یورو به دلار با احتیاط معامله گران قبل از اعلامیه فدرال رزرو، نزدیک به 1.0650 باقی می ماند

اقتصادی اروپا

یورو به دلار در جلسه روز چهارشنبه اروپا، حمایت موقتی در حدود 1.0650 پیدا کرد، زیرا سرمایه گذاران قبل از اعلام سیاست پولی فدرال رزرو (ّثی) در ساعت 21:30 به وقت ایران احتیاط می کنند.

پیش‌بینی تصمیم فدرال رزرو برای حفظ نرخ‌های بهره در محدوده 5.25-5.50 درصد، با توجه به فشارهای تورمی مداوم بیش از نرخ مطلوب 2 درصد، محتمل بنظر می رسد. احساسات بازار نشان می دهد که کاهش زودهنگام نرخ بهره می تواند فشار قیمت ها را تشدید کند.

انتظارات از فدرال رزرو برای حفط نرخ بهره بالا، برای مدت طولانی تر بیشتر شده است، زیرا گزارشات تورم از پیش بینی هافراتر رفته است. گزارش روز سه‌شنبه شاخص هزینه اشتغال سه‌ماهه اول، که از تخمین‌ها 1.2 درصد فراتر رفت، نگرانی‌ها را در مورد تورم پایدار بیشتر می‌کند.

جو بازار در آستانه نشست سیاست فدرال رزرو همچنان محتاط است، که در زیان قابل توجه در معاملات آتی S&P 500 در طول جلسه لندن منعکس شده است، که نشان دهنده کاهش ریسک پذیری بازار است. همزمان، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.69 درصد در بحبوحه انتظارات از موضع تندروانه فدرال رزرو افزایش می یابد. شاخص دلار آمریکا (DXY) به 106.35 رسیده است که قدرت دلار در برابر ارزهای اصلی را دنبال می کند.

در منطقه یورو، یورو با آسیب‌پذیری طولانی‌مدت مواجه است، زیرا سرمایه‌گذاران انتظار دارند بانک مرکزی اروپا (ECB) کاهش نرخ بهره را از نشست ژوئن آغاز کند. پابلو هرناندز د کاس، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، در صورت ادامه کاهش تدریجی تورم، از کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن حمایت کرد و بر رویکردی وابسته به داده برای بانک مرکزی تاکید کرد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید