21 روش برای کسب ثروت و موفقیت

آقای تام کورلی در کتاب “The Daily Success Habits of Wealthy Individuals” هفت رفتاری که افراد ثروتمند و غیر ثروتمند را از یکدیگر متمایز میکنند را بیان میکند. ایشان همچنین در مقاله ای به نام موفقیت به موارد دیگری از این موضوع پرداخته است. در زیر به 21 مورد از رفتار خاصِ افراد موفق اشاره میکنم. اگر شما به این موارد توجهی فعالانه ندارید بدین معنی است که کوششی مناسب در راه موفقیت و ثروت نمیکنید.

 

1.برنامه ریزی خوب روزانه

برنامه ریزی مناسب زیربنای ساخت ثروت و کسب موفقیت است. تفاوت اصلی بین افراد موفق و ناموفق در گرو همین برنامه روزانه است. افراد موفق عادات خوب زیاد و بد کمی دارند و در طی روز به انجام آنها می پردازند. اگر درک کنید که عادتهای بدتان ممکن است بین شما و موفقیتان فاصله انداخته باشد، میتوانید از آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. بنابراین شناخت عادات بد روزانه میتواند اولین قدم برای بهبود بخشیدن به شرایط موجود باشد.

 

آقای کورلی از خوانندگان کتابِ خود دعوت میکند که در یک برگه کاغذ عادات بدی را که دارند لیست کنند و سپس هر کدام را در همان برگه به عادت خوب تبدیل کنند. این لیست به این شکل خواهد شد :

                     عادت بد                     عادت خوب
من زیاد تلویزیون تماشا میکنم ساعات تلویزیون دیدن را محدود میکنم
اسامی افراد را نمی توانم به خاطر بسپارم اسامی را روی برگه مینویسم و به خاطر میسپرم

 

سپس به مدت 30 روز بر روی عادات خوب کار کنید و نهایتاً از اینکه نتیجه بسیار خوبی کسب خواهید کرد شگفت زده خواهید شد.

 

2. به طور منظم برای خود هدف معین کردن

افراد موفق بر مبنای هدف زندگی میکنند. آنها همیشه در حال تعیین هدف هستند. آنها برای روزها و شبهایشان به صورت مکتوب برنامه دارند.

افرادی که به سمت موفقیت حرکت میکنند، بلند مدت فکر میکنند. آنها برنامه روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه دارند. زیرا هدف داشتن بدون برنامه ریزی برای رسیدن به هدف امکان پذیر نیست. بنابراین نه تنها آنها هدف دارند بلکه برای رسیدن به هدف، برنامه دارند و از طریق آن به هدفشان و خودشان اعتبار میدهند.

 

3. روزانه درگیر بهبود شخصی بودن

افراد موفق همیشه به دنبال راههایی برای ارتقا و بهبود خودشان هستند. هر روز مطالعه میکنند و در حرفه خود دانش آموز هستند. آنها وقتی را برای فعالیتهای متفرقه ای که کمکی به نزدیک شدن به هدفشان نمیکنند نمیگذارند. افراد موفق میدانند که زمان مهمترین ابزار برای موفقیت است و نباید آن را صرف موارد بیهوده کنند.

سعی کنید که دانش خود را روزانه افزایش دهید. اگر چه کار آسانی نیست اما همیشه نتیجه مناسب در پس کارهای مشکلی است که دیگران توانایی انجام آن را ندارند. زمانیکه دانش تان بالا رفت، موقعیتها ظهور میکنند.

 

4. همیشه به فکر سلامت شخصی بودن

تمام افراد موفق تلاش میکنند که تغذیه مناسب و سالمی داشته باشند و همچنین هر روز ورزش کنند. درست غذا خوردن بسیار اهمیت دارد. ورزش روزانه میتواند همانند دوش گرفتن یک عادت روزانه شود. افرادی که ورزش را در برنامه روزانه خود دارند انرژی بیشتری برای انجام کارها دارند.

 

5. زمانی برای تعاملات و معاشرت با دیگران

افراد موفق تعاملات اجتماعی بالایی دارند. آنها زمانی را برای تحکیم روابط و دوستی هایشان میگذارند و روابط بلند مدتی با دیگر افراد درست میکنند. ساختن شبکه و گروه چیزی است که همیشه در ذهن آنها وجود دارد. به دیگران کمک میکنند بدون اینکه در ازای آن توقعی داشته باشند.

زیباترین نغمه روی زمین نام شماست. بنابراین سعی کنید اسامی تمامی افرادی را که با آنها ملاقات میکنید را به خاطر بسپارید. آیا وقتی کسی نام شما را به خاطر می آورد تحت تاثیر قرار نمیگیرید، مخصوصاً کسی که او را تنها یک بار دیده اید؟

 

6. در تمام کارها میانه رو بودن

زمانیکه شما میانه رو باشید زندگی شما در تعادل خواهد بود. این بدین معنی است که در کارکردن، خوردن، ورزش کردن، پرسه در اینترنت، تماشای تلویزیون، اعتقادات و دیگر چیزها دیدگاه میانه رو داشته باشید. نتیجه اینگونه خواهد بود که دیگران از معاضرت با شما لذت میبرند. اگر افراد از با شما بودن لذت ببرند، شما شانس بیشتری برای تعامل با همکاران تجاری جدید پیدا خواهید کرد و میتوانید تجارتتان را به مراحل بعدی سوق دهید.

 

7. کارها را به اتمام رساندن

کاری را که امروز میتوانید انجام دهید را به فردا نیندازید. کارها را به اتمام برسانید. افراد موفق کارهای مهم را بدون توجه به هزینه ای که برای آنها دارد به اتمام میرسانند.

 

آقای کورلی توضیح میدهد : زمانیکه این فکر به ذهنتان خطور کرد که کاری را به تعویق بیندازید، به سرعت این جمله را بگوئید “همین الان انجام بده”. او میگوید حتی اگر لازم است این جمله را 100 بار تکرار کنید ولی دست از به اتمام رساندن آن نکشید.

 

 8. چشم انداز مثبت خود را حفظ کردن

موفقترین فردی را که میشناسید به خاطر بیاورید. آیا این فرد مثبت است یا منفی؟ به احتمال خیلی زیاد او مثبت، با انگیزه، با انرژی و خوشحال است. این فرد انتخاب کرده است که جنبه های خوب و مثبت افراد و خودش را ببیند. برای او، مشکلات همانند موقعیتهایی هستند که منتظر رونمایی شدن میباشند.

 

افراد هر روز با اخبار و صحنه های بسیار نا امید کننده و منفی ای روبرو هستند. افرادِ موفق خود را در معرض چنین چیزهایی به ندرت قرار میدهند. به جای آن سعی میکنند که ذهن خود را با نکات مثبتی که در کتابها و مجلات است پر کنند.

 

9. همیشه پول ذخیره کردن

بر اساس کتاب آقای کورلی افراد موفق بین 10 تا 20 درصد از درآمد خالص خود را پس انداز، سرمایه گذاری و یا برای برنامه های بازنشستگی خود اختصاص میدهند. البته همه افراد توان پس انداز این مقدار پول را ندارند، اما فکر کنید که چند در صد از درآمدتان را میتوانید کنار بگذارید؟

 

 10. افکاری که باعث محدودیت فردی میشود را کنار زدن

افراد موفق به افکار و احساسات خود فرمان میدهند. به محض اینکه یک فکر بد مزاحمت اینجا میکند آن را با توانایی خود برای موفقیت به چالش میکشند و آن را با یک رویکرد مثبت جایگزین میکنند. آنها در باورهای منفی سکنی نمیکنند و همیشه با خود مثبت صحبت میکنند، نه منتقدانه.

 

از آنجائیکه افراد موفق همیشه در گیر بهبود شخصیتی و ارتقا دانش خود هستند به خود اجازه نمیدهند که در افکار منفی غرق شوند.

 

11. بر روی داشته ها زندگی کردن

افراد ثروتمند از زیاد خرج کردن اجتناب میکنند. در بین افرادی که مشکلات مالی دارند، برخی فراتر از داشته های خود زندگی میکنند. آنها بیش از آنچه در می آورند خرج میکنند و زندگی آنها از این چک به آن چک است. اگر شما اینگونه هستید آن را همین امروز حل کنید تا برای خودتان و خانواده تان مشکل سازی نکنید.

 

 1. مطالعه روزانه

اغلب افراد موفق دنیا روزانه حداقل30 دقیقه کتاب میخوانند. خواندن باعث افزایش دانش و معرفت شما میشود. زمانیکه شما مطالعه میکنید اغلب به دنبال بهبود شخصی هستید. و این شما را در رقابت پیش می اندازد.

 

 1. بسیار محدود تلویزیون تماشا کردن

آیا میدانستید که خیلی از افراد موفق و نامی مقدار زمان تماشای تلویزیون خود را به زیر یک ساعت در روز محدود میکنند؟ شما چه مقدار زمان مفید برای کارایی را روبروی تلویزیون صرف میکنید؟

 

 1. بیشتر از آنچه لازم است کار انجام دادن

افراد موفق اغلب در تجارتشان بیشتر از آنچه باید کار انجام دهند. حتی اگر کاری  فراتر از وظیفه آنهاست آن را به صورت داوطلبانه بعهده میگیرند و به انجام میرسانند. افراد ثروتمند خود را بسیار با ارزش میسازند. بعنوان یک کار آفرین شما ممکن است که رئیس نداشته باشید. پس در چه کارهایی میتوانید فراتر از وظیفه تان عمل کنید؟ چگونه میتواندی افراد را تحت تاثیر قرار دهید؟

 

 1. کمتر صحبت کردن و بیشتر گوش دادن

وقتی شما گوش میدهید چیزی یاد میگیرید. برای همین است که میگویند افراد دو گوش دارند و تنها یک دهان که البته بیشتر جنبه سمبلیک دارد. زمانیکه شما گوش میدهید در موقعیتی بهتر برای کمک به دیگران قرار میگیرید. با این کار میتوانید هم به خود و هم به دیگران کمک کنید.

