بررسی بروکر آیرون اف ایکس | IronFX

بروکر IronFx - بروکر فارکس رگوله شده

در این پست به بررسی بروکر IronFx برای انجام معاملات فارکس از داخل ایران خواهیم پرداخت. همچنین انواع حسابهای کارگزار آیرون اف ایکس، نحوه پشتیبانی برای ایرانیان و غیره را نیز زیر زره بین قرار میدهیم.

سرمایه گذران برای فعالیت در این بازار نیاز به اطلاعات بسیار بالا و رعایت نکات ایمنی جهت سرمایه گذاری دارند. برای موفقیت در بازار فارکس و دیگر بازارهای مالی، نیازمند کار کردن با بروکر فارکسی است که با روش معاملاتی ما سازگاری داشته و خدمات خوبی را به معامله‌گران ارائه بدهد.

 بنابراین انتخاب بهترین و مناسب ترین بروکر فارکس یکی از مهمترین تصمیماتی است که می‌تواند در موفقیت ما نقش اساسی داشته باشد. شناخت ملاک‌های یک کارگزار خوب و انتخاب بهترین گزینه برای خودمان اهمیت زیادی دارد.

نگاهی کلی به آیرون اف ایکس

نگاهی کلی به آیرون اف ایکس

بروکر فارکس نرخ خرید و فروش انواع جفت ارز، طلا، نفت، ارزهای دیجیتال و دیگر کالاهای معاملاتی بازار فارکس را در هر لحظه از بانک های بزرگ جهانی به نام LP گرفته و در اختیار کاربران خود قرار می دهد. بنابراین کارگزار اهمیت زیادی برای موفقیت معامله‌گران دارد و نقش آن را صرفا نمی‌توان به عنوان یک واسط در نظر گرفت.

در اولین قدم برای شروع فعالیت در این بازار مالی انتخاب یک بروکر ( broker ) به عنوان واسطه انجام معاملات بین کاربران و بازار فارکس می باشد . در واقع یکی از مهمترین تصمیم گیری‌های هر سرمایه گذار، مربوط به انتخاب کارگزاری مناسب می باشد چرا که در صورت انتخاب اشتباه امکان از دست دادن سرمایه و تحمیل زیان به کاربر بالا می رود .

مرتبط: نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

بروکر یا کارگزار فارکس چه وظایفی دارد؟

وظیفه کارگزار در طول مدت قرارداد مشاوره و راهنمایی است. به همین دلیل کارگزار باید با توجه به موضوع اصلی قرارداد، امور بازرگانی و بازار‌سازی را در قالب شروط قرارداد انجام دهد. همچنین جذب سرمایه‌ گذار و تنظیم روند فروش کالا یا خدمات موضوع قرارداد از وظایف دیگر بروکر می باشد.

یکی از مهم‌ترین وظایفی که یک بروکر بر عهده دارد، فراهم نمودن یک سیستم معاملاتی سریع، بدون باگ و پشتیبانی ۲۴ ساعته در طول بازار است که این موضوع در آیرون اف ایکس به درستی مدیریت می‌شود.

دفتر بروکر آیرون اف‌اکس

نظارت بر بروکرها و رگوله‌ها

وظیفه‌ی اصلی بروکرها ارائه‌ اطلاعات و مشاوره دادن به طرفین یک رابطه‌ معاملاتی است اما گاهی بروکرها در عمل مداخله‌ بیش‌تری انجام می‌دهند تا با دست‌کاری در قیمت‌ها یا به تأخیرانداختن اجرای دستورات معاملاتی مشتریان، سود بیش‌تری نسیب خود نمایند. این عمل به سوءاستفاده از مشتریان منجر می‌شود و ضرر مالی آنها را در پی دارد.

برای جلوگیری از ضایع شدن حق سرمایه‌گذاران و وارد شدن تقلب در بروکرها، باید نسبت به آن‌ها نظارت صورت گیرد. با توجه به ضرورت این نظارت، نهادهای قانونی برای نظارت بر فعالیت بروکرها‌ درنظر گرفته شده است که به این نهاد های قانونی «رگولاتور» گفته می‌شود.

 رگولاتور‌ها بوسیله تنظیم مقررات و نظارت بر اجرای آن‌ها، از سلامت روابط معاملاتی و مالی کارگزار اطمینان حاصل می‌کنند. بدیهی است که کارگزاری‌های تحت نظارت یا رگولاتوری، از نظر امنیت سرمایه و سلامت کاری بسیار مناسب‌تر و قابل اعتمادتر از کارگزاری‌هایی هستند که چنین نظارتی بر آن‌ها وجود ندارد.

همچنین بروکر IronFx دارای رگوله‌های زیر است که این امتیازات آن‌را از سایر بروکرها متمایز می‌کند:

 • Cysec رگولاتوری اروپا
 • FCA  انگلستان
 • Offshore  برمودا

این مدارک و امتیازات باعث شده که آیرون ‌اف ایکس پناه‌گاه امنی برای تریدرهای ایرانی به شمار بیاید.

ماموریت و چشم‌انداز بروکر آیرون ‌اف ایکس

طبق تحقیقات ما از بروکر IronFx، این بروکر فارکس تمام تلاش خود را می‌کند تا با ارائه دسته گسترده‌ای از محصولات و سرویس‌ها، بهترین اسپرد بازار و شرایط تجارت بی‌نظیر در سطح جهانی، خدمات استثنایی را به همه مشتریان خود، اعم از خرده‌فروشی و سازمانی، ارائه دهد.

در مامویت سازمانی این شرکت آمده است که: “ما به طور مداوم در نوآوری محصولات آیرون ‌اف ایکس و کارمندان شرکت سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا با ارائه کیفیت بالای سرویس‌ها و سطح بی‌نظیر خدمات با کیفیت بالا، نیازهای مشتریان خود را برآورده کنیم و تجربه دلنشینی از سرمایه‌گذاری در فضاهای مالی برای آن‌ها رقم بزنیم.”

امکانات تحلیلی و گزارش‌‌دهی روزانه

یکی دیگر از جذابیت‌های فعالیت در بروکرآیرون ‌اف ایکس، این است که شما در سریع‌‌ترین زمان ممکن به اطلاعات بازارهای مالی به صورت فارسی دسترسی پیدا می‌کنید.

در طول پنج روز فعالیت بازار، به صورت روزانه اخبار فارکس، تحلیل‌ها و اتفاقات مهم اقصادی در اختیار کاربران IronFxقرار می‌گیرد. همچنین به واسطه Market buzz آیرون ‌اف ایکس، شما میتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به اخبار جهانی به صورت گلچین شده دسترسی پیدا کنید.

واریز و برداشت آسان در بروکر IronFx

یکی از اولویت‌‌هایی که تریدرهای ایرانی به آن اهمیت می‌دهند، امکانات واریز و برداشت یک بروکر است. آیرون ‌اف ایکس این چالش را با به‌روزترین خدمات پرداختی برای مشتریان خود حل کرده‌ است.

کاربران و سرمایه‌گذاران در ایران می‌توانند حساب خود را از به صورت ریالی با استفاده از شماره حساب‌هایی که بروکر در اختیار آنها قرار میدهد شارژ کنند، همچنین میتوانند به همین روش درآمدهای خود را بصورت ریالی و در داخل ایران دریافت نمایند.

برای راهنمایی بیشتر میتوانید از طریق صفحه تماس با ما، با تلگرام یا واتساپ تجارت آفرین از ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

همچنین این یکی از دلایلی است که ما این بروکر را در لیست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در سال 2022 قرار دادیم.

برخی دیگر از راه‌های واریز و برداشت در آیرون ‌اف ایکس:

 • فاساپی
 • ارزهای دیجیتال
 • صرافی‌های داخلی و مورد اعتماد
 • پرفکت مانی
 • وب مانی
 • یونیون پی چین
 • نتلر
 • اسکریل
 • کارت آیرون فارکس

تنوع سرمایه‌گذاری

با توجه به سابقه درخشان ۱۲ ساله، آیرون ‌اف ایکس صدها نوع محصولات مالی جهت ترید برای مشتریان خود فراهم کرده.

برخی از محصولات مالی قابل ترید در IronFx

 • فارکس
 • فلزات
 • شاخص‌ها
 • کالاها
 • معاملات آتی
 • سهام‌های جهانی
 • ارزهای دیجیتال

انواع حساب‌ها

بروکر IronFX انواع مختلفی از حساب‌های معاملاتی را ارائه میدهد. که معامله‌گران بسته به نوع معاملات و استراتژی معاملاتی خود یکی از این نوع حساب‌ها را انتخاب میکنند. در اینجا به انواع حساب‌ها در این بروکر رگوله شده اشاره میکنیم:

Live floating spread

این حساب شامل اسپرد شناور است (که این میزان نیز از عدد ۱.۴ شروع می‌شود)، لوریج ۱:۱۰۰۰ دارد و بدون سواپ است. با استفاده از این حساب می توانید رمزارزها، شاخص‌ها و سهام را معامله کنید.

Live fixed spread

همانطور که از نام این حساب پیداست، حساب‌های Live Fixed Spread، اسپرد ثابتی دارند و میزان این اسپرد، ۱.۸ است. لوریج این حساب نیز ۱:۱۰۰۰ بوده و امکان معامله رمزارزها، شاخص‌ها و سهام با آن وجود دارد.

Live Zero fixed spread

این حساب اسپرد صفر ثابت دارد و لوریج آن ۱:۵۰۰ است. توجه داشته باشید که در این حساب امکان معامله رمزارزها، شاخص‌ها و سهام وجود ندارد.

STP/ECN No commission

این حساب از حساب‌های ECN  محسوب می‌شود که کمیسیونش ۰ است. لوریج این حساب عدد ۱:۲۰۰ است که نسبت به حساب‌های فوق، مقدار پایین‌تری به شمار می‌آید. این حساب سواپ دارد و امکان معامله رمزارزها، شاخص‌ها و سهام را در اختیارتان قرار نمی‌دهد.

STP/ECN Zero spread

این حساب نسخه بدون اسپرد حسابSTP/ECN No commission  است. این حساب نیز سواپ دارد و امکان معامله رمزارزها، شاخص‌ها و سهام را در اختیارتان قرار نمی‌دهد.

TREX

اسپرد این حساب از ۰.۱ آغاز می‌شود و لوریج ۱:۲۰۰ دارد. این حساب‌ هم مانند حساب فوق، سواپ دارد و همچنین امکان معامله رمزارزها، شاخص‌ها و سهام را در اختیارتان قرار نمی‌دهد.

Fixed VIP

حساب فیکس وی آی پی بروکر آیرون ‌اف ایکس، اسپردی ثابت از یک پیپ را داراست. برای حساب‌های با اسپرد ثابت، این میزان پایین از اسپرد، بسیار قابل تامل است. لوریج این حساب ۱:۱۰۰۰ است. ترید ارزهای دیجیتال روی این حساب بسیار مناسب است. این حساب سوآپ شبانه ندارد.

حساب CENT

در حساب سنت، مبالغ مندرج در متاتریدر، به جای دلار با واحد سنت نشان داده می شود. مثلا یک دلار به صورت عدد 100 ، یعنی صد سنت نشان داده می‌شود. برای افتتاح حساب سنتی در بروکرIronFx باید حداقل پنجاه دلار واریز داشته باشید.

حساب سنت برای افراد تازه کار فارکس مناسب می‌باشد و از طریق آن میتوانند با کمترین میزان سرمایه‌گذاری وارد بازار فارکس شوند.

پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۵ روز معاملات

پشتیبانی دائم و قوی و همچنین حمایتی که آیرون ‌اف ایکس در مواقع بروز مشکل از تریدرها می‌کند نیز نکته بسیار مهم دیگری است در انتخاب آیرون اف‌اکس به شما اطمینان خاطر می‌دهد.

ممکن است در ساعتی از بامداد قصد داشته باشید حساب خود را شارژ  کرده و یا مشکل فنی که‌ در سیستم وجود دارد را از طریق تماس با پشتیبانی بروکر بر طرف کنید.

پشتیبانی تخصصی آیرون ‌اف ایکس در تمامی این مراحل همراه شماست با در هر ساعتی از شبانه‌روز به کمک شما بیاید.

نکته مهم دیگر پشتیبانی فارسی زبان IronFX است که به تریدرها کمک میکند، تا ساده‌تر با پشتیبانی در ارتباط باشند و درخواست‌ها و مشکلات خود را به زبان فارسی با آنها در میان بگذراند.

پلتفرم معاملاتی بروکر IronFx

 انجام معاملات آنلاین و خرید و فروش در بازار فارکس توسط پلتفرم‌های معاملاتی انجام می شود . در هنگام انتخاب کارگزار فارکس حتما باید به پلتفرم‌های معاملاتی آن بروکر دقت کنید و آنها را بررسی کنید. پلتفرم معاملاتی ارائه شده توسط بروکر شما باید کاربر پسند و  دارای پایداری زیاد باشد.

همچنین اگر تحلیلی کلی از اخبار اقتصادی به همراه پیشبینی بازار در روزهای آینده بازار را ارائه دهد قطعا مفید تر خواهد بود.

بروکر IronFx از پلتفرم متاتریدر 4 برای پردازش معاملات استفاده میکند. سرمایه‌گذاران و تریدرها میتوانند این اپلیکیشن را برروی لپ‌تاپ با سیستم عامل ویندوز یا مک و همچنین برروی تلفن‌همراه اندروید، اپل یا ویندوز نصب نمایند.

انواع پروموشن‌های آیرون ‌اف ایکس برای مشتریان ایرانی

بونوس ۱۰۰٪

در این طرح آیرون ‌اف ایکس به میزان ۱۰۰٪ از اعتبار شما، به حساب شما بونوس اضافه می‌کند.
همچنین این طرح دارای پیشنهاد ۵۰ و ۵۰ است که در این بخش ۵۰٪ از سود یا ضرر و زیانتان را با آیرون ‌اف ایکس شریک می‌شوید.

به این معنی که در صورت کسب سود از معاملات، 50% از سود سهم بروکر است. نکته دیگری که در این طرح وجود دارد این حقیقت است که شما هرگز نمی‌توانید بونوسی که بروکر به شما داده است را برداشت نمایید.

بونوس ۴۰٪

مشتری با سپرده‌گذاری اعتبار خود تا سقف ۴۰۰۰دلار (یا هر ارز دیگری که معادل آن است) روی هر حساب خود اعتبار دریافت کند.
در صورتی که حساب مشتری به حد توقف خود برسد(یعنی موجودی آن به کمتر از ۵دلار برسد و پوزیشن‌های معاملاتی‌اش بسته شود)، این فرصت را دارد که مجدد با شارژ حساب خود ۴۰٪ اعتبار بیشتر تا سقف ۴۰۰۰ دلار دریافت کند.
توجه داشته باشید این اعتبار روی هر مشتری اعمال می‌شود.

همچنین در صورت صفر شدن اعتبار اصلی‌تان، شما می‌تواند ۲۸.۵٪ از بونوس خود را برداشت کنید که این موضوع برای کاربران آیرون اف‌اکس بسیار جذاب است.

یعنی در واقع با استفاده از این طرح، شما 28.5% از میزان بونوس خود را بیمه کرده اید و در صورت از دست دادن سرمایه اولیه خود بروکر این مقدار را به شما برمی‌گرداند. فراموش نکنید که در زمان ثبت نام گزینه بونوس را فعال نمایید. بونوس 40% از نظر ما بهترین بونوس این بروکر است.

مدارک و لینک ثبت نام در بروکر آیرون ‌اف ایکس

جهت شروع کار با این کارگزار میتوانید با استفاده لینک زیر مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایید. اطلاعات و مدارک مورد نیاز جهت شروع معاملات عبارتند از:

تا 10.000 دلار سرمایه گذاری

 • اسکن کارت ملی (پشت و رو ) یا تصویر گذرنامه

سرمایه گذاری بالای 10.000 دلار

 • اسکن کارت ملی (پشت و رو ) یا تصویر گذرنامه
 • تایید آدرس محل زندگی ( قبض آب، قبض برق، بیمه نامه خودرو یا موتور، دفترچه بانکی، اجاره نامه)

لازم به ذکر است که برای تایید آدرس محل زندگی یکی از این قبوض کافی است و از تاریخ آن نباید بیش از 3 ماه گذشته باشد.

پس از کلیک روی این لینک وارد صفحه ای می شوید که باید فرم اطلاعات خود را تکمیل نمایید. از آنجاییکه این فرم به فارسی است نیاز به توضیحات بیشتری ندارد. اما چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتری دارد از طریق صفحه تماس با ما میتوانید از تجارت آفرین درخواست اطلاعات بیشتر نمایید.

فرم شماره 1- بروکر IronFx

نحوه احراز هویت در بروکر IronFx و شارژ حساب بصورت ریالی

برای شارژ حساب خود در بروکر آیرون اف اکس میتوانید بصورت ریالی حساب خود را شارژ نمایید. این این ویدئوی آموشی نشان داده شده است که چگونه از ایران حساب خود را شارژ نمایید و نحوه احراز هویت در این بروکر فارکس نیز توضیح داده شده است.

بررسی کلی

بررسی کلی

تجارت آفرین

بروکر آیرون اف ایکس - فارکس برای ایرانیان
شهرت
سابقه
رگوله
ابزارهای معاملاتی
سهولت ثبت نام
پنل کاربری
انواع حساب
حداقل سپره
موارد آموزشی
واریز و برداشت
خدمات مشتری
هزینه معاملات

در کل

بطور کلی می توان گفت که بروکر آیرون اف ایکس یکی از بهترین گزینه های موجود در بین بروکرهای فارکسی است که در ایران فعالیت می کنند.

3.9

نتیجه گیری از آیرون اف‌اکس

بروکر IronFx یکی از بروکرهایی است که ما برای انجام معاملات در ایران به تریدرها پیشنهاد میکنیم. این بروکر رگوله شده فارکس به شما امکان معامله انواع ابزارهای بازارهای مالی را میدهد.

همچنین با پشتیبانی فارسی زبان، در تمام روزهای کاری هفته خدمات مشتری ارائه میدهد. در کنار پشتیبانی فارسی زبان شما میتوانید از انواع حساب‌ها، بسته به میزان تحصص خود در بازار فارکس بهره‌مند شوید. همچنین طرح بونوس 40% طرحی مناسب برای کاربران ایرانی است که این کارگزار فارکس ارائه میدهد.


بررسی بروکر آیرون اف ایکس | بروکر فارکس رگوله شده


تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

 • با سلام آقای قانعی
  این نظراتی که شما از بروکر آیرون آف اکس نوشتی کاملا توخالی و طبل خالی هست
  چون با دستکاری در معاملات و اصلاحات سود ما و از بین بردن همه سرمایه ما و راحتتر بگم دزدی از حسابهای ما (با مدرک و اسناد ) قول دادن ۲۸ هزار دلار از ۱۴۰ هزار دلار واریزی ما رو ۱۵ پانزدهم این ماه توسط همایونی کلاه بردار که کلا از ایرانی ها کلاه برداری می‌کنه برگرده که الان متاسفانه اونم پرداخت نمیکنن و عودت نمیدن من و ۲۴ نفر اعضای من از امروز کل سیستمهای مجازی و اجتماعی و شبکه های خبری و فارکس همه جا بزرگترین کلاه برداری این بروکر را علنی خواهیم کرد و تا <حذف صحبت های غیر اخلاقی>

دیدگاهتان را بنویسید