تحلیل تکنیکال GBP/USD – پوند/دلار

تحلیل تکنیکال GBP/USD امروز

درحال بارگذاری...

نمایش تمام صفحه

تحلیل پوند به دلار – بروزرسانی 19 بهمن

همانطور که در نمودار زنده پوند به دلار در بالا ملاحظه میکنید، دیروز GBP/USD در جهات مختلف در محدوده 1.1960-1.2095 دلار معامله شد و روز را بدون تغییر محسوسی بست. امروز نیز در محدوده باریک 1.2030-60 دلار معامله می شد و نزدیک به پایین ترین حد ماهانه خود باقی مانده است.

به نقل از تله ترید، در نمودار ساعتی، GBP/USD همچنان زیر خط میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای (1.2240 دلار) معامله می شود. در نمودار چهار ساعته نیز وضعیت مشابه است.

بر اساس موارد فوق، احتمالاً ارزش آن را دارد که در معاملات به جهت جنوب پایبند باشیم، و در حالی که GBP/USD کمتر از میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای باقی می ماند، ممکن است لازم باشد به دنبال نقاط ورودی برای فروش پس از ایجاد یک اصلاح باشید.

  • سطوح مقاومت در: 1.2095 دلار، 1.2145 دلار، 1.2265 دلار است.
  • سطوح حمایت عبارتند از: 1.1960 دلار، 1.1880 دلار، 1.1840 دلار

احتمالاً سناریوی اصلی حرکت رو به جلو، ادامه سقوط به سمت 1.1960 دلار (پایین ترین نرخ 7 فوریه) است.

سناریوی جایگزین این است که بالاتر از سطح میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای ثابت شود و به دنبال آن تا 1.2445 دلار (بالاترین قیمت 23 ژانویه) افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال پوند به دلار

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز GBP/USD نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص، بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه و هفته ای تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این جفت ارز نشان میدهند.

برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته، این شاخص برروی STRONG SELL یا (فروش قوی) است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

تحلیل هفتگی GBP/USD – از 6 تا 10 فوریه 2023

جفت ارز پوند دلار GBP/USD هفته معاملاتی را به عنوان بخشی از توسعه یک اصلاح صعودی نزدیک به منطقه 1.2054 تکمیل کرد. این جفت به عنوان بخشی از شکل گیری الگوی نزولی “Wolfe Wave” به حرکت خود ادامه می دهد، هدف الگو سطح 1.1755 است. میانگین متحرک نشان دهنده یک روند نزولی است. قیمت ها از منطقه بین خطوط سیگنال عبور کرده اند، که نشان دهنده فشار فروشندگان و ادامه بالقوه سقوط پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا از سطوح فعلی است. در این مرحله، باید منتظر تلاشی برای کاهش بیشتر و آزمایش ناحیه حمایت در سطح روانی 1.2000باشیم. علاوه بر این، هدف یک بازگشت به پایین و ادامه سقوط قیمت پوند دلار به منطقه زیر سطح 1.0765 است.

تحلیل تکنیکال هفتگی GBP/USD
چارت تحلیل تکنیکال هفتگی GBP/USD

در میان اخبار مهم بریتانیا که ممکن است بر نرخ پوند/دلار تاثیر بگذارد، باید به این موارد اشاره کرد:

شاخص تولید بریتانیا m/m، تولید ناخالص داخلی بریتانیا (GDP)، تولید داخلی (GDP) q/ q

  

پیش بینی GBP/USD از 6 ژانویه تا 10 فوریه 2023

پیش‌بینی GBP/USD از 6 تا 10 فوریه 2023، تلاشی برای افزایش و آزمایش سطح مقاومت در نزدیکی منطقه 1.2465 را پیشنهاد می‌کند. کجا باید انتظار داشته باشیم که جفت ارز با هدف زیر محدوده 1.0765 به سقوط ادامه دهد. یک سیگنال اضافی به نفع کاهش، آزمایش خط روند بر روی شاخص قدرت نسبی (RSI) خواهد بود. لغو گزینه سقوط برای جفت پوند/دلار یک رشد قوی و شکست در سطح 1.3005 خواهد بود. در این صورت، باید انتظار داشته باشیم که این جفت با هدف بالقوه بالای سطح 1.3385 به رشد خود ادامه دهد.

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل تکنیکال GBP/USD در فارکس میپردازید به جز نمودار زنده، باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . برای تغییر نماش ساعت به وقت تهران می توانید در بخش TimeZone ساعت را به وقت محلی خودتان تغییر دهید. این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و پوند انگلستان را نمایش میدهد.

اخبار GBP/USD

مهمترین عوامل تاثیر گذار بر GBP/USD در سال 2023

رویدادهای سیاسی زیادی در سال 2023 برای جفت ارز پوند به دلار آمریکا در حال رخ دادن هستند. سیاست مالی BoE، کووید و موضوع اوکراین در کنار گره کور برگزیت از مسائل کلیدی امسال خواهند بود. این ابهامات مشخص نیست با چه سرعتی از بین بروند و راه را برای تغییرات سریع و چالش های جدید باز کنند. اگرچه سال 2022 بریتانیا با مشکلات زیادی از جمله تغییر پی در پی نخست وزیر روبرو شد، اما سال 2023 مشکلات عدیده ای همچنان وجود دارد که اقتصاد انگلستان را تحت تاثیر قرار میدهند.

از دست دادن “تعادل در این جفت ارز” باعث می شود کشور انگلیس جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاری نداشته باشد در حالی که حفظ وضعیت فعلی می تواند باعث ایجاد مشکل در حزب محافظه کار حاکم شود. سرمایه گذاران تعادل و ثبات را ترجیح می دهند، اما هرگونه تردید در مورد آن می تواند بر روند حرکت پوند سنگینی کند.

درباره GBP/USD

جفت ارز GBP/USD (یا پوند دلار) یکی از جفت ارزهای اصلی فارکس یا “Majors” است. جفت ارزهای ماژور مهم ترین جفت ها در جهان هستند. به این جفت کابل “The Cable” نیز گفته می شود که اشاره به اولین کابل ارتباطی دارد که از اقیانوس اطلس می گذشت تا بریتانیای کبیر را به ایالات متحده آمریکا متصل کند. این اصطلاح در اواسط قرن ۱۹ ایجاد شد و GBP/USD را به یکی از قدیمی ترین جفت ارزهای جهان تبدیل می کند.

تحلیل تکنیکال GBP/USD - پوند/دلار

محبوبیت جفت ارز پوند دلار به این دلیل است که نشان دهنده دو اقتصاد قوی است: بریتانیا و آمریکا. کابل یک جفت ارزی است که به طور گسترده معامله می شود که در آن پوند ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. پس از نتیجه همه پرسی برگزیت، که در آن اکثریت بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند، GBP/USD به دلیل خطرات مرتبط با خروج از بازار واحد، دچار تلاطم هایی در بازار فارکس شده است.

این جفت ارز زمانیکه بازار لندن و بازار نیویورک همزمان باز است بیشترین نوسانات روزانه را تجربه میکند. برای بررسی زمان باز شدن بازار فارکس به وقت تهران این پست را مطالعه نمایید. در کنار تحلیل تکنیکال GBP/USD باید همیشه موارد فاندمنتال را در نظر داشته باشید. در نمودار پوند به دلار در بالا میتوانید نوسانات این جفت ارز را بصورت زنده و لحظه ای دنبال کنید.

موسسات و افراد با نفوذ بر GBP/USD

بانک انگلستان (BoE)

بانک مرکزی انگلستان یا Bank of England در سال 1694 تأسیس شد و در ابتدا مالکیت خصوصی داشت. BoE در سال 1946 ملی شد، بنابراین اکنون کاملاً تحت مالکیت دولت بریتانیا است. هدف اصلی BoE حفظ ثبات پولی و مالی در کشور است. برخی از وظایف دیگر آن تولید اسکناس های امن، عملیاتی کردن تسهیلات خرید دارایی و پایین نگه داشتن و ثابت نگه داشتن نرخ تورم است. این بانک توسط دادگاه نظارت می شود که قبلا به The Court هیئت مدیره گفته میشد و در مقابل پارلمان و مردم پاسخگو هستند. ( وب سایت رسمی )

بانک فدرال رزرو (Fed)

از سوی دیگر، فدرال رزرو (Fed) را داریم که سیستم بانک مرکزی ایالات متحده امریکا است. فدرال رزرو دو هدف اصلی دارد: نگه داشتن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح ممکن و تورم در حدود 2 درصد. ساختار سیستم فدرال رزرو متشکل از هیئت رئیسه منصوب شده توسط رئیس جمهور، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) است. FOMC در یک سال 8 جلسه برگزار می کند و شرایط اقتصادی و مالی کشور را بررسی می کند. همچنین موضع مناسب سیاست پولی را تعیین می کند و خطرات را برای اهداف بلندمدت خود یعنی ثبات قیمت و رشد اقتصادی پایدار ارزیابی می کند. ( وب سایت رسمی )

جفت ارزهای مرتبط

USD/JPY

جفت ارز USD/JPY (یا دلار آمریکا ین ژاپن) یکی از جفت‌های اصلی، یا یکی از مهم‌ترین جفت ارزها در جهان است. ین ژاپن دارای نرخ بهره پایینی است که معمولاً در معاملات انتقالی یا Carry Trades استفاده می شود، به همین دلیل یکی از ارزهای مورد معامله در سراسر جهان است. در USD/JPY، دلار آمریکا ارز پایه و ین ژاپن ارز متقابل است. این جفت نماد اقتصاد آمریکا و ژاپن است.

معامله جفت ارز USD/JPY همچنین به عنوان معامله “نینجا” یا “Gopher” شناخته می شود، اگرچه این نام بیشتر زمانی که به جفت ارز GBP/JPY ارجاع می شود استفاده می شود. دلار آمریکا به ین ژاپن معمولاً با دو جفت زیر همبستگی مثبت دارد: USD/CHF و USD/CAD. ماهیت این همبستگی به این دلیل است که هر دو جفت ارز از دلار آمریکا به عنوان ارز پایه مانند USD/JPY نیز استفاده می کنند. زمانی که دو بانک مرکزی اصلی هر کشور، بانک ژاپن (BoJ) و بانک فدرال رزرو (Fed) با اختلاف نرخ بهره جدی مواجه شوند، ارزش این جفت ارز متاثر می شود.

EUR/USD

جفت ارز EUR/USD (یا یورو دلار) یکی از جفت اصل های اصلی یا “Majors” است. ماژور مهم ترین جفت ها در جهان هستند. این گروه همچنین شامل این جفت ارزها نیز است: GBP/USD، USD/JPY، AUD/USD، USD/CHF، NZD/USD و USD/CAD. این محبوبیت به این دلیل است که این دو ارز برآمده از دو اقتصاد اصلی در دنیاست: اقتصاد اروپا و آمریکا.

این یک جفت ارز پرمعامله است که در آن یورو ارز پایه و دلار آمریکا ارز متقابل است. از آنجایی که جفت EURUSD بیش از نیمی از کل حجم معاملات در سرتاسر جهان در بازار فارکس را تشکیل می دهد، تقریباً غیرممکن است که شکاف ظاهر شود، چه رسد به شکاف انحرافی در جهت مخالف. این موضوعی است که در تحلیل تکنیکال EUR/USD باید در نظر گرفته شود.

به طور معمول، در طول جلسه آسیایی این جفت بسیار آرام است، زیرا داده های اقتصادی که بر فاندامنتال آن ارزها تأثیر می گذارد، در جلسه اروپا یا ایالات متحده منتشر می شود. در زمان باز شدن بازار فارکس در اروپا، انبوهی از فعالیت‌ها شروع می‌شود و بروکرهای فارکس شروع به تکمیل سفارش‌های مشتری ها و باز کردن موقعیت‌ها می‌کنند. هنگام ظهر، فعالیت‌ها کاهش می‌یابد، زیرا معامله‌گران برای ناهار بیرون می‌روند و با شروع کار بازار امریکا، فعالیت ها دوباره افزایش می‌یابد.

جفت ارزهای اصلی فارکس – Major Pairs


جفت ارزهای فرعی فارکس – Minor Pairs


برخی از جفت ارزهای نامتعارف فارکس – Exotic Pairs


دیگر دارایی ها و شاخص ها


ارزهای دیجیتال


بروکرهای مورد اعتماد برای انجام معاملات GBP/USD در ایران

AF 1

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.

منابع : Teletrade, FXStreet


تحلیل تکنیکال GBP/USD – پوند/دلار