گزارش بازار فارکس – در اولین روز معاملاتی ماه می، دلار آمریکا همچنان ثبات خود را حفظ می‌کند

بازار فارکس امروز

با شروع ماه می، دلار آمریکا (USD) ثابت مانده است و سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار داده های مهم و تصمیمات سیاست پولی فدرال رزرو امریکا هستند. دستور کار امروز شامل گزارش اشتغال بخش خصوصی ADP برای ماه آوریل، گزارش فرصت های شغلی JOLTS اداره آمار کار ایالات متحده در ماه مارس و بررسی PMI تولید ISM برای آوریل است. پس از اعلام سیاست فدرال رزرو، جروم پاول، کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهد کرد. بازارهای اروپایی به دلیل تعطیلات روز کارگر امروز تعطیل خواهند بود.

روز سه شنبه شاهد افزایش قابل توجه دلار در برابر همتایان اصلی آن بودیم که دلیل آن گزارش های اقتصادی اخیر و افزایش تقاضا برای دارایی های امن بود. شاخص هزینه اشتغال برای سه ماهه اول 1.2 درصد افزایش یافت و از انتظارات بازار فراتر رفت و نسبت به 0.9 درصد در سه ماهه قبل افزایش یافت. با این حال، وال استریت ضررهای قابل توجهی را تجربه کرد، به ویژه با کاهش نزدیک به 2 درصدی شاخص ترکیبی نزدک. علیرغم نوسانات بازار، شاخص دلار آمریکا در روز سه شنبه بیش از 0.6% صعود کرد و در محدوده مثبت در حدود 106.50 نوسان داشت. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افزایش قابل توجه بیش از 1 درصدی در روز سه شنبه، نزدیک به 4.7 درصد باقی ماند.

روز سه‌شنبه، یورو به دلار در طول جلسه آمریکا به سمت پایین تغییر کرد و پس از معاملات اولیه بالای 1.0700، به پایین‌ترین سطح خود در یک هفته گذشته بسته شد. این جفت به نزول خود در اوایل روز چهارشنبه ادامه داد و آخرین معاملات در حدود 1.0650 مشاهده شد.

در همین حال، پوند به دلار در روز سه شنبه با فشار نزولی مواجه شد و بیش از 0.5 درصد از دست داد و سودهای روز دوشنبه را از بین برد. علیرغم تلاش‌ها برای بازگشت در صبح اروپایی، این جفت در محدوده منفی باقی ماند و در حدود 1.2470 معامله شد.

در نیوزلند، داده ها نشان داد که نرخ بیکاری در سه ماهه اول از 4 درصد به 4.3 درصد افزایش یافته است، در حالی که تغییر اشتغال برای این دوره کاهش -0.2 درصدی را در مقایسه با افزایش 0.4 درصدی در سه ماهه قبل نشان می دهد. NZD/USD تحت تاثیر قدرت گسترده دلار و داده های ناامیدکننده قرار گرفت، در روز سه شنبه 1.5% کاهش یافت و زیر 0.5900 معامله شد.

USD/JPY روز سه شنبه با افزایش قابل توجهی روبرو شد و بخش قابل توجهی از زیان های ناشی از مداخله مشکوک ژاپن در بازار ارز در اوایل هفته را جبران کرد. در آخرین به‌روزرسانی، این جفت در محدوده باریکی کمی زیر 158.00 معامله می‌شد.

طلا روز سه شنبه با کاهش بیش از 2 درصدی مواجه شد و به پایین ترین سطح خود در سه هفته اخیر به زیر 2300 دلار رسید. XAU/USD در جلسه صبح اروپا در حالت تثبیت بالای 2280 دلار باقی ماند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید