انگیزشی

بهترین روش برای افزایش کارایی ذهن – چگونه بر ذهن مسلط شویم؟

بهترین روش برای افزایش کارایی ذهن – چگونه بر ذهن مسلط شویم؟

هرگز نمی شود اهمیت تسلط بر ذهن را فراموش کرد. هر کدام از ما برای رسیدن به اهداف بزگی از جمله موفقیت شغلی، موفقیت در رابطه، موفقیت در رقابت و … تلاش می کنیم. دانستن و درک این واقعیت که چگونه بر ذهن مسلط شویم به ما قدرتی می دهد که از طریق آن می توانیم در هر رقابتی به پیروزی برسیم و از آن مهمتر به بالاترین سطح از خوشحالی خود برسیم. در اینجا می خواهیم بهترین روش برای افزایش کارایی ذهن و چگونگی تسلط بر ذهن را برای رسیدن به بالاترین جایگاه در زندگی شخصی را شرح دهیم.

مرتبط : چگونه خوشحال باشیم ؟ چگونه خوشحال بودن به موفقیت کمک می کند ؟

زمانیکه شما بر ذهن خود مسلط هستید :

  • بیشترین انگیزه و تمرکز را دارید
  • کارهای بیشتری را به سرانجام می رسانید
  • ایده های خلاقانه بیشتری تولید می کنید
  • الهام های بیشتری را پیدا می کنید
  • حافظه قویتری خواهید داشت
  • زندگی بهتری را تجربه می کنید

پس چرا با این همه نتایج مثبت، به خودمان کمک نکنیم که روش های افزایش کارایی ذهن را بیاموزیم. پس از اینکه متوجه شدیم چگونه بر ذهن خود مسلط شویم، می توانیم افسار زندگی را در اختیار بگیریم و آن را به سمتی که دوست داریم هدایت کنیم.

1 – مطالعه بی وقفه، جذب دانش و تجربه فرهنگ های دیگر

باید در اینجا به این جمله معروف اشاره کنم که “آموزش، آمادگی برای زندگی نیست، آموزش خودِ زندگی است”. همیشه باید یک معنی ذاتی و یک لذت درونی در ورای کارهای دیگری که انجام می دهید وجود داشته باشد. کتاب بخوانید، بلاگ هایی که موضوعاتشان با علایق ذهنی شما همخوانی دارند را مطالعه کنید، سخنرانی های خوب را گوش دهید، درباره جوامع مختلف مطالعه کنید، نوعی از هنر را که قبلا تجربه نکرده بودید را تجربه کنید و از آنها ایده بگیرید. ذهن خود را به چالش بکشید تا افق های دیدتان را گسترش دهید و غرق اطلاعات جدید شوید. مانند اسفنجی شوید که می تواند بی نهایت در خود جذب کند.

مرتبط : چرا باید پولتان را برای کسب تجربه خرج کنید نه کسب اشیا

2 – یک مهارت جدید که قبلا تجربه نکرده بودید، مانند نواختن یک ساز موسیقی، نقاشی یا کد نویسی کامپیوتر را بیاموزید.

ذهن خود را با یادگیری یک مهارت جدید مشغول کنید. شما هرگر آنقدر مسن نیستید که برای شما دیر باشد، اما این دقیقا کاری است که باید در همین سنی که امروز هستید انجام دهید. شاید با خودتان بگویید که برای اینکه شروع به آهنگسازی کنم و نت بیاموزم دیگر خیلی دیر شده است، یا شاید بگویید که برای اینکار هنوز خیلی جوان هستم. در هر دو صورت در اشتباه هستید زیرا زندگی در روبروی شما قرار گرفته است و شما آن را نادیده می گیرید. با شروع یادگیری یک مهارت جدید، وقتیکه میبینید چه تعداد راههای جدید در ذهنتان باز خواهد شد، شگفت زده می شوید. با اینکار حتی در چیزی که امروز در آن مهارت دارید نیز بهتر خواهید شد. همچنین خودتان را به سمت رابطه های جدید و دایره های فکری و اجتماعی جدید هدایت می کنید. این یکی از بهترین روش ها برای مسلط شدن برروی ذهن و افزایش کارایی آن است.

3 – برای اینکه حافظه خود را قوی نگه دارید سعی نکنید که همه چیز را یادداشت کنید.

اگر می توانید، این کار را برای یک هفته انجام دهید : تمام کارهایی را که در این هفته می خواهید انجام دهید را در ابتدای هفته یادداشت کنید، البته این کار را معمولا باید انجام دهید، اما اینبار آن را ذر جایی بگذارید که در طول هفته به آن نگاهی نکنید. به جای اینکه آن برگه را برروی میز کار خود و روبروی چشمتان قرار دهید، آن را داخل کشوی خود بگذارید، سعی کنید که مطالبی که برروی آن یادداشت کرده اید را در طول هفته به خاطر بیاورید و در ذهنتان آنها را اولویت بندی کرده و سپس به انجامشان بپردازید. ذهن بسیار قدرتمند است و شما می توانید این حقیقت را در پایان هفته مشاهده کنید. (نوشتن اهداف بسیار مهم است ولی نگه داشتن آنها در ذهن از آن نیز مهمتر است، پس آن را تمرین کنید.)

مرتبط : عصب شناسان میگویند که چگونه ذهن خود را به سوی موفقیت هک کنیم

4 – به ذهن خود زمان دهید تا دانش را جذب کند.

ما در عصری زندگی می کنیم که مدام در معرض تجربه و یادگیری چیزهای جدید و اطلاعات نوین قرار داریم. این خیلی خوب است، اما بارگزاری بیش از حد اطلاعات را من به شما پیشنهاد نمی کنم، (هر کسی خودش می داند که چه مقدار اطلاعات را در چه بازه زمانی می تواند تحت کنترل خود بگیرد)، اما در طی فرآیند جذب دانش یا مهارت جدید همه چیز را دقیق مد نظر قرار دهید. به ذهن خود زمان دهید تا اطلاعات جدید را تحت کنترل در آورد. برخی افراد با دویدن به این هدف می رسند، برخی دیگر با گوش دادن به موسیقی و برخی نیز با خلق هنر. شما نیز برای خودتان روشی مناسب برای جذب اطلاعات در ذهن دارید که یا آن را می دانید و یا باید آن را کشف کنید.

5 – خوب بخورید، بخوابید و ورزش کنید.

برای اینکه بر ذهن خود مسلط شوید و کارایی آن را افزایش دهید باید به آن آرامش و انرژی کافی برسانید. این نکته که آخرین نکته در بهترین روش های افزایش کارایی ذهن است بسیار شخصی است، اما اغلبِ افراد فراموش می کنند که به این مسئله شخصی رسیدگی کنند. اگر احساس کردید که استرس دارید، افسرده شده اید یا الهام و آرزو ندارید، چند روزی غذای مقوی و خواب خوب و ورزش شما را به بالاترین سطح روحی بر خواهد گرداند.

نتیجه گیری :

اگر شما در حال خواندن این پست تجارت آفرین هستید، حتما از قبل مسیر درستی برای زندگی خود انتخاب کرده اید. شما می خواهید که بدانید چگونه بر ذهن خود مسلط شوید و چگونه کارایی آن را افزایش دهید. در اینجا به بهترین روش های افزایش کارایی ذهن اشاره کرده ایم. پس آنها را تجربه کنید و از نتایج حیرت آور آن در زندگی خود بهره مند شوید.

مرتبط : ۱۱ مورد برای انجام دادن در دهه بیستم زندگیتان که تا ۳۰ سالگی شما را میلیونر می کند


بهترین روش برای افزایش کارایی ذهن – چگونه بر ذهن مسلط شویم؟


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس