آموزش تحلیل تکنیکال – آموزش تصویری فارکس سال 2024

در آموزش تصویری و رایگان فارکس میتوانید به یادگیری گام به گام فارکس و تحلیل تکنیکال بپردازید. برای تماشای مباحث آموزشی برروی هر کدام از قسمت های موجود کلیک کنید و فیلم آموزشی آن را تماشا کنید. فیلم های آموزش فارکس به صورتی تهیه شده است که مفاهیم را به ساده ترین روش ممکن به مخاطب انتقال دهد.

آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد - آموزش تصویری فارکس
آموزش تصویری فارکس در سایت تجارت آفرین

فارکس چیست ؟

آموزش فارکس: فارکس چیست ؟

اولین موضوعی که در آموزش رایگان فارکس به آن می پردازیم دانستن مفهوم فارکس است. در این ویدئوی کوتاه 6 دقیقه ای با مفهوم فارکس آشنا می شوید.

پیپ چیست ؟

آموزش فارکس: مفهوم pip

در آموزش فارکس از صفر تا صد، پس از اینکه یاد گرفتید فارکس چیست، باید با یکی از مهمترین عناصر فارکس به نام پیپ آشنا شوید. یادگیری روش محاسبه پیپ به شما کمک می کند تا معاملات بهتر و دقیق تری انجام دهید.

لوریج چیست ؟

آموزش فارکس: مفهوم Leverage یا اهرم

پس از آشنایی با مفهوم پیپ و یادگیری روش محاسبه آن باید سراغ یکی دیگر از مفاهیم مهم بازار فارکس به نام لوریج برویم. در این ویدئوی کوتاه می توانید با لوریج و ریسک ها و فایده های این ابزار فارکس آشنا شوید.

آموزش ثبت نام در فارکس

آموزش فارکس: چگونه وارد بازار فارکس شویم ؟

در ادامه ویدئوهای آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد ، یاد خواهید گرفت که چگونه وارد بازار فارکس شوید یا ثبت نام در فارکس انجام دهید. پس از اینکه با مفاهیم اولیه فارکس آشنا شدید شاید بهتر باشد که این ویدوی آموزشی را مشاهده کنید تا بهترین روش برای ورود به فارکس را بیاموزید.

ساخت حساب آزمایشی فارکس

آموزش فارکس: چگونه یک حساب آزمایشی یا Demo بسیازیم

یکی از بهترین روش های آموزش فارکس استفاده از یک حساب آزمایشی یا دمو، قبل از وارد شدن به معاملات واقعی و ریسک کردن پول واقعی است. با استفاده از یک حساب آزمایشی یا اکانت دمو میتوانید دقیقا اتفاقاتی را که در بازار رخ میدهد را لمس کنید و خود را برای معاملات زنده آماده کنید.

پلتفرم متاتریدر یکی از مهمترین ابزارها برای انجام معاملات بازار فارکس است. برای شروع فعالیت در فارکس، شما نیاز دارید تا با این پلتفرم آشنا شوید و همچنین باید بدانید که چگونه یک حساب برای خود باز کنید. در این ویدیوی آموزش فارکس روش دانلود متاتریدر و ساخت حساب آزمایشی یا دمو توضیح داده شده است. در ادامه ویدئوهای آموزش رایگان فارکس میتوانید با روش ساخت اکانت دمو در متاتریدر آشنا شوید و در ادامه نیز ویدئوی آموزش متاتریدر بصورت کامل آمده است.

اندیکاتور RSI

آموزش فارکس: اندیکاتور شاخص قدرت نسبی

یکی از مهمترین اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی اندیکاتور RSI است. این اندیکاتور، شاخصی حرکتی است که میزان تغییرات قیمت اخیر یک سهم یا دارایی را برای ارزیابی شرایط قیمت آینده آن نشان می دهد. شاخص قدرت نسبی بین دو بردار افقی نوسان می کند که مقدار آن بین 0 تا 100 متغییر است. در ادامه آموزش تصویری فارکس به این اندیکاتور مهم میپردازیم.

اندیکاتور MACD

آموزش فارکس: روش استفاده از اندیکاتور مکدی

اندیکاتور MACD یا مکدی یک اندیکاتور نوسانی یا اسیلاتور است که رابطه بین میانگین متحرک ها را نشان می دهد. MACD مخفف عبارت Moving Average Convergence Divergence است که مفهوم آن میانگین متحرک همگرا واگر است. این اندیکاتور از کسر میانگین متحرک نمایی (EMA) 26 دوره ای از میانگین متحرک نمایی ۱۲ دوره ای حاصل می شود. استفاده از این ابزار در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی بسیار مفید است و به همین دلیل در این بخش به آموزش این اندیکاتور مهم می پردازیم.

از این اندیکاتور می توانید برای تحلیل تکنیکال بازار سهام، فارکس و ارزهای دیجیتال استفاده نمایید. استفاده از MACD در بین معامله گران بخصوص معامله گران روزانه در بازارهای مالی بسیار متداول است.

اندیکاتور MA

آموزش فارکس: اندیکاتور مووینگ اوریج

در این ویدئوی آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد، با Moving Average یا میانگین متحرک آشنا میشویم . مووینگ اورج یکی از اساسی ترین اندیکاتورهای برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی است.  این اندیکاتور در بسیاری از اندیکاتورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرد. به همین دلیل آشنایی به آن برای تحلیل بازارهای مالی بسیار حائز اهمیت است.

به نقل از ویکی پدیا، میانگین متحرک با حذف نوسانات قیمتی کمک می‌کند، تا سرمایه‌گذار بتواند تصویر بهتری از متوسط قیمت و روند قیمتی را ترسیم کند.

آموزش Price Action

پرایس اکشن چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

زمانیکه در مورد تحلیل تکنیکال بازار صحبت میشه معامله گران دو گزینه در پیش روی خودشون دارند، گزینه اندیکاتورها و گزینه پرایس اکشن. تحلیل تکنیکال بازار ها از جمله بازار سهام، فارکس و همچنین کریپتوکارنسی ها اغلب با یکی از این دو روش و گاهی ترکیب پرایس اکشن و اندیکاتورها انجام میشود. آشنایی با Price Action به شما کمک می کند که بتوانید روندها را تشخصی دهید و از آنها سود کسب کنید.

در این ویدئوی آموزش رایگان فارکس با روش معامله کردن با پرایس اکشن آشنا میشوید. در واقع Price Action مبنای تمام اندیکاتورهاست و یادگیری آن میتواند به شما کمک کند تا تصمیمات بهتری در هنگام معامله کردن بگیرید. در اینجا بصورت تصویری با این روش معامله آشنا شوید.

اندیکاتور Bollinger Bands

اندیکاتور باندهای بولینگر چیست ؟

اندیکاتور باندهای بولینگر، یکی از مهمترین اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی است. از Bollinger Bands میتوان در معاملات فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال و بازار فیوچرز استفاده کرد. این اندیکاتور در اوایل دهه 1980 میلادی، توسط آقای جان بولینجر برای استفاده در بازارهای مالی معرفی شد. با استفاده از این ابزار تحلیل تکنیکال می توان نوسانات را بصورت داینامیک مشاهده کرد.

این اندیکاتور یکی محبوبترین ابزارها برای دریافت سیگنال خرید و فروش برای معامله گران روزانه و افرادی است که معاملات اسکالپ انجام میدهندو در این بخش آموزش رایگان فارکس با این ابزار مهم آشنا شوید.

اندیکاتور CCI

اندیکاتور Commodity Channel Index چیست ؟

اندیکاتور CCI یکی از مهمترین اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی است. تریدرها و سرمایه گذران از این ابزار برای شناسایی نواحی خرید یا فروش افراطی استفاده می کنند. این اندیکاتور توسط آقای دانلد لمبرت توسعه داده شده و مبنای آن ارتباط بین قیمت و میانگین متحرک یا Moving Average آن است.

آموزش اندیکاتور ATR

اندیکاتور میانگین محدوده واقعی چیست ؟

اندیکاتور ATR مخفف واژه Average True Range است که به فارسی می توان آن را میانگین محدوده واقعی ترجمه کرد. از این اندیکاتور میتوان برای شناسایی و اندازه گیری میزان نوسانات بازارها استفاده کرد. همچنین اندیکاتور ATR در استراتژی های مختلف تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار میگیرد و آشنایی با آن برای یادگیری و درک این استراتژی ها بسیار مهم است.

از موارد بکارگیری ATR تعیین نقاط توقف ضرر و کسب سود برای خروج از بازار است. این اندیکاتور شاید یکی از پرکاربردترین ابزارهای تحلیل تکنیکال باشد که در این بخش آموزش رایگان فارکس تجارت آفرین در اختیار شما قرار میگیرد.

آموزش اندیکاتور ADX

اندیکاتور شاخص میانگین حرکت جهت دار چیست ؟

در ادامه آموزش فارکس از صفر تا صد، متوجه میشویم که اندیکاتور ADX یکی از ابزارهای مهم تحلیل تکنیکال برای شناسایی قدرت یک روند است. ADX مخفف واژه Average Directional Movement Index است که به فارسی می توان آن را شاخص میانگین حرکت جهت دار ترجمه کرد. این اندیکاتور را می توان در انواع بازارهای مالی مانند بازار سهام، فارکس و ارزهای دیجیتال برای اندازه گیری قدرت روند مورد استفاده قرار داد.

آموزش تحلیل تکنیکال فارکس

آموزش کامل تحلیل تکنیکال

در ادامه ویدیوهای آموزش فارکس به یکی از بهترین استراتژی های تحلیل تکنیکال میرسیم، جاییکه شما میتوانید استراتژی معاملاتی خود را تکمیل کنید. شما در هر سطحی که باشید می توانید از این ویدئوی آموزشی استفاده کنید و راه خود را برای کسب درآمد از بازارهای مالی هموار کنید. آموزش کامل تحلیل تکنیکال می تواند به شما برای اولین بار توانایی و اعتماد بنفس ورود به بازار فارکس، ارزهای دیجیتال، بورس و کسب درآمد مطمئن از این بازارها را بدهد.

در بخش اول آموزش تحلیل تکنیکال با شمع خوانی، شناسایی روند، نمودارها و یک اندیکاتور مهم برای قرار دادن آن در استراتژی معاملاتی آشنا میشوید.

آموزش اندیکاتور Ichikomu

اندیکاتور ایچیموکو چیست و چگونه از ابر ایچیموکو استفاده کنیم؟

اندیکاتور ایچیموکو یا Ichimoku Cloud تعدادی اندیکاتور تکنیکال است که در کنار یکدیگر قرار میگیرند و سطوح مقاومت و حمایت داینامیک، مومنتوم بازار و جهت مارکت را نشان می‌دهند. از ایچیموکو برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی مانند بازار فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال می‌توان استفاده کرد.

آموزش MT4

آموزش متاریدر 4 – MetaTrader 4

نرم افزار MetaTrader توسط شرکت MetaQuotes Software و در سال ۲۰۱۰ تولید شده است. این نرم افزار از ۲ بخش سرور و کلاینت تشکیل شده است که مدیریت بخش سرور توسط بروکر انجام می شود و مشتریان و معامله گران با قسمت کلاینت آن سرور کار دارند. در این ویدئو نحوه استفاده از متاتریدر ۴ روی تلفن همراه بصورت قدم به قدم آموزش داده می شود. در آموزش رایگان فارکس تماشای این ویدئو بسیار پیشنهاد میشود.

آموزش سفارش گذاری در فارکس

آموزش متاریدر 4 – MetaTrader 4

آموزش فارکس با آموزش سفارش گذاری و انواع سفارش ها یا Orders در فارکس ادامه میدهیم. شکل‌های متفاوتی از سفارش گذاری در بازار وجود دارد که ما در این ویدئو 4 مدل اصلی از این سفارش‌ها رو که برای انجام معاملات مورد نیاز است را بررسی کردیم و موارد استفاده از هرکدام از آنها را توضیح داده ایم. این 4 نوع سفارش یا order عبارتند از : Market order و Limit Order و Stop Order و Stop loss/Take Profit order

آموزش فیبوناچی اصلاحی

آشنایی با Fibonacci Retracement

با ظهور اینترنت اطلاعات اشتباه زیادی درباره نسبت فیبوناچی توزیع شده است. تکثر در تحلیل فیبوناچی، بخصوص در حوزه معاملات، باعث بوجود آمدن برداشت های غلط از این معادله مهم شده است. بیایید با تماشای این ویدئو نگاهی به استراتژی خرید و فروش با استفاده از فیبوناچی بیندازیم.

در این ویدئوی آموزش فارکس میتوانید بطور کامل با اندیکاتور فیبوناچی و اجرای مختلف آن مانند فیبوناچی اصلاحی و اکستنشن آشنا شوید.

آموزش فارکس اندیکاتور Pivot Points

آشنایی با پیوت پوینت ها و روش استفاده از آنها در معاملات

در ادامه ویدئوهای آموزش رایگان فارکس به پیوت پوینت ها میرسیم. پیوت پوینت‌ها یکی از بهترین ابزارها برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی مانند بازار فارکس، بازار سهام و ارزهای دیجیتال است. با استفاده از اندیکاتور Pivot Points می توانید جو روانی بازار را تشخیص دهید، سطوح مقاومت و حمایت استاتیک را شناسایی کنید و سیگنال های ورود و خروج از بازار دریافت کنید. پس با این ویدیو همراه شوید تا متوجه شوید که چرا پیوت پوینت ها چراغ راهنمای معامله گران حرفه ای هستند.

آموزش الگوی هارمونیک ABCD

آشنایی با الگوی هارمونیک AB=CD

در این بخش آموزش رایگان فارکس و آموزش تصویری تحلیل تکنیکال الگوی هارمونیک ABCD توضیح داده شده است. این Pattern یکی از الگوهای مهم چارت است که معامله گران باید با آن آشنا باشند. این الگوی به نام الگوی هارمونیک AB=CD نیز شناخته میشود.

در این فیلم آموزشی با نحوه خرید و فروش با استفاده از این الگوی چارت آشنا میشوید و استراتژی معامله کردن با آن را تماشا خواهید کرد.

توضیح تولید ناخالص داخلی

تاثیر تغییرات GDP در نرخ ارزها

تولید ناخالص داخلی (GDP) که در سال ۱۹۳۴ توسط سیمون کوزنتس معرفی شد، خروجی و تولید خدمات و محصولات نهایی را در اقتصاد یک کشور اندازه گیری می کند. GDP معمولا در سه دوره زمانی مختلف اندازه گیری می شود: ماهانه، فصلی و سالانه. این امر اقتصاددانان و معامله گران فارکس را قادر می سازد تا تصویر دقیقی از سلامت کلی اقتصاد یک کشور و ارز آن کشور به دست آورند.

در این ویدیوی آموزشی، در مورد تولید ناخالص داخلی و تاثیر آن بر معاملات بازار فارکس و ارزها صحبت کرده ایم. همچنین GDP کشورهای مختلف دنیا نیز با یکدیگر مقایسه شده است.

آموزش فارکس TradingView

تریدینگ ویو

سایت تریدینگ ویو یک شبکه اجتماعی برای فعالان بازارهای مالی است که بیش از 30 میلیون تریدر و سرمایه گذار از آن برای بررسی چارت‌های بازارهای مالی استفاده می‌کنند. این سایت ابزار تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال را بصورت رایگان در اختیار فعالان بازار قرار می‌دهد و به آنها این اجازه را میدهد که بتوانند بازار را به روش خودشان تحلیل کنند.

با عضویت در سایت تریدینگ ویو، شما میتوانید به ایده‌ها و نظرات جامعه بزرگی از تریدرها و سرمایه گذاران فعال در دنیا متصل شوید. ما در ویدئوی آموزش کار با تریدینگ ویو بخش هایی که در آن میتوان تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال انجام داد را معرفی کرده‌ایم. همچنین راههای انتشار ایده‌ها و دسترسی به نظرات دیگر فعالان بازار را در سایت تریدینگ ویو معرفی کرده‌ایم.

آموزش فارکس تقویم اقتصادی

تقویم اقتصادی فارکس

استفاده صحیح از تقویم اقتصادی فارکس برای انجام بهینه معاملات بسیار مهم و حیاتی است. یکی از بهترین سایت‌هایی که روزانه معامله‌گران برای بررسی تقویم اقتصادی فارکس از ان بهره میبرند، سایت فارکس فکتوری است. در این ویدئوی آموزشی ما نحوه استفاده از تقویم اقتصادی در سایت فارکس فکتوری با تمام جزئیات مربوطه را توضیح داده ایم. برای استفاده از تقویم اقتصادی فارکس در سایت ForexFactory ابتدا باید وارد این وبسایت شوید و با استفاده از آموزشی که در این ویدئوی آموزشی آمده است، اخبار مورد نظر خود را دنبال کنید.

همچنین برای دنبال کردن تقویم اقتصادی فارکس میتوانید صفحه مربوطه در سایت تجارت آفرین را دنبال نمایید.

آموزش تحلیل تکنیکال فارکس از صفر تا صد در حال تکمیل است…

به ما بگویید که میخواهید چه ویدیویی به آموزش فارکس اضافه شود ؟ ویدیوی مورد نظر خود را در بخش نظرات بنویسید.


آموزش تحلیل تکنیکال – آموزش تصویری فارکس سال 2024


27 دیدگاه

 • سلام
  عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز جناب آقای علی قانعی
  از وقتی با سایت شما آشنا شدم خیلی چیزهای خوب و مفیدی یاد گرفتم
  عاشقانه دوستتون دارم جناب استاد قانعی عزیز
  اگر امکانش هست چند تا سیگنال و اندیکاتور معرفی کنید که دربازار طلای آب شده جهنی هم بتونیم استفاده کنیم
  فعلا در فارکس نیستم و چند بار از میانگین متحرک استفاده کنم جواب میده یا نه یا اندیکاتورهای دیگر؟
  استاد اگر سیگنال و یا اندیکاتوری در بازار طلای آب شده دارید که جواب میده معرفی کنید
  بازم میگم خیلی دوستون دارم لذت میبرم از آموزشهای که هر دفعه نگا میکنم و همینطور یادگیریش خیلی عالی

  • سلام و روز بخیر
   خیلی ممنون از لطف و تمجدید جنابعالی. بسیار خوشحالم که توانسته اید از آموزش های من استفاده کنید. از انجاییکه مزنه طلای آبشده بر اساس نرخ اونس جهانی و قیمت دلار در بازار ایران محاسبه می شود به شما پیشنهاد می کنم که روی تحلیل اونس طلای جهانی تمرکز کنید. این قسمت سایت (تحلیل تکنیکال طلا) را بصورت روزانه دنبال کنید زیرا در این قسمت بصورت روزانه بازار طلا را تحلیل می کنیم.
   با تشکر

   • جناب منم با خودم گفتم خدایا آب شده مگه میشه با جهانی ربط نداشته باشع آخ آخ خدایا سر همین ندونستن من مبتدی کلی ضرر دادم فرشته نجاتم شدین ممنونم واقعا از ته دلم میگم ممنون و مخلصم استاد دوستون دارم

  • ببخشید من تایم فریم 5 دقیقه معامله میکنم مبتدی هستم حس میکنم درستترین کار واسم
   سؤال اینجاس که طبق فرمایشات شما که آب شده به انس جهانی بستگی دارد
   آیا من باید در تایم فریم 5 دقیقه انس جهانی تحلیل کنم و در آب شده با همان تایم معامله باز کنم این روش درسته یا نه؟
   و اینکه من واقعا نمیدونم چکار کنم که و چجوری و در تایم فریم چند تحلیل کنم واقعا سر در گم و گیجم میشه به طور ساده تر راهنمایم کنید استاد ممنون میشم جناب قانعی عزیز
   درضمن هر وقت صدای گرمتون تو آموزشها گوش میدم لذت میبرم آرامبخش

   • پیشنهاد می کنم که اگر مبتدی هستید قبل از معاملات واقعی معاملات مجاری و دمو انجام دهید. همچنین می توانید مستقیما به جای طلا آب شده، معاملات اونس طلا انجام دهید که شرایط با ثبات تری برای ترید کردن دارد.

 • سلام قربان وقت بخیر
  متاسفانه ویدئوی آموزشی تحلیل تکنیکال برای من باز نمیشه نه در گوشی نه در کامپیوتر.
  اگر مقدور هست برای من ارسال کنید.

 • سلام
  خدا قوت
  باز هم تشکر از زحمات شما
  سلام سوال داشتم که شاید سوال خیلی ها باشید و آن اینکه از کدام بروکر میتوان همان دلار را برداشتم کرد و چگونه؟؟
  چون اگر قرار باشد دلار همچنان روند صعودی قیمت داشته باشد برای ما صرفه برداشت ریالی ندارد،…

  لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید..

 • 💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌

 • درود بر شما، یک سوال دارم که خیلی واسم مهمه. ممنون میشم کمکم کنید. تا چه حدی میشه اعتماد کرد و حساب بروکر شارژ کرد؟
  دلیل سوالم اینه چون نظارتی برای این بروکرها نیست.

  • سلام و وقت بخیر
   همونطور که گفتید نظارتی بر فعالیت بروکرهایی که در ایران فعالیت می کنند نیست و ممکنه فعالیت های غیر اخلاقی انجام دهند. البته این شامل همه بروکرهایی که در ایران مشتری دارند نیست و برخی قابل اعتماد هستند. ما سعی می کنیم که با بازخوردی که از کاربرهای سایت و سابقه بروکرها داریم اونها رو توی سایت معرفی کنیم.
   برای اعتماد به یک بروکر فارکس، این عوامل رو در نظر بگیرید: اطمینان حاصل کنید که حداقل توسط یک مقام مالی معتبر رگوله می شوند، در مورد شهرت و سابقه آنها در سایت های مختلف تحقیق کنید، پلتفرم های معاملاتی و فناوری آنها را ارزیابی کنید، پشتیبانی مشتری آنها را آزمایش کنید، معاملات آنها را بررسی کنید. شرایط و شفافیت، منابع آموزشی را بررسی کنید، از حساب‌های آزمایشی استفاده کنید و از معامله‌گران با تجربه مشورت بخواهید. انجام تحقیقات کامل و بررسی دقیق به شما کمک می کند تا یک بروکر فارکس قابل اعتماد را انتخاب کنید.

 • برای کسی که صفر کیلومتره و هیچ تجربه ای در بازار نداشته چه توصیه ای دارید؟چطور و از کجا شروع کنیم؟اصلا شروع کنیم!؟

  • سلام
   آموزش های فارکس موجود در این قسمت، برای افراد مبتدی و حرفه ای مناسب است. شما می توانید از همین جا شروع کنید.

 • سپاس از شما استاد عزیز من تازه با سایت شما آشنا شدم و به آموزشهای شما بسیار علاقمند شدم

 • سلام خسته نباشید . مرسی بابت تمام اموزشها و اخباری ک در اختیارمون میزارید .اگر ممکن هست ی پست اموزشی تصویری کامل راجب نهوه کار با کابین شخصی تهیه و در سایت قرار بدید. با تشکر

 • سلام مجدد
  بسیار از زحمات شما تشکر میکنم
  من چند ماهی هست که به کمک شما مطالب را به دقت میخوانم، چیزهای زیادی یاد گرفتم،…
  ساده و روان و کامل

  یک سوال دارم؟
  با مشکل قطعی اینترنت در این روزها چکار کنیم؟
  رفع این مشکل و عدم ارتباط مناسب را با سایت تریدینگ ویو و بروکر و ترید کردن حتی حساب دمو
  چگونه است؟
  افتخاری است که با شما آشنا شدم
  لطفتان مستدام

  • سلام و تشکر بابت لطف شما

   متاسفانه مشکل اینترنت برای تمام تریدرها بخصوص تریدرهای فارکس از قبل وجود داشت و در ماه های اخیر نیز این مشکلات جندین برابر شده است. راه حل مشخصی نیز من برای دوستان داخل ایران ندارم. در صورت پیدا شدن راه حل حتما آن را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

 • استاد عزیز سلام
  خسته نباشید وقت جنابعالی بخیر
  استاد ببخشید برای واگرایی پیدا کردن بین قیمت و اندیکاتور rsi چه زمان هایی باید مدنظرمون باشه؟؟
  یعنی ۱۴روزه یا کمتر ازآن یا مدت بیشتر هم میشه؟؟
  ممنونم میشم کمکم کنید.
  خداقوت

  • سلام وقت شما بخیر
   واگرایی بین قیمت و اندیکاتور RSI در هر بازه زمانی قابل استفاده است. بخصوص زمانیکه بازه های زمانی متفاوت سیگنال های مشابهی را ارائه بدهند. برای مثال واگرایی قیمت و اندیکاتور RSI در بازه زمانی 1 ساعته و 4 ساعته.
   با این حال صرفا به دلیل واگرایی اقدام به خرید و فروش نکنید و حتما پرایس اکشن رو قبل از تصمیم گیری مدنظر قرار بدید.

 • استاد سلام وقتتون بخیر
  استاد ببخشید آیا طلای داخلی هم میشه طبق چارت تحلیل کرد یا فقط بر اساس اخبار دنبال میشه؟
  یعنی از طریق تحلیل تکنیکال انجام داد

  • سلام وقت شما بخیر
   قیمت طلا آب شده یا شمش در داخل ایران برمبنای قیمت جهانی است و تغییرات قیمت اونس جهانی و نرخ دلار تاثیر مستقیم برروی قیمت طلا در داخل ایران میگذارد. بنابراین بافرض ثابت ماندن قیمت دلار در ایران تغییرات اونس جهانی مستقیم در قیمت طلا در ایران تاثیر میگذارد و شما میتوانید از طریق چارت آن را تحلیل کنید.
   لینک تحلیل تکنیکال طلا

   • پس استاد این سایت هایی که مثل رهاورد تحلیل طلای ۱۸عیار را میزارن با چارتش…نمیشه رو چارتش کار کرد؟

    • در واقع تفاوتی نمیکنه و شما میتونید از اون چارت ها هم استفاده کنید. ولی بهتره همزمان اونس جهانی رو هم تحلیل تکنیکال کنید و در صورتی که سیگنال های مشابه دریافت کردید برای خرید یا فروش اقدام کنید.

 • سلام
  اول تشکر به خاطر زحمات شما
  آموزشهای خوبی ارایه کردید
  من دوست دارم بیشتر در مورد معاملات طلا در فارکس یاد بگیرم، چون علاقه خاص و زیادی.
  لطفا همه مسایل مربوط را آموزش دهید، از صفر تا صد ، به صورت تصویری و به روز
  باز هم تشکر

  • سلام وقت شما بخیر
   سعی میکنیم که تا حد امکان موارد مرتبط با معاملات فارکس را در اینجا پوشش دهیم. تهیه این فیلم ها تقریبا زمان زیادی میبرد بنابراین کمی دیر به دیر فیلم های آموزشی اضافه میشوند.
   با تشکر از نظر شما

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس