نمودار تحلیل تکنیکال شاخص میانگین صنعتی داو جونز – Dow Jones

شاخص داوجونز - Dow Jones

میانگین صنعتی داو جونز

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

نمودار میانگین صنعتی داوجونز

جستجوی دارایی (حروف لاتین)

آنچه دیگران امروز دنبال می کنند

نامقیمتتغییر
شاخص دلار
یورو به دلار
پوند به دلار
دلار به روبل
دلار به لیر
نماد در فارکس:
آخرین قیمت بسته:
قیمت باز:
بالاترین قیمت روز:
پایین ترین قیمت روز:
محدوه قیمت 52 هفته:

سیگنال اتوماتیک روزانه

درباره میانگین صنعتی داو جونز

میانگین صنعتی داوجونز که اغلب با نام داو جونز یا به سادگی داو شناخته می شود، یکی از شناخته شده ترین شاخص های بورس در جهان است. این نشان دهنده عملکرد سهام 30 شرکت بزرگ تجاری در ایالات متحده است. داو جونز توسط S&P Dow Jones Indices، بخشی از S&P Global رسیدگی می شود.

Dow Jones توسط چارلز داو، روزنامه‌نگار آمریکایی و یکی از بنیان‌گذاران Dow Jones & Company، در سال 1896 ایجاد شد. این شاخص در ابتدا متشکل از 12 شرکت صنعتی بود، اما از آن زمان به بعد تکامل یافته و طیف وسیع‌تری از بخش‌ها را در بر می‌گیرد.

مؤلفه های فعلی میانگین صنعتی داوجونز توسط سردبیران وال استریت ژورنال انتخاب می شوند و هدف آن نشان دادن مجموعه متنوعی از صنایع است که در اقتصاد ایالات متحده پیشرو محسوب می شوند.

به نقل از ویکی پدیا، میانگین صنعتی داو جونز یک شاخص وزنی قیمتی است، به این معنی که اجزا بر اساس قیمت سهام آنها وزن می شوند نه ارزش بازار آنها. این آن را از سایر شاخص های محبوب مانند S&P 500 و نزدک متمایز می کند که بر اساس ارزش بازار وزن دارند. روش وزن دهی قیمت که توسط داوجونز استفاده می شود، به سهام با قیمت بالاتر تأثیر بیشتری بر حرکت شاخص می دهد.

مرتبط: تفاوت میانگین صنعتی داوجونز و میانگین داوجونز کامپوزیت

ساعت بازار نیویورک

اخبار فوری
2 دیدگاه

  • سلام.بسیار خوب سپاس.فقط نکته که اطلاعات و منبع نشرآن حتما بروزو قابل اعتماد باشد لطفا در نظرداشته باشید

    • با سلام و روز بخیر
      چارت ها و داده ها بصورت اتوماتیک از سایت تریدینگ ویو و بدون دخالت تجارت آفرین به صورت لحظه ای بروزرسانی میشوند. ما همچنین سعی میکنیم تا اطلاعات موجود در سایت را بصورت دوره ای بررسی بازبینی کنیم تا در صورت تغییرات آنها را اعمال نماییم.
      با تشکر از پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید