فاندامنتال دلار به ین

USDJPY

دلار به ین

نام دارایی دلار به ین
نماد فارکسUSDJPY
بهترین ساعات معامله03:30 الی 12:30
نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز
رنج تغییرات 1 ساله

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل تکنیکال USD/JPY در بازار فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و ین ژاپن را نمایش میدهد.

دلار امریکا

ایالات متحده امریکا و واحد پول این کشور یعنی دلار آمریکا نقش ویژه ای در معادلات جهانی و بازارهای ارز دارند. دلار از دیرباز به عنوان ارز ذخیره و ارز انتخابی برای معاملات پولی بین المللی پذیرفته شده است.

علامت دلار امریکا

دلار آمریکا پرمعامله ترین و پرفروش ترین ارز جهان است. در واقع، ایالات متحده با تولید ناخالص داخلی (GDP) نزدیک به 14 تریلیون دلار، بزرگترین اقتصاد در کل دنیا است. زمانی که فعالیت اقتصادی در ایالات متحده قوی باشد، دلار تقویت می شود و نرخ مبادله USD/JPY متناسب با آن تعدیل می شود. زمانی که فعالیت های اقتصادی کند می شود، دلار ضعیف می شود.

از آنجایی که ایالات متحده همچنین به عنوان پناهگاه امنی برای دارایی های مختلف در نظر گرفته می شود، دلار در زمان ناآرامی های مالی سیاسی یا جهانی افزایش می یابد.

ین ژاپن

ین ژاپن با نماد ¥ واحد پول رسمی کشور ژاپن است. این ارز پس از دلار امریکا و یورو، بعنوان سوین ارز دخیره مورد استفاده قرار میگیرد. بانک ژاپن که در سال 1882 تاسیس شده است مسئول کنترل و عرضه پول در این کشور است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY

جفت ارز دلار ین، پس از یورو به دلار یکی از پرمعامله ترین جفت ارزهای بازار فارکس بشمار میرود و معیاری برای سلامت اقتصاد آسیا و حتی اقتصاد جهانی است. با مشاهده نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY میتوانید به تحلیل این جفت ارز در بازار فارکس بپردازید.

سئوالات متداول

در حال حاضر نرخ دلار به ین چند است ؟

در حال حاضر نرخ ین به دلار چند است ؟

USD/JPY نشان دهنده چیست؟

چرا دلار به ین ژاپن جفت ارز مهمی است؟

چه عواملی بر نرخ ارز USD/JPY تاثیر می گذارد؟

چه ارتباطی بین USD/JPY و بازارهای سهام وجود دارد؟

بهترین ساعات برای معاملات USD/JPY چه زمانی است؟

هر پیپ در جفت ارز دلار به ین ژاپن چقدر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید