راه های موفقیت در کسب و کار – کارآفرینان موفق

اصول موفقیت شفاف و روشن هستند و انجام آنها در عین سادگی نیازمند پشتکار، تمرکز و دقت است.

راه های موفقیت در کسب و کار

اگر قصد دارید که « راه های موفقیت در کسب و کار » را بدانید و می خواهید تجارت خود را به مراحل بعدی هدایت کنید کار چندان ساده ای پیش رو ندارید، اما اگر در انجام این کارها جدی باشید نتیجه کار بسیار روشن است و موفقیت بزرگی پیش روی شما خواهد بود. البته یک مسیر مشخص وجود ندارد که برای همه افراد یکسان باشد.

پس از مطالعه در مورد شرح حال کارآفرینان به این نتیجه رسیدم که تعداد کمی از آنها توانسته اند به موفقیت برسند و حتی موفقترین آنها دفعات زیادی شکست خورده اند. در اتنها به چند نتیجه رسیدم که می خواهم آنها را در قالب راه های موفقیت در کسب و کار برای شما بازگو کنم.

راه های موفقیت در کسب و کار

1 – هوشمندانه تر کار کنید، نه فقط سخت تر

خیلی از افراد تصور می کنند که برای موفقیت در کسب و کار باید روزانه 18 ساعت کار کنند و به جز خوابیدن و گاهی غذا خوردن، بقیه وقتشان را باید به کسب و کارشان اختصاص دهند. گاهی با خود فکر می کنیم که افراد موفق همیشه مشغول کار و تلفن صحبت کردن هستند و زندگی خصوصی کوتاهی دارند. البته سخت کار کردن و مستحکم بودن از رموز موفقیت هستند.

اما در حقیقت این تصور کاملی از یک انسان موفق نیست. هر لحظه از زندگی را مشغول به کار بودن دلیل بر موفقیت کسب و کار کسی نخواهد شد. این بدین معنی است که شما مسئولیت تمام اجزای کسب و کار را دارید که من را به یاد یک ضرب المثل قدیمی می اندازد که می گوید ” کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من.”

رویکرد بالا ممکن است که در برخی موارد کاربرد داشته باشد اما اغلب، افراد نمی توانند برای مدتی طولانی همه کارها را خودشان انجام دهند و نیازمند کمک دیگران هستند. کار زیاد و طاقت فرسا باعث خستگی و فرسودگی می شود که این خود باعث افزایش میزان خطا در کارها می شود. علاوه بر این، چند نفر را می شناسید که مهارت انجام همه کار را داشته باشند؟ اغلب ما می توانیم یک یا دوکار را با مهارت انجام دهیم. کارهایی هم وجود دارد که در آنها متوسط هستیم و اگر با خود صادق باشیم خیلی از کارها هم هستند که اصلا در آنها خوب نیستیم. شما باید یاد بگیرید که چگونه هوشمندانه تر کار کنید نه اینکه سخت تر کار کنید. برای اینکه این باور در ذهن مستحکم شود کمی زمان نیاز است.

مرتبط : قطعاً سخت کار کردن مهم است ولی برای خودتان شانس هم بوجود آورید

2 – افرادی را برای انجام کارهایی که در آنها خوب نیستید استخدام کنید

بسیار ساده است. یکی از راه های موفقیت در کسب و کار استفاده از افراد متخصص است. بنابراین شما نیاز دارید تا کسانی را استخدام کنید تا کارهایی که شما در انجامشان مهارت ندارید را برایتان انجام دهند. با این کار به خود اجازه می دهید تا تمرکز خود را برروی دیگر جوانب کسب و کار که ارزش بیشتری با خود به همراه می آورد بگذارید. آنها نیز می توانند توانایی های خود را برای ورود حداکثر ارزش به کسب و کار شما صرف کنند. این یک رابطه برد-برد است.

کارآفرینان بزرگ اهمیت سپردن کارها به دیگران را می دانند. گاهی اوقات ممکن است در انجام این کار تعلل کنید ولی بالاخره به اهمیت موضوع پی خواهید برد. این تفکر که به تیم خود افراد جدید اضافه کنید ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، چون مجبور میشوید هزینه های حقوق، بیمه، دفتر بزرگتر و … را متحمل شوید. اما می توانید به مدد تکنولوژی و با استفاده از فریلنسرها این مشکل را حل کنید. البته برای موفقیت در کسب و کار پس از مدتی نیازمند به استخدام تمام وقت افراد هستید، اما در ابتدای کار استفاده از فریلنسرها می تواند فشارهای وارده بر حساب بانکی شما را کمتر کند.

مرتبط : 6 نکته برای استخدامِ استعدادها در یک تجارت نوپا

3 – از شکست نترسید ( چون با آن مواجه میشوید )

حتی پس از بررسی تمام راه های موفقیت در کسب کار مانند، هوشمندانه کار کردن و پیدا کردن افراد صحیح برای انجام کارها باز هم موفقیت در کسب و کار تضمین نمی شود. شما باید واقع گرا باشید – همه کسب و کارها موفق نمی شود.

گاهی این حقیقت که رقابت بسیار شدیدتر از آنچه پیش بینی کرده بودید باعث می شود که در کسب و کار شکست بخورید. گاهی اوقات موضوعاتی کاملا پیش بینی نشده باعث ار بین بردن نتیجه کارهای شما میشود. پس باید برای شکست آماده باشید اما از آن مهم تر این است که از شکست ترسی نداشته باشید.

مرتبط : 10 نمونه از افرادی که بعد از شکست به موفقیت خیره کننده دست پیدا کردند

4 – با هدف از خواب بیدار شوید و خستگی ناپذیر باشید

بزرگترین دلیل موفقیت در کسب و کار برای یک کارآفرین این حقیقت است که او تا انتهای کار رفته است. آنها هر روز صبح را با هدفی از خواب بیدار میشوند و تا قبل از اینکه کار را به انجام نرسانده باشند، آرام نمی گیرند. آنها حتی در سخت ترین زمان ها نیز از کار دست نمی کشند.

کارآفرین بزرگ استیو جابز می گوید “زندگی می تواند بسیار بزرگتر شود، وقتیکه با این حقیقت ساده روبرو می شوید که همه چیزهای اطرافتان که به آن زندگی می گویید، توسط افرادی باهوش تر از شما ساخته شده است. و شما میتوانید آنها را تغییر دهید، برروی آنها تاثیر بگذارید و چیزی برای خود بسازید. وقتی این مسئله را آموختید دیگر هرگز آدم قبل نخواهید بود.”

مرتبط : 5 نکته ای که استیو جابز برای شروع یک تجارت به ما یاد میدهد

شکست بخشی از موفقیت است. تنها باید آن را بپذیرید و از آن بعنوان چراغی در مسیر موفقیت استفاده کنید. اگر این بار شکست خوردید یعنی شانستان برای موفقیت در دفعه بعد بیشتر شده است. فراموش نکنید که هر مشکلی راه حلی دارد. برروی چیزی که در آن مهارت دارید تمرکز کنید و بقیه کارها را به دیگران بسپارید. این را بعنوان عادتی در خود بسازید : هوشمندانه تر کار کنید.

راه های موفقیت در زندگی برای هر فردی متفاوت است، اما همیشه اصولی وجود دارند که توسط آنها می توانید خود را به مراحل بعدی در زندگی ببرید. اصول موفقیت شفاف و روشن هستند و انجام آنها در عین سادگی نیازمند پشتکار، تمرکز و دقت است.

مرتبط : 21 روش برای کسب ثروت و موفقیت

مرتبط : اگر در کسب و کار خود شکست خوردید، احتمالاً یکی از این 7 مورد مسبب آن بوده است


راه های موفقیت در کسب و کار – کارآفرینان موفق


تجارت آفرین فارکس

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید