فاندامنتال دلار به روبل

روبل روسیه - USDRUB

دلار به روبل

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

روبل روسیه

به نقل از ویکی پدیا، روبل که در زبان روسی рубль و با سمبول ₽ شناخته میشود واحد پول رسمی کشور روسیه است. روبل به 100 کوپک تقسیم می شود. اولین روبل روسیه (با کد: RUR) در سپتامبر 1993 جایگزین روبل شوروی (کد: SUR) در برابری یا 1 SUR = 1 RUR شد. در سال 1998، قبل از بحران مالی، روبل فعلی با کد جدید “RUB” تغییر نام داد و با نرخ هر 1 روبل 1000 RUR تعویض شد.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال USD/RUB

USD/RUB محبوب ترین جفت برای معامله ارز روسیه است. روبل روسیه بخش R از چهار بازار نوظهور BRIC است و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است. روسیه از سال 2011 بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است و بنابراین روبل در معرض تغییرات قیمت جهانی انرژی قرار دارد. اقتصاد روسیه هم رشد بالایی دارد و هم در معرض تغییرات در بازارهای مالی جهانی است، به همین دلیل است که در سال‌های 2008 و 2009 به شدت تحت تأثیر بحران قرار گرفت. سال 2022 روبل روسیه بهترین عملکرد را در بازار فارکس داشته است.

سئوالات متداول

در حال حاضر قیمت دلار به روبل چقدر است ؟

نرخ ارز دلار به روبل روسیه تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله شاخص های اقتصادی (مانند رشد تولید ناخالص داخلی، تورم و داده های اشتغال)، رویدادهای ژئوپلیتیکی، تفاوت نرخ بهره، سیاست های پولی ایالات متحده و روسیه، قیمت کالاها (به ویژه نفت)، و احساسات بازار قرار دارد.

می‌توانید نرخ ارز USD/RUB را از طریق پلتفرم‌های اخبار مالی، وب‌سایت‌های اقتصادی مانند تجارت آفرین و پلتفرم‌های معاملاتی فارکس نظارت کنید. این منابع نرخ های ارز، داده های تاریخی، نمودارها و تجزیه و تحلیل حرکت ارز را در زمان واقعی ارائه می دهند.

USD/RUB را می توان از طریق ابزارهای مالی مختلف مانند معاملات آتی ارز، اختیار معامله و قراردادهای مابه التفاوت (CFD) معامله کرد. می توانید با یک بروکر فارکس حساب باز کنید یا از یک پلت فرم معاملات آنلاین برای دسترسی به بازار USD/RUB و انجام معاملات استفاده کنید.

معامله USD/RUB شامل ریسک هایی از جمله نوسانات نرخ ارز، عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی، عوامل اقتصادی و نوسانات بازار است. داشتن درک کامل از مدیریت ریسک، استفاده از استراتژی‌های معاملاتی مناسب و به‌روز ماندن از اخبار و تحلیل‌های مرتبط برای تصمیم‌گیری آگاهانه در معاملات بسیار مهم است.

نرخ جفت ارز دلار به روبل روسیه نقش مهمی در تجارت بین‌المللی و سرمایه‌گذاری بین ایالات متحده و روسیه دارد. نوسانات نرخ ارز می تواند بر هزینه واردات و صادرات، سودآوری کسب و کارهایی که در معاملات فرامرزی مشغول هستند و جذابیت فرصت های سرمایه گذاری در هر کشور تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید