قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال شاخص فوتسی – FTSE 100

شاخص فوتسی 100 چیست ؟

شاخص فوتسی یا  Financial Times Stock Exchange 100 Index که بطور خلاصه به آن FTSE 100 میگویند یک شاخص وزنی بر اساس سهام 100 شرکت بزرگ فهرست شده در بورس اوراق بهادار لندن با بالاترین سرمایه بازار است. این شاخص توسط گروه FTSE، یکی از شرکت های تابعه گروه بورس لندن نگهداری می شود.

نمودار تحلیل تکنیکال شاخص FTSE 100

نمایش تمام صفحه

تحلیل تکنیکال FTSE 100

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای FTSE 100 نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این شاخص نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

تحلیل تکنیکال FTSE 100 اکنون موجود نیست

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

شاخص فوتسی 100

FTSE 100 یک شاخص سهام است که عملکرد 100 شرکت بزرگ فهرست شده در بورس اوراق بهادار لندن (LSE) را بر اساس ارزش بازار نشان می دهد. شاخص سهام FTSE 100 نقدینگی بالا و تصویر قابل اعتمادی از سلامت اقتصادی بریتانیا به معامله گران ارائه می دهد. FTSE 100 را به صورت زنده در نمودار بالا دنبال کنید و آخرین اخبار و تحلیل های ما را بخوانید. معاملات خود را با پیش بینی FTSE، تقویم اقتصادی فارکس برنامه ریزی کنید و از رویدادهای مرتبط مطلع شوید تا به تحلیل فاندامنتال خود کمک کنید.

لوگوی فوتسی FTSE 100

در اینجا میتوانید نام برخی از شرکت های لیست شده در بورس لندن LSE را مشاهده نمایید. در بخش بالای نمودار پایین 3 گزینه وجود دارد که هر کدام را اینجا توضیح میدهیم :

  • Active : سهامی که بیشترین خرید و فروش برروی آنها صورت گرفته است لیست میشود.
  • Gainers : سهامی که بیشترین افزایش قیمت بر مبنای درصد را امروز داشته اند لیست میشود.
  • losers : سهامی که بیشترین کاهش قیمت بر مبنای درصد را امروز داشته اند لیست میشود.

همچنین با کلیک برروی نام هر کدام از سهام زیر میتوانید نمودار تحلیل تکنیکال آن را برای بررسی فنی ملاحظه نمایید.

برای معامله شاخص FTSE 100 میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


تحلیل تکنیکال شاخص فوتسی – FTSE 100


دیدگاهتان را بنویسید