8 نوع افراد سمی که باید از تجارت و زندگیتان دور نگه داشته شوند

8 نوع افراد سمی که باید از تجارت و زندگیتان دور نگه داشته شوند

افراد سمی افرادی بسیار خسته کننده میباشند که تاثیر منفی در حرکت رو جلوی شما دارند. کارآفرینان باید بسیار متمرکز و دقیق باشند زیرا استرس و حواس پرتی ای که این افراد با خود به زندگی آنها می آورند همانند سدی غیر ضروری مانع پیشرفتشان میشود. بنابراین بهترین روش برای جلوگیری از این مزاحمتها، اجتناب از این گونه افراد میباشد.

شما احتمالاً تعدادی از این افراد سمی را میشناسید، آنها ممکن است کارمند شما باشند ویا ممکن است که با تعدادی از آنها دوست باشید و یا حتی با یکی از آنها زندگی کنید. هر چه زودتر آنها را از زندگی خود بیرون کنید بهتر است. اینجا به هشت نمونه از افرادی سمی که باید آنها را به بیرون هدایت کنید اشاره میکنیم.

 

1. افرادی که همه چیز را قضاوت میکنند

اینگونه افراد همه چیز و همه کس را به محض برخورد مورد انتفاد قرار میدهند. ممکن است که شما سعی کنید یک چیز را با تمام جزئیات برای آنها توضیح دهید اما آنها از یک گوش میشنوند و از گوش دیگر آن را بیرون میکنند. قبل از اینکه حقیقت را بشنوند آن را در لهن خود قضاوت کرده اند و دیگر نیازی به گوش کردن احساس نمی کنند. این افراد در ارتباط بر قرار کردن نیز مشکلات فراوانی دارند. گرفتن نصیحت و یا بازخورد از این افراد به نوعی اتلاف وقت است.

 

2. افرادی که از کنترل شدن هراسان هستند

این افراد هرگز به حرف کسی گوش نمیدهند زیرا خود را مجبور به انجام این کار نمی دانند. آنها بر این باور هستند که بهترین راه رسیدن به هر چیزی را از هر کسی بهتر میدانند. اگر چه وجود این افراد در زندگی شما تنها آزار دهنده میباشد، اما در محیط کاری این افراد فاجعه بار هستند. یک ساختار تجاری موفق باید بر مبنای کاری باشد که یک گروه بر مبنای یک دستورالعمل انجام میدهد. اگر شما ترس از کنترل شدن دارید بنابراین کارتان در گروه مانند کار چندین سرآشپز در آشپزخانه خواهد شد که میتواند بسیار مشکل ساز باشد.

 

3. افراد حسود

کارآفرین بودن و یا شدن همانند یک مسیر پر فراز نشیب میماند که مخاطره ها و موفقیتهای زیادی در آن مسیر وجود دارند. اگرچه داشتن یک گروه قوی با توانایی پشتیبانی بسیار حائز اهمیت است اما داشتن پشتیبانانی که وقتی به قله رسیدید به شما تبریک بگویند بسیار مهمتر است. افراد حسود بر این باور هستند که موفقیت تنها باید برای آنها رخ دهد نه برای کسی دیگر.

 

4. افراد متکبر

لطفاً اعتماد به نفس را با تکبر اشتباه نگیرید. افراد با اعتماد به نفس الهام بخش هستند در حالیکه متکبرین آزار دهنده و هولناک میباشند. افرادی که رویکردشان متکبرانه است همیشه خود را از افرادی که در کنارشان هستند برتر میدانند. در محله ارتباط شخصی این افراد میتوانند آزار دهنده باشند و در محیطهای کاری باعث ناراحتی دیگران و منفی کردن جو میشوند.

 

5. آنهایی که قربانی هستند

افرادی که به صورت دائمی قربانی هستند همیشه برای خطاها و اشتباهاتشان بهانه تراشی میکنند. آنها در بین سمی ترین افرادی هستند که میتوانند در کنار شما باشند. آنها هرگز قبول مسئولیت نمیکنند و همیشه انگشت اتهام را به سمت دیگران نشانه میروند. این افراد را نیز باید از خود و تجارتتان دور نگه دارید تا دچار آسیب نشوید.

 

6. افراد منفی

کسی که همیشه منفی است انرژی مثبت شما را میتواند به سرعت تخلیه کند، آنها سعی میکنند که افراد دور و بر خود را نا امید کنند و روحیه ناتوانی را در آنها بوجود آورند. شما هرگز از افراد منفی یک کلمه امید بخش نخواهید شنید. آنها به جای اینکه شما را در مسیری که برای رسیدن به ایده هایتان در نظر گرفته اید حمایت کنند ایده هایتان را نا معتبر و بی فایده جلوه میدهند. افراد منفی همچنین به جای تمرکز بر موقعیت ها و پتانسیلهای موجود سعی میکنند که به تمام راههای احتمالی شکست اشاره کنند. انرژی خود را با وجود این افراد نابود نکنید.

مرتبط: 7 استراتژی برای حل مشکلاتان با افراد منفی 

7. افرادی که دروغ میگویند

برای موفق بودن، به افرادی موفق و مورد اعتماد در اطرافتان نیازمندید. افرادی که بتوانید بر روی آنها حساب کنید و در زمان نیاز، کمک حال شما باشند. شما نمیتوانید به دروغگو ها اعتماد کنید و بسیار مشکل است که این افراد بتوانند اعتماد شما را جلب کنند. این نا اطمینانی به افراد باعث از پا در آوردن شما میشود بنابراین اینگونه افراد را از زندگی و تجارتتان دور نگه دارید تا از اینکه دروغ شنیده اید احساس پشیمانی نکنید.

 

8. افرادی که شایعه پراکنی میکنند

افراد شایعه پراکنی میکنند زیرا آنها شخصیتی متزلزل دارند. این افراد نمیدانند که چگونه بین حقیقت و وهم تفاوت قائل شوند و هنگامیکه حقیقت کمی پیچیده میشود شروع به پراکندن اطلاعات غلط میکنند. در این زمان آنها احساسات خود را آزرده میبینند و تصمیم به پدید آوردن یک دشمن خیالی میگیرند. اینگونه افراد میتوانند به سرعت سلولهای سرطانی، روحیه نا امنی و منفی بافی را در فضای سازمان شما گسترش دهند.

اگر یکی از این زنگ ها به صدا در آمد، احتمال زیادی برای صدمه دیدن از این افراد سمی وجود دارد. تلاش برای شناسایی و خارج کردن آنها از زندگیتان به شما این اجازه را میدهد که بدون منحرف شدن و با تمرکز کامل برای رسیدن به هدفهایتان حرکت کنید.


8 نوع افراد سمی که باید از تجارت و زندگیتان دور نگه داشته شوند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید