قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال JPY/NOK

قیمت لحظه ای ین ژاپن به کرون نروژ
جفت ارز JPY/NOK
یکی از جفت ارزهای نامتعارف یا Exotic در بازار فارکس میباشد. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر ین ژاپن در برابر کرون نروژ چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک ین ژاپن چند کرون نروژ مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال JPY/NOK

نمایش تمام صفحه

تحلیل تکنیکال ین ژاپن به کرون نروژ

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز JPY/NOK نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

ین ژاپن

ین ژاپن با نماد ¥ واحد پول رسمی کشور ژاپن است. این ارز پس از دلار امریکا و یورو، بعنوان سوین ارز دخیره مورد استفاده قرار میگیرد. بانک ژاپن که در سال 1882 تاسیس شده است مسئول کنترل و عرضه پول در این کشور است. در جفت ارز JPY/NOK ین ژاپن ارز پایه است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال JPY/NOK

ین یک ارز تاریخی با بازدهی پایین است که ارزی جذاب برای معاملات انتقالی یا Carry Trading است (که در آن معامله گران برای خرید ارزهای با بازده بالاتر، از جمله یورو، وام ارزان به ین می گیرند. سرمایه گذاران تمایل دارند معاملات انتقالی را در زمان های خوش بینی نسبت به عملکرد اقتصاد جهانی و خوش بینی به کار بگیرند. ثبات؛ آنها در مواقع استرس بازار از آنها دوری می کنند.

کرون نروژ

به نقل از ویکی پدیا، کرون نروژ با سمبولkr و کد NOK واحد پول رسمی پادشاهی نروژ (از جمله سوالبارد) است. هر کرون نروژ به 100 øre تقسیم می شود که از سال 2012 فقط به صورت الکترونیکی وجود داشته است. این نام به انگلیسی به عنوان Crown یا تاج ترجمه می شود.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال JPY/NOK

جفت ارز JPY/NOK

کرون نروژ از زمانی که نرخ ارز ثابت آن در سال 1992 به دلیل ناتوانی بانک مرکزی نروژ در کنترل سفته بازی حذف شد، ، شناور و آزاد بوده است. این جفت مستعد نوسانات شدید در هنگام افزایش و کاهش ریسک های محیطی است. برنامه تسهیل گسترده بانک مرکزی ژاپن اخیراً باعث ضعف قابل توجه ین ژاپن شده است، اما هر گونه باد مخالف ناگهانی جهانی در ترکیب با بی ثباتی بیشتر در منطقه یورو می تواند منجر به فرار به سمت ارزهای امن مانند ین ژاپن باشد و در نتیجه این جفت ارز را کاهش دهد.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز JPY/NOK در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال JPY/NOK


دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس