تحلیل تکنیکال فارکس | قیمت لحظه ای ارزهای فارکس

تحلیل تکنیکال فارکس – برای دریافت قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال روزانه هر کدام از جفت ارزهای فارکس و دارایی های زیر روی آن کلیک نمایید. تحلیل بازار فارکس امروز برای جفت ارزهای اصلی، فرعی و نامتعارف فارکس در کنار شاخص های بورس های مطرح دنیا، طلا، نقره و غیره در یکجا برای علاقمندان گردآوری شده اند.

در این بخش شما میتوانید با تحلیل روزانه فارکس، نقطه نظرات تکنیکال، داده های اقتصادی و فاندامنتال و احساسات بازار را در یکجا و بصورت منسجم تماشا کنید. همچنین اخبار مرتبط با جفت ارزها نیز در در این بخش موجود است.

درحال بارگذاری...

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال فارکس

با نگاهی به چارت های موجود متوجه میشوید که 2 اندیکاتور به صورت پیش فرض روی چارت ها قرار داده شده است. اندیکاتور بولینگر بندز یا باندهای بولینگر و اندیکاتور RSI یا شاخص قدرت نسبی. در اینجا به طور خلاصه شما را با این دو اندیکاتور آشنا میکنیم.

اندیکاتور بولینگر بندز ( Bollinger Bands)

باندهای بولینگر اندیکاتور روی نمودار هستند که یک خط را با انحراف استاندارد بالاتر از میانگین متحرک ساده و یک خط را با انحراف استاندارد پایین تر از میانگین متحرک ساده ترسیم می کند. این یکی از محبوب ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال است زیرا معیار خوبی برای سنجش نوسانات است. هر چه قیمت در نمودار به باند بالایی نزدیکتر شود، می توان بازار را بیش از حد خرید در نظر گرفت. هر چه قیمت به باند پایین تر نزدیک شود، احتمال فروش بیش از حد بازار بیشتر می شود.

بولینگر بندز در تحلیل تکنیکال فارکس
نمایی از بولینگر بندز در تحلیل تکنیکال فارکس

معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور در نمودارها در بازه های زمانی متفاوت از نمودارهای دقیقه ای تا نمودارهای هفتگی یا ماهانه استفاده کنند. معامله‌گران فنی علاوه بر شناسایی روندها، از این تکنیک‌ها برای شناسایی اهداف قیمت، سطوح توقف ضرر و انتخاب موقعیت خرید یا فروش استفاده می‌کنند و اغلب به دنبال نسبت بازگشت به ریسک حداقل 2:1 هستند.

اندیکاتور RSI

به نقل از Investopedia، شاخص قدرت نسبی یا (RSI) حداقل سه کاربرد عمده دارد. این اندیکاتور بین صفر تا 100 حرکت می کند و افزایش قیمت اخیر در مقابل زیان اخیر قیمت را ترسیم می کند. بنابراین سطوح RSI به شناسایی روند و قدرت روند کمک می کند.

اندیکاتور RSI در تحلیل تکنیکال فارکس
نمایی از اندیکاتور RSI در تحلیل تکنیکال فارکس

اساسی ترین استفاده از RSI به عنوان شاخص خرید و فروش در نواحی افراطی است. وقتی RSI به بالای 70 برسد، دارایی بیش از حد خرید در نظر گرفته می شود و ممکن است کاهش یابد. زمانی که RSI زیر 30 باشد، دارایی بیش از حد فروخته می شود و می تواند افزایش یابد. با این حال، ایجاد این فرض خطرناک است; بنابراین، برخی از معامله گران منتظر می مانند تا اندیکاتور به بالای 70 برسد و سپس قبل از فروش دوباره به زیر نزول می کند، یا به زیر 30 می رسد و سپس قبل از خرید مجدداً بالاتر می رود.

واگرایی یکی دیگر از کاربردهای RSI است. وقتی اندیکاتور در جهتی متفاوت از قیمت حرکت می کند، نشان می دهد که روند فعلی قیمت در حال ضعیف شدن است و به زودی می تواند معکوس شود.

سومین کاربرد RSI سطوح پشتیبانی و مقاومت است. در طول روند صعودی، یک سهم اغلب بالای سطح 30 باقی می ماند و اغلب به 70 یا بالاتر می رسد. هنگامی که یک سهم در روند نزولی قرار دارد، RSI معمولاً زیر 70 باقی می ماند و اغلب به 30 یا کمتر می رسد.

تحلیل تکنیکال فارکس

با کلیک برروی هر یک از جفت ارزهای زیر میتوانید بررسی فنی روزانه ما را مشاهده نمایید و همچنین با ورود به این صحفات قادر خواهید بود از چارت ها و ابزارهای موجود در آنها برای انجام تحلیل شخصی خود استفاده نمایید. برای درک صحیح از موارد ذکر شده، میبایست بتوانید چارت ها و نمودارها را صحیح بخوانید و با اصطلاحات این صنعت آشنا باشید. در کنار آن باید بدانید که عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


اخبار مرتبط

تحلیل تکنیکال فارکس چیست ؟

تحلیل تکنیکال فارکس مطالعه نحوه رفتار قیمت ها در بازارها که معمولا به صورت گرافیکی برروی چارت ها و نمودارها تشکیل میشود میباشد. همچنین تحلیل تکنیکال، توانایی و هنر تشخیص این اشکال گرافیکی و الگوهای تکراری در ساختار قیمتی است که توسط نمودارها نمایش داده شده است.

