آموزش کامل تحلیل تکنیکال | بهترین استراتژی معامله

آموزش کامل تصویری تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی تحلیل تکنیکال از صفر تا صد
آموزش تحلیل تکنیکال
آموزش کامل تحلیل تکنیکال | بهترین استراتژی معامله

آمورش تحلیل تکنیکال بصورت رایگان برای بازارهای فارکس، ارز دیجیتال و بورس بصورت تصویری. آموزش رایگان تحلیل تکنیکال از مبتدی تا پیشرفته.

ارائه دهنده دوره: تجارت آفرین

نام ارائه دهنده دوره: علی قانعی

URL ارائه دهنده دوره: https://tejaratafarin.com

امتیازدهی ویرایشگر:
5

اگر به دنبال بهترین استراتژی تحلیل تکنیکال بازارهای مالی مانند بازار فارکس، ارزهای دیجیتال، سهام و غیره هستید، جای درستی آمده‌اید. ادر اینجا به یکی از بهترین استراتژی‌های معاملاتی آشنا خواهید شد. تحلیل تکنیکال مبنای معاملات اسکالپ، سوئینگ و انواع معاملات کوتاه مدت و روزانه است. پس برای موفقیت در ترید کردن شما نیاز به آموزش کامل تحلیل تکنیکال دارید.

چارت خوانی - استراتژی معاملات

در اینجا ما یکی از بهترین استراتژی های تحلیل تکنیکال را از صفر تا صد بصورت آموزش تصویری آماده کریدم و شما در هر سطحی که باشید می توانید از این ویدئوی آموزشی استفاده کنید و راه خود را برای کسب درآمد از بازارهای مالی هموار کنید. این آموزش کامل تحلیل تکنیکال می تواند به شما برای اولین بار توانایی و اعتماد بنفس ورود به بازار فارکس، ارزهای دیجیتال، بورس و کسب درآمد مطمئن از این بازارها را بدهد.


فیلم آموزش کامل تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی معاملات


تماشای آموزش کامل تحلیل تکنیکال قسمت اول

قسمت دوم


بخش‌های ویدئوی آموزش کامل تحلیل تکنیکال


تحلیل تکنیکال چیست ؟

در بخش اول ویدئوی آموزش کامل تحلیل تکنیکال، به سئوال تحلیل تکنیکال چیست پاسخ داده شده است. تحلیل تکنیکال ارزیابی یک دارایی از طریق بررسی آمار و داده های تاریخی در بازار است. تحلیل تکنیکال باور ندارد که تغییرات قیمت تصادفی است و بر این عقیده است که این تغییرات، الگوها و روندهای مشخصی هستند که در طول زمان اتفاق می افتند و تکرار می شوند. به همین دلیل با تحلیل آنها سعی در پیش بینی آینده تغییرات قیمت یک دارایی دارد.

نمودار شمعی

نمودار شمعی برای افرادی که تجربه‌ای در بازارهای مالی دارند آشناست. شاید به جرات بتوان گفت که مهمترین بخش تحلیل تکنیکال، خواندن شمع‌ها یا بعبارتی چارت خوانی است. بنابراین در بخش دوم آموزش کندل استیک از ابتدا آورده شده است. لذا معامله‌گرانی که باید این مقوله آشنا هستند، میتوانند از این بخش گذر کنند. یا اینکه اطلاعات خود را دوباره به روز کنند.

آموزش کامل تحلیل تکنیکال به شما نشان میدهد که برای تحلیل یک دارایی باید برروی چارت یا نمودار قیمت و تغییرات آن تمرکز کنید. بنابراین در انینجا کار را با آموزش چارت و کندل استیک Candlestick شروع شده است. اولین چیزی که یک تریدر برای معامله نیاز دارد آشنایی با این مقوله است.

شناسایی روندها

تحلیل تکنیکال بر این اصل استوار است که قیمت ها در روندها حرکت می کنند. یعنی اینکه قیمت ها به احتمال زیاد در روند گذشته خود حرکت می کنند. بنابراین در آموزش تحلیل تکنیکال ، پس از آموزش کندل استیک، روندها توضیح داده شده است. شناسایی صحیح روندها به شما کمک می‌کند، تا خود را برای کسب درآمد در مسیر آنها قرار دهید.

آموزش کامل تحلیل تکنیکال - شناسایی روند

سطوح مقاومت و حمایت

سطوح مقاومت و حمایت یکی دیگر از موارد اساسی در آموزش تحلیل تکنیکال هستند. آنها نواحی ای در نمودارها هستند که قیمت ها برای گذشتن از آنها با دشواری روبرو می شوند. سطح حمایت زمانی تشکیل می شوند که یک بازار نزولی به یک سطح مشخصی میرسد و سپس بر می‌گردد.

در مقابل یک سطح مقاومت زمانی تشکیل می شود که یک بازار صعودی به یک سقفی میرسد و باز می‌گردد. هر چقدر یک بازار بیشتر در یک سطح بازگشت داشته باشد، آن سطح می تواند معتبرتر باشد. در آموزش کامل تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی معاملات، سطوح مقاومت و حمایت توضیح داده شده‌اند و از آنها در استراتژی معاملاتی بهره برده شده است. 

اندیکاتور چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید که اندیکاتور چیست و چگونه از آنها در تحلیل تکنیکال استفاده می‌شود، باید بگوییم که اندیکاتورها سیگنال‌های الگو مانندی هستند که از تغییرات گذشته قیمت را بر مبنای فرمول‌های ریاضی تشکیل می‌دهند. آنها سیگنال هایی برای خرید و فروش به معامله گرها میدهند. این سیگنال ها به تریدرها برای شناسایی موقعیت های خرید، فروش یا نگه داشتن یک دارایی کمک می کنند.

در طی سال ها، هزاران هزار اندیکاتور توسط تحلیلگران توسعه و ارائه شده است. از این اندیکاتورها برای پیش بینی دقیق تغییرات آینده قیمت ها استفاده میشود.

اندیکاتورها به صورت ذاتی برروی چارت ها مورد استفاده قرار میگیرند. تریدرها اغلب از تعداد معدودی از این اندیکاتورها برای معامله کردن استفاده می کنند. ما در ارائه بهترین استراتژی تحلیل تکنیکال از سه اندیکاتور استفاده کردیم که مبنای استراتژی معاملاتی ما را تشکیل می دهد. شما می توانید همه اندیکاتورها را یاد بگیرید ولی بعد از تماشای این ویدئوی آموزشی متوجه میشوید که شاید نیازی به یادگیری همه اندیکاتورها نباشد.

مرتبط : فیلم نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

الگوهای شمع

در یکی از مهمترین بخش‌های آموزش کامل تحلیل تکنیکال با مفهوم الگوها آشنا می‌شوید. در بخش اول الگوها، الگوهای شمع قرار دارند. الگوهای شمع بر مبنای پرایش اکشن تشکیل می‌شوند و سیگنال‌های خوبی به معامله‌گران می‌دهند. در این استراتژی معاملاتی، سه الگوی شمع مهم قرار گرفته است.

الگوهای چارت

الگوهای چارت مکمل الگوهای چارت هستند. استفاده از الگوهای چارت در استراتژی معاملات، آموزش تحلیل تکنیکال را کامل می‌کند. در ویدئوی آموزش کامل تحلیل تکنیکال از سه الگوی چارت نیز استفاده شده است. این سه Chart Pattern از معتبرترین الگوها هستند که حتما برای معامله به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.


بهترین استراتژی معاملات


در ویدئوی آموزش کامل تحلیل تکنیکال من علی قانعی، یکی از بهترین استراتژی های تحلیل تکنیکال را از صفر تا صد توضیح داده ام. این ویدئو نتیجه سال ها تجربه معاملات من در بازارهای مالی است که آن را بصورت رایگان در اختیار شما قرار داده ام. امیدوارم که تلاش من برای آموزش این مقوله مهم برای شما مفید باشد و بتواند به معاملات شما نظم بدهد و برای شما کسب درآمد به همراه داشته باشد.

مرتبط : بهترین بروکرهای فارکس – بررسی بروکرهای برتر فارکس در سال ۲۰۲۲

کسب درآمد از طریق ترید کردن در بازارهای مالی امکان پذیر است. اما نکته ای که وجود دارد این حقیقت است که تنها ۳۰% از معامله گران توانایی کسب درآمد از آن را دارند و حدود ۷۰% از افراد پول خود را در این راه از دست می دهند. برای قرار گرفتن در جمع افراد برنده، نه تنها باید با بهترین استراتژی معاملات آشنا باشید، بلکه باید مسائلی مانند مدیریت پول و سرمایه، مدیریت احساسات خود و روانشاسی معاملات را نیز مدنظر قرار دهید. بدون در نظر داشتن این موارد شما در جمع افراد بازنده قرار خواهید گرفت.

معامله کردن بخصوص معامله با لوریج یا اهرم ریسک بالایی دارد، بنابراین حتما قبل از وارد شدن به بازار خود را با مقدمات آن آشنا کنید، استراتژی تحلیل تکنیکال که در اینجا توضیح داده ایم را با دقت یاد بگیرید و آن را در یک حساب آزمایشی فارکس تمرین کنید تا هرگز در بازارهای مالی پولی از دست ندهید. با آموزش کامل تحلیل تکنیکال در تجارت آفرین و کانال یوتیوب ما می توانید خود را برای انواع بازارهای مالی مانند بازار بورس ایران، بازار فارکس و ارزهای دیجیتال آماده کنید.


آموزش کامل تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی معاملات


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید