قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال نفت خام WTI & Brent

نفت خام – WTI & Brent Crude Oil

نفت خام یکی از کالاهای پرتقاضا است که دو گرید نفتی پرطرفدار نفت خام برنت Brent و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) معامله میشود. قیمت نفت خام منعکس کننده نوسانات و نقدینگی بازار است و همچنین نفت، معیاری برای فعالیت اقتصادی جهانی است. نمودار تحلیل تکنیکال نفت داده‌های زنده و عملکرد جامع قیمت را در مورد الگوهای نفت خام WTI و نفت برنت ارائه می‌دهند.

نمودار تحلیل تکنیکال نفت خام WTI و Brent

تحلیل تکنیکال نفت خام WTI و Brent

شاخص تکنیکال در این قسمت در بازه زمانی یک ساعته برای نفت خام WTI و Brent نمایش داده شده است. شما میتوانید بنابر نیاز خود در قسمت بالای این شاخص بازه زمانی یا تایم فریم آن را بصورت 1، 5، 15 و 30 دقیقه ای و حتی تا یک روزه تغییر دهید. این شاخص نشان میدهد که در این این بازه زمانی شاخص های تحلیل تکنیکال چه روندی را برای این شاخص نشان میدهند. برای مثال اگر در بازه زمانی 1 ساعته این شاخص برروی STRONG SELL است به این معنی است که در این بازه زمانی بیشتر شاخص ها نزولی هستند. همچنین در زیر آن میتوانید 3 بخش به نام های Sell، Neutral و Buy را ملاحظه نمایید که هر کدام به این معنی هستند:

  • Sell : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی نزولی هستند و فروش را پیشنهاد میدهند.
  • Neutral : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی خنثی هستند و خرید و فروش را پیشنهاد نمیدهند.
  • Buy : چه تعداد از شاخص های تکنیکال برای این دارایی صعودی هستند و خرید را پیشنهاد میدهند.

در حال حاظر این قسمت تحلیل تکنیکال WTI و Brent موجود نیست

شاخص هایی که در این سیگنال خرید و فروش لحاظ شده اند از مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها تشکیل شده اند. مهمترین اندیکاتورها و اسیلاتورها عبارتند از: میانگین متحرک، اندیکاتور ایچیموکو، اندیکاتور مکدی، سطوح فیبوناچی، اندیکاتور RSI، اندیکاتور CCI.

با این حال تصمیم گیری صرف بر مبنای سیگنال های خرید و فروش تولید شده در این شاخص تحلیل تکنیکال اشتباه است. شما برای تصمیم گیری نیاز به بررسی الگوها، روانشناسی بازار، مدیریت ریسک، تحلیل فاندامنتال نیز دارید.

نکات مهم برای معامله نفت خام WTI و Brent

به نقل از DailyFX، معامله گران حرفه ای می توانند هنگام انجام معامله از اطلاعات جایگزین استفاده کنند. معامله گران گاهی اوقات به منحنی آتی برای پیش بینی تقاضای آتی نگاه می کنند، موقعیت یابی سفته بازانه CFTC برای درک پویایی بازار فعلی مفید است و شما میتوانید از آپشن ها برای استفاده از حرکات با نوسان بالا پیش بینی شده یا برای محافظت از موقعیت های فعلی استفاده نمایید.

منحنی آتی: شکل منحنی آتی برای پوشش ریسک و سفته بازان مهم است. به این ترتیب، زمانی که سرمایه‌گذاران منحنی را تجزیه و تحلیل می‌کنند، به دنبال دو چیز می‌گردند:

  • Contango: این وضعیتی است که در آن قیمت آتی یک کالا بالاتر از قیمت لحظه ای مورد انتظار است، زیرا سرمایه گذاران مایلند در مقطعی در آینده بیشتر از قیمت واقعی مورد انتظار برای یک کالا بپردازند. این معمولاً یک ساختار نزولی را نشان می دهد.
  • Backwardation: این وضعیت زمانی است که قیمت لحظه ای بالاتر از قیمت آتی یک کالا باشد. این معمولاً یک ساختار صعودی را نشان می دهد.
نکات مهم برای معامله نفت خام WTI و Brent
منبع DailyFX

CFTC و موقعیت یابی معاملات نفت خام

گزارش کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) هنگام معامله قراردادهای آتی نفت خام مهم است. این گزارش اطلاعات مربوط به پویایی بازار را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد و بنابراین می‌تواند راه خوبی برای به دست آوردن این بینش باشد که قیمت نفت به کجا می‌رود. تحرکات در موقعیت های خالص پول مدیریت شده CFTC معمولاً قبل از حرکت در قیمت نفت رخ میدهد.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال نفت خام WTI و Brent

معاملات آتی نفت خام و آپشن ها

برای خرید معاملات آتی و آپشن ها، یک معامله گر باید از بروکر مناسب برای معیار نفتی که می خواهد معامله کند استفاده کند. اکثر صرافی‌ها معیارهایی برای اینکه چه کسی مجاز به معامله در آنها است، دارند، بنابراین بیشتر سفته‌بازی‌های آتی در این بازار توسط افراد حرفه‌ای انجام می‌شود. چناچه تجربه ای در این بازار ندارید بهتر است قبل از معامله با معیارهای این بازار آشنا شوید.

برای معامله نفت خام WTI و Brent میتوانید از بروکرهای مورد اعتماد در ایران استفاده نمایید

AF 1
AF 2
robo logo

سلب مسئولیت: مطالب ارسال شده در اینجا صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است و اتکا به آن ممکن است منجر به ضرر شود. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.


قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال نفت خام WTI و Brent


دیدگاهتان را بنویسید