز است.

دلار به ین ژاپن یکی از جفت ارزهای اصلی در بازار فارکس است که نشان دهنده روابط اقتصادی بین ایالات متحده و ژاپن، دو اقتصاد بزرگ جهان است. به دلیل نقدینگی و تأثیر آن بر بازارهای مالی جهانی، معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و مؤسسات آن را به طور گسترده مورد معامله قرار می‌دهند و از نزدیک زیر نظر دارند.

نرخ مبادله دلار به ین ژاپن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله تفاوت نرخ بهره بین فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن، شاخص های اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی، تورم، داده های اشتغال، رویدادهای ژئوپلیتیکی، تمایل بازار نسبت به دلار آمریکا و ین ژاپن است. و مداخلات بانک های مرکزی

جفت ارز دلار به ین ژاپن اغلب با بازارهای سهام جهانی، به ویژه با شاخص‌های سهام ژاپنی مانند Nikkei 225 همبستگی نشان می‌دهد. در زمان احساسات ریسک، زمانی که بازارهای سهام افزایش می‌یابند، USD/JPY تمایل به تقویت دارد زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های با بازده بالاتر هستند. برعکس، در دوره‌های بدون ریسک، زمانی که بازارهای سهام کاهش می‌یابند، USD/JPY ممکن است ضعیف شود زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های امن مانند ین ژاپن هستند.

بازار USD/JPY بیشترین فعالیت را در طول ساعات معاملاتی معاملات توکیو و نیویورک دارد. این دوره معمولاً نقدینگی و نوسان بالاتری را برای جفت ارز ارائه می دهد.

سشن توکیو: 5:00 صبح تا 13:00 به وقت تهران
سشن نیویورک: 14:30 الی 22:30 به وقت تهران

در USD/JPY، مقدار پیپ معمولاً 0.01 است. برای مثال، اگر نرخ مبادله USD/JPY از 140.50 به 140.51 تغییر کند، به این معنی است که این جفت ارز یک پیپ افزایش یافته است. به همین ترتیب، اگر از 140.50 به 140.49 حرکت کند، یک پیپ کاهش یافته است.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که برخی از کارگزاران ممکن است USD/JPY را با یک رقم اعشار اضافی نرخ گذاری کنند که باعث می‌شود پیپ برابر با 0.001 باشد. بنابراین، همیشه توصیه می شود با بروکر خاص خود برای تأیید ارزش پیپ برای معاملات USD/JPY مشورت کنید.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز USD/JPY در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY


دیدگاهتان را بنویسید