نرخ لحظه ای و نمودار شاخص VIX

شاخص VIX

شاخص VIX

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

نمودار شاخص VIX

جستجوی دارایی (حروف لاتین)

آنچه دیگران امروز دنبال می کنند

نامقیمتتغییر
شاخص دلار
یورو به دلار
پوند به دلار
دلار به روبل
دلار به لیر
سمبول:
آخرین بسته:
قیمت باز:
بالاترین نرخ روز:
پایین ترین نرخ روز:
محدوه نرخ 52 هفته:

سیگنال اتوماتیک روزانه

درباره شاخص VIX – ویکس

شاخص VIX یا CBOE Volatility Index، یک معیار محبوب برای سنجش نوسانات بازار و احساسات سرمایه گذاران است. اغلب از این شاخص به عنوان “شاخص ترس” یا “میزان ترس” یاد می شود. VIX توسط بورس آپشن های شیکاگو (CBOE) ایجاد شد و برای منعکس کردن انتظارات بازار برای نوسانات آینده در 30 روز آینده طراحی شده است.

VIX بر اساس قیمت آپشن ها در شاخص S&P 500 محاسبه می‌شود، که نمایانگر گسترده‌ وسیعی از بازار سهام ایالات متحده است. به طور خاص، شاخص VIX به قیمت طیف وسیعی از آپشن های خرید و فروش در S&P 500 نگاه می‌کند. وقتی سرمایه‌گذاران انتظار افزایش نوسانات بازار را دارند، تمایل بیشتری به پرداخت قیمت‌های بالاتر برای آپشن ها به عنوان نوعی بیمه در برابر نوسانات احتمالی قیمت دارند.

نرخ VIX بالاتر، نوسانات مورد انتظار بیشتر را نشان می‌دهد، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران تغییرات قیمتی بزرگ‌تری را در بازار سهام پیش‌بینی می‌کنند. برعکس، یک مقدار VIX پایین‌تر نشان‌دهنده نوسانات کمتر مورد انتظار و در نتیجه ریسک پایین تر در بازار است.

معامله گران و سرمایه گذاران از VIX به عنوان ابزاری برای سنجش احساسات بازار و تصمیم گیری در مورد پرتفوی خود استفاده می کنند. توجه به این نکته مهم است که شاخص VIX برای اندازه گیری یا سنجش جهت قیمت سهام نیست، بلکه بیشتر نشانه ای از سنجش نوسانات بالقوه قیمت است.

ساعت بازار نیویورک

اخبار فوری
دیدگاهتان را بنویسید