21 روش برای کسب ثروت و موفقیت

کسب ثروت

آقای تام کورلی در کتاب “The Daily Success Habits of Wealthy Individuals” هفت رفتاری که افراد ثروتمند و غیر ثروتمند را از یکدیگر متمایز میکنند را بیان میکند. ایشان همچنین در مقاله ای به نام موفقیت به موارد دیگری از این موضوع پرداخته است. در زیر به 21 روش برای کسب ثروت و موفقیت اشاره میکنم. اگر شما به این موارد توجهی فعالانه ندارید بدین معنی است که کوششی مناسب در راه موفقیت و کسب ثروت نمی کنید.

برنامه ریزی خوب روزانه

برنامه ریزی مناسب زیربنای کسب ثروت و ساخت موفقیت است. تفاوت اصلی بین افراد موفق و ناموفق در گرو همین برنامه روزانه است. افراد موفق عادات خوب زیاد و بد کمی دارند و در طی روز به انجام آنها می پردازند. اگر درک کنید که عادتهای بدتان ممکن است بین شما و موفقیتان فاصله انداخته باشد، میتوانید از آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. بنابراین شناخت عادات بد روزانه میتواند اولین قدم برای بهبود بخشیدن به شرایط موجود باشد.

آقای کورلی از خوانندگان کتاب خود دعوت میکند که در یک برگه کاغذ عادات بدی را که دارند لیست کنند و سپس هر کدام را در همان برگه به عادت خوب تبدیل کنند. این لیست به این شکل خواهد شد :

عادت بدعادت خوب
من زیاد تلویزیون تماشا میکنمساعات تلویزیون دیدن را محدود میکنم
اسامی افراد را نمی توانم به خاطر بسپارماسامی را روی برگه مینویسم و به خاطر میسپرم

سپس به مدت 30 روز بر روی عادات خوب کار کنید و نهایتاً از اینکه نتیجه بسیار خوبی کسب خواهید کرد شگفت زده خواهید شد.

به طور منظم برای خود هدف معین کردن

افراد موفق بر مبنای هدف زندگی میکنند. آنها همیشه در حال تعیین هدف هستند. آنها برای روزها و شبهایشان به صورت مکتوب برنامه دارند.

افرادی که به سمت موفقیت و کسب ثروت حرکت میکنند، بلند مدت فکر میکنند. آنها برنامه روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه دارند. زیرا هدف داشتن بدون برنامه ریزی برای رسیدن به هدف امکان پذیر نیست. بنابراین نه تنها آنها هدف دارند بلکه برای رسیدن به هدف، برنامه دارند و از طریق آن به هدفشان و خودشان اعتبار میدهند.

مرتبط: مهمترین عوامل برای موفقیت در فارکس

هر روز برای پیشرفت خود کاری انجام دادن

افراد موفق همیشه به دنبال راههایی برای ارتقا و بهبود خودشان هستند. هر روز مطالعه میکنند و در حرفه خود دانش آموز هستند. آنها وقتی را برای فعالیتهای متفرقه ای که کمکی به نزدیک شدن به هدفشان نمیکنند نمیگذارند. افراد موفق میدانند که زمان مهمترین ابزار برای موفقیت است و نباید آن را صرف موارد بیهوده کنند.

سعی کنید که دانش خود را روزانه افزایش دهید. اگر چه کار آسانی نیست اما همیشه نتیجه مناسب در پس کارهای مشکلی است که دیگران توانایی انجام آن را ندارند. زمانیکه دانش تان بالا رفت، موقعیتها ظهور میکنند.

همیشه به فکر سلامت شخصی بودن

تمام افراد موفق تلاش میکنند که تغذیه مناسب و سالمی داشته باشند و همچنین هر روز ورزش کنند. درست غذا خوردن بسیار اهمیت دارد. ورزش روزانه میتواند همانند دوش گرفتن یک عادت روزانه شود. افرادی که ورزش را در برنامه روزانه خود دارند انرژی بیشتری برای انجام کارها دارند. آنها می دانند که سلامتی برای کسب ثروت بسیار مهم است.

زمانی برای تعاملات و معاشرت با دیگران

افراد موفق تعاملات اجتماعی بالایی دارند. آنها زمانی را برای تحکیم روابط و دوستی هایشان میگذارند و روابط بلند مدتی با دیگر افراد درست میکنند. ساختن شبکه و گروه چیزی است که همیشه در ذهن آنها وجود دارد. به دیگران کمک میکنند بدون اینکه در ازای آن توقعی داشته باشند.

زیباترین نغمه روی زمین نام شماست. بنابراین سعی کنید اسامی تمامی افرادی را که با آنها ملاقات میکنید را به خاطر بسپارید. آیا وقتی کسی نام شما را به خاطر می آورد تحت تاثیر قرار نمیگیرید، مخصوصاً کسی که او را تنها یک بار دیده اید؟

برای کسب ثروت و موفقیت میانه رو باشید

زمانیکه شما میانه رو باشید زندگی شما در تعادل خواهد بود. این بدین معنی است که در کارکردن، خوردن، ورزش کردن، پرسه در اینترنت، تماشای تلویزیون، اعتقادات و دیگر چیزها دیدگاه میانه رو داشته باشید. نتیجه اینگونه خواهد بود که دیگران از معاضرت با شما لذت میبرند. اگر افراد از با شما بودن لذت ببرند، شما شانس بیشتری برای تعامل با همکاران تجاری جدید پیدا خواهید کرد و میتوانید تجارتتان را به مراحل بعدی سوق دهید.

کارها را به اتمام رساندن

کاری را که امروز میتوانید انجام دهید را به فردا نیندازید. کارها را به اتمام برسانید. افراد موفق کارهای مهم را بدون توجه به هزینه ای که برای آنها دارد به اتمام میرسانند.

آقای کورلی توضیح میدهد : زمانیکه این فکر به ذهنتان خطور کرد که کاری را به تعویق بیندازید، به سرعت این جمله را بگوئید “همین الان انجام بده”. او میگوید حتی اگر لازم است این جمله را 100 بار تکرار کنید ولی دست از به اتمام رساندن آن نکشید.

 چشم انداز مثبت خود را حفظ کردن

موفقترین فردی را که میشناسید به خاطر بیاورید. آیا این فرد مثبت است یا منفی؟ به احتمال خیلی زیاد او مثبت، با انگیزه، با انرژی و خوشحال است. این فرد انتخاب کرده است که جنبه های خوب و مثبت افراد و خودش را ببیند. برای او، مشکلات همانند موقعیتهایی هستند که منتظر رونمایی شدن میباشند.

افراد هر روز با اخبار و صحنه های بسیار نا امید کننده و منفی ای روبرو هستند. افرادِ موفق خود را در معرض چنین چیزهایی به ندرت قرار میدهند. به جای آن سعی میکنند که ذهن خود را با نکات مثبتی که در کتابها و مجلات است پر کنند.

برای کسب ثروت و موفقیت همیشه پول ذخیره کردن

بر اساس کتاب آقای کورلی افراد موفق بین 10 تا 20 درصد از درآمد خالص خود را پس انداز، سرمایه گذاری و یا برای برنامه های بازنشستگی خود اختصاص میدهند. البته همه افراد توان پس انداز این مقدار پول را ندارند، اما فکر کنید که چند در صد از درآمدتان را میتوانید کنار بگذارید؟

مرتبط: ۴ دلیل که شما هرگز ثروتمند نمی شوید – چگونه آن را تغییر دهید

 افکاری که باعث محدودیت فردی میشود را کنار زدن

افراد موفق به افکار و احساسات خود فرمان میدهند. به محض اینکه یک فکر بد مزاحمت اینجا میکند آن را با توانایی خود برای موفقیت به چالش میکشند و آن را با یک رویکرد مثبت جایگزین میکنند. آنها در باورهای منفی سکنی نمیکنند و همیشه با خود مثبت صحبت میکنند، نه منتقدانه.

از آنجائیکه افراد موفق همیشه در گیر بهبود شخصیتی و ارتقا دانش خود هستند به خود اجازه نمیدهند که در افکار منفی غرق شوند.

بر روی داشته ها زندگی کردن

افراد ثروتمند از زیاد خرج کردن اجتناب میکنند. در بین افرادی که مشکلات مالی دارند، برخی فراتر از داشته های خود زندگی میکنند. آنها بیش از آنچه در می آورند خرج میکنند و زندگی آنها از این چک به آن چک است. اگر شما اینگونه هستید آن را همین امروز حل کنید تا برای خودتان و خانواده تان مشکل سازی نکنید.

مطالعه روزانه

اغلب افراد موفق دنیا روزانه حداقل30 دقیقه کتاب میخوانند. خواندن باعث افزایش دانش و معرفت شما میشود. زمانیکه شما مطالعه میکنید اغلب به دنبال بهبود شخصی هستید. و این شما را در رقابت پیش می اندازد.

بسیار محدود تلویزیون تماشا کردن

آیا میدانستید که خیلی از افراد موفق و نامی مقدار زمان تماشای تلویزیون خود را به زیر یک ساعت در روز محدود میکنند؟ شما چه مقدار زمان مفید برای کارایی را روبروی تلویزیون صرف میکنید؟

کار کردن بیشتر از آنچه لازم است

افراد موفق اغلب در تجارتشان بیشتر از آنچه باید کار انجام دهند. حتی اگر کاری  فراتر از وظیفه آنهاست آن را به صورت داوطلبانه بعهده میگیرند و به انجام میرسانند. افراد ثروتمند خود را بسیار با ارزش میسازند. بعنوان یک کار آفرین شما ممکن است که رئیس نداشته باشید. پس در چه کارهایی میتوانید فراتر از وظیفه تان عمل کنید؟ چگونه میتواندی افراد را تحت تاثیر قرار دهید؟

کمتر صحبت کردن و بیشتر گوش دادن

وقتی شما گوش میدهید چیزی یاد میگیرید. برای همین است که میگویند افراد دو گوش دارند و تنها یک دهان که البته بیشتر جنبه سمبلیک دارد. زمانیکه شما گوش میدهید در موقعیتی بهتر برای کمک به دیگران قرار میگیرید. با این کار میتوانید هم به خود و هم به دیگران کمک کنید.

عقب نشینی نکردن

وقتی کار دشوار میشود دست نمیکشند. افراد موفق همیشه ادامه میدهند. چیزی جدید را امتحان میکنند، پافشاری میکنند. گاهی مجبور میشوند مسیر خود را تغییر دهند اما همچنان با قدرت پیش میروند.

وقت گذراندن به افراد هم فکر

یک جمله معروف است که میگوید ” دوستانت را به من نشان بده تا بگویم چگونه فردی هستید” من به این جمله باور دارم. افراد موفق کسانی را در کنار خود قرار میدهند که با آنها هم فکر باشند و خود نیز افراد موفقی باشند. ارتباطات خوب باعث تسریع در رسیدن به اهداف میشوند.

مربی داشتن

بسیاری از افراد موفق موفقیتِ خود را مدیون یک معلم و یا مربی میدانند و آن را به او تقدیم میکنند. مربیان میتوانند شما را در رسیدن سریع تر به اهدافتان کمک کنند و شما را با اعتبار نگاه دارند. آنها میتوانند تجربیاتِ با ارزش خود را با شما به اشتراک بگذارند و زمان یادگیری را به نصف تقلیل دهند.

دلیل کارها را دانستن

وقتیکه میدانید چرا کاری را انجام میدهید، زمان رسیدن به هدفتان را کوتاه تر میکنید. داشتن یک هدف لازمه موفقیت در تجارت و زندگی است. چرا میخواهید موفق باشید؟ واقعاً چرا میخواهید ثروتمند شوید؟

با ترس کنار آمدن

همه افراد در زندگی از چیزهایی میترسند. افراد موفق به ترس اجازه محدود کردن آنها را نمیدهند. ترس همیشه باعث در جا زدن افراد و عقب نگه داشتن آنها میشود. ترسهای خود را شناسایی کنید و بر آنها غلبه کنید. برای این کار میتوانید یکی از افرادی را که مورد تحسین شما است را انتخاب کنید و با او صحبت کنید. دریابید که چگونه به برخی از ترس ها غلبه کرده است و از او الگو برداری کنید.

مهارتها را ارتقا دادن

اگر میخواهید رو به جلو حرکت کنید تنها یک راه وجود دارد: از چیزی که امروز هستید بهتر شوید. اگر چنین تفکری را در ذهن خود پرورش دهید و به معنی واقعی کلمه به دنبال آن بروید بعد از مدتی خود را در حرفۀ خود یک سوپر استار خواهید یافت. پس برای موفقیت خود همین امروز دست به کار شوید.


21 روش برای کسب ثروت و موفقیت


تجارت آفرین فارکس

4 دیدگاه

  • عموم مردم ثروتمند شدن را کاری سخت و مستلزم تحمل مشقت و رنج فراوان می‌دانند. این باور آن چنان ریشه‌ای است که به بخشی از فرهنگ عمومی تبدیل شده است. گفتاری از قبیل «نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود» و امثال آن دقیقاً گویای این نگرش است. این باور شاید از دورانی که بشر بیش از هر چیز بر قدرت فیزیکی و زور بازوی خود متکی بود ناشی شده باشد. اجداد ما در غارها و تا هزاران سال بعد عموماً متکی بر نیروی فیزیکی خود بودند. نیرویی که امروزه کمترین میزان دستمزد در قبال آن پرداخت می‌شود.

    تنها سرمایه مایکروسافت، تخیل انسان است. بیل گیتس

    وقتی راه انجام راحت‌تر کاری را ندانیم ساده‌ترین کارها برایمان بسیار سخت خواهد بود. مثلاً جابجایی یک بار یک تنی با کشیدن روی زمین با حمل آن توسط یک گاری چقدر فرق دارد؟ و حمل آن با گاری را با ماشین مقایسه کنید. در رابطه با ثروتمند شدن نیز چنین است.
    موسی توماج ایری

دیدگاهتان را بنویسید