قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/TRY

قیمت لحظه ای دلار به لیر ترکیه
جفت ارز USD/TRY یکی از جفت ارزهای نامتعارف یا Exotic در بازار فارکس میباشد. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر دلار امریکا در برابر لیر ترکیه چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک دلار امریکا چند لیر ترکیه مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال USD/TRY

تحلیل تکنیکال دلار به لیر ترکیه

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز USD/TRY نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

دلار امریکا

ایالات متحده امریکا و واحد پول این کشور یعنی دلار آمریکا نقش ویژه ای در معادلات جهانی و بازارهای ارز دارند. دلار از دیرباز به عنوان ارز ذخیره و ارز انتخابی برای معاملات پولی بین المللی پذیرفته شده است.

علامت دلار امریکا

دلار آمریکا پرمعامله ترین و پرفروش ترین ارز جهان است. در واقع، ایالات متحده با تولید ناخالص داخلی (GDP) نزدیک به 14 تریلیون دلار، بزرگترین اقتصاد در کل دنیا است. زمانی که فعالیت اقتصادی در ایالات متحده قوی باشد، دلار تقویت می شود و نرخ مبادله USD/TRY متناسب با آن تعدیل می شود. زمانی که فعالیت های اقتصادی کند می شود، دلار ضعیف می شود.

از آنجایی که ایالات متحده همچنین به عنوان پناهگاه امنی برای دارایی های مختلف در نظر گرفته می شود، دلار در زمان ناآرامی های مالی سیاسی یا جهانی افزایش می یابد.

لیر ترکیه

به نقل از ویکی پدیا،لیر ترکیه که به ترکی Türk lirası گفته میشود و با علامت: ₺ و کد: TRY شناخته میشود و معمولاً به اختصار TL نوشته میشود، واحد پول رسمی ترکیه و قبرس شمالی است. یک لیر ترکیه به صد کوروش تقسیم می شود.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/TRY

در ژانویه 2005، پس از کاهش شدید ارزش لیر قبلی، نسخه جدیدی از لیر ترکیه منتشر شد. نرخ لیر قبلی بابت هر دلار 1.5 میلیون TRY (USD/TRY) رسیده بود. از آنجایی که اقتصاد ترکیه به پول نقد خارجی متکی است که به دنبال کسب سودهای کوتاه مدت با نرخ های بهره بالاتر است، هر گونه باد مخالف جهانی و متعاقب آن خطرات ناشی از شرایط ژئوپولیتیکی می تواند منجر به کاهش شدید ارزش لیر شود. اگرچه ملت ترکیه مایل به پیوستن به منطقه یورو است، اما شرایط سیاسی در ترکیه و مسائل اقتصادی در اتحادیه اروپا همچنان این روند را به تاخیر می اندازد.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز USD/TRY در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/TRY


دیدگاهتان را بنویسید