مقایسه انواع حساب در بروکر آلپاری

مقایسه انواع حساب در بروکر آلپاری

آلپاری یک بروکر معروف فارکس است که انواع مختلفی از حساب های معاملاتی را برای رفع نیازهای مختلف معامله گران ارائه می دهد. در این مقاله انواع حساب در بروکر آلپاری را بررسی می کنیم و ویژگی ها و مزایای آنها را توضیح می دهیم.

در دنیای معاملات آنلاین، انتخاب یک کارگزار و حساب معاملاتی مناسب می تواند همه چیز را در سفر مالی شما ایجاد کند. بروکر آلپاری، یک نام شناخته شده جهانی در بازار فارکس و بازارهای مالی است که گزینه های معاملاتی متنوعی را ارائه می دهد که برای رفع نیازهای مختلف معامله گران طراحی شده اند، خواه شما یک حرفه ای با تجربه باشید یا تازه ماجراجویی معاملاتی خود را شروع کرده اید.

در این راهنمای جامع، به پیچیدگی‌های انواع مختلف حساب‌های معاملاتی آلپاری خواهیم پرداخت. ما شما را به سفری از طریق حساب‌های استاندارد، ECN، Pro و Nano می‌بریم و ویژگی‌ها، مزایا و مناسب بودن آن‌ها را برای سبک‌ها و ترجیحات مختلف معاملاتی روشن می‌کنیم.

انواع حساب در بروکر آلپاری

انواع حساب در بروکر آلپاری

حساب استاندارد MT4

حساب استاندارد MT4 یکی از محبوب ترین انواع حساب های ارائه شده توسط بروکر آلپاری است. این نوع حساب برای معامله گران مبتدی و با تجربه مناسب است. در اینجا ویژگی های کلیدی حساب استاندارد بروکر آلپاری را بررسی می کنیم.

حداقل سپرده: حداقل سپرده اولیه مورد نیاز برای افتتاح یک حساب استاندارد بر اساس منطقه متفاوت است، در ایران حداقل سرمایه گذاری برای باز کردن یک حساب استاندارد در بروکر آلپاری تنها ۲۰ دلار امریکا می باشد.

اهرم: بروکر آلپاری سطوح اهرم رقابتی را برای حساب های استاندارد ارائه می دهد و به معامله گران اجازه می دهد تا سرمایه معاملاتی خود را تقویت کنند. در این نوع حساب شما می توانید تا ۱۰۰۰ برابر سرمایه خود معاملات انجام دهید یعنی لوریج در حساب استاندارد ۱:۱۰۰۰ می باشد که لوریج بالایی به حساب می آید.

اسپرد: اسپردها در حساب های استاندارد بسته به شرایط بازار می توانند متفاوت باشند اما عموماً رقابتی هستند. اسپرد در حساب استاندارد بروکر آلپاری از ۰.۳ پیپ شروع میشود. متوسط اسپرد در این نوع حساب حدود ۱.۴ پیپ می باشد.

کومیسیون: حساب های استاندارد بروکر آلپاری بدون کارمزد و کومیسیون می باشد.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران می توانند به طیف گسترده ای از جفت ارزها، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. در این نوع حساب بروکر آلپاری معامله گران به ۳۳ جفت ارز، طلا و نقره و ۲۵ CFD دسترسی دارند. در کل ۶۰ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می شود.

نحوه اجرا: حساب های استاندارد اجرای بازار را ارائه می دهند، به این معنی که معاملات با قیمت های رایج بازار و بصورت آنی انجام می شود.

پلتفرم: می توانید از پلتفرم محبوب متاتریدر 4 (MT4) با یک حساب استاندارد استفاده کنید.

حساب استاندارد MT5

یکی دیگر از انواع حساب در بروکر آلپاری حساب استاندارد MT5 است که از حساب های محبوب این بروکر فارکس بشمار میرود. این نوع حساب هم برای معامله گران مبتدی و هم با تجربه مناسب است. در اینجا ویژگی های کلیدی حساب استاندارد MT5 بروکر آلپاری را بررسی می کنیم.

حداقل سپرده: حداقل سپرده اولیه مورد نیاز برای افتتاح یک حساب استاندارد بر اساس منطقه متفاوت است، در ایران حداقل سرمایه گذاری برای باز کردن یک حساب استاندارد MT5 در بروکر آلپاری ۱۰۰ دلار امریکا می باشد.

اهرم: بروکر آلپاری سطوح اهرم رقابتی را برای حساب های استاندارد ارائه می دهد و به معامله گران اجازه می دهد تا سرمایه معاملاتی خود را تقویت کنند. در این نوع حساب شما می توانید همانند حساب استاندارد MT4 تا ۱۰۰۰ برابر سرمایه خود معاملات انجام دهید یعنی لوریج در حساب استاندارد MT5 نیز ۱:۱۰۰۰ می باشد که لوریج بالایی به حساب می آید.

اسپرد: اسپردها در حساب های استاندارد بسته به شرایط بازار می توانند متفاوت باشند اما عموماً رقابتی هستند. اسپرد در حساب استاندارد بروکر آلپاری از ۰.۳ پیپ شروع میشود. متوسط اسپرد در حساب استاندارد MT5 حدود ۱.۴ پیپ می باشد.

کومیسیون: حساب های استاندارد بروکر آلپاری بدون کارمزد و کومیسیون می باشد.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران می توانند به طیف گسترده ای از جفت ارزها، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. در این نوع حساب مانند حساب استاندارد MT4 نیز ۳۳ جفت ارز، طلا و نقره و ۲۵ CFD دسترسی دارند. در کل ۶۰ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می شود.

نحوه اجرا: حساب های استاندارد اجرای بازار را ارائه می دهند، به این معنی که معاملات با قیمت های رایج بازار انجام می شود.

پلتفرم: می توانید از پلتفرم متاتریدر 5 (MT5) با یک حساب استاندارد استفاده کنید.

مرتبط: تفاوت MT4 و MT5 و cTrader | متاتریدر 4، 5 یا سی تریدر

حساب ECN MT4

حساب ECN (شبکه ارتباط الکترونیکی) برای معامله گران با تجربه تری طراحی شده است که به دسترسی مستقیم به بازار و اسپردهای محدودتر نیاز دارند. در اینجا ویژگی های کلیدی وجود دارد:

حداقل سپرده: معمولاً برای حساب های ECN سپرده اولیه بالاتری در مقایسه با حساب استاندارد مورد نیاز است. در بروکر آلپاری حداقل سپرده برای این نوع حساب معاملاتی ۳۰۰ دلار می باشد.

اهرم: مشابه حساب استاندارد، سطوح اهرم رقابتی در این نوع حساب نیز در دسترس است. حداکثر لوریج در این نوع حساب ۳۰۰۰ برابر سرمایه معاملاتی، یعنی ۱:۳۰۰۰ است.

اسپرد: حساب های ECN اسپردهای بسیار محدودی را ارائه می دهند که اغلب از حساب های استاندارد پایین تر است. اسپرد این نوع حساب از ۰.۱پیپ شروع می شود و متوسط اسپرد نیز حدود ۱ پیپ است.

کومیسیون: حساب ECN MT4 بدون کارمزد و کومیسیون می باشد.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران می توانند به طیف گسترده تری از جفت ارزها، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. در این نوع حساب ۴۶ جفت ارز، طلا و نقره و ۴۴ CFD دسترسی دارند. در کل ۹۲ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می شود.

نحوه اجرا: حساب‌های ECN دسترسی مستقیم به نقدینگی بین بانکی را فراهم می‌کنند که منجر به اجرای سریع و دقیق سفارش می‌شود.

پلتفرم: معامله‌گران می‌توانند از پلتفرم محبوب MT4 با حساب‌های ECN برای نمودار و تجزیه و تحلیل پیشرفته استفاده کنند.

حساب ECN MT5

حساب ECN MT5 در بروکر آلپاری تفاوت هایی با حساب ECN MT4 دارد، در اینجا ویژگی های کلیدی این نوع حساب را با یکدیگر مرور می کنیم:

حداقل سپرده: همانطور که اشاره شد، معمولاً برای حساب های ECN سپرده اولیه بالاتری در مقایسه با حساب استاندارد مورد نیاز است. در بروکر آلپاری حداقل سپرده برای این حساب معاملاتی ۵۰۰ دلار می باشد.

اهرم: مشابه حساب استاندارد، سطوح اهرم رقابتی در این نوع حساب نیز در دسترس است. حداکثر لوریج در این نوع حساب ۳۰۰۰ برابر سرمایه معاملاتی، یعنی ۱:۳۰۰۰ است.

اسپرد: حساب های ECN اسپردهای بسیار محدودی را ارائه می دهند که اغلب از حساب های استاندارد پایین تر است. اسپرد این نوع حساب از صفر پیپ شروع می شود و متوسط اسپرد نیز حدود ۱ پیپ است.

کومیسیون: این نوع حساب ECN شامل کومیسیون است. برای هر لات معامله در این نوع حساب ۱.۶ دلار کومسیون دریافت می شود.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران می توانند به طیف گسترده تری از جفت ارزها، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. در این نوع حساب ۴۶ جفت ارز، طلا و نقره و ۵۸ CFD دسترسی دارند. در کل ۱۰۶ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می شود.

نحوه اجرا: حساب‌های ECN دسترسی مستقیم به نقدینگی بین بانکی را فراهم می‌کنند که منجر به اجرای سریع و دقیق سفارش می‌شود.

پلتفرم: معامله‌گران می‌توانند از پلتفرم MT5 برای دسترسی به نمودارها و تجزیه و تحلیل پیشرفته استفاده کنند.

حساب Pro ECN

حساب حرفه ای یا Pro ECN برای معامله‌گران حرفه‌ای و نهادی که به انعطاف‌پذیری معاملاتی بیشتری نیاز دارند، طراحی شده است. در اینجا ویژگی های کلیدی این نوع حساب را بررسی می کنیم:

حداقل سپرده: حداقل سپرده اولیه برای یک حساب حرفه ای بیشتر از حساب های استاندارد و ECN MT4 است. حداقل سپرده اولیه برای این نوع حساب ۵۰۰ دلار می باشد.

اهرم: حساب‌های حرفه‌ای اهرم بالایی ارائه می‌دهند که آن را برای معامله‌گرانی که سرمایه بیشتری دارند مناسب می‌سازد. حداکثر لوریج در این نوع حساب ۳۰۰۰ برابر سرمایه معاملاتی، یعنی ۱:۳۰۰۰ است.

اسپرد: اسپرد ها در حساب Pro ECN می توانند رقابتی باشند و مانند حساب های ECN MT5، معامله گران برای معاملات خود کمیسیون پرداخت می کنند. اسپرد این نوع حساب از ۰ پیپ شروع می شود و میانگین اسپرد حدود ۱ پیپ می باشد.

کومیسیون: حساب ECN Pro نیز شامل کومیسیون است. برای هر لات معامله در این نوع حساب ۱.۶ دلار کومسیون دریافت می شود.

نحوه اجرا: حساب های حرفه ای دسترسی به نقدینگی عمیق و اجرای سریع سفارش را فراهم می کنند. این نوع حساب نیز بصورت Market Execution اجرا می شوند.

ابزارهای قابل معامله: معامله گران می توانند به طیف گسترده تری از جفت ارزها، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. در این نوع حساب ۴۶ جفت ارز، طلا و نقره و ۵۵ CFD دسترسی دارند. در کل ۱۰۳ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می شود.

پلتفرم: معامله‌گران می‌توانند از پلتفرم‌های MT4 برای معامله با حساب Pro ECN استفاده کنند.

یکی از انواع حساب در بروکر آلپاری حساب نانو است که برای معامله گران مبتدی طراحی شده است. این حساب برای افرادی مناسب است که می خواهند با بودجه کمتر معامله کنند. در اینجا ویژگی های کلیدی وجود دارد:

حداقل سپرده: حساب های نانو اغلب دارای حداقل نیاز اولیه سپرده گذاری اولیه هستند که باعث می شود معامله گران جدید بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. در واقع حداقل سپرده ای در این نوع حساب آلپاری وجود ندارد و معامله گران می توانند حتی با ۱ دلار نیز یک حساب معاملاتی نانو باز کنند.

اهرم: سطوح اهرم معمولاً پایین تر است و ریسک را برای معامله گران مبتدی کاهش می دهد. حداکثر لوریج برای این نوع حساب ۵۰۰ برابر سرمایه می باشد به این معنی که اهرم حساب نانو ۱:۵۰۰ است.

اسپرد: اسپردها در حساب‌های خرد رقابتی هستند. متوسط اسپرد در این نوع حساب ۱.۴ پیپ می باشد.

کومیسیون: حساب نانو در بروکر آلپاری بدون کارمزد و کومیسیون می باشد.

ابزارهای قابل معامله: حساب‌های خرد ممکن است در مقایسه با سایر انواع حساب‌ها، ابزارهای محدودی داشته باشند. در این نوع حساب معامله گران به ۳۳ جفت ارز، طلا و نقره دسترسی دارند. در کل ۳۵ ابزار قابل معامله در این نوع حساب برای معامله عرضه می شود.

پلتفرم: می‌توانید از پلتفرم متاتریدر ۴ در یک حساب نانو برای یک تجربه معاملاتی خوب استفاده کنید.

انواع حساب در بروکر آلپاری

جدول مقایسه انواع حساب در بروکر آلپاری

Nano (ناموجود)ST. MT4ST. MT5
حداقل سپرده0 دلار20 دلار100 دلار
اهرم1:5001:10001:1000
حداقل اسپرد10.30.3
متوسط اسپرد1.61.41.4
کومیسیوننداردنداردندارد
پلتفرمMT4MT4MT5
ارز سپردهEUR, USDEUR, USDEUR, USD
تعداد ابزارهای معاملاتی356060
مارجین برای پوشش معامله50%50%50%
حداکثر حجم یک سفارش100 لات50 لات50 لات
حداکثر تعداد سفارش‌های باز50500500
حداکثر حجم کل سفارشات باز1000 لات
Stop Out10%20%20%
افتتاح حسابافتتاح حسابافتتاح حساب
ECN MT4ECN MT5Pro ECN
حداقل سپرده300 دلار500 دلار500 دلار
اهرم1:30001:30001:3000
حداقل اسپرد000
متوسط اسپرد1.21.21
کومیسیون1.6 دلار در لات1.6 دلار در لات1.6 دلار در لات
پلتفرمMT4MT5MT4
ارز سپردهEUR, USDEUR, USDEUR, USD
تعداد ابزارهای معاملاتی92106103
مارجین برای پوشش معامله50%50%50%
حداکثر حجم یک سفارش100 لات100 لات100 لات
حداکثر تعداد سفارش‌های باز1500150010000
حداکثر حجم کل سفارشات باز
Stop Out60%60%60%
افتتاح حسابافتتاح حسابافتتاح حساب

در خاتمه، بروکر آلپاری طیف وسیعی از انواع حساب ها را متناسب با نیاز معامله گران در سطوح مختلف تجربه و با میران سرمایه های متفاوت ارائه می دهد. چه یک مبتدی باشید که به دنبال ورود به فارکس با سرمایه کم هستید یا یک معامله گر حرفه ای که به دنبال دسترسی مستقیم به بازار است، Alpari گزینه های زیادی را برای برآورده کردن نیازهای معاملاتی شما ارائه می دهد. به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب نوع حساب مناسب برای نیازهای خود، اهداف معاملاتی و تحمل ریسک خود را به دقت در نظر بگیرید.

ما قبلا نیز درباره این کارگزار فارکس صحبت کرده ایم، همچنین آلپاری را در لیست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان قرار داده ایم که یکی از دلایل آن تنوع حساب های معاملاتی این کارگزار است. شما می توانید با حداقل سرمایه ۱ دلار یک حساب معاملاتی باز کنید و یا اگر می خواهید بصورت حرفه ای معامله کنید یک حساب بالاتر با حداقل سپرده ۵۰۰ دلاری باز کنید و از خدمات معاملاتی این کارگزار فارکس استفاده نمایید.


مقایسه انواع حساب در بروکر آلپاری


تجارت آفرین فارکس

8 دیدگاه

  • سلام
    بنده یه حساب پرو ای سی ان پارسال داشتم هرچی رمز را می زنم می نویسد اعتبار سنجی ناموفق

  • با سلام . من در آلپاری متاتریدر 4 …pro ecn4 حساب حقیقی ساختم و 16 دلار شارژش کردم ولی میخوام معامله باز کنم نمیشه….به نظرتون مشکل کار کجاست؟ ضمنا از طریق صرافی تاپ چنج به دلار تبدیلش کردم …. میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید.

    • سلام برای افتتاح حساب ecn proشما باید 500دلار شارز کنید تابتونید معاملات خودرا شروع کنید درحال حاضر حساب استاندارد با 20 دلار میتونید ترید کنید که کمترین میزان است البته قبلا حساب نانو با 1دلار هم میشد ترید کرد که بسته شده

  • وقت بخیر، آیا در کارگزاری alpari معاملات در حساب ecn، در دو پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 قابل اجرا هست؟

  • درود و وقت بخیر. مرسی از مطالب خبوتون . من یک سوال داشتم. حساب نانو الپاری تنها بر روی پلتفرم معاملاتی metatrader 4 قابل انجام است؟

دیدگاهتان را بنویسید