قیمت نفت خام در بحبوحه افزایش ذخایر آمریکا و کاهش تنش‌ها در خاورمیانه به 85.45 دلار سقوط کرد

نفت خام برنت Brent

قیمت نفت خام برنت در حال حاضر در حدود 85.45 دلار در روز چهارشنبه معامله می شود که با کاهش اندک ذخایر نفت خام در ایالات متحده و کاهش تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه روبه رو شده است.

ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 26 آوریل 4.906 میلیون بشکه افزایش یافت که در مقایسه با 3.23 میلیون بشکه در هفته گذشته افزایش یافته است. انتظارات بازار، بر اساس گزارش موسسه نفت آمریکا (API) در روز چهارشنبه، کاهش 1.5 میلیون بشکه ای را پیش بینی کرده بود.

معامله گران در حال تعدیل انتظارات خود در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو هستند و حدس می زنند که فدرال رزرو ممکن است کاهش نرخ را به تعویق بیندازد و نرخ معیار فعلی را برای مدت طولانی تری حفظ کند. این تغییر ناشی از اقتصاد قوی ایالات متحده و تورم مداوم است که به طور بالقوه منجر به تقویت دلار آمریکا (USD) و اعمال فشار نزولی بر قیمت نفت می شود.

علاوه بر این، امیدها به توافق آتش بس میان اسرائیل و حماس، ترس از درگیری گسترده تر در خاورمیانه را کاهش داده است. با این حال، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، با کم اهمیت جلوه دادن انتظارات مبنی بر جلوگیری از حمله به شهر رفح در جنوب غزه، خوش بینی را کاهش داده است. علیرغم کاهش تنش ها، تشدید وضعیت ژئوپلیتیکی در خاورمیانه ممکن است همچنان نگرانی ها را در مورد اختلالات احتمالی در عرضه نفت در منطقه ایجاد کند که می تواند از افزایش قیمت نفت حمایت کند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید