فاندامنتال دلار به ین

USDJPY

دلار به ین

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل تکنیکال USD/JPY در بازار فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و ین ژاپن را نمایش میدهد.

دلار امریکا

ایالات متحده امریکا و واحد پول این کشور یعنی دلار آمریکا نقش ویژه ای در معادلات جهانی و بازارهای ارز دارند. دلار از دیرباز به عنوان ارز ذخیره و ارز انتخابی برای معاملات پولی بین المللی پذیرفته شده است.

علامت دلار امریکا

دلار آمریکا پرمعامله ترین و پرفروش ترین ارز جهان است. در واقع، ایالات متحده با تولید ناخالص داخلی (GDP) نزدیک به 14 تریلیون دلار، بزرگترین اقتصاد در کل دنیا است. زمانی که فعالیت اقتصادی در ایالات متحده قوی باشد، دلار تقویت می شود و نرخ مبادله USD/JPY متناسب با آن تعدیل می شود. زمانی که فعالیت های اقتصادی کند می شود، دلار ضعیف می شود.

از آنجایی که ایالات متحده همچنین به عنوان پناهگاه امنی برای دارایی های مختلف در نظر گرفته می شود، دلار در زمان ناآرامی های مالی سیاسی یا جهانی افزایش می یابد.

ین ژاپن

ین ژاپن با نماد ¥ واحد پول رسمی کشور ژاپن است. این ارز پس از دلار امریکا و یورو، بعنوان سوین ارز دخیره مورد استفاده قرار میگیرد. بانک ژاپن که در سال 1882 تاسیس شده است مسئول کنترل و عرضه پول در این کشور است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY

جفت ارز دلار ین، پس از یورو به دلار یکی از پرمعامله ترین جفت ارزهای بازار فارکس بشمار میرود و معیاری برای سلامت اقتصاد آسیا و حتی اقتصاد جهانی است. با مشاهده نمودار تحلیل تکنیکال USD/JPY میتوانید به تحلیل این جفت ارز در بازار فارکس بپردازید.

سئوالات متداول

USD/JPY نشان دهنده نرخ مبادله بین دلار ایالات متحده (USD) و ین ژاپن (JPY) است. این نشان می دهد که برای خرید یک دلار آمریکا به چند ین ژاپن نیاز است.

دلار به ین ژاپن یکی از جفت ارزهای اصلی در بازار فارکس است که نشان دهنده روابط اقتصادی بین ایالات متحده و ژاپن، دو اقتصاد بزرگ جهان است. به دلیل نقدینگی و تأثیر آن بر بازارهای مالی جهانی، معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و مؤسسات آن را به طور گسترده مورد معامله قرار می‌دهند و از نزدیک زیر نظر دارند.

نرخ مبادله دلار به ین ژاپن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله تفاوت نرخ بهره بین فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن، شاخص های اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی، تورم، داده های اشتغال، رویدادهای ژئوپلیتیکی، تمایل بازار نسبت به دلار آمریکا و ین ژاپن است. و مداخلات بانک های مرکزی

جفت ارز دلار به ین ژاپن اغلب با بازارهای سهام جهانی، به ویژه با شاخص‌های سهام ژاپنی مانند Nikkei 225 همبستگی نشان می‌دهد. در زمان احساسات ریسک، زمانی که بازارهای سهام افزایش می‌یابند، USD/JPY تمایل به تقویت دارد زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های با بازده بالاتر هستند. برعکس، در دوره‌های بدون ریسک، زمانی که بازارهای سهام کاهش می‌یابند، USD/JPY ممکن است ضعیف شود زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های امن مانند ین ژاپن هستند.

بازار USD/JPY بیشترین فعالیت را در طول ساعات معاملاتی معاملات توکیو و نیویورک دارد. این دوره معمولاً نقدینگی و نوسان بالاتری را برای جفت ارز ارائه می دهد.

سشن توکیو: 5:00 صبح تا 13:00 به وقت تهران
سشن نیویورک: 14:30 الی 22:30 به وقت تهران

در USD/JPY، مقدار پیپ معمولاً 0.01 است. برای مثال، اگر نرخ مبادله USD/JPY از 140.50 به 140.51 تغییر کند، به این معنی است که این جفت ارز یک پیپ افزایش یافته است. به همین ترتیب، اگر از 140.50 به 140.49 حرکت کند، یک پیپ کاهش یافته است.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که برخی از کارگزاران ممکن است USD/JPY را با یک رقم اعشار اضافی نرخ گذاری کنند که باعث می‌شود پیپ برابر با 0.001 باشد. بنابراین، همیشه توصیه می شود با بروکر خاص خود برای تأیید ارزش پیپ برای معاملات USD/JPY مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید