ساعت فارکس آنلاین | ساعت کار بازار فارکس به وقت ایران

بازارزمان باز شدن به وقت تهرانزمان بسته شدن به وقت تهران
سیدنی00:30 09:30
توکیو03:3012:30
لندن10:3019:30
نیویورک16:3001:30

ساعت فارکس آنلاین در این قسمت بصورت زنده میباشد و به شما این امکان را میدهد تا از زمان باز شدن بازار فارکس در سشن های فارکس به وقت محلی و به ساعت ایران و تهران مطلع شوید.

بازار فارکس، بزرگترین و نقدشونده ترین بازار مالی در سطح جهان است و بازاری برای تجارت و معامله ارزها است. برخلاف بازارهای سهام سنتی، بازار فارکس به صورت غیرمتمرکز عمل می کند، به این معنی که هیچ بورس مرکزی یا مکان فیزیکی وجود ندارد.

یکی از ویژگی های متمایز بازار فارکس، فعالیت مداوم آن در 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته است. این فعالیت بدون توقف به دلیل ماهیت جهانی معاملات ارز و این واقعیت است که مراکز مالی در سراسر جهان در مناطق زمانی مختلف فعالیت می کنند. با پایان یافتن یک جلسه معاملاتی، جلسه یا سشن دیگری شروع می شود که امکان انتقال یکپارچه و در دسترس بودن ثابت را برای معامله گران فراهم می کند.

بازار فارکس روز دوشنبه ساعت 08:00 به وقت محلی در نیوزلند شروع به کار میکند، سپس بازار سیدنی که یکی از مهمترین بازارهای فارکس است کار خود را دوشنبه ساعت 09:00 صبح به وقت محلی و 00:30 بوقت ایران شروع میکند. در انتها نیز بازار در روز جمعه در ساعت 01:30 بامداد روز شنبه به وقت ایران و با بسته شدن سشن نیویورک به کار خود پایان میدهد.

ساعت فارکس در بازار سیدنی معمولا بعنوان اولین روز کاری هفته شناحته میشود، که در امتداد آن 3 بازار مهم یعنی بازار توکیو، سپس لندن و سپس بازار نیویورک فعالیت خود را آغاز میکنند.

ساعت بازار فارکس به وقت ایران

قبل از اینکه به بحث ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران برویم، بهتر است به این نکته مهم اشاره کنیم که معامله گران فارکس برای موفقیت می بایست از زمان باز شدن بازار در مناطق مهم جهان نیز اطلاع داشته باشند. زیرا کسب درآمد در زمانیکه قیمت ها نوسان ندارند، بسیار سخت خواهد بود.

حالا سراغ ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران می رویم. بازار فارکس از روز دوشنبه ساعت 00:30 بامداد تا روز شنبه ساعت 01:30 بامداد به وقت ایران باز است. در هر لحظه بین این دو نقطه، حداقل یک بازار در دنیا باز است و در تعداد کمی از این نقاط نیز دو بازار همزمان باز است.

خرید و فروش ارزها در سرتاسر دنیا برای معاملات بین المللی که توسط تجارت ها و بانک های مرکزی صورت می گیرد مورد نیاز است. بانک های مرکزی از سال 1971، پس از اینکه بازارهای ارز-ثابت به دلیل منحل شدن استاندارد طلا کنار گذاشته شد، متکی به بازار فارکس شدند. از آن زمان به بعد، اغلب ارزهای رایج کشورها به جای مبنای طلا، مبنای شناور پیدا کردند.  

مرتبط : بهترین سایت های خبری برای انجام بهینه معاملات فارکس – اخبار فارکس

دلیل اینکه بازار فارکس بازاری 24 ساعته است محدوده های زمانی مختلف بین المللی است. همچنین بازار فارکس برروی شبکه کامپیوترها انجام می گیرد نه در یک مکان فیزیکی که راس ساعت خاصی تعطیل می کند. برای مثال، وقتیکه می گوییم دلار آمریکا روی یک نرخ بسته شد منظورمان بسته شدن قیمت در بازار محلی خود شما است. زیرا این ارز پس از اینکه بازار ایران تعطیل می شود هنوز در بازارهای دیگر دنیا در حال معامله است.

مرتبط : بهترین اندیکاتورهای فارکس برای معاملات روزانه – اندیکاتورهای فارکس

هر روز بازار فارکس از استرالیا شروع به کار می کند، سپس به اروپا میرسد و نهایتا به امریکای شمالی می رود. وقتیکه بازار یک منطقه تعطیل می شود بازار منطقه دیگر شروع به کار می کند و یا اینکه شروع به کار کرده است. این روند تا روز شنبه ادامه پیدا می کند که همه بازارها تعطیل هستند. زمانیکه دو بازار بصورت همزمان باز است (مانند بازار اروپا و امریکای شمالی) فعالترین زمان برای معاملات فارکس است.

برای مثال، اگر یک معامله گر فارکس در استرالیا در ساعت 3 صبح از خواب بیدار شود و تصمیم به ترید کردن بگیرد نمی تواند از خدمات محلی در استرالیا استفاده کند ولی می تواند از خدمات موجود در اروپا و امریکای شمالی استفاده کند.

نکته مهمی دیگری که به غیر از زمان آغاز بکار بازار وجود دارد، بهترین زمان در ایران برای فعالیت در فارکس است.

مرتبط : آموزش قدم به قدم متاتریدر همه چیز در مورد متاتریدر

در جدول زیر ساعت باز شدن بازار، همپوشانی و ساعت تعطیل شدن بازار فارکس را در هر منطقه جغرافیایی می بینید. این سشن های فارکس به وقت ایران می باشد.

ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران - بهترین زمان ترید در فارکس

شلوغ ترین منطقه زمانی برای انجام معاملات وقتی است که بازار لندن و بازار نیویورک فعال هستند و در این بازه فعال ترین زمان وقتی است که این دو بازار با یکدیگر همپوشانی دارند. بیشتر حجم معاملات روزانه که حدود 6 تریلیون دلار است در همین زمان بوقوع می پیوندد. در عکس بالا قسمت هایی که با خط آبی زخیمتر نمایش داده شده است زمان های شلوغ معاملاتی است. نرخی که توسط سازمان های بزرگ و صندوق های سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرد ساعت 16:00 به وقت لندن یا ساعت 19:30 به وقت تهران تعیین می شود.

بین ساعت های 16:30 تا 19:30 بوقت ایران، که بازارهای لندن و نیویورک همزمان باز هستند بهترین زمان برای معاملات فارکس است.

با این وجود ساعت کار بزار فارکس و بازارا سهام در کشورهای مختلف، متفاوت است. بنابراین هر کدام از جفت ارزها در ساعات مختلفی ار روز نوسانات بیشتری دارند. برای مثال هانطور که در نقشه فارکس در ابتدای این پست مشاهده میکنید، نوسانات جفت ارز USD/JPY با EUR/USD در ساعت کار بازار فارکس متفاوت است.

بهترین زمان برای معامله اونس جهانی طلا XAU/USD بین ساعت های 12:00 الی 20:00 به وقت لندن یا 15:30 تا 23:30 به وقت تهران است. دلیل اینکه این بازه زمانی برای معامله طلا مناسب است این واقعیت است که در این بازه بیشترین نوسان در بازار بوجود می آید و موقعیت خوبی برای ترید کردن و کسب سود از بازار است.

مرتبط: تحلیل تکنیکال طلا بصورت روزانه

بهترین زمان برای معاملات طلا در فارکس
مرجع : dailyforex.com

بهترین زمان برای معامله بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیز همانند طلا بین ساعت های 12:00 الی 20:00 به وقت لندن یا 15:30 تا 23:30 به وقت ایران است. دلیل اینکه این بازه زمانی برای معامله بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مناسب است نوسانات بیشتر این ارزها در بازار است که موقعیت خوبی برای ترید کردن و کسب سود از ارزهای دیجیتال را بوجود می آورد است. بطورکلی، نوسانات ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر از جفت ارزهای رایج و طلا است. بنابراین هنگام معامله آنها در معرض ریسک های بیشتری قرار خواهید داشت.

مرتبط : چرا معامله گران فارکس به سمت معاملات CFD بیت کوین رفته اند ؟

سشن فارکس چیست؟

سشن فارکس یا جلسات فارکس دوره های زمانی خاصی هستند که در طی آن بازار جهانی ارز برای تجارت فعال است.

چند سشن فارکس وجود دارد و نام آنها چیست؟

ارزهای اصلی مرتبط با هر سشن فارکس چیست؟

همپوشانی بین جلسات فارکس چیست و چرا مهم هستند؟

آیا نوسانات بازار در جلسات مختلف فارکس متفاوت است؟

معامله گران چگونه می توانند از یک سشن بخصوص فارکس استفاده کنند؟

بهترین استراتژی های معاملاتی برای هر جلسه فارکس چیست؟

آیا می توانم خارج از جلسات اصلی فارکس معامله فارکس کنم؟

آیا ریسک یا چالشی در معاملات در یک ساعت مشخص فارکس وجود دارد؟

ساعت باز شدن بازار فارکس در روز دوشنبه چه زمانی است ؟

زمان بسته شدن بازار نیویورک به وقت تهران چه ساعتی است ؟

چه روزهایی بازار فارکس تعطیل است ؟

بهترین زمان برای انجام معاملات طلا چه ساعتی است ؟تجارت آفرین فارکس

8 دیدگاه

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم من نه لپ تاب دارم ن سیستم امکانش هست که با گوشی کار کنم؟

  • سلام
   بله این امکان وجود دارد که با تلفن همراه نیز معاملات را انجام دهید. البته داشتن کامپیوتر یا لپ تاپ به شما این امکان را میدهد که از ابزارهای بیشتر و بصورت موثرتری در بازار فعالیت کنید.

  • سلام وقت شما بخیر
   در چنین مواقعی از جستجوگر دیگری استفاده کنید تا مشکل حل شود. یا اینکه در حالت ناشناس این برگه را باز کنید.
   امیدواریم که این راهنمایی به شما کمک کند

 • سایت عالی و با کیفیت و به روز ..
  اخبار اقتصادی عالی و اگر با کلیک بر روی هر خبر به جزییات هم دسترسی داشتیم عالی تر میشد اما انصافا عالی هستین و ممنون از مهندسین و برنامه نویسهای این سایت و تمام پرسنل 🙏🙏🙏

 • با عرض سلام و تشکر بسیار فراوان از مدیریت محترم سایت تجارت آفرین بابت مطالب بسیار عالی و آموزنده ای که دارید
  انصافا باید گفت یکی از بهترین ها هستید

دیدگاهتان را بنویسید