اخبار فارکس امروز | سه شنبه ۱۸ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه ۱۸ مهر در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در اوایل روز سه شنبه لحن متفاوتی از خود نشان می دهند زیرا سرمایه گذاران از نزدیک تحولات مربوط به درگیری اسرائیل و حماس را زیر نظر دارند. در اینجا تجزیه و تحلیل بازار فارکس و بازارهای مالی امروز آورده شده است:

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص USD اندکی بهبود یافته است و پس از تجربه یک عقب نشینی در روز دوشنبه، کمی بالاتر از سطح 106.00 معامله می شود.

معاملات آتی برای شاخص های سهام ایالات متحده در اوایل جلسه اروپا نسبتاً ثابت معامله می شود. با وجود تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی، شاخص‌های اصلی وال استریت در روز دوشنبه موفق شدند در محدوده مثبت بسته شوند. این تا حدودی به دلیل اظهارنظرهای خوش بینانه مقامات فدرال رزرو بود که یافتن تقاضای قابل توجه را برای دلار چالش برانگیز کرد و در نتیجه احساسات کلی بازار را بهبود بخشید.

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده، روز را به میزان قابل توجهی پایین تر آغاز کرد و پس از یک آخر هفته سه روزه به زیر 4.7 درصد رسید.

درگیری اسرائیل و حماس: نیروهای دفاعی اسرائیل از انجام حملات هوایی شبانه به بیش از 200 هدف در غزه خبر دادند. آژانس امداد و کار سازمان ملل (آنروا) خاطرنشان کرد که ظرفیت پناهگاه های غزه 90 درصد پرشده است و بیش از 137000 نفر به دنبال پناهگاه هستند.

اخبار توسعه‌دهنده املاک چین: کانتری گاردن، توسعه‌دهنده املاک چینی نسبت به واگذاری دارایی‌ها ابراز ابهام کرد و نسبت به چالش‌های احتمالی در اجرای تعهدات بدهی دریایی هشدار داد. علیرغم این اخبار، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ نزدیک به 1 درصد افزایش یافت در حالی که شانگهای کامپوزیت بیش از 0.5 درصد کاهش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

جفت EUR/USD پس از کاهش اولیه در معاملات روز دوشنبه اروپا، بازگشتی را تجربه کرد. روز سه شنبه ثابت بسته شد و بالای 1.0550 تثبیت شد.

پوند به دلار GBP/USD

جفت ارز GBP/USD در روز دوشنبه پشتیبانی بالای 1.2150 پیدا کرد و بالای 1.2200 بسته شد. با این حال، بخشی از شتاب بهبود خود را در صبح اروپایی از دست داد و به زیر 1.2250 تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

گزارش بانک مرکزی ژاپن (BoJ) گزارش‌ها حاکی از آن است که BoJ در نظر دارد شاخص قیمت مصرف کننده اصلی (CPI) سال مالی 2023/24 خود را از پیش‌بینی 2.5 درصدی که در ماه جولای پیش‌بینی شده بود، به 3 درصد برساند. USD/JPY واکنش فوری کمی به این خبر نشان داد و در محدوده مثبت نزدیک به 149.00 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا از تقاضای دارایی های امن و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده سود برده است. این فلز گرانبها به بالاترین سطح خود در 10 روز گذشته رسید و از 1860 دلار فراتر رفت و پس از آن کاهش جزئی به زیر آن سطح را تجربه کرد.

امروز فعالان بازار از نزدیک سخنرانی های بانک مرکزی از جمله کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) را تماشا می کنند، زیرا اطلاعات اقتصادی قابل توجهی برای آن روز منتشر نشده است. رویدادهای ژئوپلیتیک، به‌روزرسانی‌های سیاست پولی و احساسات ریسک همچنان بر حرکت‌های بازار در طول جلسه تأثیر خواهند گذاشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید