گزارش طلا – قیمت طلا در خلال تقویت دلار امریکا کاهش می یابد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در جریان معاملات روز سه‌شنبه آسیایی، کاهش جزئی را تجربه کرد، اگرچه در محدوده معاملاتی آشنا همانند هفته گذشته باقی مانده است. گزارش شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) در روز جمعه، انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) نرخ‌های بهره بالاتر را تمدید خواهد کرد را تقویت کرد و به دلار آمریکا (USD) در حرکتی مثبت کمک کرد. علاوه بر این، کاهش تنش ها در خاورمیانه به عنوان یک عامل بازدارنده برای فلز گرانبهای امن عمل کرد.

با وجود این، حرکت نزولی قیمت طلا محدود به نظر می رسد زیرا معامله گران ممکن است در انجام حرکات جهت دار تهاجمی تردید داشته باشند و در عوض منتظر نشانه های بیشتر در مورد رویکرد فدرال رزرو برای کاهش نرخ باشند. بنابراین، توجه ها به نشست دو روزه سیاست پولی FOMC که از امروز آغاز می شود، و همچنین انتشار آتی گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه معطوف خواهد بود. در این میان، تقویم اقتصادی آمریکا در روز سه‌شنبه، شامل PMI شیکاگو و شاخص اعتماد مصرف‌کننده هیئت کنفرانس است که می‌تواند مسیری را برای معاملات XAU/USD ارائه دهد.

سرخط خبرهای طلا

گزارش روز جمعه از شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) تورم پایدار را نشان داد و این انتظارات را تقویت کرد که فدرال رزرو احتمالا اجرای کاهش نرخ بهره را تا سپتامبر به تعویق می اندازد. این موضوع از دلار آمریکا حمایت می‌کند و در ترکیب با جو عموماً مثبت بازار، به محدود کردن سود برای طلا کمک می‌کند که بازدهی به همراه ندارد.

احساس ریسک جهانی با کاهش نگرانی ها در مورد تشدید بیشتر درگیری بین ایران و اسرائیل و همچنین خوش بینی پیرامون مذاکرات صلح اسرائیل و حماس در قاهره تقویت می شود. با این حال، معامله گران در حال حاضر رویکرد انتظار را اتخاذ کرده اند و از تعهد به یک جهت کوتاه مدت روشن قبل از رویدادهای مهم بانک مرکزی این هفته و انتشارات اقتصادی کلیدی ایالات متحده خودداری می کنند.

قرار است فدرال رزرو تصمیم سیاست خود را در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه اعلام کند و به دنبال آن اطلاعات مشاغل مورد انتظار ایالات متحده، معروف به گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، در روز جمعه منتشر شود. سرمایه گذاران از نزدیک این رویدادها را برای بینش در مورد تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو و تعدیل بالقوه نرخ، تجزیه و تحلیل خواهند کرد، که بر پویایی دلار آمریکا تأثیر می گذارد و به تعیین جهت کوتاه مدت XAU/USD کمک می کند.

در همین حال، تقویم اقتصادی روز سه‌شنبه ایالات متحده، شامل PMI شیکاگو و شاخص اعتماد مصرف‌کننده هیئت کنفرانس، ممکن است انگیزه‌ای در بازار در طول جلسه آمریکای شمالی ایجاد کند.

تحلیل تکنیکال طلا

از نقطه نظر فنی، قیمت طلا در چند روز گذشته با مشکل پیشی گرفتن از سد میانگین متحرک ساده 200 ساعته (SMA) مواجه شده است. این مانع، که در حال حاضر در اطراف منطقه 2346 دلار قرار دارد، با سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصدی عقب نشینی اخیر از بالاترین سطح تاریخ، مطابقت دارد و به عنوان نقطه محوری قابل توجهی عمل می کند. فراتر از این، سطح 50 درصد فیبوناچی در نزدیکی منطقه 2,352-2,353 دلار قرار دارد که اگر شکسته شود، می تواند طلا را به سمت مقاومت قابل توجه بعدی در حدود 2,371-2,372 دلار سوق دهد. حرکت بیشتر ممکن است قیمت را به سمت سطح روانی 2400 دلار و به طور بالقوه به بالاترین سطح تاریخ 2431-2432 دلار که در اوایل این ماه رسیده بود سوق دهد.

برعکس، تداوم فشار فروش و افت کمتر از SMA 100 ساعته ممکن است طلا را در معرض آزمایش مجدد قیمت نوسانی هفته گذشته در حدود 2292-2291 دلار قرار دهد و انتظار می رود حمایت متوسط نزدیک به سطح 2320 دلار باشد. حرکت نزولی بعدی می تواند به سمت منطقه حمایتی مرتبط بعدی در نزدیکی 2268-2265 دلار گسترش یابد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا سه شنبه 11 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا سه شنبه 11 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید