آموزش تصویری اندیکاتور ایچیموکو Ichikomu 2022

آموزش تصویری اندیکاتور ایچیموکو Ichikomu 2021

اندیکاتور ایچیموکو یا Ichimoku Cloud تعدادی اندیکاتور تکنیکال است که در کنار یکدیگر قرار میگیرند و سطوح مقاومت و حمایت داینامیک، مومنتوم بازار و جهت مارکت را نشان می‌دهند. از ایچیموکو برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی مانند بازار فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال می‌توان استفاده کرد.

اندیکاتور ایچیموکو چیست ؟

اندیکاتور ایچیموکو یک ابزار تکنیکال برای شناسایی سطوح مقاومت و حمایت داینامیک است. با استفاده از این ابزار میتوان جهت بازار را شناسایی و مومنتوم بازار را تشخصی داد. این اندیکاتور از شش قسمت تشکیل شده است که هر کدام از آنها با استفاده از فرومول های جداگانه ای شکل گرفته شده است.

اندیکاتور ایچیموکو توسط آقای Goichi Hosoda که یک خبرنگار ژاپنی بوده در سال ۱۹۶۰ معرفی شده است. این اندیکاتور اطلاعات زیادی را به نمودار شمعی ژاپنی اضافه میکند و راهنمایی برای ترید کردن است.  

در نگاه اول اندیکاتور ایچیموکو بسیار پیچیده است و خط و خطوط زیادی را روی چارت اضافه می‌کند، اما اگر با آن آشنا شوید و بتوانید آن را بدرستی درک کنید، می توانید سیگنال های قدرتمندی از آن دریافت کنید.

فیلم آموزش تصویری اندیکاتور ایچیموکو

تماشای آموزش تصویری ایچیموکو در یوتیوب

تماشای آموزش تصویری ایچیموکو در آپارات

اجزای مختلف اندیکاتور ایچیموکو

اندیکاتور ایچیموکو را میتوانید در اغلب پلتفرم های تریدینگ مانند تریدینگ ویو که قبلا روش کار با آن را آموزش داده ایم به چارت اضافه کنید. پس از آنکه این اندیکاتور را به چارت اضافه میکنیم، متوجه میشویم که از اجزای متعددی تشکیل شده است و شاید همین دلیلی باشد که ما این اندیکاتور را کمی پیچیده تر از اندیکاتورهای دیگر میدانیم.

اندیکاتور ایچیموکو Ichimoku

مرتبط : فیلم آموزش کار با تریدینگ ویو Tradingview 2022

این اندیکاتور از ۶ قسمت تشکیل شده است که این بخش ها را در زیر توضیح می‌دهیم.

بخش اول Conversion Line  یا Tenken Sen

که در عکس زیر و رد فیلم آموزشی اندیکاتور ایچیموکو با رنگ آبی نشان داده شده است. این خط تغییرات قیمت در کوتاه مدت را اندازه گیری میکند و سیگنالی برای نشان دادن محدوده های مقاومت و حمایت است. اگر معاملات کوتاه مدت یا اسکالپینگ انجام میدهید این خط میتواند به شما کمک کند.

Conversion Line  یا Tenken Sen

در اندیکاتور ایچیموکو Conversion line  یا Tenken Sen تغییرات قیمت در کوتاه مدت رو اندازه گیری میکند. اگر قیمت در بالای این خط قرار گرفته باشد به این معنی هست که در کوتاه مدت مومنتوم بازار صعودی است.

اگر قیمت در پایین این خط قرار گرفته باشد به این معنی است که در کوتاه مدت مومنتوم بازار نزولی است.

همچنین اگر جهت Conversion Line به سمت بالا باشد یعنی در یک روند کوتاه مدت صعودی قرار گرفته اسم و اگر جهت Conversion Line به سمت پایین باشد یعنی در یک روند کوتاه مدت نزولی هستیم.

بخش دوم Base Line  یا Kijen Sen

این خط نواحی مقاومت و حمایت را برای بازه های میان مدت نشان میدهد که در این عکس و در فیلم آموزشی با رنگ قرمز نمایش داده شده است.

Base Line  یا Kijen Sen

اگر قیمت در بالای این خط قرار گرفته باشد به این معنیست که در میان مدت مومنتوم بازار صعودی است.

اگر قیمت در پایین این خط قرار گرفته باشد به این معنیست که در میان مدت مومنتوم بازار نزولی است.

همچنین اگر جهت Base Line به سمت بالا باشد یعنی در یک روند میان مدت صعودی هستیم و اگر جهت Base Line به سمت پایین باشد یعنی در یک روند میان مدت نزولی قرار گرفته ایم.

بخش سوم Lagging Span یا Chiku Span

این خط را را در اینجا با رنگ سبز مشاهده میکنید. Lagging Span نمایی بزرگتر از پرایس اکشن را نشان میدهد. از این خط همچنین برای شناسایی نواحی مقاومت و حمایت بلند مدت تر استفاده میشه کرد.

Lagging Span یا Chiku Span

Lagging Span یاChiku Span  بازه ای بلند مدت تر از قیمت ها را بررسی میکند. در واقع این خط ارتباط بین پرایس اکشن حاضر رو با پرایس اکشن گذشته را نشان میدهد.

اگر Lagging Span بالای قیمت ها در حال حرکت باشد، نشان دهنده این حقیقت است که قیمت های موجود بالاتر از قیمت های گذشته هستند و این بمعنی قرار داشتن در یک بازار بولیش یا صعودی است.

در مقابل اگر Lagging Span در پایین قیمت ها در حال حرکت باشد، نشان میدهد که قیمت های موجود پایین تر از قیمت های گذشته هستند و این بمعنی قرار داشتن در یک بازار صعودی است.

اگر Lagging Span در حدود قیمت های موجود باشد، نشان میدهد که قیمت های موجود در حدود قیمت های گذشته هستند و این یعنی در بازار خنثی یا Trading Range قرار گرفته ایم.

بخش چهارم Kumo Cloud

مهمترین بخش اندیکاتور ایچیموکو ناحیه Cloud است که به آن Kumo Cloud گفته میشود. ان ناحیه فضایی است که بین دو خط Leading Span A و Leading Span B قرار گرفته است.

Kumo Cloud

Cloud رو میشود بعنوان یک سطح مقاومت و حمایت داینامیک در نظر گرفت که مبنی آن پرایس اکشن است.

هرچقدر که قیمت ها بیشتر در بالا یا پایین این ابر در حرکت باشند نشان دهنده روندهای قدرتمندتری است.

اگر عرض این ابر زیاد باشد یعنی اینکه Cloud سطح مقاومت و حمایت مستحکم تری را تشکیل داده و برعکس اگر عرض Cloud نازک تر باشد یعنی احتمالا سطح مقاومت و حمایت ضعیف تری در آن ناحیه تشکیل شده است.

در اینجا به چند قانونی اولیه اشاره میکنم :

اگر که قیمت بالای ابر باشد، شما میتوانید معامله ای با موقعیت خرید باز کنید.

و اگر قیمت پایین ابر باشد شما میتوانید معامله ای با موقعیت فروش باز کنید.

اگر قیمت داخل خود ابر قرار گرفته باشد هیچ معامله ای انجام ندهید.

بخش پنجم Leading Span A یا Senkou Span A

بخش ششم Leading Span B یا Senkou Span B

همچنین در عکس پایین می توانید فرمول های بدست آمدن هر یک از این اجزای را نیز ملاحظه کنید. البته برای کار کردن با اندیکاتور ایچیموکو ما نیاز با این محاسبه ها نداریم و تنها برای اطلاعات بیشتر این فرومول ها در اینجا آورده شده است.

فرمول های اندیکاتور ایچیموکو

در این فرمول ها PH یا Period High، بالاترین قیمت در دوره است، PL یا Period Low، پایین ترین قیمت ها در دوره است و CL نیز Conversion Line است.

استراتژی ترید کردن با اندیکاتور ایچیموکو

اگر فیلم آموزش تصویری اندیکاتور ایچیموکو که در این چست آمده است را مشاهده کنید متوجه میشوید که در آن ۴ استراتژی برای ترید کردن با استفاده از این اندیکاتور آمده است.

برای یادگیری این استراتژی ها حتما به شما پینهاد میکنیم که فیلم آموزش اندیکاتور ایچیموکو را تماشا کنید تا بهتر بتوانید با این استراتژی ها آشنا شوید.

مرتبط : آموزش کامل تصویری تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی تحلیل تکنیکال از صفر تا صد


آموزش تصویری اندیکاتور ایچیموکو Ichikomu 2022


تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید