انگیزشی

بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا در سال 2024

بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا در سال 2020

یک شرکت ممکن است آنقدر بزرگ و با ارزش شود که اقتصاد یک کشور را تحت تاثیر مستقیم خود قرار دهد. در این پست می خواهم بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا در سال 2024 را معرفی کنم. این رده بندی بر اساس ارزش بازار این شرکت هاست که از ضرب تعداد سهام آن در قیمت بازار سهم برداشت شده است. این داده ها به صورت لحظه ای بروزرسانی می شود و آخرین قیمت سهام و ارزش بازار شرکت ها را نشان می دهد.

مایکروسافت – Microsoft

 • صنعت : تکنولوژی
 • محصولات : نرم افزارهای کامپیوتری، کنسول بازی و غیره
 • ارزش بازار: 3.29 تریلیون دلار
مایکروسافت

مایکروسافت که در سال 1975 توسط بیل گیتس و پل آلن تأسیس شد، مترادف با محاسبات شخصی و توسعه نرم افزار شده است. مایکروسافت به عنوان یک ارائه دهنده پیشرو سیستم عامل (ویندوز)، نرم افزار بهره وری (مایکروسافت آفیس) و خدمات ابری (Azure)، نقشی محوری در شکل دادن به چشم انداز دیجیتال ایفا کرده است.

در ابتدای کار مایکروسافت اولین تولید کننده نرم افزار بود که طرح استفاده از نرم افزرها برای استفاده برروی کامپیوترهای خانگی را ارائه داد. آنها کامپیوترها را برای استفاده تمام مردم عادی دلپذیر کردند.

امروز این شرکت از رهبران دنیای کامپیوتر و نرم افزار است. آنها نسل های متفاوتی از ویندوز را ارائه داند و در کنار آن سرویس هایی مانند مایکروسافت آفیس و غیره را نیز معرفی کردند.تمرکز مداوم این شرکت بر نوآوری، از جمله هجوم به هوش مصنوعی و دنیای بازی، این شرکت را به موفقیت بی‌سابقه و نفوذ جهانی قابل توجهی سوق داده است.

شرکت مایکروسافت دفتر مرکزی خود را در شهر ردموند، ایالت واشنگتون امریکا تاسیس کرده است.

اپل – Appel

 • صنعت : تکنولوژی
 • محصولات : سخت افزار و نرم افزارهای کامپیوتری
 • ارزش بازار: 3.26 تریلیون دلار
اپل

اپل برای مدتی طولانی بزرگترین و با ارزشترین شرکت دنیا محسوب می شد ولی برای مدتی کوتاه به دلیل کاهش فروش آیفون ارزش آن پایین آمد و جایگاه خود را در صدر جدول باارزشترین شرکت های جهان از دست داد. اما دوباره این شرکت به رده اول این لیست برگشته است. نه تنها اپل بزرگترین شرکت دنیا است بلکه برند اپل نیز باارزش ترین برند در دنیا محسوب می شود.

این کمپانی در 1 آپریل سال 1976 توسط استو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین تاسیس شد. این استارت آپ ابتدا مشغول کار برروی کامپیوترهای خانگی شد و اولین مدل های کامپیوترهای روی میزی را تولید کرد. اما بزرگترین موفقیت اپل زمانی بود که این کامپیوترها را در جیب مردم جا داد و تلفن همراه آیفون iPhone را تولید کرد. در ادامه آنها تبلت iPad را نیز به دنیا معرفی کردند.

امروزه دامنه محصولات این شرکت بسیار گسترده تر شده است و محصولاتی از قبیل ساعت های هوشمند، کامپیوتر و لپ تاپ، تلفن هوشمند تولید می کنند. شهرت اپل به خاطر طراحی زیبا، کیفیت بالای محصولات و نوع مارکتینگ فوق العاده ای است که استیو جابز در این شرکت پایه گذاری کرده است. اپل در سال 2022 به اولین شرکتی تبدیل شد که ارزش بازار آن به 3 تریلیون دلار رسید و پس از فروکش کردن بازار ارزش آن تعدیل شده است.

این شرکت از پردرآمدترین شرکت های جهان است، و دفتر مرکزی آن در کالیفرنیای امریکا می باشد.

مرتبط : بزرگترین بازارهای بورس دنیا در سال 2024

بخوانید: قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال ۲۰۲۲

ان ویدیا – NVIDIA

 • صنعت : تکنولوژی
 • محصولات : چیپ کامپیوتر
 • ارزش بازار:  3.24 تریلیون دلار
شرکت NVIDIA

شرکت NVIDIA برای افرادی که اهل بازی های کامپیوتری هستند نامی بسیار آشناست. این شرکت در زمینه تولید کارت های گرافیکی ، تراشه های کامپیوتری و تراشه های موبایل فعالیت میکند. این شرکت در سال 1993 توسط آقای جنسن هاونگ که امروز نیز مدیرعامل آن است و شرکایش تاسیس شد. یکی از معروفترین محصولات شرکت NVIDIA کارت گرافیکی GeForce است که رقابتی تنگاتنگ با Radeon شرکت AMD دارد.

ار فعالیت های جدید شرکت NVIDIA میتوان به فعالیت برروی الگوریتم های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی اشاره کرد. این شرکت یکی از سریع ترین رشدهای تاریخ در بازار سهام امریکا را تجربه کرده است و امروز یکی از بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های جهان محسوب میشود. شرکت NVIDIA در بحبوحه استقبال از هوش مصنوعی به مرز 3 تریلیون دلار رسیده است و جایگاه دوم در لیست بزرگترین شرکت های جهان را تصاحب کرده است.

دفتر مرکزی NVIDIA در شهر سانتا کلارا در ایالت کالیفرنیا واقع شده است.

آرامکو – Aramco

 • صنعت : نفت و گاز
 • محصولات : نفت ، گاز و محصولات پتروشیمی
 • ارزش بازار: 6.70 تریلیون ریال سعودی
آرامکو

بعد از اینکه آرامکو با موفقیت در بورس عربستان عرضه شد، در همان ابتدا تبدیل به بزرگترین و با ارزشترین شرکت جهان شد. این شرکت رسما در سال 2019 وضیت مالی خود را منتشر کرد و ارزش آن در همان ابتدا به 1.9 تریلیون دلار رسید.

اخیرا به دلیل بحران های بازار نفت قیمت سهام این شرکت نزول کرده است ولی هنوز از بزرگترین شرکت های دنیا محسوب می شود و در این لیست جایگاه سوم را دارد. این شرکت قصد دارد که رهبری تولید گاز طبیعی مایع را در اختیار بگیرد.

شرکت Saudi Aramco در کشورهای چین، ژاپن، روسیه، امارات متحده عربی، امریکا، انگلستان و چند کشور دیگر شرکت های زیرمجموعه دارد. آرامکو با شرکت های توتال و شل نیز همکاری می کند.

امروزه مالک اصلی این شرکت دولت عربستان سعودی است و دفتر مرکزی آن نیز در دارهان قرار دارد.

آلفابت / گوگل – Alphabet/Google

 • صنعت : تکنولوژی
 • محصولات : محصولات اینترنتی مانند موتور جستجو
 • ارزش بازار:  2.19 تریلیون دلار
آلفابت

آلفابت یک شرکت معتبر و مشهور در دنیای تکنولوژی و بخصوص در اینترنت است. این شرکت مدتی است که نام خود را به آلفایت تغییر داده است، زیرا مدتی است که از یک موتور جستجو تبدیل به یک هولدینگ شده است که شرکت های زیادی را تحت اختیار خود دارد.

این شرکت در سال 1998 توسط سرگی برین و لری پیج تاسیس شده است. از خدمات مهم این شرکت می توان به AdWords ، اندروید، یوتیوب و موتور جستجوی گوگل اشاره کرد. این شرکت بسیار نوآور است و در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی را تجربه کرده است.

دفتر مرکزی گوگل در کالیفرنیای امریکا واقع شده است. آلفابت در زمان یادداشت این مطلب در جایگاه چهارم لیست با ارزش ترین شرکت های جهان قرار دارد.

آمازون – Amazon

 • صنعت : تکنولوژی
 • محصولات : خرده فروشی
 • ارزش بازار:  1.91 تریلیون دلار
آمازون

این شرکت یک بار و برای اولین بار در ژانویه سال 2019 تبدیل به بزرگترین و با ارزشترین شرکت دنیا شد و جای رقیب خود مایکروسافت را گرفت. این شرکت امروز در جایگاه پنجم این لیست قرار دارد.

این شرکت امریکایی در صنعت خرده فروشی فعالیت دارد و محصولات مختلفی را در اینترنت بفروش می رساند.

از نکات قابل توجه آمازون، طرح تجاری یا همان Business Plan این شرکت است که در آن کاربران اینترنت، تولید کنندگان و توزیع کنندگان می توانند محصولات خود را از طریق وب سایت آمازون و بصورت آنلاین بفروش برسانند. شما می توانید محصولات گوناگونی با کیفیت های متفاوت و قیمت های گوناگون را در این وب سایت پیدا کنید.

آمازون در سال 1994  توسط بنیانگذار آن آقای جف بزوس که امروز ثرتمندترین فرد دنیا است تاسیس شد. دفتر مرکزی Amazon در سیاتل واقع شده است.

امروز آمازون در لیست با ارزش ترین شرکت های جهان در جایگاه پنجم قرار گرفته است. با این وجود این شرکت به دلیل نوسانات قیمت سهام آن حتی در جایگاه اول این لیست هم قرار داشته است.

متا (فیسبوک) – Meta

 • صنعت : تکنولوژی
 • محصولات : شبکه اجتماعی
 • ارزش بازار:  1.28 تریلیون دلار
Meta-Facebook

فیسبوک در سال 2004 توسط مارک زاکربرگ برنامه نویسی شد. شبکه اجتماعی فیسبوک امروز روزانه بیش از 2 میلیارد بازدید کننده دارد. این شرکت با این تعداد مشترک و بازدید کننده در لیست بزرگترین و با ارزشترین شرکت های دنیا قرار گرفته است.  شرکت فیسبوک در اکتبر سال 2021 نام خود را به شرکت متا تغیر داد.

فیسبوک به عنوان بزرگترین پلتفرم رسانه اجتماعی جهان، میلیاردها کاربر فعال در سراسر جهان دارد. فراتر از پلتفرم پرچمدار خود، این شرکت اینستاگرام و واتس اپ را خریداری کرد و دامنه و نفوذ خود را گسترش داد. قابلیت های تبلیغاتی فیس بوک، تجزیه و تحلیل داده ها و تعهد به تعامل با کاربران، موقعیت آن را به عنوان یک بازیگر اصلی در چشم انداز تبلیغات دیجیتال مستحکم کرده است.

دفتر مرکزی فیسبوک در کالیفرنیای امریکا واقع شده است.

مرتبط : از مارکو پولو تا مارک زاکربرگ – تکامل کارآفرینی (اینفوگرافیک)

تی اس ام – Taiwan Semiconductor Manufacturing

 • صنعت: تکنولوژی
 • محصولات: تراشه های کامپیوتری
 • ارزش بازار:  894.81 میلیارد دلار
بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا در سال 2022- TSMS

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company یک شرکت تایوانی چند ملیتی تولید و طراحی نیمه هادی (semiconductor) است. این با ارزش ترین شرکت نیمه هادی جهان، بزرگترین کارخانه ریخته گری نیمه هادی مستقل در جهان و بزرگترین و با ارزش ترین شرکت تایوانی است. اکثریت سهام این شرکت متعلق به سرمایه گذاران غیر تایوانی است.

TSMC که در سال 1987 توسط موریس چانگ در تایوان تأسیس شد، اولین کارخانه ریخته گری نیمه هادی اختصاصی در جهان بود و مدت ها پیشرو در زمینه خود بوده است. هنگامی که چانگ پس از 31 سال رهبری TSMC در سال 2018 بازنشسته شد، مارک لیو رئیس و مدیر اجرایی این شرکت شد.

از سال 1993 در بورس اوراق بهادار تایوان پذیرفته شده است. در سال 1997 این شرکت اولین شرکت تایوانی بود که در بورس نیویورک (NYSE: TSM) پذیرفته شد. از سال 1994، TSMC دارای نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 17.4 درصد در درآمد بوده است.

دفتر مرکزی TSMC در شهر Hsinchu  تایوان واقع شده است. این شرکت یکی از با ارزش ترین شرکت های جهان محسوب میشود.

برکشایر هاتاوی – Berkshire Hathaway

 • صعنت : مالی
 • محصولات : بیمه و غیره
 • ارزش بازار:  875.4 میلیارد دلار
وارن بافت و چارلی مانگر

کمپانی برکشایر هاتاوی نیز در جمع بزرگترین شرکت های دنیا قرار دارد. این شرکت در سال 1839 افتتاح شده است و از سال 1970 وارن بافت مدیریت آن را برعهده دارد. او به همراه چارلی مانگر این شرکت را هدایت می کنند. فعالیت شرکت در زمینه سرمایه گذاری در بازارهای مالی و بیمه است.

از سال 2016، این شرکت سرمایه گذاریهای زیادی را در شرکت های هواپیمایی بزرگ ایالات متحده، یعنی United Airlines، Delta Air Lines، Southwest Airlines، و American Airlines کرد، اما در اوایل سال 2020 در پی شیوع کووید- 19 همه گیری بیشتر این سهام را با دیگر سرمایه گذاران واگذار کرد.

برکشایر هاتاوی از سال 1965 میانگین رشد سالانه ارزش دفتری 19.0 درصد را برای سهامداران خود داشته است (در مقایسه با 9.7 درصد از S&P 500 با سود سهام در همان دوره). این شرکت یکی از بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های جهان بشمار میرود.

دفتر مرکزی Berkshire Hathaway در شهر اوماها در ایالت نبراسکا واقع شده است.

تماشا کنید: یکی از بهترین سخنرانی های وارن بافت – دو داستان

الی لیلی – Eli Lilly and Company

 • صنعت : دارویی
 • محصولات : انسولین، داروی ضد افسردگی
 • ارزش بازار:  835 میلیارد دلار
بزرگترین شرکت های دنیا Eli Lilly and Company (LLY)

Eli Lilly and Company یک شرکت داروسازی جهانی است که دفتر مرکزی آن در ایندیاناپولیس، ایندیانا، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این شرکت که در سال 1876 توسط سرهنگ الی لیلی تأسیس شد و به یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین شرکت های داروسازی در جهان تبدیل شد.

Eli Lilly and Company به کشف، توسعه و ارائه داروهای نوآورانه برای رسیدگی به برخی از مهم ترین چالش های مراقبت های بهداشتی در جهان اختصاص دارد. این شرکت بر روی طیف گسترده ای از زمینه های درمانی از جمله دیابت، سرطان شناسی، ایمونولوژی، علوم اعصاب و بیماری های قلبی عروقی تمرکز دارد. مجموعه آنها شامل انواع داروهای تجویزی و محصولات بیوتکنولوژی است که هدف آنها بهبود زندگی بیماران در سراسر جهان است.

این شرکت دارای تاریخچه غنی از پیشرفت در تحقیقات پزشکی است و مسئولیت توسعه چندین داروی پرمصرف را بر عهده داشته است. کمک های قابل توجه شامل کشف انسولین، که انقلابی در درمان دیابت ایجاد کرد، و توسعه Prozac، یک داروی ضد افسردگی به طور گسترده ای تجویز می شود.

الی لیلی و شرکت تاکید زیادی بر تحقیق و توسعه دارند و به طور قابل توجهی در علم و فناوری های پیشرفته برای پیشبرد راه حل های مراقبت های بهداشتی سرمایه گذاری می کنند. این شرکت با موسسات آکادمیک، سازمان های مراقبت های بهداشتی و سایر شرکای صنعتی برای هدایت نوآوری در زمینه پزشکی همکاری می کند.

تسلا – Tesla

 • صنعت : خودرو و انرژی
 • محصولات : خودروی الکترونیکی و باطری
 • ارزش بازار:  567.71 میلیارد دلار
تسلا - Tesla

تسلا با مدیریت ایلان ماسک اخیرا به جمع بزرگترین کمپانی های دنیا افزوده شده است. این شرکت که در جولای 2003 توسط مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ با نام تسلا موتورز تأسیس شد. دلیل این نامگذاری، ادای احترامی به مخترع و مهندس برق نیکولا تسلا است. در فوریه 2004، از طریق سرمایه گذاری 6.5 میلیون دلاری، ایلان ماسک، بزرگترین سهامدار شرکت و رئیس آن شد.

او از سال 2008 به عنوان مدیرعامل فعالیت می کند. به گفته ماسک، هدف تسلا کمک به تسریع حرکت به سمت حمل و نقل و انرژی پایدار و پاک است که از طریق وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی خورشیدی به دست می آید. شاید بتوان دلیل اینکه امروز تسلا در بیت با ارزش ترین شرکت های جهان قرار دارد را مدیر عامل آن و شهرت او دانست.

دفتر مرکزی تسلا در شهر پالو آلتو در ایالت کالیفرنیا می باشد.

جی پی مورگان – JPMorgan

 • صنعت : خدمات مالی
 • محصولات : بانکداری
 • ارزش بازار:  556.4 میلیارد دلار
با ارزش ترین شرکت های دنیا - JPMorgan Chase & Co.

جی پی مورگان یا JPMorgan Chase & Co، به عنوان یک غول مالی و سنگ بنای صنعت بانکداری جهانی شناخته می شود. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک واقع شده است و دارای طیف گسترده ای از خدمات مالی است که به مشتریان متنوعی از جمله افراد، مشاغل، دولت ها و سرمایه گذاران نهادی پاسخ می دهد. JPMorgan با حضور چشمگیر جهانی در کشورهای متعددی فعالیت می کند و مجموعه ای جامع از پیشنهادات از جمله بانکداری مصرف کننده و تجاری، بانکداری سرمایه گذاری، مدیریت دارایی، و خدمات خزانه داری و اوراق بهادار را ارائه می دهد.

جی پی مورگان در چهار بخش اصلی بانکی فعالیت می کند: بانکداری مصرف کننده و جامعه (CCB)، بانک شرکتی و سرمایه گذاری (CIB)، بانکداری تجاری (CB)، و مدیریت دارایی و ثروت (AWM). در بخش CCB، این شرکت طیف متنوعی از محصولات مالی، از جمله خدمات سپرده گذاری، سرمایه گذاری، وام دهی، و همچنین مدیریت پول نقد، پرداخت ها، و خدمات مرتبط را برای مصرف کنندگان و مشاغل کوچک ارائه می دهد. این بخش همچنین در ایجاد و خدمات وام مسکن، وام مسکن مسکونی، وام مسکن، و خدمات اعتباری مختلف مانند کارت های اعتباری، وام خودرو، اجاره نامه و خدمات مسافرتی درگیر است.

بخش CIB در ارائه محصولات و خدمات بانکداری سرمایه گذاری جامع تخصص دارد. این شامل خدمات مشاوره شرکتی برای استراتژی و ساختار، خدمات افزایش سرمایه سهام و بدهی در بازارهای مالی، منشاء وام و سندیکاسیون، تامین مالی فرامرزی، و راه حل های مدیریت ریسک است. علاوه بر این، بخش CIB خدمات اوراق بهادار را شامل نگهداری، حسابداری صندوق، مدیریت، و محصولات وام‌دهی اوراق بهادار برای مشتریان مختلف، از جمله مدیران دارایی، شرکت‌های بیمه، و صندوق‌های سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی ارائه می‌دهد. بخش CB بر ارائه راه حل های مالی به طیف گسترده ای از مشتریان، از شرکت های کوچک و متوسط گرفته تا دولت های محلی، نهادهای غیرانتفاعی و شرکت های بزرگ متمرکز است. این خدمات شامل وام، پرداخت، بانکداری سرمایه گذاری، و خدمات مدیریت دارایی و همچنین خدمات بانکداری املاک تجاری است.

بخش AWM راه حل های مدیریت سرمایه گذاری چند دارایی را ارائه می دهد که شامل سهام، درآمد ثابت، گزینه های جایگزین و وجوه بازار پول می شود. این خدمات هم به مشتریان نهادی و هم به سرمایه گذاران خرد پاسخ می دهد. علاوه بر این، AWM محصولات بازنشستگی، کارگزاری، نگهداری، برنامه ریزی املاک، وام، سپرده ها و مجموعه ای از محصولات مدیریت سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

JPMorgan Chase & Co در سال 1799 تأسیس شده است.

ویزا – VISA

 • صنعت : خدمات مالی
 • محصولات : پرداخت الکترونیکی و اعتباری
 • ارزش بازار:  535.80 میلیارد دلار
شرکت ویزا لوگو

Visa Inc به عنوان یک شرکت فناوری پرداخت در سراسر جهان فعالیت می کند. این شرکت VisaNet را اداره می کند، یک شبکه پردازش تراکنش که مجوز، تسویه و تسویه تراکنش های پرداخت را امکان پذیر می کند. همچنین محصولات کارت اعتباری و کارت های پیش پرداخت را ارائه می دهد.

به نقل از یاهو فایننس، ویزا دایرکت، یک شبکه پرداخت بلادرنگ؛ Visa B2B Connect، یک شبکه چندجانبه پرداخت های بین المللی B2B؛ ویزا خزانه داری به عنوان یک خدماتو Visa DPS که طیف وسیعی از خدمات ارزش افزوده را ارائه می دهد. همچنین از خدمات دیگر ویزا میتوان به راهکار کاهش تقلب، مدیریت اختلاف، تجزیه و تحلیل داده ها، مدیریت کمپین، مجموعه ای از راه حل های دیجیتال و خدمات مرکز تماس نیز اشاره کرد.

این شرکت به مصرف کنندگان، بازرگانان، مؤسسات مالی و نهادهای دولتی خدمات ارائه می دهد.

Visa Inc در سال 1958 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا قرار دارد.

نتیجه گیری

این شرکت ها نمایانگر نگاهی اجمالی به چشم انداز وسیع بزرگ ترین شرکت های جهان هستند. دستاوردها، نوآوری و تأثیر آنها صنایع را تغییر داده، زندگی را بهبود بخشیده و معیارهای جدیدی برای موفقیت تعیین کرده است. همانطور که چشم انداز کسب و کار جهانی همچنان در حال تکامل است، این غول ها، در کنار سایر شرکت های تاثیرگذار، بدون شک در خط مقدم باقی خواهند ماند و آینده را شکل می دهند و تاثیری ماندگار بر دنیای ما خواهند گذاشت.


بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا


تجارت آفرین فارکس

20 دیدگاه

 • این زنان هستند که مردان سختکوش و هوشمند رو پرورش میدن. من هر مردی سربلند و پیروزی رو که دیدم در دامن مادری فرهیخته و دبیر بزرگ شده.
  اگر در این زمان می بینیم که بیشتر دارایی ها و پیروزی ها از آن مردان هست برای اینه که ما مردان هزاران هزار سال زنان رو در بند کرده بودیم و نمی گذاشتیم دانش اندوزی کرده و پیشرفت کنن.
  در همین چند دهه ی ناچیز که به درازای زندگی یک مرد هم نیست زنان اینهمه پیشرفت داشتند و توانمندی خودشون رو خوب نشون دادن.
  نمیخواد مانند مردان هزاران هزار سال به زنان زمان بدیم همین بس که سیصد سال بهشون زمان بدیم و دستاورد شگرفشون‌ رو ببینیم.
  در پایان باید بگم زنان و مردان هر دو ارزشمند و توانا هستند و هیچکدوم بدون تکیه بر توانایی های اون یکی، به هیچ چیزی دست پیدا نمیکنه.
  همه چیز از خانواده سرچشمه می گیره و هسته ی خانواده که همه رو گرد هم میاره مادر هست.
  جانم برای بانوی زیبا و مهربان و توانمندی که مرا زاد و پرورش داد.
  زنده باشی مادر قشنگم: آسیمن❤️

  • کاربر یورنا بل اخره یک حرف عالی زدی 👍
   در جهانی که هیچ برابری وجود نداره خود آدم باید به این چیزا توجه نکنه و راه خودشو بره
   عالی گفتی♥️

  • ولی به پدران هم باید توجه کر اونا همونقدر که مادر برای فرزندش زحمت میکشه پدر هم زحمت میکشه
   انشالاه همه پدران و مادران سلامت باشند♥️

 • چه قدر جالب این شرکت هایی که الان جهان رو میسازن همشون توسط مردان ساخته شدن و هیچ زنی دیده نمیشه
  چه قدر زیبا
  زنان فقط تو کارمند بودن این شرکت ها فعالیت دارن

 • در حال حاضر نه تنها مردها و زنها برابر هستند در حوضه کار
  ولی در کل این زنان هستند که یک سر گردن از آقایان عقب ترند به تمام دستاورد های جهان نگاه کنید
  میبینم که این مرد ها هستند که مالک یک شرکت تحاری هستند.
  و زنان در حوضه کارمند،مدیر،رئیس فعالیت میکنند
  پس حرفی باقی نمیمونه

  • جالبه بدونی ثروتمند ترین زن دنیا دارایش 75 میلیارده. دلاره که به ارث برده و خودش به دست نیاورده
   و اون زنی که ثروت داره و خودش بدست آورده 3 میلیارده دلاره پس بازم مردا همیشه جلوعن

  • سخت کوش و با تقوا بودن انسان را به جایی نمیرسونه
   الکی فاز نیا
   تنها پشتکار و هوشمندانه کارکردن انسان را به قله های بلند میرسونه که البته این تعداد کم هستند

 • چه قدر جالب این شرکت ها که الان جهان رو میسازن همشون توسط مردان ساخته شدن و هیچ زنی دیده نمیشه چه زیبا

    • رفیق این کاربر دنیا نمیتونه قبول کنه که زنان برای به وجود اوردن شرکت ها ساخته نشدند فقط برای اداره کردنش امدند زمینه کسب و کار مختص مردان آینده نگر هست همینو بس

   • زنان چون در این مسئله همیشه کم میارن می خوان
    یک هرکتی بزنن ولی بازم همش هیچ و پوچ میشه تمام اختراعات بشر به دست مردان بود و زنانن هیچ نقشی نداشتند چه قدر زیبا

    • مرد و زن در كنار هم پیشرفت رو ایجاد می کنن اين لحن بيان شما كاملا نشون ميده كه شما به عنوان يك مرد دنيا رو از چه زاويه اي مي بيني، چه قدر زشت و بي فرهنگ

     • درسته مرد و زن باید در کنار هم برابر زندگی کنن ولی
      بعضی و مواقعه مردان یک سر و گردن از زنان بالا ترن
      تو کارگر زن دیدی نه
      باید قبول کرد

     • تو اول فرهنگ واقعی کشورتو بفهم بعد نظر بده
      فرهنگی که همه فراموش کردن
      بعد حرف بزن

     • دقیقا کجاش زن و مرد کنار هم پیشرفت میکنن؟
      این مرد هان که اختراعات و چرخه تکنولوژی رو تومشتشون دارن
      ببخشد ها ولی زنان فقط برای مرد ها کار میکنن
      خودت که میبینی تو تمام شرکت های جهان چه خبره
      کیا مالکن و کیا کارمند

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس