کلاب هاوس چیست و چگونه از کلاب هاوس برای تجارت استفاده کنیم ؟

کلاب هاوس چیست و چگونه از کلاب هاوس برای تجارت استفاده کنیم ؟

شاید وقتیکه ماه مارچ سال 2020 کلاب هاوس شروع بکار کرد، کسی این پیش بینی را نمی کرد که به سرعت به یکی از شبکه های اجتماعی پرمخاطب در بین متخصصین، سرمایه گذاران، سیاست مداران و کارآفرینان تبدیل شود. این اپلیکیشن مجموعه ای بزرگ از گروه ها و رویدادها را برای همه نوع سلیقه ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد تا با تعداد زیادی افراد همفکر، همزمان گفتگو کنید.

کلاب هاوس چیست ؟

شاید برای شما این سئوال پیش آمده باشد که کلاب هاوس چیست ؟ و یا اینکه تفاوت این اپلیکیشن با تلگرام، واتساپ و یا اسکایپ در چه چیزی است. پس ار مطالعه این پست تجارت آفرین جواب سئوال های خود را خواهید گرفت.

در واقع کلاب هاوس ( Clubhouse ) محیطی برای گفتگوی آنلاین بصورت گروهی است. در این اپلیکیشن اتاقهای زیادی که به آنها (rooms) گفته می شود وجود دارد که با ورود به آنها می توانید در بحث مورد نظر آن اتاق وارد شوید. در بعضی موارد در پاره ای موضوعات گروه ها، کلاب ها (Clubs) تشکیل می شوند. کلاب ها را افرادی می توانند بسازند که در این اپلیکیشن فعالیت بیشتری دارند.

چگونه در کلاب هاوس عضو شویم ؟

پس از اینکه متوجه شدید کلاب هاوس چیست، حتما می خواهید بدانید که چگونه در کلاب هاوس عضو شوید. برای عضویت در این شبکه اجتماعی جدید، نیاز به یک دعوتنامه از یک نفر که قبلا به عضویت کلاب هاوس درآمده است دارید. پس از دریافت دعوتنامه که از طریق شماره تلفن می باشد، می توانید شما نیز عضو این شبکه اجتماعی شوید. پس از عضویت  می توانید از قابلیت های این اپلیکیشن بهره مند شوید.

clubhouse - کلاب هاوس چیست

مرتبط : ۱۱ قانون زندگی بیل گیتس که در کلاس درس به شما گفته نمی شود

پروفایل و بیوگرافی خود را آماده کنید.

اولین کاری که پس از ورود به این اپلیکیشن موبایل باید انجام دهید تکمیل پروفایل و بیوگرافی خود است. اگر پروفایل شما عکس و مشخصات کامل نداشته باشد دیگران دلیلی برای دنبال کردنتان نخواهند داشت.

افراد همفکر را دنبال کنید.

شما پس از عضویت در کلاب هاوس می توانید افرادی که در لیست شما وجود دارند را دنبال کنید و همچنین می توانید وارد اتاق هایی شوید که از نظرتان بحث های جالبی در آنها وجود دارد. در همین اتاق ها نیز می توانید با افراد تازه ای آشنا شوید و آنها را دنبال کنید.

مرتبط : بهترین دلایل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی

چگونه از کلاب هاوس برای تجارت استفاده کنیم؟

صاحبان کسب و کار، کار آفرینان و سرمایه گذاران رویدادهای آموزشی زیادی را در این پلتفرم برگزار می کنند که در آنها از مهارت های خود می گویند، داستان کسب و کار خود را تعریف می کنند و از تجربیات خود در بازارها صحبت می کنند.

شما نیز بعنوان یک عضو کلاب هاوس می توانید در این رویدادها شرکت کنید و از تجربیات این افراد بهره مند شوید. همچنین اگر چیزی برای ارائه داشته باشید می توانید آن را مطرح کنید و از دیگران بازخورد بگیرید.  

از جمله افراد مشهور که رویدادهای صوتی در این پلتفرم برگزار می کنند می توان به Daymond John که یکی از برگزارکنندگان مسابقه Shark Tank است و همکار ایشان خانوم Barbara Corcoran اشاره کرد. آقای دیموند کلابی به عنوان ” اگر میخواهی پولدار شوی، اینگونه فکر کن” را مدیریت می کنند.

از دیگر افراد مشهور که هم اکنون در کلاب هاوس فعالیت می کنند می توان به ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا اشاره کرد.

مرتبط : بهترین سایت های فریلنسر خارجی سال ۲۰۲۱ – کسب درآمد اینترنتی واقعی

چگونه در کلاب هاوس یک کلاب تشکیل دهیم ؟

پس از اینکه متوجه شدید کلاب هاوس چیست و با دریافت دعوتنامه عضو این اپلیکیشن شبکه اجتماعی شدید کار برای تشکیل یک کلاب آسان شده است ولی هنوز کار تمام نشده و باید منتظر بمانید. از انجاییکه کلاب هاوس یک پلتفرم جدید است توجه زیادی برروی کلاب ها، قبل از تشکیل شدنشان دارد.

در کلاب ها سه نوع کاربر وجود دارند که عبارتند از بنیانگذار/ادمین ، عضوها و دنبال کنندگان. برای اینکه بتوانید یک کلاب بسازید که در آن بنیانگذار باشید باید تا حالا حداقل اتاقی را 3 بار مدیریت کرده باشید. برای انجام این کار باید وارد اپلیکیشن شوید، یک اتاق را تشکیل دهید و دوستان خود را دعوت کنید تا وارد اتاق شوند. پس از اینکه این کار را انجام دادید به پروفایل خود بروید و در قسمت پایین جایی که عضویت های شما مشخص شده است برروی + کلیک کنید و کلاب خود را بسازید. فراموش نکنید که برای ساختن کلاب میبایست فرد فعالی در کلاب هاوس باشید.

مرتبط : درس مهمی که تمام مدیران و تجارت آفرینان باید بیاموزند

همچنین اگر می خواهید از قوانین جدید ساخت کلاب آشنا شوید، وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید. سپس برروی FAQ/Contact Us کلیک کنید. در این قسمت برروی فلش کنار ?How can I start a club کلیک کنید و قوانین آن را مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

در این پست توضیح دادیم که کلاب هاوس چیست، چگونه می توان در آن عضو شد، کلاب تشکیل داد و از آن برای اهداف تجاری استفاده کرد. این اپلیکیشن جدید می باشد و پتانسیل بسیار زیادی برای رشد و تبدیل شدن به یک بستر همگانی برای تبادل نظرات و تجربیات را دارد. این اپلیکیشن بستر مناسبی را برای کارآفرینان، سرمایه گذاران، سیاست مداران و دیگران فراهم نموده است تا در فضای مجازی نظرات خود را با تعداد زیادی افراد همفکر به اشتراک بگذارند و نظرات دیگران را نیز بشنوند.

مرتبط : کتاب های مورد علاقه ثروتمندان – کتاب هایی که زندگی ثروتمندان را تغییر داد


کلاب هاوس چیست و چگونه از کلاب هاوس برای تجارت استفاده کنیم ؟


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید