تحلیل تکنیکال بیت کوین و چارت لحظه ای – BTC/USD

نمایش تمام صفحه

تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

جمعه ۲۳ اردیبهشت – تحلیل تکنیکال بیت کوین

همانطور که در نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین در بالا ملاحظه میکنید، این ارز دیجیتال تلاش کرد تا یک موج بهبودی بالاتر از مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری در برابر دلار آمریکا داشته باشد. بیت کوین نزدیک به ۳۱۰۰۰ دلار در حال مبارزه است و ممکن است کاهش جدیدی را آغاز کند.

قیمت بیت کوین موج بهبود مناسبی را از منطقه پشتیبانی ۲۵۰۰۰ دلاری آغاز کرد. BTC برای حرکت به بالای سطح ۲۸۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته سرعت گرفت.

حتی منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را نیز پاک کرد. با این حال، خریداران برای ماندن در بالای سطح ۳۱۰۰۰ دلار تلاش کردند. اوج در نزدیکی ۳۱۳۹۰ دلار تشکیل شده است و قیمت در حال حاضر در حال کاهش است. حرکتی به زیر سطح ۳۱۰۰۰ دلار وجود داشت.

BTC/USDT به زیر سطح ۲۳٫۶% فیبوناچی اصلاحی (حرکت صعودی از ۲۸۶۰۰ دلار به بالاترین ۳۱۳۹۰ دلار) رسید. قیمت در حال حاضر به پشتیبانی ۳۰۴۰۰ دلار نزدیک می شود.

همچنین یک خط روند صعودی کلیدی با پشتیبانی نزدیک به ۳۰۴۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت BTC/USD شکل می گیرد. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۳۰۰۰۰ دلاری است. این نزدیک به سطح ۵۰% اصلاح فیب در حرکت صعودی از ۲۸۶۰۰ دلار به پایین ۳۱۳۹۰ دلار است.

ریزش جدید در بیت کوین؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان میدهد که شکست نزولی و بسته شدن به زیر سطح حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری ممکن است شروع یک سقوط بزرگ باشد. در مورد ذکر شده، قیمت می تواند تا سطح ۲۹۰۰۰ دلار کاهش یابد. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۸۰۰۰ دلار است که در زیر آن قیمت ممکن است موج نزولی جدیدی را آغاز کند.

اما اگر این ارز دیجیتال بتواند بالاتر از منطقه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلاری باقی بماند، می تواند افزایش جدیدی را آغاز کند. مقاومت فوری در صعود نزدیک به سطح ۳۱۰۰۰ دلار است.

مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۱۴۰۰ دلار است. حرکت واضح به بالای سطح مقاومت ۳۱۰۰۰ دلار و ۳۱۴۰۰ دلار ممکن است شروع یک افزایش تازه در جلسات آینده باشد. مقاومت کلیدی بعدی می تواند نزدیک به سطح ۳۲۵۰۰ دلار باشد که بالاتر از آن قیمت ممکن است به بالای ۳۳۰۰۰ دلار برسد.

شاخص های تحلیل تکنیکال بیت کوین:

  • MACD ساعتی – اندیکاتور MACD اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش است.
  • اندیکاتور RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی) – RSI برای BTC/USD اکنون از سطح ۵۰ فاصله گرفته است.
  • سطوح حمایت اصلی – ۳۰,۴۰۰ دلار و به دنبال آن ۳۰,۰۰۰ دلار.
  • سطوح مقاومت اصلی – ۳۱۰۰۰ دلار، ۳۱۴۰۰ دلار و ۳۲۵۰۰ دلار.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمز ارزها

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین یک سیستم پرداخت بدون مرز است که در ابتدا به عنوان یک نرم افزار منبع باز در سال ۲۰۰۹ توسط شخص یا گروهی از افراد معروف به ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد. برخلاف مدل‌های بانکداری کلاسیک، بیت‌کوین با بهره مندی از فناوری بلاک چین که برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌شود، دارای ویژگی‌هایی مانند ناشناس بودن یا عدم تمرکز است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین - BTC/USD

با توجه به این ویژگی ها، علاقه کاربران به این ارز دیجیتال افزایش یافته است که باعث شده حجم عظیمی از ارزهای رمزنگاری شده با الگوی بیت کوین به بازار عرضه شود.

قیمت این رمز ارز بر مبنای عرضه و تقاضای عمومی بازار تعیین میشود و بنابراین برای معامله کردن نیاز به تحلیل تکنیکال بیت کوین دارید.

چگونه چارت بیت کوین را بخوانیم ؟

نمودارهای بیت کوین معمولاً پیشرفت قیمت را با استفاده از کندل استیک نشان می دهند. هر شمع نشان دهنده یک بازه زمانی خاص است (بستگی به نمودار دارد) و باز، بسته شدن و محدوده قیمت را در طول آن بازه زمانی نشان می دهد. علاوه بر این، نمودار معمولاً شامل انواع اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. محبوب ترین آنها سطوح حمایت و مقاومت، خطوط روند، شاخص قدرت نسبی (اندیکاتور RSI)، سطوح فیبوناچی اصلاحی هستند.

برای آشنایی بیشتر با روش چارت خوانی و تحلیل تکنیکال بیت کوین حتما روی لینک زیر کلیک کنید و فیلم آموزش تحلیل تکنیکال را که تنها برای کاربران سایت تجارت آفرین ساخته شده است را تماشا کنید.

بیشتر بخوانید

ابزاری مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال بیت کوین

برای تحلیل تکنیکال بیت کوین در این پست اغلب از اندیکاتورهای میانگین متحرک، شاخص قدرت نسبی، On-Balance-Volume – OBV، اندیکاتور Aroon، اندیکاتور Stochastic Oscillator، الگوهای کندل استیک و الگوهای چارت استفاده میشود.

اولین و محبوب ترین ارز دیجیتال

در حال حاضر، بیت کوین ارز دیجیتالی است که بیشترین قیمت اسمی بازار و بیشترین ارزش بازار را دارد. اهمیت آن به حدی است که منحصر به فرد تلقی می شود و بقیه ارزهای دیجیتال را به عنوان کوین های جایگزین (altcoins) در نظر می گیرند. در گروه آلت کوین ها می‌توانیم به سیستم‌های منبع بازی مانند اتریوم، ریپل یا لایت کوین اشاره کرد.

شما در کنار تحلیل تکنیکال بیت کوین می توانید ارزهای دیگر را نیز تحلیل و معامله نمایید.

استخراج بیت کوین

با وجود اینکه ارزهای دیجیتال به ناشناسی و مخفی کاری شهرت دارند ولی باید این واقعیت را متمایز کنیم که تمام فرآیندهای تراکنش با استفاده از فناوری بلاک چین ثبت و تأیید می‌شوند. در غیر این صورت، تراکنش بیت کوین صورت نخواهد گرفت. فرآیند انجام ثبت این داده ها مستلزم یک کار محاسباتی بالا و همچنین زمان زیادی است.

استخراج - تحلیل تکنیکال یست کوین BTC

برای انجام ماینینگ بیت کوین، فرآیندهای فردی توسط کاربران انجام می‌شود که مسئول ثبت آن اطلاعات در بلوک‌ها هستند که به زنجیره بلوکی بدون تغییر می‌پیوندند. از سوی دیگر، به عنوان پاداش، ماینرها برای همکاری خود تعداد کمی بیت کوین در فرآیندی که به عنوان استخراج بیت کوین شناخته می شود، به دست خواهند آورد.

استخراج بیت کوین و دیگر رمزارزها، نیازبه نیروی پردازش رایانه‌ای با مشخصات فنی مشخص برای حل مسائل پیچیده ریاضی را دارد. این نیروی پردازش برای تأیید تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین و دریافت کارمزد در ازای این خدمات است. همچنین استخراج ابری بیت کوین نیز وجود دارد.

استخراج فقط برای برخی از ارزها که مانند بیت کوین از Proof of Stake استفاده می‌کنند قابل اعمال است. به عنوان یک ماینر، پس از باز کردن یک بلوک در بلاک چین، سکه‌های جدیدی دریافت می‌کنید. با این حال، این روش کسب درآمد با کریپتو مستلزم سرمایه گذاری عظیم در سخت افزار و برق است.

هر کسی می‌تواند درصورت سرمایه گذاری و دراختیار داشتن منابع کافی بیت‌کوین را استخراج کند ، اما انجام این کار به شیوه‌ای سودآور بسیار چالش برانگیز است زیرا اگر استخراج آن برای شما بیش از ارزش فعلی یک بیت کوین هزینه داشته باشد، استخراج آن بی‌معنی است. مدتی است که اکثر افراد قادر به استخراج سودآور نیستند. این کار به یک عملیات در مقیاس بزرگ نیاز دارد.

نوسانات بالا

در هنگام تحلیل تکنیکال بیت کوین، این واقعیت را نباید فراموش کنید که نوسانات در آن بسیار بالا است.

عوامل زیادی وجود دارد که نوسانات بالای قیمت بیت کوین را ایجاب می کند. مشابه آنچه در مورد دارایی‌های مشترک و جفت ارز در بازار فارکس اتفاق می‌افتد، افزایش یا کاهش علاقه عمومی باعث افزایش و/یا کاهش قیمت آن در بازار می‌شود. با این حال، ویژگی های خاصی مانند عدم وجود مقررات یا فشار از سوی دولت ها نیز بر این عوامل می افزاید. این باعث نوسانات بالای قیمت میشود، که سرمایه‌گذار باید مرتباً با تجزیه و تحلیل تکنیکال بیت‌کوین سروکار داشته باشد.

معاملات فیوچرز بیت کوین

معرفی معاملات آتی یا فیوچرز بیت‌کوین در بروکرها و صرافی های رگوله شده به عنوان نقطه عطف مهمی در نزدیک‌تر کردن ارز دیجیتال به یک سرمایه‌گذاری اصلی در نظر گرفته شد.

در حالی که برخی از بدبینان هنوز بر این باورند که کریپتوها بعنوان یک دارایی برای اهداف سرمایه‌گذاری بلندمدت بسیار خطرناک و سوداگرانه هستند، علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال امیدوارند که معاملات آتی بیت کوین نهادی را برای این صنعت به ارمغان بیاورد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به معاملات فیوچرز بیت‌کوین و نحوه سرمایه‌گذاری بر روی آن داشته باشیم.

در اصل، قراردادهای آتی بیت کوین نشان دهنده توافقی برای فروش یا خرید مقدار معینی از دارایی در یک روز خاص با قیمتی است که از قبل تعیین شده است، و تا این حد، هیچ تفاوتی با سایر ابزارهای مالی مشتقه از این نوع ندارند مانند قراردادهای آتی برای ذرت، روغن یا سویا.

معامله در بازار فیوچرز مبتنی بر تحلیل تکنیکال بیت کوین میتواند بسیار پرریسک باشد.

در دسامبر ۲۰۱۷، دو صرافی شیکاگو – CME و CBOE – معاملات آتی بیت کوین را راه اندازی کردند و بنابراین بازار ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاران سازمانی باز کردند. صرافی ها تضمین می کنند که طرفین قرارداد آتی تعهدات مربوطه خود را بر اساس قوانین قابل اجرا انجام می دهند. این بدان معناست که معامله گرانی که از موضع غیرقانونی دارایی دیجیتال دلسرد شده بودند، ابزار مفیدی برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض یا پوشش بیت کوین و بهره مندی از نوسانات قیمت به دست آوردند.

کیف پول های بیت کوین

کیف پول بیت کوین سیستم های خصوصی هستند که در آن سرمایه گذاران بیت کوین استخراج شده یا به دست آمده از طریق معامله یا فروش خدمات را ذخیره می کنند. کیف پول های بیت کوین با توجه به ویژگی هایشان به ۴ مدل مختلف طبقه بندی می شوند:

  • وب: یکی از پرکاربردترین گزینه ها به دلیل سرعت عمل می باشد. این به معنای میزبانی وب است که سرمایه گذاران تمام معاملات خود را از آنجا انجام می دهند.
  • دسکتاپ: برای کیف پول دسکتاپ، سرمایه گذاران باید اپلیکیشن مخصوصی را در رایانه یا تلفن همراه خود دانلود کنند. برخی عملیات، مانند استعلام موجودی، نیازی به اتصال به اینترنت ندارند.
  • سخت افزار: یکی از امن ترین گزینه ها برای نگهداری بیت کوین، کیف پول سخت افزاری است. آنها به عنوان هارد دیسک های اکسترنال فیزیکی کار می کنند که در آن سرمایه گذاران اطلاعات مربوط به موجودی کل را به روشی بسیار قابل اعتماد ذخیره می کنند.
  • کاغذ یا Paper: همراه با کیف پول های سخت افزاری، ایمن ترین گزینه است. با این حال، روند آن کندتر است و نیاز به عبور آن از طریق کیف پول آنلاین دارد. در این مورد بیشتر بخوانید.

نمودار بیت کوین از ابتدا تا به امروز در یک تصویر

نمودار بیت کوین از ابتدا تا به امروز
نمودار بیت کوین از ابتدا – برگرفته از Tradingview.com

نمودار بیت کوین از ابتدا تا به امروز نشان میدهد که این ارز دیجیتال دوباره در سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسید، زیرا ارزش آن در فوریه ۲۰۲۱، آوریل ۲۰۲۱ و نوامبر ۲۰۲۱ از بیش از ۶۵۰۰۰ دلار فراتر رفت.

دلیل افزایش قیمت این بار ایلان ماسک و صرافی Coindesk بودند. تسلا در آن زمان اعلام کرد که ۱٫۵ میلیارد دلار از این سکه دیجیتال خریداری کرده است و همچنین بزرگترین صرافی رمزارز ایالات متحده نیز در حال ورود به بورس امریکا بود. این دو عامل باعث افزایش علاقه در میان سرمایه گذاران شد. با این حال، شناخته‌شده‌ترین ارز رمزنگاری‌شده جهان، پس از گمانه‌زنی‌ها در مورد مقررات دولتی، در ماه آوریل دچار اصلاح قابل‌توجهی شد.

دلیل دیگر، به گفته کارشناسان، قطعی برق در منطقه سین کیانگ در چین بود. این رویداد غیرمنتظره منجر به کاهش نرخ هش بیت کوین شد – تعداد بیت کوین هایی که استخراج می شوند – و به طور بالقوه سرمایه گذاران را ترساند تا دارایی های خود را بفروش برسانند.

بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۲۰ بر اساس آدرس های IP که از استخرهای استخراج بیت کوین خاصی استفاده می کردند، بیش از نیمی از کل استخراج بیت کوین در چین رخ داده است. سومین افزایش قیمت در این دوره مربوط به راه اندازی ETF بیت کوین در ایالات متحده بود.

بروکرهای مورد اعتماد برای انجام معاملات فیوچرز بیت کوین در ایران

AF 3
AF 2
AF 1

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.

منابع : TradingView, NewsBTC, Coindesk


تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز