شاخص داوجونز قبل از جلسه فدرال رزرو با افزایش روبرو شد

داو جونز

میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) روز دوشنبه، سطوح بالاتری را آزمایش کرد و تقریباً دو سوم از اوراق بهادار فهرست شده در شاخص اصلی سهام شاهد افزایش بودند، زیرا بازارها برای تصمیم گیری دیگری درباره نرخ فدرال رزرو (Fed) در اواخر هفته آماده می شوند. گزارش دیگری از داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه نیز در پیش رو است، که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران به سمت یک موضع صعودی متمایل شوند زیرا توجه به احتمال کاهش نرخ‌های فدرال رزرو ثابت مانده است.

با این حال، سودهای اولیه روز دوشنبه جای خود را به چرخش نزولی داد زیرا داوجونز پس از اعلام برآوردهای استقراض بیشتر توسط خزانه داری ایالات متحده به دلیل دریافت های نقدی کمتر، به 38200.00 کاهش یافت. همچنین احساسات سرمایه گذاران تحت تاثیر گزارش برآوردهای وام برای آوریل تا ژوئن قرار گرفت که از 202 میلیارد دلار قبلی به 243 میلیارد دلار افزایش یافت.

نشست آتی نرخ بهره فدرال رزرو که از روز سه شنبه آغاز می شود و با تصمیم گیری درباره نرخ بهره و کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه به پایان می رسد، از نزدیک توسط معامله گران بررسی می شود. کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا از سهام حمایت می‌کند، زیرا سرمایه‌گذاران امیدوارند که بانک مرکزی موضع انطباق‌پذیرتری داشته باشد. انتظارات بازار حاکی از آن است که احتمالاً نرخ‌ها تا سپتامبر بدون تغییر باقی می‌مانند و ابزار FedWatch CME احتمال 58 درصدی کاهش 25 واحدی را در جلسه سپتامبر فدرال رزرو نشان می‌دهد. با این وجود، سرمایه‌گذاران در این هفته هر نشانه‌ای مبنی بر سیاست‌های محکم‌تر از سوی فدرال رزرو را بررسی خواهند کرد.

گزارش NFP روز جمعه بینش های مهمی را در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده در ماه آوریل ارائه خواهد کرد. پیش‌بینی‌های بازار 243 هزار شغل را برای آوریل پیش‌بینی می‌کند که کمتر از رقم قوی 303 هزار نفری مارس است که بالاترین افزایش اشتغال از ژوئن 2023 را نشان می‌دهد.

اخبار داوجونز

در روز دوشنبه، تعدادی از سهام تشکیل دهنده شاخص داو جونز با کاهش روبرو شدند و شرکت اینتل (INTC) در روند نزولی پیشرو بود. INTC با شش دهم واحد کاهش به 31.21 دلار به ازای هر سهم رسید که نشان دهنده کاهش تقریباً 2.1 درصدی است. پس از آن شرکت مایکروسافت (MSFT) قرار داشت که با کاهش بیش از پنج واحدی به 400.33 دلار به ازای هر سهم رسید که نشان دهنده کاهش 1.5 درصدی بود. در مقابل، سهام شرکت بوئینگ (BA) نزدیک به 6 واحد افزایش یافت و به 172.60 دلار در هر سهم رسید که 3.4 درصد افزایش را نشان داد، در حالی که شرکت اپل (AAPL) نیز عملکرد خوبی داشت و با حدود 2.6 درصد افزایش به 173.70 دلار در هر سهم رسید.

تحلیل تکنیکال داوجونز

در روز دوشنبه، داوجونز حرکت ملایمی را نشان داد و برای مدت کوتاهی به بالاترین سطح باریک 38,401.03 رسید و سپس به سرعت به منطقه 38,200.00 بازگشت، با کمترین پیشنهادات روز در حدود 38,205.58. حرکت صعودی تا حدودی محدود اما انعطاف پذیر است زیرا شاخص داوجونز با میانگین متحرک نمایی 200 ساعته (EMA) در 38297.23 مواجهه می کند.

علیرغم اینکه این شاخص تقریباً 4 درصد کمتر از اوج نوسان اخیر است، اما همچنان در محدوده صعودی به معامله می‌پردازد و به راحتی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 36725.68 قرار دارد. این میانگین متحرک درازمدت حیاتی به عنوان یک سطح پشتیبانی فنی برای داوجونز از زمان صعود آن از پایین ترین سطح نزدیک به 32800.00 در ماه نوامبر عمل کرده است.

شاخص داوجونز نمودار روزانه
شاخص داوجونز نمودار روزانه
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید