کدامیک از کارآفرینان میلیاردر خیِرترینِ آنها هستند؟ (اینفوگرافیک)

هنگامیکه شما بر روی میلیاردها پول نشسته اید به راحتی میتوانید کمک های سخاوتمندانه ای به سازمانهای خیریه انجام دهید و البته میبایست هم این کار را انجام دهید نه فقط به خاطر کم کردن مالیتهایتان بلکه برای کمک به دیگر افراد. ممکن است که این کار به خاطر عشق و علاقه و نیت پاک و یا برای کم کردن مالیات و یا تبلیغات انجام شود ولی هر چیزی که هست امروزه کارآفرینان بزرگ علاقۀ خود را به امور خیریه بیش از هر زمانی با پول های نقدشان نشان میدهند.

آقای بیل گیتس را شاید بتوان سردمدار این حرکت و سخاوتمندترین خَیِر دنیا معرفی کرد. او که مجدد به اول لیست پولدارترین افراد دنیا برگشت با سرمایه خالص ۷۹٫۷ میلیارد دلار.

مرتبط : اینها ثروتمندترین افراد زیر چهل سال دنیا هستند

بنیانگذار مایکروسافت و دانشجوی اخراجی دانشگاه هاروارد با همسرش یک بنگاه خیریه به نام موسسه خیریۀ بیل و ملیندا گیتس را در سال ۲۰۰۰ بنیانگذاری کردند. هدف تاسیس این بنگاه خیریه کمک و بهبود خدمات آموزشی در ایالات متحده و سلامت در تمام جهان است. تا به امروز ایشان مبلغ ۲۹٫۵ میلیارد دلار را به این بنگاه خیریه بخشیده است و آن را تبدیل به بزرگترین بنگاه خیریۀ خصوصی کرده است. آقای گیتس همچنین به همراه همسرش و میلیاردر بزرگ آقای وارن بافت The Giving Pledge را بنیانگاری کردند. این بنگاه پولدارترین افراد دنیا را تشویق به کمک کمی از دارائیشان به بنگاه خیریه میکند.

یکی دیگر از میلیاردرهایی که ممکن است اسم او را نشنیده باشید آقای گوردن مور یکی از بنیانگذارانِ شرکت اینتل است که یکی از خیرترین افراد حاضر در روی کرۀ زمین میباشد. او و همسرش بتی در سال ۲۰۱۲ به The Giving Pledge پیوستند و دقیقاً یازده سال قبل از آن نیز نیمی از دارایی خود را برای امور خیریه بخشیده بودند.

به غیر از بیل گیتس و آقای مور در اینجا به چهار نفر دیگر از افرادی که لذت پولهایشان را با بقیه تقسیم میکنند اشاره میکنیم.

Print

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید