دلار آمریکا در آستانه نشست مهم فدرال رزرو کاهش یافت

اسکناس 1 دلاری

در روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) عقب نشینی کرد و به 105.70 رسید. این عقب نشینی تا حدی تحت تأثیر مداخله اخیر بانک مرکزی ژاپن (BoJ) بود که باعث کاهش جزئی در ارزش دلار شد. با این وجود، پیش‌بینی می‌شود که حرکت رو به رشد گرین‌بک ادامه یابد، زیرا واگرایی سیاست‌های پولی بین بانک های مرکزی جهان به نفع دلار آمریکا است و احتمالا موضع تندروانه در نشست آتی فدرال رزرو (Fed) حفظ شود.

با وجود تزلزل در اقتصادی جهانی، اقتصاد ایالات متحده انعطاف پذیری خود را نشان می دهد و تورم مداوم به طور بالقوه باعث افزایش سود بیشتر برای دلار آمریکا می شود. فدرال رزرو همچنان متعهد به موضع تندروانه است و در برابر فشارهای بازار برای کاهش نرخ بهره مقاومت می کند و کاهش را در ژوئن غیرممکن می داند. سرمایه گذاران منتظر گزارش چهارشنبه فدرال رزرو برای بینش های جدید هستند.

سرخط خبرهای دلار

پیش بینی می شود که فدرال رزرو با تاکید بر رشد اقتصادی قوی و تورم پایدار در اقتصاد ایالات متحده، موضعی تندروانه اتخاذ کند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود نرخ‌های بهره بدون تغییر باقی بمانند و با حمایت از داده‌های قوی اقتصادی ایالات متحده، بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده ممکن است به سیر صعودی خود ادامه دهند.

انتظارات بازار برای جلسات آتی فدرال رزرو حاکی از احتمال 10 درصد کاهش نرخ در ژوئن، 35 درصد در جولای و کمتر از 80 درصد در سپتامبر است.

با این حال، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر کاهش یافته است که نشان دهنده فضای نامطلوب برای دلار آمریکا است. به طور خاص، بازده 2 ساله 4.97 درصد، بازده 5 ساله 4.65 درصد و بازده 10 ساله 4.63 درصد است.

تحلیل تکنیکال DXY

شاخص های نمودار روزانه برای DXY چشم انداز متفاوتی را ارائه می دهند. در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شیب منفی را نشان می‌دهد، اما همچنان در محدوده مثبت باقی می‌ماند که نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری مداوم خریداران است. با این حال، این احساسات صعودی با چالش هایی روبرو است، همانطور که با ظهور یک نوار قرمز جدید در واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) نشان داده شده است، که اشاره به تغییر احتمالی به سمت قلمرو نزولی دارد.

علاوه بر این، DXY موقعیت راحت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 20، 100 و 200 روزه (SMA) حفظ می‌کند، که نشان می‌دهد خریداران همچنان بر مدت‌های میانی و طولانی‌تر کنترل دارند. علیرغم فشار فروش کوتاه مدت احتمالی، روایت صعودی کلی توسط این ساختار SMA پشتیبانی می شود.

نمودار ساعتی شاخص دلار
نمودار ساعتی شاخص دلار
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید