تحلیل تکنیکال EUR/USD – یورو دلار

تحلیل تکنیکال EUR/USD امروز

درحال بارگذاری...

نمایش تمام صفحه

تحلیل یورو به دلار – بروزرسانی 12 بهمن

همانطور که در نمودار زنده یورو به دلار در بالا مشاهده میکنید، دیروز EUR/USD در جهات مختلف در محدوده 1.0800-1.0875 دلار معامله شد و روز را بدون تغییرات قابل توجهی به پایان رساند. امروز این جفت ارز در محدوده باریک 1.0850-65 دلار معامله شد و نزدیک به قیمت بسته شدن دیروز باقی مانده است.

به گزارش تله ترید، در نمودار ساعتی، EUR/USD همچنان در حال آزمایش قدرت سطح حمایت است – خط میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای (1.0870 دلار). در نمودار چهار ساعته، EUR/USD همچنان بالاتر از خط میانگین متحرک 4 ساعته 200 دوره ای است.

بر اساس موارد فوق، احتمالاً ارزش آن را دارد که در معاملات به جهت شمال پایبند باشیم، و تا زمانی که EUR/USD بالاتر از میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای باقی بماند، ممکن است لازم باشد در پایان اصلاح به دنبال نقاط ورودی برای خرید باشید.

 • سطوح مقاومت عبارتند از: 1.0910 دلار، 1.0930-35 دلار، 1.0990 دلار
 • سطوح حمایت عبارتند از: 1.0835 دلار، 1.0800 دلار، 1.0785 دلار

احتمالاً سناریوی اصلی ادامه رشد به سمت 1.0910 دلار (بالاترین قیمت 30 ژانویه) است.

سناریوی جایگزین، تثبیت به زیر سطح میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای، و به دنبال آن سقوط به 1.0785 دلار (کمترین قیمت 19 ژانویه) است.

تحلیل تکنیکال یورو دلار

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز EUR/USD نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

 • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
 • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
 • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

تحلیل هفتگی EUR/USD

این هفته، هفته شلوغی با تصمیم گیری همزمان چند بانک مرکزی برای تصمیم گیری در مورد نرخ بهره در پیش داریم. احتمالا فدرال رزرو قصد دارد نرخ بهره را با سرعت کمتری افزایش دهد. اما بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس ممکن است نرخ های خود را بیشتر از فدرال رزرو افزایش دهند که ممکن است تأثیر منفی بر دلار آمریکا داشته باشد. اعتقاد بر این است که زمستان غیرعادی گرم در اروپا در تقویت جفت EUR/USD و به طور کلی کم شدن مشکلات در منطقه یورو در این تغییرات نقش داشته است.

در مورد بریتانیا، اقتصاد اینجا در بدترین وضعیت قرار دارد، نظرسنجی ها نشان می دهد که خطرات رکود دوباره در حال افزایش است و اعتصابات گسترده کارگران تنها وضعیت فعلی اقتصاد کشور را تشدید می کند. تورم در انگلیس همچنان بالا است، بنابراین این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی نرخ را 50 واحد پایه افزایش دهد، در حالی که بازیگران بازار، افزایش 25 واحد پایه را تنها 30 درصد تخمین می زنند.

پیش‌بینی EUR/USD از 30 ژانویه تا 3 فوریه 2023

جفت ارز یورو/دلار EUR/USD هفته معاملاتی را در نزدیکی منطقه 1.0885 تکمیل کرد و در مسیر اصلاحی و کانال نزولی به حرکت خود ادامه می دهد. میانگین متحرک نشان دهنده یک روند صعودی است. قیمت ها از منطقه بین خطوط سیگنال عبور کرده اند، که نشان دهنده فشار خریداران ارز اروپایی و ادامه احتمالی رشد از قبل از سطوح فعلی است. در حال حاضر باید منتظر تلاشی برای توسعه رشد مظنه ها و آزمایش ناحیه مقاومتی نزدیک به سطح 1.0925 باشیم. بازگشت مورد انتظار به پایین و ادامه سقوط دلار یورو کجاست. هدف بالقوه این هفته افزایش به ناحیه 1.1000 است.

یک سیگنال به نفع افزایش جفت ارز EUR/USD در فارکس، آزمایش خط روند روی شاخص قدرت نسبی (RSI) خواهد بود. سیگنال دوم آزمایش میانگین متحرک 20 روزه است. بنابراین سناریوی اول یورو به دلار در هفته معاملاتی جاری 30 ژانویه تا 3 فوریه 2023 یک رشد قوی و شکست در سطح 1.1075 خواهد بود. این نشان دهنده شکست ناحیه مقاومت و ادامه رشد جفت تا سطح بالای 1.1485 خواهد بود. شکست این سناریو، بازگشت قیمت به ناحیه حمایت و بسته شدن قیمت ها زیر سطح 1.0605 است.

از جمله اخبار مهم از آمریکا و اروپا در هفته معاملاتی آینده که ممکن است بر نرخ EUR/USD تأثیر بگذارد، باید به این موارد اشاره کرد:

تصمیم گیری درباره نرخ بهره فدرال رزرو (Fed)، کنفرانس مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ بهره، کنفرانس مطبوعاتی سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB)، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده.

  
  
  
  
  
پیش‌بینی EUR/USD از 30 ژانویه تا 3 فوریه 2023
پیش‌بینی EUR/USD از 30 ژانویه تا 3 فوریه 2023

پیش‌بینی EUR/USD از 30 ژانویه تا 3 فوریه 2023 تلاشی برای اصلاح و سپس صعود به بالای سطح 1.1000 را پیشنهاد می‌کند. یک سیگنال اضافی به نفع افزایش این جفت ارز، آزمایش خط حمایت بر روی شاخص قدرت نسبی (RSI) خواهد بود. سناریوی اول این هفته برای یورو/دلار یک رشد قوی و رسید به سطح 1.1075 خواهد بود. در این صورت، باید انتظار داشته باشیم که این جفت با هدف بالقوه در سطح 1.1485 به روند صعودی خود ادامه دهد. شکست این سناریو، بازگشت قیمت به ناحیه حمایت و بسته شدن قیمت ها زیر سطح 1.0605 است که در چنین شرایطی در برای نزول بیشتر باز خواهد شد.

رویدادهای مرتبط با این جفت ارز

زمانیکه به تحلیل تکنیکال EUR/USD در فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها رویدادهای تاثیرگذار روی ارزهای یورو و دلار امریکا را نمایش میدهد.

اخبار EUR/USD

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر EUR/USD در سال 2023

عوامل زیر می توانند در سناریوی صعودی یورو در سال 2023 نقش داشته باشند:

 • بانک مرکزی هاوکیش اروپا: یک بانک مرکزی اروپای هاوکیش برای مدت طولانی‌تر عامل واضحی است که یورو را تقویت می‌کند. نرخ‌های بهره بالاتر از حد انتظار، انگیزه فروشندگان را برای سفته‌بازی یورو کاهش می‌دهد و در عین حال اعتماد خریداران را تقویت می‌کند.
 • کاهش ترس از تامین انرژی: اگر زمستان گرم‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد معلوم شود، اروپا ممکن است بتواند با ذخایر گاز فعلی خود کنار بیاید. باز کردن کانال‌های عرضه گاز اضافی به غیر از روسیه ممکن است نگرانی‌ها از کمبود ساختاری گاز طبیعی در اروپا و افزایش قیمت‌ها را کاهش دهد.
 • بازگشایی چین پس از قرنطینه: بازگشایی چین پس از قرنطینه کووید-19 باعث افزایش تقاضا برای صادرات محصولات و خدمات اروپا خواهد شد. پس‌انداز عظیمی که مصرف‌کنندگان چینی در سال‌های گذشته جمع‌آوری کرده‌اند، ممکن است با برداشته شدن محدودیت‌ها رها شود و موجی از رشد چرخه‌ای را نه تنها در اروپا بلکه در کل جهان القا کند.
 • رکود اقتصادی کم عمق یا بدون رکود: با توجه به منفی بودن بازار نسبت به عملکرد اقتصادی منطقه یورو در سال 2023، اجتناب از رکود اقتصادی یا ورود به یک رکود بسیار سبک و کوتاه مدت، پویایی مطلوبی را برای ارز واحد ایجاد می کند.
 • کاهش گسترده دلار: قدرت یورو ممکن است به متغیرهای جهانی نیز بستگی داشته باشد، مانند تضعیف گسترده دلار ناشی از کاهش تدریجی تورم ایالات متحده، بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی، و کاهش نرخ بهره توسظ فدرال رزرو. با این حال، این نتایج در تضاد شدید با آنچه فدرال رزرو در دسامبر 2022 پیش بینی کرده بود، است.

اگر این رویدادهای صعودی تحقق یابد، EUR/USD ممکن است بتواند در سال 2023 به 1.10-1.12 برسد.

تحلیل تکنیکال EUR/USD

از سوی دیگر، عوامل زیر ممکن است بر یورو در سال 2023 فشار منفی وارد کند:

 • بانک مرکزی داویش اروپا: در صورتی که اقتصاد منطقه یورو آسیب ببیند و تورم کاهش یابد، ممکن است صداهای بسیار بدخواهانه تر در هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا پر سر و صداتر شود و قدرت هاوکیش ها را به چالش بکشد. در این سناریو، یورو ممکن است شاهد پویایی منفی باشد، زیرا بازار کاهش نرخ را در اواخر سال 2023 و متعاقباً در سال 2024 آغاز خواهد کرد.
 • بحران گاز دوباره ظاهر می شود: اگر زمستان 2023 سردتر باشد و بیشتر از حد انتظار طول بکشد، ذخایر گاز اروپا در فوریه و مارس سریعتر تمام می شود. با توجه به درگیری های مداوم در اوکراین، گمانه زنی ها در مورد نیاز به پر کردن مجدد ذخایر گاز از طریق افزایش واردات LNG، تأثیر منفی بر شرایط تجارت یورو خواهد داشت و فشار نزولی بر ارز واحد وارد می کند.
 • چین بازگشایی خود را به تعویق اندازد: اگر کووید در چین همچنان سر و صدا کند، مقامات ممکن است نیاز داشته باشند برنامه های خود را برای بازگشایی به دلیل افزایش مرگ و میر و بیماری در سراسر کشور به تعویق بیندازند. بنابراین افزایش تقاضای خارجی محقق نخواهد شد و به دلیل فصلی منفی گاز، کسری تجاری منطقه یورو بسیار بدتر خواهد شد.

یک رکود طولانی مدت در واقع رخ دهد: در سال 2023، عناصر منفی که در سال 2022 به وجود آمدند می‌توانند تأثیرات خود را با تأخیر نشان دهند، زیرا دستمزدهای واقعی منفی بر هزینه‌های خانوار تأثیر می‌گذارد و بحران انرژی بیشتر حاشیه‌های شرکت را فشرده می‌کند. سپس منطقه یورو برای یک رکود جدید و طولانی آماده می شود و یورو به شدت فروخته می شود.

 • ریسک بازار و مهاجرت به پناهگاه های فارکس: نوسان دارایی‌های ریسکی ممکن است در سال 2023 در نتیجه نگرانی‌های تورمی جدید یا بحران‌های مالی افزایش یابد و سرمایه‌گذاران ممکن است به سمت ارزهای امن مانند دلار، ین یا فرانک سوئیس فرار کنند و در عین حال ارزهایی را که بیشتر با رشد چرخه‌ای مرتبط هستند، مانند یورو در معرض فروش قرار بگیرند.

اگر این کاتالیزورهای نزولی محقق شوند، EUR/USD ممکن است بار دیگر در اطراف یا کمتر از سطح برابری معامله شود.

درباره EUR/USD

جفت ارز EURUSD (یا یورو دلار) یکی از جفت اصل های اصلی یا “Majors” است. ماژور مهم ترین جفت ها در جهان هستند. این گروه همچنین شامل این جفت ارزها نیز است: GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. این محبوبیت به این دلیل است که این دو ارز برآمده از دو اقتصاد اصلی در دنیاست: اقتصاد اروپا و آمریکا.

این یک جفت ارز پرمعامله است که در آن یورو ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. از آنجایی که جفت EURUSD بیش از نیمی از کل حجم معاملات در سرتاسر جهان در بازار فارکس را تشکیل می دهد، تقریباً غیرممکن است که شکاف ظاهر شود، چه رسد به شکاف انحرافی در جهت مخالف. این موضوعی است که در تحلیل تکنیکال EUR/USD باید در نظر گرفته شود.

به طور معمول، در طول جلسه آسیایی این جفت بسیار آرام است، زیرا داده های اقتصادی که بر فاندامنتال آن ارزها تأثیر می گذارد، در جلسه اروپا یا ایالات متحده منتشر می شود. در زمان باز شدن بازار فارکس در اروپا، انبوهی از فعالیت‌ها شروع می‌شود و بروکرهای فارکس شروع به تکمیل سفارش‌های مشتری ها و باز کردن موقعیت‌ها می‌کنند. هنگام ظهر، فعالیت‌ها کاهش می‌یابد، زیرا معامله‌گران برای ناهار بیرون می‌روند و با شروع کار بازار امریکا، فعالیت ها دوباره افزایش می‌یابد. در کنار تحلیل تکنیکال EUR/USD باید همیشه موارد فاندمنتال را در نظر داشته باشید.

اگر اخبار و رویداد مهمی از ایالات متحده وجود داشته باشد، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بازارها تلاطمات زیادی را تجربه کنند. اخبار اقتصادی امریکا این توانایی را دارند که روند موجود را تقویت کنند یا برعکس روند را به کلی تغییر دهند. اغلب شکست ها پس از اخبار EURUSD، بوجود میایند. در ساعت 17:00 به وقت گرینویچ، نقدینگی بار دیگر بازار را ترک می کند زیرا معامله گران اروپایی موقعیت های خود را بسته و به خانه می روند.

منابع آموزشی برای معامله یورو به دلار

دانلود کتاب : Reminiscences Of A Stock Operator

دانلود کتاب : Trading In The Zone

دانلود کتاب : Zen In The Markets

جفت ارزهای مرتبط

GBP/USD

جفت ارز GBP/USD (یا پوند دلار) یکی از جفت ارزهای اصلی فارکس یا “Majors” است. جفت ارزهای ماژور مهم ترین جفت ها در جهان هستند. به این جفت کابل “The Cable” نیز گفته می شود که اشاره به اولین کابل ارتباطی دارد که از اقیانوس اطلس می گذشت تا بریتانیای کبیر را به ایالات متحده آمریکا متصل کند. این اصطلاح در اواسط قرن 19 ایجاد شد و GBP/USD را به یکی از قدیمی ترین جفت ارزهای جهان تبدیل می کند.

محبوبیت پوند دلار به این دلیل است که نشان دهنده دو اقتصاد قوی است: بریتانیا و آمریکا. کابل یک جفت ارزی است که به طور گسترده معامله می شود که در آن پوند ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. پس از نتیجه همه پرسی برگزیت، که در آن اکثریت بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند، GBP/USD به دلیل خطرات مرتبط با خروج از بازار واحد، دچار تلاطم هایی در بازار فارکس شده است.

USD/JPY

جفت ارز USD/JPY (یا دلار آمریکا ین ژاپن) یکی از جفت‌های اصلی، یا یکی از مهم‌ترین جفت ارزها در جهان است. ین ژاپن دارای نرخ بهره پایینی است که معمولاً در معاملات انتقالی یا Carry Trades استفاده می شود، به همین دلیل یکی از ارزهای مورد معامله در سراسر جهان است. در USD/JPY، دلار آمریکا ارز پایه و ین ژاپن ارز متقابل است. این جفت نماد اقتصاد آمریکا و ژاپن است.

معامله جفت ارز USD/JPY همچنین به عنوان معامله “نینجا” یا “Gopher” شناخته می شود، اگرچه این نام بیشتر زمانی که به جفت ارز GBP/JPY ارجاع می شود استفاده می شود. دلار آمریکا به ین ژاپن معمولاً با دو جفت زیر همبستگی مثبت دارد: USD/CHF و USD/CAD. ماهیت این همبستگی به این دلیل است که هر دو جفت ارز از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه مانند USD/JPY نیز استفاده می کنند. زمانی که دو بانک مرکزی اصلی هر کشور، بانک ژاپن (BoJ) و بانک فدرال رزرو (Fed) با اختلاف نرخ بهره جدی مواجه شوند، ارزش این جفت ارز متاثر می شود.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


بروکرهای مورد اعتماد برای انجام معاملات EUR/USD در ایران

AF 1

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.

منابع : TradingView, FXstreet, TeleTrade


تحلیل تکنیکال EUR/USD – یورو دلار


دیدگاهتان را بنویسید