تحلیل تکنیکال فارکس

در هر کدام از جفت ارزها و دارایی هایی که در بالا آمده است شما میتوانید نمودار قیمت لحظه ای و چارت تحلیل تکنیکال آنها را با کلیک برروی آنها دریافت نمایید.

ما در تحلیل بازار فارکس روزانه، که در بالا موجود است، از اندیکاتورهای اصلی و پرایس اکشن برای بررسی روزانه و کوتاه مدت بازار فارکس استفاده کرده ایم. با خواندن تحلیل روزانه فارکس میتوانید نکات مفیدی از این نوع تحلیل نیز بیاموزید. بسیاری از اطلاعات موجود توسط ربات ها و بصورت اتوماتیک گردآوری شده است و بصورت زنده میباشد.

ابزارهای تحلیل تکنیکال

سطوح مقاومت و حمایتپیوت پوینت هاکندل استیکپرایس اکشن
میانگین متحرک MAاندیکاتور RSIاندیکاتور MACDاندیکاتور Bollinger Bands
اندیکاتور ایچیموکوالگوهای کندل استیکالگوهای چارتآمزش کامل تحلیل تکنیکال

مبنای تحلیل تکنیکال

مبنای تحلیل تکنیکال مطالعه رفتار قیمت ها در بازار از طریق ثبت و بررسی اشکال گرافیکی تشکیل شده روی چارت است. به نقل از FXstreet, از آنجایی که ماهیت انسانی در پشت حرکت قیمت ها وجود دارد، بنابراین الگوها همواره در طول تاریخ تکار میشوند و به تحلیلگر اجازه میدهد با بررسی و مطالعه حرکات قیمت در گذشته، آینده را پیش بینی کند.

رویکرد فنی در معاملات بر سه فرضیه استوار است که عبارتند از :

  • تمام عوامل در قیمت لحاظ شده است
  • قیمت ها در روند حرکت میکنند
  • تاریخ دوباره تکرار میشود

سئوالات متداول

چگونه تحلیل تکنیکال یاد بگیریم ؟

بهترین سایت آموزش رایگان فارکس فارسی زبان

برای آموزش تحلیل تکنیکال فارکس میتوانید از منابع آموزشی رایگان سایت تجارت آفرین که با بالاترین کیفیت تهیه شده اند استفاده نمایید. برای دسترسی به ویدئوهای آموزش فارکس و تحلیل تکنیکال وارد شوید. همچنین در بخش یادگیری فارکس سطح متوسط در تجارت آفرین نه تنها میتوانیم متوجه شویم که چگونه تحلیل تکنیکال انجام دهیم بلکه با تحلیل فاندامنتال فارکس نیس آشنا خواهید شد.

بهترین سایت تحلیل تکنیکال فارکس چیست ؟

ما در سایت تجارت آفرین به تحلیل تکنیکال فارکس به صورت روزانه و لحظه ای میپردازیم. شما با کلیک برروی هر کدام از جفت ارزهای ارائه شده در بالا یا دارایی هایی مانند شاخص های سهام و بازار بورس و ارزهای دیجیتال میتوانید بصورت زنده نمودار تحلیل تکنیکال آنها را دریافت کنید و نظر کارشناسان ما را نیز بخوانید.

کدام کتاب را برای تحلیل تکنیکال فارکس بخوانیم ؟

کتاب های زیادی با موضوع تحلیل تکنیکال فارکس نوشته شده اند که از مشهورترین آنها میتوان به این موارد اشاره کرد:
کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه اثر جان مورفی
کتاب معامله‌گر منظم اثر مارک داگلاس
کتاب داینامیک تریدینگ اثر رابرت ماینر
در میان دیگر کتاب های خوب فارکس اشاره کرد.

بهترین اندیکاتور برای تحلیل تکنیکال فارکس چیست ؟

مهمترین اندیکاتورها برای تحلیل فارکس عبارتند از میانگین متحرک، فیبوناچی اصلاحی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور MACD، اندیکاتور کلتنر چنل و بولینگر بندز که میتوانید آموزش تمام آنها را در سایت تجارت آفرین تماشا کنید.

آیا قیمت اونس جهانی، طلا و نفت نیز در این بخش موجود است ؟

بله، شما میتوانید با انتخاب GOLD قیمت اونس جهانی و طلا را در لحظه مشاهده کنید و نمودار تحلیل تکنیکال طلا نیز در این بخش آمده است. همچنین با انتخاب OIL میتوانید قیمت نفت را به همراه تحلیل تکنیکال آن مشاهده نمایید. در این بخش میتوانید در کنار جفت ارزهای فارکس نمودار قیمت و تحلیل تکنیکال اونس جهانی، طلا، نفت، شاخص های بورس های جهانی مانند شاخص نزدک، داو جونز، S&P 500، فوتسی لندن را بصورت رایگان دریافت کنید.
همچنین تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال مهم مانند بیت کوین، اتریوم، کاردانو، داج کوین، ریپل، بایننس کوین و غیره نیز در بخش تحلیل تکنیکال فارکس سایت تجارت افرین موجود است.

برای خرید وفروش در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


تحلیل تکنیکال فارکس