 

 1. عقب نکشیدن

وقتی کار دشوار میشود دست نمیکشند. افراد موفق همیشه ادامه میدهند. چیزی جدید را امتحان میکنند، پافشاری میکنند. گاهی مجبور میشوند مسیر خود را تغییر دهند اما همچنان با قدرت پیش میروند.

 

 1. زمان خود را با افراد همفکر گذراندن

یک جمله معروف است که میگوید ” دوستانت را به من نشان بده تا بگویم چگونه فردی هستید” من به این جمله باور دارم. افراد موفق کسانی را در کنار خود قرار میدهند که با آنها هم فکر باشند و خود نیز افراد موفقی باشند. ارتباطات خوب باعث تسریع در رسیدن به اهداف میشوند.

 

 1. مربی داشتن

بسیاری از افراد موفق موفقیتِ خود را مدیون یک معلم و یا مربی میدانند و آن را به او تقدیم میکنند. مربیان میتوانند شما را در رسیدن سریع تر به اهدافتان کمک کنند و شما را با اعتبار نگاه دارند. آنها میتوانند تجربیاتِ با ارزش خود را با شما به اشتراک بگذارند و زمان یادگیری را به نصف تقلیل دهند.

 

 1. چرایی کارها را دانستن

وقتیکه میدانید چرا کاری را انجام میدهید، زمان رسیدن به هدفتان را کوتاه تر میکنید. داشتن یک هدف لازمه موفقیت در تجارت و زندگی است. چرا میخواهید موفق باشید؟ واقعاً چرا میخواهید ثروتمند شوید؟

 

 1. ترس را خیلی دست بالا نگرفتن

همه افراد در زندگی از چیزهایی میترسند. افراد موفق به ترس اجازه محدود کردن آنها را نمیدهند. ترس همیشه باعث در جا زدن افراد و عقب نگه داشتن آنها میشود. ترسهای خود را شناسایی کنید و بر آنها غلبه کنید. برای این کار میتوانید یکی از افرادی را که مورد تحسین شما است را انتخاب کنید و با او صحبت کنید. دریابید که چگونه به برخی از ترس ها غلبه کرده است و از او الگو برداری کنید.

 

 1. مهارتهای خود را ارتقا دادن

اگر میخواهید رو به جلو حرکت کنید تنها یک راه وجود دارد: از چیزی که امروز هستید بهتر شوید. اگر چنین تفکری را در ذهن خود پرورش دهید و به معنی واقعی کلمه به دنبال آن بروید بعد از مدتی خود را در حرفۀ خود یک سوپر استار خواهید یافت. پس برای موفقیت خود همین امروز دست به کار شوید.

 

3 پاسخ
 1. mehdi
  mehdi says:

  سلام برتویی که می توانی شاهکاری از خلقت خداوند باشی ….دعوت از شما عزیزان برای پیوستن در تجارت پرسود و قانونی و شرعی وبا درآمد بالا ومادام العمر (( Network Marketing )) مجموعه بزرگ ACE TEAM BIZ شما همان چیزی که دنبالش بودید پیدا کردید… با پیوستن و عضویت در شرکت کاملا معتبر وقانونی BIZ نه تنها میتوانید از محصولات کیفی وخاص موجوددرسایت شرکت یا فروشگاههای بزرگBIZ در تهران وسایر شهرهای ایران مایحتاج زندگی خودرا تامین نمائید بلکه میتوانید از پلن سوددهی که در شرکت BIZ به جهت خرید و عضویت شما وزیرمجموعه شما نیز بهرمند شوید.
  مراحل ثبت نام :1- وارد سایت شرکت به آدرس https://bizmlm.ir/register شوید.
  2- درمحل نام کاربر معرف aceasnad68 کد کاربر معرف91378971 را تایب نمائید .
  3- بعد اتمام ثبت نام با مراجعه به پنل فروشگاه مرکزی مایحتاج خودرااز آنجا به صورت اینترنی خرید کنید
  4- چنانچه از خرید وکار در این شرکت رضایت داشتید میتوانید به سایر اقوام ودوستان خود نیز این شرکت را معرفی نمائید وآنها را با نام کاربری وکد کاربری خودتان ثبت نام نمائید و آنها هم همین کاررا با سایر دوستان خود واقوام خود انجام دهند تا بدین وسیله سازمان کاری شما فعال شود و به امید خدا وند رزاق علاوه بر رفع وتهیه مایحتاج مصرفی زندگی خودتان از خرید زیرگروه های خودتان نیز از شرکت بیز بابت خرید ماهانه پورسانت عالی دریافت نمائید. موفق باشید %

  پاسخ دادن

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *