تحلیل تکنیکال GBP/USD – پوند/دلار

تحلیل تکنیکال GBP/USD امروز

درحال بارگذاری...

نمایش تمام صفحه

تحلیل پوند به دلار – بروزرسانی 8 مهر

همانطور که در نمودار زنده پوند به دلار در بالا ملاحظه میکنید، دیروز GBP/USD بالاتر رفت و روز را در محدوده مثبت نزدیک به قیمت 1.1100 دلار بست. امروز در محدوده 1.1065-05 دلار معامله شد و نزدیک به قیمت بسته شدن دیروز باقی مانده است.

به نقل از تله ترید، در نمودار ساعتی، GBP/USD در حال آزمایش سطح مقاومت است – خط میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره‌ای (1.1035 دلار). در نمودار چهار ساعته، GBP/USD همچنان زیر خط میانگین متحرک 4 ساعته 200 دوره‌ای است.

بر اساس موارد فوق، احتمالاً ارزش آن را دارد که در معاملات به جهت جنوب پایبند باشیم، و در حالی که GBP/USD کمتر از میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره‌ای باقی می ماند، ممکن است لازم باشد در پایان اصلاح به دنبال نقاط ورودی برای فروش باشید.

  • سطوح مقاومت در: 1.1205 دلار، 1.1270 دلار، 1.1360 دلار است.
  • سطوح پشتیبانی عبارتند از: 1.0950 دلار، 1.0765 دلار، 1.0540 دلار

احتمالاً سناریوی اصلی ادامه نزول به 1.0950 دلار (پایین ترین سطح جلسه ایالات متحده در 29 سپتامبر) است.

سناریوی جایگزین، تثبیت نهایی بالاتر از سطح میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره‌ای است و به دنبال آن افزایش به 1.1460 دلار (بالاترین قیمت 20 سپتامبر).

تحلیل تکنیکال پوند به دلار

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز GBP/USD نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص، بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه و هفته ای تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته، این شاخص برروی STRONG SELL یا (فروش قوی) است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل تکنیکال GBP/USD در فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . برای تغییر نماش ساعت به وقت تهران می توانید در بخش TimeZone ساعت را به وقت محلی خودتان تغییر دهید. این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و پوند انگلستان را نمایش میدهد.

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر GBP/USD در سال ۲۰۲۲

رویداد سیاسی شماره یک در سال 2022 برای جفت ارز پوند به دلار آمریکا همچنان برگزیت است. سیاست مالی BoE و کووید نیز مسائل کلیدی خواهاد بود. این ابهامات قرار است با سرعت های مختلف از بین بروند و راه را برای تغییرات سریع و چالش های جدید باز کنند. اگرچه سال 2021 هنوز به مسائل جزئی برگزیت و مبارزه با کووید اختصاص داشت، سال 2022 ممکن است زمانی باشد که بریتانیا راه خود را برای ادامه مسیر پیدا کند.

از دست دادن “تعادل در این جفت ارز” باعث می شود کشور انگلیس جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاری نداشته باشد در حالی که حفظ وضعیت فعلی می تواند باعث ایجاد مشکل در حزب محافظه کار حاکم شود. سرمایه گذاران تعادل و ثبات را ترجیح می دهند، اما هرگونه تردید در مورد آن می تواند بر روند حرکت پوند سنگینی کند.

درباره GBP/USD

جفت ارز GBP/USD (یا پوند دلار) یکی از جفت ارزهای اصلی فارکس یا “Majors” است. جفت ارزهای ماژور مهم ترین جفت ها در جهان هستند. به این جفت کابل “The Cable” نیز گفته می شود که اشاره به اولین کابل ارتباطی دارد که از اقیانوس اطلس می گذشت تا بریتانیای کبیر را به ایالات متحده آمریکا متصل کند. این اصطلاح در اواسط قرن ۱۹ ایجاد شد و GBP/USD را به یکی از قدیمی ترین جفت ارزهای جهان تبدیل می کند.

تحلیل تکنیکال GBP/USD - پوند/دلار

محبوبیت جفت ارز پوند دلار به این دلیل است که نشان دهنده دو اقتصاد قوی است: بریتانیا و آمریکا. کابل یک جفت ارزی است که به طور گسترده معامله می شود که در آن پوند ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. پس از نتیجه همه پرسی برگزیت، که در آن اکثریت بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند، GBP/USD به دلیل خطرات مرتبط با خروج از بازار واحد، دچار تلاطم هایی در بازار فارکس شده است.

این جفت ارز زمانیکه بازار لندن و بازار نیویورک همزمان باز است بیشترین نوسانات روزانه را تجربه میکند. برای بررسی زمان باز شدن بازار فارکس به وقت تهران این پست را مطالعه نمایید. در کنار تحلیل تکنیکال GBP/USD باید همیشه موارد فاندمنتال را در نظر داشته باشید. در نمودار پوند به دلار در بالا میتوانید نوسانات این جفت ارز را بصورت زنده و لحظه ای دنبال کنید.

موسسات و افراد با نفوذ بر GBP/USD

بانک انگلستان (BoE)

بانک مرکزی انگلستان یا Bank of England در سال 1694 تأسیس شد و در ابتدا مالکیت خصوصی داشت. BoE در سال 1946 ملی شد، بنابراین اکنون کاملاً تحت مالکیت دولت بریتانیا است. هدف اصلی BoE حفظ ثبات پولی و مالی در کشور است. برخی از وظایف دیگر آن تولید اسکناس های امن، عملیاتی کردن تسهیلات خرید دارایی و پایین نگه داشتن و ثابت نگه داشتن نرخ تورم است. این بانک توسط دادگاه نظارت می شود که قبلا به The Court هیئت مدیره گفته میشد و در مقابل پارلمان و مردم پاسخگو هستند. ( وب سایت رسمی )

بانک فدرال رزرو (Fed)

از سوی دیگر، فدرال رزرو (Fed) را داریم که سیستم بانک مرکزی ایالات متحده امریکا است. فدرال رزرو دو هدف اصلی دارد: نگه داشتن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح ممکن و تورم در حدود 2 درصد. ساختار سیستم فدرال رزرو متشکل از هیئت رئیسه منصوب شده توسط رئیس جمهور، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) است. FOMC در یک سال 8 جلسه برگزار می کند و شرایط اقتصادی و مالی کشور را بررسی می کند. همچنین موضع مناسب سیاست پولی را تعیین می کند و خطرات را برای اهداف بلندمدت خود یعنی ثبات قیمت و رشد اقتصادی پایدار ارزیابی می کند. ( وب سایت رسمی )

جفت ارزهای مرتبط

USD/JPY

جفت ارز USD/JPY (یا دلار آمریکا ین ژاپن) یکی از جفت‌های اصلی، یا یکی از مهم‌ترین جفت ارزها در جهان است. ین ژاپن دارای نرخ بهره پایینی است که معمولاً در معاملات انتقالی یا Carry Trades استفاده می شود، به همین دلیل یکی از ارزهای مورد معامله در سراسر جهان است. در USD/JPY، دلار آمریکا ارز پایه و ین ژاپن ارز متقابل است. این جفت نماد اقتصاد آمریکا و ژاپن است.

معامله جفت ارز USD/JPY همچنین به عنوان معامله “نینجا” یا “Gopher” شناخته می شود، اگرچه این نام بیشتر زمانی که به جفت ارز GBP/JPY ارجاع می شود استفاده می شود. دلار آمریکا به ین ژاپن معمولاً با دو جفت زیر همبستگی مثبت دارد: USD/CHF و USD/CAD. ماهیت این همبستگی به این دلیل است که هر دو جفت ارز از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه مانند USD/JPY نیز استفاده می کنند. زمانی که دو بانک مرکزی اصلی هر کشور، بانک ژاپن (BoJ) و بانک فدرال رزرو (Fed) با اختلاف نرخ بهره جدی مواجه شوند، ارزش این جفت ارز متاثر می شود.

EUR/USD

جفت ارز EUR/USD (یا یورو دلار) یکی از جفت اصل های اصلی یا “Majors” است. ماژور مهم ترین جفت ها در جهان هستند. این گروه همچنین شامل این جفت ارزها نیز است: GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. این محبوبیت به این دلیل است که این دو ارز برآمده از دو اقتصاد اصلی در دنیاست: اقتصاد اروپا و آمریکا.

این یک جفت ارز پرمعامله است که در آن یورو ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. از آنجایی که جفت EURUSD بیش از نیمی از کل حجم معاملات در سرتاسر جهان در بازار فارکس را تشکیل می دهد، تقریباً غیرممکن است که شکاف ظاهر شود، چه رسد به شکاف انحرافی در جهت مخالف. این موضوعی است که در تحلیل تکنیکال EUR/USD باید در نظر گرفته شود.

به طور معمول، در طول جلسه آسیایی این جفت بسیار آرام است، زیرا داده های اقتصادی که بر فاندامنتال آن ارزها تأثیر می گذارد، در جلسه اروپا یا ایالات متحده منتشر می شود. در زمان باز شدن بازار فارکس در اروپا، انبوهی از فعالیت‌ها شروع می‌شود و بروکرهای فارکس شروع به تکمیل سفارش‌های مشتری ها و باز کردن موقعیت‌ها می‌کنند. هنگام ظهر، فعالیت‌ها کاهش می‌یابد، زیرا معامله‌گران برای ناهار بیرون می‌روند و با شروع کار بازار امریکا، فعالیت ها دوباره افزایش می‌یابد.

بروکرهای مورد اعتماد برای انجام معاملات GBP/USD در ایران

AF 1
بروکر آمارکتس برای معاملات EUR/USD
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.

منابع : Teletrade, FXStreet


تحلیل تکنیکال GBP/USD – پوند/دلار