فاندامنتال پوند به دلار -GBP/USD Fundamental

GBPUSD

پوند به دلار

نام دارایی پوند به دلار
نماد فارکسGBPUSD
بهترین ساعات معامله16:30 الی 20:30
نوع بازار فارکس
ارز مظنهپوند انگلستان
ارز پایهدلار آمریکا

تحلیل فاندامنتال پوند به دلار

جفت ارز GBP/USD (یا پوند به دلار) یکی از جفت ارزهای اصلی فارکس یا “Majors” است. به این جفت کابل “The Cable” نیز گفته می شود که اشاره به اولین کابل ارتباطی دارد که از اقیانوس اطلس می‌گذشت تا بریتانیا را به ایالات متحده آمریکا متصل کند. این اصطلاح در اواسط قرن ۱۹ ایجاد شد و پوند به دلار را به یکی از قدیمی‌ترین جفت ارزهای فارکس تبدیل کرد.

تحلیل تکنیکال GBP/USD - پوند/دلار

نقدینگی و حجم: حجم معاملات و نقدینگی این جفت ارز بسیار بالاست. این جفت ارز اصلی فارکس به طور فعال در طول روز با مشارکت قابل توجه معامله گران در لندن و نیویورک، دو مرکز بزرگ مالی، معامله می شود. این نقدینگی بالا، ورود و خروج از موقعیت ها را بدون لغزش و با اسپرد پایین‌تر تضمین می‌کند.

عوامل اقتصادی: شاخص ها و رویدادهای اقتصادی تأثیر قابل توجهی بر پوند به دلار آمریکا دارند. عواملی مانند تفاوت نرخ بهره، رشد تولید ناخالص داخلی، تورم، داده های اشتغال و تحولات سیاسی در بریتانیا و ایالات متحده می توانند بر نرخ ارز تأثیر بگذارند. معامله گران از نزدیک بر انتشارات اقتصادی و اطلاعیه های بانک مرکزی نظارت می کنند تا جهت پوند/دلار آمریکا را بسنجند.

مهمترین عوامل تاثیر گذار در سال 2024

رویدادهای سیاسی زیادی در سال 2024 برای جفت ارز پوند به دلار آمریکا در حال رخ دادن هستند. سیاست مالی BoE، تورم بالا و موضوع اوکراین در کنار گره کور برگزیت از مسائل کلیدی ادامه دار امسال خواهند بود.

یکی دیگر از عواملی که امسال ممکن است بر جفت پوند به دلار تاثیر بالایی داشته باشد، مسئله کاهش محبوبیت حزب محافظه کار در انگلستان است. برخی از احتمال روی کار آن حزب کارگر پس از مدتی طولانی خبر می‌دهند. بنابراین باید دید که امسال پوند در برابر این مشکلات چگونه عمل خواهد کرد.

موسسات و افراد با نفوذ بر پوند به دلا

بانک انگلستان (BoE)

بانک انگلستان BoE
بانک انگلستان BoE

بانک مرکزی انگلستان یا Bank of England در سال 1694 تأسیس شد و در ابتدا مالکیت خصوصی داشت. BoE در سال 1946 ملی شد، بنابراین اکنون کاملاً تحت مالکیت دولت بریتانیا است. هدف اصلی BoE حفظ ثبات پولی و مالی در کشور است. برخی از وظایف دیگر آن تولید اسکناس های امن، عملیاتی کردن تسهیلات خرید دارایی و پایین نگه داشتن و ثابت نگه داشتن نرخ تورم است. این بانک توسط دادگاه نظارت می شود که قبلا به The Court هیئت مدیره گفته میشد و در مقابل پارلمان و مردم پاسخگو هستند. ( وب سایت رسمی )

بانک فدرال رزرو (Fed)

نماد فدرال رزور امریکا
نماد فدرال رزور امریکا

از سوی دیگر، فدرال رزرو (Fed) را داریم که سیستم بانک مرکزی ایالات متحده امریکا است. فدرال رزرو دو هدف اصلی دارد: نگه داشتن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح ممکن و تورم در حدود 2 درصد. ساختار سیستم فدرال رزرو متشکل از هیئت رئیسه منصوب شده توسط رئیس جمهور، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) است. FOMC در یک سال 8 جلسه برگزار می کند و شرایط اقتصادی و مالی کشور را بررسی می کند. همچنین موضع مناسب سیاست پولی را تعیین می کند و خطرات را برای اهداف بلندمدت خود یعنی ثبات قیمت و رشد اقتصادی پایدار ارزیابی می کند. ( وب سایت رسمی )

سئوالات متداول

GBP/USD به چه معناست؟

GBP/USD نشان دهنده نرخ مبادله بین پوند استرلینگ بریتانیا (GBP) و دلار ایالات متحده (USD) است. این نشان می دهد که برای خرید یک پوند انگلیس به چند دلار آمریکا نیاز است.

چه عواملی بر نرخ جفت ارز پوند به دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

چگونه می توانم GBP/USD معامله کنم؟

زمان مناسب برای معامله پوند به دلار چه زمانی است؟

پیپ در GBP/USD چه اندازه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس