قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/RUB

قیمت لحظه ای دلار به روبل روسیه
جفت ارز USD/RUB یکی از جفت ارزهای نامتعارف یا Exotic در بازار فارکس میباشد. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر دلار امریکا در برابر روبل روسیه چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک دلار امریکا چند روبل روسیه مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال USD/RUB

تحلیل تکنیکال دلار به روبل روسیه

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز USD/RUB نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

دلار امریکا

ایالات متحده امریکا و واحد پول این کشور یعنی دلار آمریکا نقش ویژه ای در معادلات جهانی و بازارهای ارز دارند. دلار از دیرباز به عنوان ارز ذخیره و ارز انتخابی برای معاملات پولی بین المللی پذیرفته شده است.

علامت دلار امریکا

دلار آمریکا پرمعامله ترین و پرفروش ترین ارز جهان است. در واقع، ایالات متحده با تولید ناخالص داخلی (GDP) نزدیک به 14 تریلیون دلار، بزرگترین اقتصاد در کل دنیا است. زمانی که فعالیت اقتصادی در ایالات متحده قوی باشد، دلار تقویت می شود و نرخ مبادله USD/RUB متناسب با آن تعدیل می شود. زمانی که فعالیت های اقتصادی کند می شود، دلار ضعیف می شود.

از آنجایی که ایالات متحده همچنین به عنوان پناهگاه امنی برای دارایی های مختلف در نظر گرفته می شود، دلار در زمان ناآرامی های مالی سیاسی یا جهانی افزایش می یابد.

روبل روسیه

به نقل از ویکی پدیا، روبل که در زبان روسی рубль و با سمبول ₽ شناخته میشود واحد پول رسمی کشور روسیه است. روبل به 100 کوپک تقسیم می شود. اولین روبل روسیه (با کد: RUR) در سپتامبر 1993 جایگزین روبل شوروی (کد: SUR) در برابری یا 1 SUR = 1 RUR شد. در سال 1998، قبل از بحران مالی، روبل فعلی با کد جدید “RUB” تغییر نام داد و با نرخ هر 1 روبل 1000 RUR تعویض شد.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/RUB

USD/RUB محبوب ترین جفت برای معامله ارز روسیه است. روبل روسیه بخش R از چهار بازار نوظهور BRIC است و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است. روسیه از سال 2011 بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است و بنابراین روبل در معرض تغییرات قیمت جهانی انرژی قرار دارد. اقتصاد روسیه هم رشد بالایی دارد و هم در معرض تغییرات در بازارهای مالی جهانی است، به همین دلیل است که در سال‌های 2008 و 2009 به شدت تحت تأثیر بحران قرار گرفت. سال 2022 روبل روسیه بهترین عملکرد را در بازار فارکس داشته است.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز USD/RUB در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/RUB


دیدگاهتان را بنویسید