قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال یورو به لیر ترکیه EURTRY

یورو به لیر ترکیه EURTRY

یورو به لیر ترکیه

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

معامله یورو به لیر ترکیه

چارت قیمت یورو به لیر ترکیه

جستجوی دارایی (حروف لاتین)

آنچه دیگران امروز دنبال می کنند

نامقیمتتغییر
شاخص دلار
یورو به دلار
پوند به دلار
دلار به روبل
دلار به لیر
سمبول:
آخرین قیمت بسته:
قیمت باز:
بالاترین قیمت روز:
پایین ترین قیمت روز:
محدوه قیمت 52 هفته:

سیگنال اتوماتیک روزانه

امروز هر یورو چند لیر است ؟

هر 100 لیر چند یورو است ؟

هر 1000 لیره ترکیه چند یورو است ؟

درباره یورو به لیر

جفت ارز یورو به لیر ترکیه نشان دهنده نرخ مبادله بین یورو (EUR) و لیر ترکیه (TRY) است. لیر ترکیه چندین تغییر در تاریخ خود داشته است:

یورو به لیر ترکیه EURTRY

امپراتوری عثمانی: قبل از تأسیس جمهوری ترکیه در سال 1923، امپراتوری عثمانی از ارزهای مختلف از جمله لیر عثمانی استفاده می کرد. لیر عثمانی در سالهای اولیه جمهوری ترکیه با لیر ترکیه جایگزین شد.

جمهوری ترکیه: در سال 1923 جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال آتاتورک تأسیس شد. به عنوان بخشی از تلاش‌های مدرن‌سازی کشور، یک لیر جدید ترکیه (نماد: ₺) به جای لیر عثمانی معرفی شد.

تغییر ارزش لیر ترکیه: در سال 2005، ترکیه تحت یک تغییر واحد پول قرار گرفت که در آن شش صفر از واحد پول حذف شد. مثلاً 1000000 لیر ترکیه 1 لیر ترکیه جدید شد. این کار برای ساده سازی معاملات و بهبود ثبات کلی ارز انجام شد.

پذیرش یورو: در حالی که ترکیه علاقه خود را برای پیوستن به اتحادیه اروپا و پذیرش یورو به عنوان ارز رسمی خود ابراز کرده است، اما هنوز این کار را انجام نداده است. نرخ مبادله EUR/TRY منعکس کننده رابطه بین ارز منطقه یورو و لیر ترکیه در بازار فارکس است.

تاریخچه نرخ مبادله EUR/TRY بازتابی از تحولات اقتصادی و سیاسی در منطقه یورو و ترکیه است. طی سالیان متمادی تحت تأثیر عواملی مانند نرخ بهره، تورم، عملکرد اقتصادی و رویدادهای ژئوپلیتیکی قرار گرفته است. معامله گران ارز و سرمایه گذاران از نزدیک این تحولات را زیر نظر دارند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه مربوط به یورو به لیر ترکیه را اتخاذ کنند.

ساعت بازار ترکیه

اخبار فوری


2 دیدگاه

  • ارادت. ممنون از وقت و انرژی که برای اطلاع رسانی خرج کردین. اگر کوتاه و مفید در مورد اینکه در چند روز آینده چه پیش بینی در مورد قیمت دارین رو بشکلی که قابل فهم برای همگان باشه برای هر سطح سواد و سن بسیار بسیارممنون میشیم.‌باآرزوی موفقیت

    • سلام و روز بخیر

      به زودی تحلیل روزانه لیر ترکیه به سایت اضافه خواهد شد و می توانید پیش بینی نرخ لیر را در سایت ملاحظه فرمایید.

      با تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید