فارکس

ساعت فارکس آنلاین: ساعت کار بازار فارکس به وقت ایران

ساعت فارکس زنده | سشن های فارکس به وقت ایرانساعت کار فارکس به وقت ایران
سیدنی - استرالیا
توکیو - ژاپن
لندن - انگلیس
نیویورک - آمریکا
میزان نوسانات بازار
0123456789101112131415161718192021222324
بازارزمان باز شدن به وقت تهرانزمان بسته شدن به وقت تهران
سیدنی00:30 09:30
توکیو03:3012:30
لندن10:3019:30
نیویورک15:3000:30 (روز بعد)

ساعت فارکس آنلاین در این قسمت بصورت زنده میباشد و به شما این امکان را میدهد تا از زمان باز شدن بازار فارکس در سشن های فارکس به وقت محلی و به ساعت ایران و تهران مطلع شوید.

بازار فارکس، بزرگترین و نقدشونده ترین بازار مالی در سطح جهان است و بازاری برای تجارت و معامله ارزها است. برخلاف بازارهای سهام سنتی، بازار فارکس به صورت غیرمتمرکز عمل می کند، به این معنی که هیچ بورس مرکزی یا مکان فیزیکی وجود ندارد.

یکی از ویژگی های متمایز بازار فارکس، فعالیت مداوم آن در 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته است. این فعالیت بدون توقف به دلیل ماهیت جهانی معاملات ارز و این واقعیت است که مراکز مالی در سراسر جهان در مناطق زمانی مختلف فعالیت می کنند. با پایان یافتن یک جلسه معاملاتی، جلسه یا سشن دیگری شروع می شود که امکان انتقال یکپارچه و در دسترس بودن ثابت را برای معامله گران فراهم می کند.

بازار فارکس در فصل تابستان در روز دوشنبه ساعت 08:00 به وقت محلی در نیوزلند شروع به کار میکند، سپس بازار سیدنی که یکی از مهمترین بازارهای فارکس است کار خود را دوشنبه ساعت 09:00 صبح به وقت محلی و 00:30 بوقت ایران شروع میکند. در انتها نیز بازار در روز جمعه در ساعت 00:30 بامداد روز شنبه به وقت ایران و با بسته شدن سشن نیویورک به کار خود پایان میدهد.

در فصل زمستان ساعت ها یک ساعت فارکس تغییر می کنند و به عقب کشیده می شوند.

ساعت فارکس در بازار سیدنی معمولا بعنوان اولین روز کاری هفته شناحته میشود، که در امتداد آن 3 بازار مهم یعنی بازار توکیو، سپس لندن و سپس بازار نیویورک فعالیت خود را آغاز میکنند.

ساعت فارکس به وقت ایران

قبل از اینکه به بحث ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران برویم، بهتر است به این نکته مهم اشاره کنیم که معامله گران فارکس برای موفقیت می بایست از زمان باز شدن بازار در مناطق مهم جهان نیز اطلاع داشته باشند. زیرا کسب درآمد در زمانیکه قیمت ها نوسان ندارند، بسیار سخت خواهد بود.

حالا سراغ ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران می رویم. بازار فارکس در فصل تابستان از روز دوشنبه ساعت 00:30 بامداد تا روز شنبه ساعت 00:30 بامداد به وقت ایران باز است. در هر لحظه بین این دو نقطه، حداقل یک بازار در دنیا باز است و در تعداد کمی از این نقاط نیز دو بازار همزمان باز است.

خرید و فروش ارزها در سرتاسر دنیا برای معاملات بین المللی که توسط تجارت ها و بانک های مرکزی صورت می گیرد مورد نیاز است. بانک های مرکزی از سال 1971، پس از اینکه بازارهای ارز-ثابت به دلیل منحل شدن استاندارد طلا کنار گذاشته شد، متکی به بازار فارکس شدند. از آن زمان به بعد، اغلب ارزهای رایج کشورها به جای مبنای طلا، مبنای شناور پیدا کردند.  

مرتبط : بهترین سایت های خبری برای انجام بهینه معاملات فارکس – اخبار فارکس

دلیل اینکه بازار فارکس بازاری 24 ساعته است محدوده های زمانی مختلف بین المللی است. همچنین بازار فارکس برروی شبکه کامپیوترها انجام می گیرد نه در یک مکان فیزیکی که راس ساعت خاصی تعطیل می کند. برای مثال، وقتیکه می گوییم دلار آمریکا روی یک نرخ بسته شد منظورمان بسته شدن قیمت در بازار محلی خود شما است. زیرا این ارز پس از اینکه بازار ایران تعطیل می شود هنوز در بازارهای دیگر دنیا در حال معامله است.

مرتبط : بهترین اندیکاتورهای فارکس برای معاملات روزانه – اندیکاتورهای فارکس

هر روز بازار فارکس از استرالیا شروع به کار می کند، سپس به اروپا میرسد و نهایتا به امریکای شمالی می رود. وقتیکه بازار یک منطقه تعطیل می شود بازار منطقه دیگر شروع به کار می کند و یا اینکه شروع به کار کرده است. این روند تا روز شنبه ادامه پیدا می کند که همه بازارها تعطیل هستند. زمانیکه دو بازار بصورت همزمان باز است (مانند بازار اروپا و امریکای شمالی) فعالترین زمان برای معاملات فارکس است.

ساعت فارکس - وقت محلی و ساعت ایران
ساعت فارکس – وقت محلی و ساعت ایران

برای مثال، اگر یک معامله گر فارکس در استرالیا در ساعت 3 صبح از خواب بیدار شود و تصمیم به ترید کردن بگیرد نمی تواند از خدمات محلی در استرالیا استفاده کند ولی می تواند از خدمات موجود در اروپا و امریکای شمالی استفاده کند.

نکته مهمی دیگری که به غیر از زمان آغاز بکار بازار وجود دارد، بهترین زمان در ایران برای فعالیت در فارکس است.

مرتبط : آموزش قدم به قدم متاتریدر همه چیز در مورد متاتریدر

شلوغ ترین منطقه زمانی برای انجام معاملات وقتی است که بازار لندن و بازار نیویورک فعال هستند و در این بازه فعال ترین زمان وقتی است که این دو بازار با یکدیگر همپوشانی دارند. بیشتر حجم معاملات روزانه که حدود 6 تریلیون دلار است در همین زمان بوقوع می پیوندد.

ساعت فعالیت فارکس در فصل زمستان و تابستان متفاوت است و به همین دلیل معامله گران باید تغییرات ساعت تابستان و زمستان را در نظر بگیرند.

در فصل تابستان از ساعت 15:30 الی 19:30 که بازارهای لندن و نیویورک همپوشانی دارند بهترین ساعات برای معاملات فارکس است. دلیل این امر حجم بالای معاملات و کاهش اسپرد و هزینه های معاملاتی است.

در فصل زمستان همپوشانی ساعت بازار فارکس در لندن و نیویورک از ساعت 14:300 بوقت ایران تا ساعت 18:30 می باشد.

مرتبط: تحلیل تکنیکال طلا بصورت روزانه

سشن فارکس چیست؟

سشن فارکس یا جلسات فارکس دوره های زمانی خاصی هستند که در طی آن بازار جهانی ارز برای تجارت فعال است.

چند سشن فارکس وجود دارد و نام آنها چیست؟

ارزهای اصلی مرتبط با هر سشن فارکس چیست؟

همپوشانی بین جلسات فارکس چیست و چرا مهم هستند؟

آیا نوسانات بازار در جلسات مختلف فارکس متفاوت است؟

معامله گران چگونه می توانند از یک سشن بخصوص فارکس استفاده کنند؟

بهترین استراتژی های معاملاتی برای هر جلسه فارکس چیست؟

آیا می توانم خارج از جلسات اصلی فارکس معامله فارکس کنم؟

آیا ریسک یا چالشی در معاملات در یک ساعت مشخص فارکس وجود دارد؟

ساعت باز شدن بازار فارکس در روز دوشنبه چه زمانی است ؟

زمان بسته شدن بازار نیویورک به وقت تهران چه ساعتی است ؟

چه روزهایی بازار فارکس تعطیل است ؟

آیا ساعت کار بازار فارکس در فصل تابستان و زمستان متفاوت است ؟تجارت آفرین فارکس

11 دیدگاه

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم من نه لپ تاب دارم ن سیستم امکانش هست که با گوشی کار کنم؟

  • سلام
   بله این امکان وجود دارد که با تلفن همراه نیز معاملات را انجام دهید. البته داشتن کامپیوتر یا لپ تاپ به شما این امکان را میدهد که از ابزارهای بیشتر و بصورت موثرتری در بازار فعالیت کنید.

  • سلام وقت شما بخیر
   در چنین مواقعی از جستجوگر دیگری استفاده کنید تا مشکل حل شود. یا اینکه در حالت ناشناس این برگه را باز کنید.
   امیدواریم که این راهنمایی به شما کمک کند

 • سایت عالی و با کیفیت و به روز ..
  اخبار اقتصادی عالی و اگر با کلیک بر روی هر خبر به جزییات هم دسترسی داشتیم عالی تر میشد اما انصافا عالی هستین و ممنون از مهندسین و برنامه نویسهای این سایت و تمام پرسنل 🙏🙏🙏

 • با عرض سلام و تشکر بسیار فراوان از مدیریت محترم سایت تجارت آفرین بابت مطالب بسیار عالی و آموزنده ای که دارید
  انصافا باید گفت یکی از بهترین ها هستید

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس