کتاب های مورد علاقه ثروتمندان – کتاب هایی که زندگی ثروتمندان را تغییر داد

کتاب های مورد علاقه ثروتمندان – کتاب هایی که زندگی آنها را تغییر داد

کتاب ها زندگی ثروتمندترین افراد دنیا، رهبران موفق و تجارت آفرینان برجسته را شکل داده اند. تنها یک کتاب به وارن بافت این توانایی و دید را داد تا بتواند تبدیل به پدرخوانده وال استریت شود. یک کتاب بود که به اپرا وینفری دیدگاهی برای ساخت برنامه های تلویزیونی را داد. در اینجا می توانید در لیست کتاب های مورد علاقه ثروتمندان که توسط تجارت آفرین گرداوری شده است ببینید که چه کتابهایی مسیر زندگی این ثروتمندان را مشخص کرده است.

کتاب های مورد علاقه وارن بافت

کتاب های مورد علاقه ثروتمندان – کتاب هایی که زندگی ثروتمندان را تغییر داد

1 – سرمایه گذار هوشمند – The Intelligent Investor

وارن بافت می گوید خواندن کتاب سرمایه گذار هوشمند بهترین تصمیم شغلی در زندگی او بوده است. این کتاب راهنمایی برای شکل دادن ذهنیت یک سرمایه گذار موفق در بازار بورس است. شاید در ابتدا به دلیل اصطلاحات مالی موجود در این کتاب، خواندن آن کمی مشکل باشد ولی این کتاب وارن بافت را تبدیل به موفق ترین سرمایه گذار زنده دنیا کرده است. جالب است که بدانید وارن بافت، شاگرد بنجامین گراهام – نویسنده کتاب سرمایه گذار هوشمند – بوده است و او تنها کسی است که از بنجامین نمره +A گرفته است.

مرتبط : بزرگترین بازارهای بورس دنیا در سال 2022

تجریه و تحلیل سهام - Security Analysis

2 – تجریه و تحلیل سهام –  Security Analysis

این کتاب در واقع جزوه درسی وارن بافت در دوران کالج است که توسط بنجامین گراهام تدریس می شد.  خواندن این کتاب هم برای افراد مبتدی مشکل است ولی شاید بتوان این کتاب را یکی از بهترین کتاب های موجود برای تحلیل بازار سهام دانست. این کتاب چکیده یک تفکر بزرگ در سرمایه گذاری است که پیچیده ترین زوایای سرمایه گذاری را به لغت و فرمول در آورده است. این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های سرمایه گذاری تمام دوران است و وارن بافت بارها در سخنان خود به این کتاب اشاره کرده است.

کتاب های مورد علاقه وارن بافت

 3 – چگونه دوست پیدا کنیم و روی دیگران تاثیر بگذاریم – How to win Friends and Influence People

در دفتر کار وارن بافت مدرک کالج او روی دیوار قاب نشده است، بلکه یک گواهینامه که مربوط به گذراندن دوره آموزشی دیل کارنگی است آویزان است. او می گوید که نوشته های Dale Carengie زندگی من را تغییر دادند.

کتاب های مورد علاقه بیل گیتس

Capital-in-the-Twenty-First-Century

1 – سرمایه در قرن 21 – Capital in the Twenty-First Century

بیل گیتس همانند بسیاری دیگر از افراد دنیا مبحوت شاهکار Thomas Piketty درباره چالش نابرابری در قرن 21 است. بیل گیتس کتاب سرمایه در قرن 21 را یکی از بهترین کتاب هایی می داند که در طول عمر خود خوانده است.

factfulness

2 – واقعیت – Factfulness

کتاب Factfulness این موضوع را بررسی می کند که چرا انسان همیشه درباره مشکلات رایج دنیا اشتباه می کند. به جای اتخاذ تصمیم های مبتنی بر حقایق و داده ها، انسان ها تصمیماتشان را بر مبنای تعصبات ناخودگاه می گیرند. این کتاب تاثیر زیادی برروی زندگی بیل گیتس یکی از ثروتمندترین و خیرترین افراد دنیا گذاشته است.

The-Catcher-in-the-Rye

3 – ناتور دشت – The Catcher in the Rye

یکی از کتاب های مورد علاقه بیل گیتس، کتاب ناتور دشت اثر جی دی سالینجر است. او وقتی که 13 ساله بود برای اولین بار این کتاب را خواند و تاثیر عمیقی برروی او گذاشت. بیل گیتس می گوید که این کتاب تصدیق می کند که با وجود اینکه جوانان کمی سردرگم هستند ولی آنها می توانند چیزهایی را با هوش و ذکاوت خود دریباند که بزرگسالان از دیدن آنها ناتون هستند.

کتاب های مورد علاقه ایلان ماسک

Benjamin-Franklin

1 – بنجامین فراکلین : یک زندگی امریکایی – Benjamin Franklin : An American Life

بنجامین فرانکلین همیشه یکی از قهرمانان زندگی ایلان ماسک بوده است. با وجود اینکه ایلان در دوران دیگری زندگی می کند ولی می گوید که همیشه تحت تاثیر موفقیت های فرانکلین بعنوان کارآفرینی که از صفر شروع کرده است بوده. شاید این نقطه اشتراک فرانکلین و ماسک باشد. اگر می خواهید ببینید که چگونه یک مرد بزرگ توانسته زندگی یک میلیاردر و آینده کشوری بزرگ را تحت تاثیر قرار دهد این کتاب را بخوانید.

Howard-Hughes

2 – هووراد هاگز : زندگی و دیواندگی او – Howard Hughes – His Life and Madness

یکی دیگر از کتاب های مورد علاقه ثروتمندان کتاب هووارد هاگز است. ایلان ماسک بعقیده خیلی ها نسخه ای جدید از هووارد هاکز است. هر دوی آنها به دنبال نوآوری و تغییر دنیا بوده اند و هر دو نیز به گونه ای به این هدف رسیده اند.

Tesla

3 – تسلا : مخترع عصر برق – Tesla – Inventor of the Electrical Age

ایلان ماسک کسی نیست که تنها به خواندن یک کتاب بسنده کند. او تشنه مطالعه جزئیات کتاب ها است. او باور دارد که باید آنچه می خواند را جذب کند. علاقه او به کتاب “تسلا” نیز چنین است. دانشمندان محدودی توانسته اند به اندازه تسلا برروی دنیا تاثیر داشته باشند و او نیز همواره تلاش دارد تا در این دایره قرار گیرد.

کتاب های مورد علاقه چارلی مانگر

Influence

1 – تاثیر : روانشناسی ترغیب – Influence : The Psychology of Persuasion

از کتاب های مورد علاقه ثروتمندان به کتاب روانشناسی مورد علاقه چارلی مانگر می رسیم. شریک همیشگی وارن بافت یعنی چارلی می گوید که رابرت چالدینی ( نویسنده کتاب ) بیشتر از هر دانشمند دیگری برروی زندگی او تاثیر گذاشته است. چارلی می گوید که این کتاب 6 تا 8 روش را نشان می دهد که با استفاده از آنها می توانید ذهنتان را به نفع خودتان تغییر دهید.

Outliers

2 – خارج از محدوده ها : داستان موفقیت – Outliers : The Story of Success

چارلی در سال 2009 در جلسه سالانه برکشایر هات اوی این کتاب را به شنوندگان و حاظران در جلسه پیشنهاد داد.

Conspiracy-of-Fools

3 – دسیسه احمقان – Conspiracy of Fools

یکی دیگر از کتاب های مورد علاقه ثروتمندان و بخصوص چارلی مانگر کتاب دسیسه احمقان است. او می گوید که شرارت این کتاب بسیار شدید است. در این کتاب می بینید که چگونه افراد عادی توسط محیط شیطانی پیرامون خود بلعیده می شوند. از این کتاب خیلی می آموزید.

کتاب های مورد علاقه استیو جابز

Atlas-Shrugged

1 – اطلس شورید –  Atlas Shrugged

این کتاب نگاهی کوتاه به سرگذشت ایالات متحده امریکا می اندازد و با تز های مختلفی توضیح می دهد که چه اتفاقی روی خواهد داد اگر مهمترین و موفق ترین صنعتگران یک جامعه، ثروت و ملت خود را در جواب به قوانین سختگیرانه رها کنند. جای تعجب ندارد که این کتاب یکی از کتاب های مورد علاقه ثروتمندان به خصوص استیو جابز باشد.

Be-Here-Now

2 – الان اینجا باش – Be Here Now

استیو جابز می گوید که این کتاب زندگی او و زندگی بسیاری از دوستان او را تغییر داده است. این کتاب راهنمایی برای مدیتیشن است و اولین و تاثیر گذارترین کتابی بود که او درباره عالم معنویت خوانده بود.

Zen-Mind-Beginners-Mind

3 – تفکر زِن، تفکر مبتدی – Zen Mind, Beginner’s Mind

در مطالعات استیو جابز درباره بودا و بودیسم، او مشغول به مدیتیشن بود و به شدت تحت تاثیر یکی از اولین اساتیدی که حکمت خود را در ایالات متحده امریکا آموخته بود قرار داشت. استیو جابز چیزی را دریافت که خیلی ها از قلم می اندازند ” در جستجوی نزدیک شدن به زِن، بیشتر مردم کاملا فراموش می کنند که موضوع کلا درباره چیست.”

 کتاب های مورد علاقه جف بزوس

The-Effective-Executive

1 – مدیراجرایی موثر – The Effective Executive

جف بزوس با خواندن این کتاب در یک تابستان درک بهتری از چگونگی ساخت آمازون پیدا کرد. این کتاب یک مطالعه درباره چگونگی توسعه عادت های شخصی مدیریت زمان است. همچنین این کتاب به مدیران آموزش می دهد که چگونه کارآمد بمانند و بیشترین تلاش خود را برای سازمان شان انجام دهند.

Built-to-Last

2 – ساخته شده برای ماندگاری – Built to Last

اگر با جف بزوس و شرکت او آشنا باشید، متوجه می شوید که این کتاب زیربنای فرهنگ سازمانی آمازون است. کتاب مورد علاقه این ثروتمند نشان می دهد که چگونه هویت سازمانی باعث موفقیت شرکت می شود اما فقط برای کسانی که قدم در این حیطه می گذارند.

کتاب های مورد علاقه جف بزوس

3 – هدف : فرآیند توسعه پایدار – The Goal: A Process of Ongoing Improvement

جف بزوس نه تنها از تمام مدیران اجرایی شرکتش می خواهد که کتابهای مدیریتی کلاسیک را مطالعه کنند، بلکه او اصرار دارد که آنها این کتاب را بخوانند زیرا این کتاب درباره مدیری است که می خواهد شرایط یک کارخانه ناموفق و ناکام را تغییر دهد. این کتاب نیز یکی از کتاب های مورد علاقه جف بزوس است.


کتاب های مورد علاقه ثروتمندان – کتاب هایی که زندگی ثروتمندان را تغییر داد


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید