معرفی معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان – ژانویه 2024

بروکرهای فارکس برای ایرانیان

معاملات فارکس به عنوان یک فعالیت مالی پرسود در سراسر جهان محبوبیت زیادی به دست آورده است. اما در ایران شرایط کاملا متفاوت است. دولت ایران معاملات فارکس را به طور رسمی ممنوع کرده است و بروکرها مجاز به فعالیت در داخل مرزهای کشور نیستند. با این وجود، این امر شور و شوق معامله گران ایرانی که مشتاق برای حضور در بازار جهانی فارکس هستند را کاهش نداده است. در این مقاله، معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس در دسترس ایرانیان را با در نظر گرفتن چالش‌های منحصر به فردی که به دلیل محدودیت‌های قانونی در ایران با آن مواجه هستند، بررسی می‌کنیم.

دنیای غیر رسمی معاملات فارکس برای ایرانیان

علاقه شدید به معاملات فارکس در ایران باعث شده است تا ایرانیان از طریق بروکرهای خارجی فارکس که خارج از ایران فعالیت می کنند به دنبال فرصت معامله گری باشند. این کارگزاران در حالی که هیچکدام حضور فیزیکی در داخل کشور ندارند اما با ارائه دسترسی به بازارهای ارز جهانی توانسته اند معامله گران ایرانی را جذب کنند.

معرفی معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

مرتبط: 5 حقیقت مهم معاملات فارکس در ایران که باید بدانید

این مقاله به دنیای معاملات فارکس در ایران می پردازد، جایی که چشم انداز نظارتی در آن مبهم است، اما شور و شوق برای معاملات فارکس کم نشده است. ما بازیگران کلیدی در این بازار پرهیاهو، بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان، و روش‌های خلاقانه‌ای که توسط معامله‌گران برای دور زدن موانع توسط دولت به کار می‌رود را بررسی خواهیم کرد. به طور خاص، ما گروهی از بروکرهای فارکس را که خود را به عنوان شرکای قابل اعتماد برای معامله‌گران ایرانی تثبیت کرده‌اند، از جمله آلپاری، آمارکتس، یونیکورن فارکس، HYCM، و لایت فارکس را معرفی خواهیم کرد.

جدول معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

میزان اعتبارنام بروکرسال تاسیسرگولهعضویت
بسیار معتبرآلپاری1998داردثبت نام
معتبرآمارکتس2007داردثبت نام
معتبرHYCM1977داردثبت نام
قابل قبولنورد اف ایکس2008داردثبت نام
قابل قبوللایت فایننس2005داردثبت نام
اعتبار کمآیرون اف ایکس2010نداردثبت نام
اعتبار بسیار کمیونیکورن فارکس2016نداردثبت نام
کاملا بدون اعتبارآرون گروپس2020نداردثبت نام

بروکرهای فارکس برای ایرانیان – آپدیت 2024

ایرانیان باید شایسته ترین بروکر فارکس را برای خود جستجو کنند زیرا علیرغم محدودیت های قانونی و موانع موجود در کشور، معاملات فارکس فرصتی بی نظیر برای رشد مالی و استقلال به معامله گران ارائه می دهد. با یافتن یک کارگزار قابل اعتماد فارکس، ایرانیان می توانند به بازار ارز جهانی دسترسی پیدا کنند، سبد سرمایه گذاری خود را متنوع کنند و به طور بالقوه سودهای قابل توجهی ایجاد کنند. این راهی است که افراد می توانند اهداف مالی خود را دنبال کنند و از منابع خود در شرایط چالش برانگیز حداکثر استفاده را ببرند.

لیست زیر معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان معرفی شده اند. هر چه به بالای لیست حرکت کنید می توانید نام بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان را ببینید و هر چه به پایین لیست می رسید نام نامعترترین بروکرهای فارکس را برای معاملات در ایران خواهید دید.

آلپاری

آپاری در بهترین بروکرهای فارکس برای معاملات شاخص نزدک 100 در ایران

بروکر آلپاری (Alpari) یک کارگزار فارکس شناخته شده در سطح جهانی است که شهرت زیادی در قابلیت اطمینان و نوآوری دارد. برای ایرانیان، آلپاری دسترسی به طیف گسترده ای از جفت ارزها، کالاها و CFD ها را به همراه پلتفرم های تجاری کاربر پسند ارائه می دهد. خدمات آن ها هم به معامله گران مبتدی و هم برای معامله گران باتجربه ارائه می شود و آن را به یک انتخاب شایسته در ایران تبدیل می کند. ما قبلا نیز این بروکر را در لیست بهترین بروکرهای فارکس در دنیا آورده ایم و این بروکر یکی از معتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان است.

خلاصه

 • نام بروکر: آلپاری
 • سال تاسیس: 1998
 • رگوله ها: Mwali جزایر موهلی
 • مدل بروکر: ECN/STP
 • اهرم: 1:3000
 • حداقل سپرده: 20 دلار
 • دفتر مرکزی: موهلی

مزایا و معایت

مزایامعایب
سابقه طولانی بازار ایرانشکایت برخی معامله گران مشکلات نمودارها
روش های متفاوت سپرده گذرای و برداشت سوداسپرد بالا برای معاملات ارزهای دیجیتال
تعداد زیاد ابزارهای معاملاتی در فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال
لوریج تا 1:3000
حداقل سپرده 20 دلاری
پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5

مطالب مرتبط با آلپاری

آمارکتس

بروکر آمارکتس در بهترین بروکرهای فارکس برای معاملات شاخص نزدک 100 در ایران

بروکر آمارکتس (Amarkets) به دلیل تعهد خود به خدمت به بازار ایران، ارائه انواع ابزارهای معاملاتی، اسپرد رقابتی و فناوری های پیشرفته معاملاتی متمایز است. معامله گران ایرانی می توانند تنها از طریق VPN به خدمات آمارکتس دسترسی داشته باشند و به آنها امکان می دهد از یک تجربه تجارت جامع لذت ببرند. آمارکتس یک بروکر فارکس شایسته برای ایرانیانی است که به دنبال ابزارهای معاملاتی بالا برای معاملات هستند. نام آمارکتس در لیست بهترین بروکر های فارکس ایرانیان سایت تجارت آفرین نیز آمده است.

خلاصه

 • نام بروکر: آمارکتس
 • سال تاسیس: 2007
 • رگوله ها: Mwali جزایر موهلی
 • مدل بروکر: Market Maker
 • اهرم: 1:3000
 • حداقل سپرده: 100 دلار
 • دفتر مرکزی: جزایر کوک

مزایا و معایت

مزایامعایب
سابقه بالا در بازارهای مالیحداقل سپرده 100 دلاری
روش های متفاوت سپرده گذرای و برداشت سوداسپرد بالا در حساب Fixed
تعداد زیاد ابزارهای معاملاتی در فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال
لوریج تا 1:3000
تایید هویت آسان
پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5

مطالب مرتبط با آمارکتس

اچ وای سی ام HYCM

HYCM در بهترین بروکرهای فارکس برای معاملات شاخص نزدک 100 در ایران

HYCM یک کارگزار معتبر فارکس است که حضور پررنگی در بازار ایران ایجاد کرده است. با سابقه ای به سال 1977، آنها ابزارها و پلتفرم های معاملاتی مختلفی را ارائه می دهند. معامله گران ایرانی می توانند از تخصص و فناوری کاربرپسند HYCM برای هدایت موثر بازار فارکس استفاده کنند. اچ وای سی ام یکی از بهترین بروکرهایی فارکسی است که به ایرانیان خدمات می دهد و در لیست معتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان قرار گرفته است.

خلاصه

 • نام بروکر: HYCM
 • سال تاسیس: 1977
 • رگوله ها: CySec, FCA, KY CIMA، DFSA, FSASVG, DIFC
 • مدل بروکر: ECN/STP
 • اهرم: 1:500
 • حداقل سپرده: 100 دلار
 • دفتر مرکزی: انگلستان

مزایا و معایت

مزایامعایب
رگوله های معتبرحداقل سپرده 100 دلاری
روش های متفاوت سپرده گذرای و برداشت سود
تعداد زیاد ابزارهای معاملاتی در فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال
سابقه بسیار بالا در بازارهای مالی
اسپرد پایین معاملات
پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5 و HyTrader

مطالب مرتبط با HYCM

نورد اف ایکس

معرفی شایسه ترین بروکر فارکس برای ایرانیان

NordFx یک کارگزار جهانی است که خدمات خود را به معامله گران ایرانی گسترش می دهد. NordFx با تاکید زیادی بر امنیت و شفافیت، دسترسی به طیف گسترده ای از ابزارهای معاملاتی و یک پلت فرم کاربر پسند را ارائه می دهد. آنها برای ارائه یک محیط تجاری امن و قابل اعتماد شناخته شده اند. نورد اف ایکس برای افرادی که قصد کسب درآمد غیرفعال را دارند می تواند انتخاب مناسبی باشد. بروکر نور داف ایکس در لیست معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در جایگاه میانی قرار دارد.

خلاصه

 • نام بروکر: نورد اف ایکس
 • سال تاسیس: 2008
 • رگوله ها: VFSC
 • مدل بروکر: Market Maker
 • اهرم: 1:1000
 • حداقل سپرده: 10 دلار
 • دفتر مرکزی: قبرس

مزایا و معایت

مزایامعایب
سابقه مناسب در بازار ایراناسپرد نسبتا بالای معاملات
روش های متفاوت سپرده گذرای و برداشت سود
روش های مختلف سرمایه گذاری
لوریج تا 1:1000
حداقل سپرده 10 دلاری
پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5

مطالب مرتبط با نورد اف ایکس

لایت فایننس

Litefiance کارگزاری است که بر ارائه خدمات تجاری کارآمد به ایرانیان تمرکز دارد. آنها دسترسی به مجموعه متنوعی از دارایی ها، اسپردهای رقابتی و یک تجربه معاملاتی ساده را فراهم می کنند. برای تاجران ایرانی که به دنبال یک شریک قابل اعتماد هستند، Litefiance یک انتخاب محبوب است. بروکر لایت فایننس نیز در لیست معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در جایگاه میانی قرار دارد.

معرفی شایسه ترین بروکر فارکس برای ایرانیان

خلاصه

نام بروکر: لایت فارکس – لایت فایننس سابق

سال تاسیس: 2005

رگوله ها: جزایر مارشال، CySec

مدل بروکر: ECN/STP, Market Maker

اهرم: 1:1000

حداقل سپرده: 1 دلار

دفتر مرکزی: قبرس

مزایا و معایت

مزایامعایب
سابقه طولانی در بازار ایرانشکایت برخی کاربران از تاخیر در اجرای معاملات
روش های متفاوت سپرده گذرای و برداشت سود
تعداد زیاد ابزارهای معاملاتی در فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال
لوریج تا 1:1000
حداقل سپرده 1 دلاری
پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5

مطالب مرتبط با لایت فایننس

آیرون اف ایکس

معرفی معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

آیرون اف ایکس IronFX ، در سال 2010 در قبرس تأسیس شده است و در حال حاضر، خدمات آن در بیش از 100 کشور در دسترس است. این کارگزاری طیف گسترده‌ای از انواع حساب‌ها، از جمله اسپرد شناور و ثابت، با گزینه‌هایی برای کمیسیون یا معاملات بدون کمیسیون، در میان سایر موارد، ارائه می‌دهد. علاوه بر این، آنها اخیراً ارزهای دیجیتال را به محصولات معاملاتی فارکس و CFD خود اضافه کرده اند.

IronFX نه تنها از اتحادیه اروپا بلکه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) مجوز دارد. علاوه بر این، دارای مجوز به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری در بریتانیا، استرالیا و آفریقای جنوبی است. با این وجود این بروکر فارکس از طریق شعبه مجازی جزایر برومودای خود به ایرانیان خدمات ارائه می دهد و ایرانیان نمی توانند از شعبه اصلی خدمات دریافت کنند. این شعبه دارای مجوز برمودا است که یک مجوز آفشور محسوب می شود. بروکر آیرون اف ایکس در لیست معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در جایگاه پایین تر از میانی قرار دارد و نمی توان آن را بروکر معتبری برای ایرانیان دانست.

خلاصه

 • نام بروکر: آیرون اف ایکس
 • سال تاسیس: 2010
 • رگوله ها: ندارد
 • مدل بروکر: Market Maker
 • اهرم: 1:1000
 • حداقل سپرده: 50 دلار
 • دفتر مرکزی: قبرس

مزایا و معایت

مزایامعایب
لوریج تا 1:1000مشکلات در برداشت حساب
پشتیبانی فارسی زباننداشتن رگوله
امکان واریز و برداشت ریالیاسپرد بالای معاملات
نداشتن متاتریدر 5

مطالب مرتبط با آیرون اف ایکس

یونیکورن فارکس

معرفی شایسه ترین بروکر فارکس برای ایرانیان

بروکر یونیکورن فارکس که با نام UNFXB نیز شناخته میشود فعالیت خود را از سال 2016 به عنوان یک کارگزار NDD، آغاز کرده با فعالیت تحت مجوزهای نظارتی، متعهد به اجرای سریع سفارشها، ارائه عمق بازار تا 30 سطح و تضمین حفاظت از تعادل منفی برای معامله گران است.

ارائه حسابهای متنوع (بدون سواپ، اسپرد صفر و …) و کامل ترین چارت برای معاملات ابزار های فارکس، کریپتوکارنسی ها، حاملهای انرژی، کالاها، سهام، شاخص ها و فلزات در اینکارگزار فارکس وجود دارد.

خدماتی همچون تجارت کپی تریدینگ با سه حساب پم، مم و کپی ترید و همچنین ارائه حساب های پراپ تریدینگ را میتوان اصلی ترین وجه تمایز UNFXB با سایر کارگزاری ها برشمرد.

خدماتی نظیر پشتیبانی اختصاصی فارسی زبان، پشتیبان آنلاین فارسی 7/24 و امکان واریز و برداشت ریالی به صورت مستقیم و از درگاه شاپرک شرایط فعالیت برای ایرانیان را آسان تر از سایر کارگزاری ها کرده است. بروکر یونیکورن در لیست معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در جایگاه پایین تر از میانی قرار دارد و نمی توان آن را بروکر معتبری برای ایرانیان دانست.

خلاصه

 • نام بروکر: یونیکورن فارکس
 • سال تاسیس: 2016
 • رگوله ها: ندارد
 • مدل بروکر: NDD
 • اهرم: 1:1000
 • حداقل سپرده: 10 دلار
 • دفتر مرکزی: ترکیه

مزایا و معایت

مزایامعایب
حساب پراپ تریدینگ، پم و …سابقه کوتاه در بازار
لوریج تا 1:1000نداشتن رگوله
حداقل سپرده 10 دلاریاسپرد بالای معاملات
پشتیبانی فارسی زباننداشتن متاتریدر 4
واریز و برداشت شتابی

مطالب مرتبط با یونیکورن فارکس

آرون گروپس

معرفی معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

بروکر آرون گروپس (Aron Broups broker) در آپدیت 2024 در انتهای لیست معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان قرار گرفته است. این بروکر فارکس در سال 2020 فعالیت خود را بصورت مجازی در سنت وینست و گاردین شروع کرده است و یک بروکر کاملا آفشور محسوب می شود. این بروکر به ایرانیان خدمات می دهد و از مجوز جزایر مارشال برای خدمات مالی خود استفاده می کند.

Aron Groups انوع حساب معاملاتی ارائه می دهد و کمترین سپرده گذاری در آن 1 دلار است. این بروکر حساب های ریالی نیز افتتاح می کند و شما می توانید مستقیم به حساب ریالی خود پول واریز کنید و با همان حساب ریالی یا تومانی در بازار فارکس معامله نمایید. این موضوع تمرکز فزاینده این بروکر را بر بازار ایران نشان می دهد. بروکر آرون گروپس در آپدیت ژانویه سال 2024 معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در انتهای لیست قرار دارد که نشان می دهد نمی توان به این بروکر فارکس اعتماد کرد.

خلاصه

 • نام بروکر: آرون گروپس
 • سال تاسیس: 2020
 • رگوله ها: ندارد
 • مدل بروکر: Market Maker
 • اهرم: 1:1000
 • حداقل سپرده: 1 دلار
 • دفتر مرکزی: سنت وینسنت

مزایا و معایت

مزایامعایب
حساب ریالیسابقه بسیار کوتاه در بازار
لوریج تا 1:1000نداشتن رگوله
حداقل سپرده 1دلاریاسپرد بالای معاملات
پشتیبانی فارسی زباننداشتن متاتریدر 4

مطالب مرتبط با آرون گروپس

جمع بندی

در دنیای معاملات فارکس، جایی که بازارهای جهانی به هم نزدیک می‌شوند و فرصت‌های مالی فراوان است، معامله‌گران ایرانی انعطاف‌پذیری و اراده قابل‌توجهی از خود نشان داده‌اند. در ایران، جایی که مقررات رسمی تجارت فارکس را ممنوع می کند، بروکرهای خارج از کشور به پلی تبدیل شده اند که معامله گران ایرانی را به عرصه جهانی فارکس متصل می کند. در این مقاله، ما در چشم انداز غیر متعارف معاملات فارکس برای ایرانیان پیمایش کرده ایم و شایسته بروکر فارکس برای ایرانیان را برجسته کرده ایم.

قلمرو غیررسمی معاملات توسط بروکر فارکس در ایران با اشتیاق تزلزل ناپذیر، خلاقیت و عطش کاوش مالی معامله گران ایرانی تسخیر شده است.

انتخاب یک بروکر معتبر فارکس برای ایرانیان بنظر سخت می رسد. علاوه بر این، معامله‌گران ایرانی باید به دلیل محدودیت‌های موجود در ایران که نیاز به استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی یا وی پی ان را برای معاملات لازم می کند، برای مشکلات دسترسی به وب‌سایت آماده باشند.

تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران می‌تواند تراکنش‌های مالی را پیچیده کند و بررسی روش‌های پرداخت موجود و کارمزدهای مربوطه را هنگام واریز و برداشت وجوه برای معامله‌گران ایرانی ضروری می‌سازد.

در پایان، تلاش معامله گران ایرانی برای حضور در بازار جهانی فارکس، گواهی الهام بخش برای جاه طلبی و سازگاری انسان است. علیرغم محدودیت های رسمی، انگیزه آنها برای کشف بازارهای مالی کاهش نیافته است. معامله‌گران ایرانی با اطلاع‌رسانی، احتیاط و انتخاب بروکرهای خارجی معتبر می‌توانند چالش‌ها را پشت سر بگذارند و از فرصت‌هایی که دنیای فارکس ارائه می‌کند استفاده کنند. بسیار مهم است که هوشیار بمانید، به طور مستمر با محیط نظارتی در حال تحول سازگار شوید و تصمیمات آگاهانه ای اتخاذ کنید که با اهداف مالی شماهمسو باشد.

توجه: این بررسی توسط تیم خبری تجارت آفرین و بصورت مستقل تهیه شده است و هیچکدام از بروکرهای فارکس در ویرایش آن نقش نداشته اند.


معرفی معتبرترین و نامعتبرترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان


تجارت آفرین فارکس

3 دیدگاه

 • به نظرم واقعا به دلیل نقش مهم و غیر قابل انکار بروکرهای فارکس در مسیر کسب درآمد از بازارهای مالی، یافتن بروکری منطبق با خواسته ها و سلایق کاربر نمیشه گفت کدوم بروکر بهترینه.

 • من خودم چندین حساب تو این بروکر ها داشتم و خدمات خوبی داشتند الان هم با بروکر اوتت مارکتس کار میکنم
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید