گزارش بازار فارکس – پیش از رویدادهای کلیدی این هفته، به تورم و داده های تولید ناخالص داخلی منطقه یورو توجه کنید

بازار فارکس امروز

پس از شروع پرتلاطم هفته، بازارهای مالی در اوایل روز سه شنبه نسبتا آرام هستند. سرمایه گذاران به دقت به داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) برای سه ماهه اول از منطقه یورو و آلمان، همراه با شاخص هماهنگ اولیه قیمت های مصرف کننده (HICP) برای آوریل که توسط یورواستات منتشر خواهد شد، چشم دوخته اند. علاوه بر این، توجه به تقویم اقتصادی ایالات متحده، شامل داده های مسکن و آغاز نشست دو روزه فدرال رزرو (Fed) است.

دلار آمریکا (USD) در روز دوشنبه در برابر همتایان اصلی خود دچار ضعف شد و در نتیجه شاخص دلار آمریکا روز را در محدوده منفی بست. با این حال، در طول صبح اروپا، DXY به سمت مرز 106.00 بهبود می یابد. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4.6 درصد باقی مانده است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده به میزان اندکی پایین تر است. امروز، فعالان بازار به دقت بر انتشار داده‌های اعتماد مصرف‌کننده CB برای آوریل و داده‌های شاخص هزینه اشتغال برای سه ماهه اول نظارت خواهند کرد.

به دنبال مداخله مشکوک بانک مرکزی ژاپن در بازار فارکس، USD/JPY در ساعات معاملات آسیایی روز دوشنبه به 154.50 کاهش یافت. با این حال، این جفت توانست برخی از ضررهای خود را در اواخر روز جبران کند و اوایل روز سه شنبه به سمت 157.00 صعود کرد. ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی ژاپن، در پاسخ به سوال رسانه ها از اظهار نظر در مورد مداخله ارزی خودداری کرد و اظهار داشت که وزارت دارایی آمار مداخله را در پایان ماه می منتشر خواهد کرد.

EUR/USD در روز دوشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد، اما در روز سه‌شنبه برای حفظ حرکت صعودی ناکام مانده و آخرین بار این جفت ارز در حدود 1.0700 معامله شد. داده‌های قبلی از آلمان نشان می‌دهد که فروش خرده‌فروشی ماهانه 1.8 درصد در ماه مارس افزایش یافته است، پس از انقباض 1.9 درصدی در فوریه.

اداره آمار استرالیا گزارش داد که اعتبار بخش خصوصی در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.1 درصد رشد داشته است، در حالی که فروش خرده فروشی 0.4 درصد ماه به ماه کاهش یافته است. علاوه بر این، PMI تولیدی Caixin چین در آوریل از 51.1 در ماه مارس به 51.4 افزایش یافت، در حالی که PMI غیر تولیدی NBS از 53 به 51.2 کاهش یافت. AUD/USD در واکنش به انتشار داده های مختلط با فشار نزولی قابل توجهی مواجه شد و در طول ساعت معاملاتی آسیایی به سمت 0.650 سقوط کرد.

GBP/USD در روز دوشنبه بیش از 0.5 درصد افزایش داشت اما اوایل روز سه شنبه سیر معکوس داشت. در زمان نگارش این مقاله، این جفت ارز در روز 0.25% کاهش داشت و نزدیک به 1.2530 معامله شد.

طلا در اولین روز معاملاتی هفته برای ایجاد جهت روشن تلاش کرد و تقریباً بدون تغییر بسته شد. XAU/USD در طول جلسه اروپا همچنان با فشار نزولی مواجه شد و زیر 2330 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید