قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال CHF/JPY

قیمت لحظه ای فرانک سوئیس به ین ژاپن
جفت ارز CHF/JPY
یکی از جفت ارزهای فرعی یا کراس فارکس میباشد. این تیکر فارکس نشان میدهد که ارزش هر فرانک سوئیس در برابر ین ژاپن چقدر است. بنابراین معامله گران میدانند که برای خرید یک فرانک سوئیس چند ین ژاپن مورد نیاز است.

نمودار تحلیل تکنیکال CHF/JPY

AD HY12435

تحلیل تکنیکال فرانک به ین

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز CHF/JPY نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

فرانک سوئیس

سوئیس مدت‌هاست که یک مرکز بانکی و مالی کلیدی برای مشتریان در سراسر جهان بوده است. بانک سوئیس به رازداری مشهور است و آنها تمام عملیات بانکی خود را حفظ می‌کنند. این خصوصیت آنها را به یکی از مکان‌های مطلوب‌تر برای ذخیره پول نقد تبدیل کرده است. این به افزایش قدرت فرانک سوئیس کمک کرده است و صادرکنندگان این کشور را تحت فشار قرار داده است.

قیمت لحظه ای و تحلیل تکنیکال USD/CHF

ین ژاپن

ین ژاپن با نماد ¥ واحد پول رسمی کشور ژاپن است. این ارز پس از دلار امریکا و یورو، بعنوان سوین ارز دخیره مورد استفاده قرار میگیرد. بانک ژاپن که در سال 1882 تاسیس شده است مسئول کنترل و عرضه پول در این کشور است. در جفت ارز CHF/JPY ین ژاپن ارز متقابل است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال CHF/JPY

ین یک ارز تاریخی با بازدهی پایین است که ارزی جذاب برای معاملات انتقالی یا Carry Trading است (که در آن معامله گران برای خرید ارزهای با بازده بالاتر، از جمله یورو، وام ارزان به ین می گیرند. سرمایه گذاران تمایل دارند معاملات انتقالی را در زمان های خوش بینی نسبت به عملکرد اقتصاد جهانی و خوش بینی به کار بگیرند. ثبات؛ آنها در مواقع استرس بازار از آنها دوری می کنند.

جفت ارز فرانک سوئیس به ین ژاپن

هر دوی این ارزها به دلیل ویژگی های مالی منحصر به فرد و نرخ های بهره پایین، اغلب به عنوان ارزهای امن و ارزهای تامین مالی در نظر گرفته می شوند. CHF/JPY در طول بحران مالی سال 2008 به پایین ترین حد خود یعنی به 74.65 ین رسید. از آن زمان به بعد، با توجه به تغییر سیاست ژاپن، این جفت ارز بسیار فراتر از این سطح معامله شد.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


برای معامله جفت ارز CHF/JPY در بازار فارکس میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال CHF/JPY


دیدگاهتان را بنویسید