11 قانون زندگی بیل گیتس که در کلاس درس به شما گفته نمی شود

11 قانون زندگی بیل گیتس که در کلاس درس به شما گفته نمی شود

بیل گیتس به 11 قانون زندگی اشاره می کند که هیچ کسی در مدرسه و دانشگاه آنها را به شما یاد نمی دهد. او این قوانین را برای فارق التحصیلان لیست کرده است که در اینجا به این نکات اشاره می کنیم.

11 قانون زندگی بیل گیتس به فارق التحصیلان :

1 – زندگی عادلانه نیست ، این موضوع را قبول کنید. هر چقدر که بیشتر در مورد چیزهایی که در کنترل شما نیست گلایه کنید ، وقت کمتری برای چیزهایی که در کنترل شما هستند خواهید داشت.

2 – دنیا هیچ اهمیتی به عزت نفس شما نمی دهد. احترام را باید بدست بیاورید، چون کسی آن را به شما پیش کش نمی کند. برای اینکه دیگران به احترام شما بایستند ، باید چیزی بدست آورده باشید.

3 – بعد از فارق التحصیل شدن کسی به شما حقوق بالا نمی دهد. باید کار کنید و سربالایی ها را تجربه کنید. باید از شکست هایتان درس بگیرید و این را متوجه شوید که تجربه معلم اصلی شما در زندگی است.

4 – اگر با خودتان فکر می کنید که معلمتان خیلی سخت گیر است ، منتظر باشید تا با رئیستان روبرو شوید! شما اغلب برای آموزش در مدرسه به معلمتان پول پرداخت می کنید، ولی در دنیای تجارت، این معلمتان است که با شما پول پرداخت می کند.

5 – برگرداندن همبرگر چیزی از شخصیت شما کم نمی کند. وقتیکه پدربزرگان شما جوان بودند برگرداندن برگر موقعیتی برای یادگیری و آموزش بود.

6 – اگر جایی را خراب کردید ، تقصیر کسی دیگر نیست … فقط خودتان هستید. وقت خود را با سرزنش دیگران تلف نکنید. آنها از شما رنجیده می شوند و این کار احترامی برای شما نخواهد آورد.

7 – در فعالیت های خود احساس مسئولیت کنید و منتظر نشوید که کسی دیگر موقعیت ها را پیش روی شما بگذارد. سالهای زندگی خودتان را با منتظر شدن برای رسیدن موفقیت به پشت در خانه تان هدر ندهید. نقشه راه موفقیت خود را بکشید و از خانه خارج شوید و آن را به دست بیاورید.

8 – شاید در مدرسه برنده و بازنده وجود نداشته باشد ولی در زندگی برنده و بازنده وجود دارد. سخت کوشی با خود پاداش به همراه می آورد و پشتکار در سخت کوشی، پاداشی بس بزرگتر.

9 – زندگی به ترم و دوره تقسیم نمی شود و تعطیلات تابستانی ندارد. زمان خودتان را در دستانتان بگیرید و با دقت بر کارهای روزانه تان تمرکز کنید.

10 – در تلویزیون دنیای واقعی را نشان نمی دهند، باید از کافه خارج شوید و سرکار بروید. باید از منطقه راحتی خود بیرون بیایید و دنیای واقعی را تجربه کنید.

11 – با افراد بی عرضه و کسل کننده مهربان باشید. احتمال دارد مجبور باشید سرانجام برای آنها کار کنید.

نصیحت های بیل گیتس که به عنوان نکات زندگی به دانشجویان و دانش آموزان گفته شود می تواند برای هر کسی مفید و جالب باشد. افراد زیادی هستند که در سن 40 سالگی هنوز این موارد را نادیده می گیرند و زندگی خود را به بطالت می گذرانند.

مرتبط : چگونه بیل گیتس به رهبری افسانه ای تبدیل شد

مرتبط : چه می توانیم از کریستیانو رونالدو بیاموزیم، ۷ درس از ۷ جمله کریس رونالدو


11 قانون زندگی بیل گیتس که در کلاس درس به شما گفته نمی شود


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید