قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال EUR/GBP

قیمت لحظه ای یورو به پوند انگلستان
جفت ارز EUR/GBP
یکی از جفت ارزهای فرعی یا کراس فارکس میباشد. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر یورو در برابر پوند انگلیس چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک یوروی اتحادیه اروپا چند پوند انگلیس مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال EUR/GBP

AD HY12435

تحلیل تکنیکال یورو به پوند

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز EUR/GBP نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

یورو

به نقل از ویکی پدیا، یورو با نماد€ و کد EUR واحد پول رسمی 19 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا است. این گروه از کشورها به عنوان منطقه یورو یا به طور رسمی منطقه یورو شناخته می شوند و بنا بر آمار سال 2019 حدود 343 میلیون شهروند را شامل می شود. هر یورو به 100 سنت تقسیم می شود.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال - سمبول یورو

پوند

به نقل از ویکی پدیا، پوند استرلینگ با کد ایزویGBP و نماد £ واحد پول رسمی بریتانیا، جرسی، گرنزی، جزیره مان، جبل الطارق، جورجیا جنوبی و جزایر سندویچ جنوبی، قلمرو قطب جنوب بریتانیا، و تریستان دا کونا است. استرلینگ قدیمی ترین واحد پولی است که تا به امروز و به طور مداوم مورد استفاده قرار گرفته است.

سمبول پوند در قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال EUR/GBP

جفت ارز EUR/GBP

جفت ارز EUR/GBP یکی از پرمعامله ترین جفت ارزها در سراسر جهان است زیرا با دو اقتصاد مهم اروپایی مرتبط است: اتحادیه اروپا (EU) و انگلستان (بریتانیا). از نمودار EUR/GBP برای پیگیری نرخ زنده یورو-استرلینگ استفاده کنید و آخرین اخبار و تحلیل ها را بخوانید تا تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال خود را مستحکم کنید.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز EUR/GBP در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال EUR/GBP


دیدگاهتان را بنویسید